profil:

pierwszą dodał: 12.05.2011
  • Karczma Lwowska

miejscowość: Wrocław, dodana 12.05.2011, 10:26

Świetna polska restauracja

Odwiedzam Lwowską od wielu lat, zarówno z rodziną, jak i przy okazji spotkań biznesowych. O ile wystrój tego miejsca jest dla mnie zbyt pstrokaty i biesiadny, to jedzenie jest doprawdy wyśmienite. Z całym sercem mogę polecić kotlet schabowy (jeden z największych, jakie widziałem) oraz diabelskie żeberka, które zawsze były idealnie przygotowane, tak że mięso odchodziło od kości i nie było gumowe. Przyczepiłbym się jedynie do pierogów, które jakoś do końca mi nie podeszły. Obsługa sprawna, co ciekawe w restauracji są sami kelnerzy (chyba że tak zawsze trafiam). Ceny, biorąc pod uwagę wielkość dania, jak najbardziej do przeżycia. Polecam każdemu, szczególnie miłośnikom naszej polskiej kuchni.

Data wizyty w lokalu: 10 maja 2011, godz. 19:00

• Vapiano

miejscowość: Wrocław, dodana 12.05.2011, 10:12

Wielkie nieporozumienie

Vapiano jest znaną na świecie restauracją, które miałem przyjemność odwiedzić m.in. we Francji i w USA. Takiej samej przyjemności spodziewałem się wybierając się na obiad we Wrocławiu. O ile wnętrze i wystrój jak najbardziej oddają klimat tego miejsca, tak z resztą jest już niestety dramat. Rozwiązania dotyczące obsługi, z których znane jest Vapiano, we wrocławskich realiach się nie sprawdzają. Do tego pracownicy obsługi zdają się bardziej interesować sobą niż klientem, który jest jakby złem koniecznym. O ile po jakimś czasie do specyficznego systemu samoobsługi można się przyzwyczaić, to jedzenie nie zrekompensuje tych wysiłków. Powiem szczerze, że zamrożona pizza z supermarketu prawdopodobnie smakowałaby lepiej. Jestem zwolennikiem cienkiego ciasta, ale nie takiego, które prześwituje. Dodatków jak na lekarstwo, kucharz zdaje się nie odróżniać szynki prosciutto od szynki gotowanej, a parmezanu od mozzarelli. Makaron suchy jak wiór. Cen wysokich się spodziewałem, dlatego tutaj nic złego nie powiem, jednak w stosunku do jakości jedzenia są absolutnie nieadekwatne. Bardzo wielkie rozczarowanie.