Restauracja u Zosi

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Szczawnica
2.5

ul. Flisacka 35b 34-460 Szczawnica
tel: (18) 262-24-54
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: włoska, polska, góralska, pizza, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• KrystianPiekielnik 3 recenzje

02.10.2014, 18:28 napisał:

Cena dań nieadekwatna do ich jakości

W wakacje tego roku postanowiłem odwiedzić będąc w Szczawnicy restaurację "U Zosi". Po "Kuchennych rewolucjach" miało tam nie być tylko i wyłącznie pizzy, lecz również polskie jedzenie. Pierwsze, co przykuło moją uwagę w tej restauracji to wysokie ceny. Nawet zwykły kotlet schabowy kosztował sporo ponad 20 złotych. Pomyślałem sobie, że mimo wszystko dam szansę tej restauracji. Zamówiłem Placek Flisaka za 28 złotych, czekałem ponad pół godziny na otrzymane zamówienie, aż w końcu otrzymałem kawałek owego placka. Nie było na nim zbyt dużo gulaszu, a porcja jak za taką cenę była dosyć niewielka. Jeżeli chodzi o walory smakowe - spodziewałem się czegoś lepszego. Jedyne, co naprawdę podobało mi się w tej restauracji to wystrój.

Data wizyty w lokalu: 24 sierpnia 2014

• BL_Lacertae 36 recenzji

24.07.2013, 22:17 napisał:

Okropna pizza

Restauracja chwali się rzekomo najlepszą pizzą w mieście. Postanowiliśmy spróbować wersji z salami za 18 zł (plus 2 za sos pomidorowy). Pizza bardzo słaba, bezpłciowe ciasto z dużą ilością przeciętnego sera i salami. Nie powiem, da się to zjeść, ale daleko do oryginalnej włoskiej pizzy. Sos pomidorowy bardzo rozwodniony, po nałożeniu na pizzę kapała z niej woda! Zdecydowanie nie polecam.

Przed pizzą wzięliśmy kwaśnicę z żeberkiem oraz krem pomidorowy (po 8 zł). I były to bardzo smaczne, doprawione zupy. Pomidorowa wyrazista i smaczna, a kwaśnica idealnie wyważona z fajnym kawałkiem żeberka. Jak najbardziej ok.

Obsługa dość średnia. O ile karta i zamówienia były ok, to już np sprzątanie z sąsiednich stolików z bardzo dużym opóźnieniem. Wiele pracy przed nimi w tej kwestii.

Atmosfera w miarę dobra, gdyby nie fatalna pizza byłaby lepsza ocena.

• pitersss 9 recenzji

25.08.2013, 10:11 napisał:

Coraz gorzej

Znam lokal już około 2 lata jest coraz gorzej.... porcje z każdą
    wizyta są mniejsze, nie doprawione, ceny za to rosną. Najlepsza jest obsługa - P Stasia, miła i uprzejma. Jedzenie na pewno nie warte obecnych cen
    kwaśnica którą jadłem tam około 2 lat temu niedługo po kuchennych
    rewolucjach miała smak, była kwaśna, przyprawiona, pieprzna. Obecnie
    jest to żółty płyn o lekko słonawym smaku
    to samo tyczy się ziemniaków z czosnkiem i rozmarynem, na ostatniej
    wizycie tam ziemniaki były w ogóle nie słone, a o czosnku i
    rozmarynie, które to są zaznaczone w karcie, nie było nawet mowy.

Data wizyty w lokalu: 11 lipca 2013

• SKowalska 5 recenzji

30.06.2013, 15:30 napisał:

Zawiedziona

Skuszona reklamą Kuchennych Rewolucji postanowiłam odwiedzić ten lokal. Już wchodząc do lokalu zauważyłam, że niestety potrawy nie są serwowane zbyt apetycznie więc postanowiłam skusić się na pizze. Czas oczekiwania dość długi, ale pewnie to przez to, że w restauracji było sporo ludzi. Pizza nawet smaczna, ale nie zachwyca. Wystrój bardzo fajny widać, że właściciel dba o lokal tylko trochę nad kuchnią musi popracować.

• nutex 4 recenzje

13.07.2013, 22:28 napisał:

Całkiem w porządku

Mimo sporej ilości osób zostaliśmy obsłużeni bardzo szybko, również jedzenie dostaliśmy po kilku minutach.
    Pierogi ruskie jak domowe, bardzo smaczne, dawno takich nie jadłam. Mąż jadł łososia, który był świeżutki i delikatny, co równoważył świetny sos pomidorowy z kaparami i czarnymi oliwkami. Do tego pieczone ziemniaki nasączone czosnkiem - pozytywne doznania. Miłe wrażenie zrobił też na nas sos vinaigrette do sałaty, w smaku idealny, podany osobno, każdy sam wie, ile go chce mieć w sałacie! Jedyne, co mnie bardzo rozczarowało, to przystawka - pomidory z mozzarellą. Posypane były niestety zwykłą bazylią suszoną z torebki, do tego już mocno zwietrzałą. Przy ich cenie to chyba przesada.
    Ceny trochę zbyt wygórowane jak na małe miasteczko turystyczne, ale czas spędzony sympatycznie.

Data wizyty w lokalu: 10 lipca 2013

• lina0 1 recenzja

28.10.2013, 09:14 napisał:

Przyjemnie i smacznie

Restauracja ładnie urządzona, ceny lekko wygórowane, ale jedzenie całkiem przyjemne. Próbowałam tagliatelle z borowikami, które smakowało bosko, na deser szarlotka z lodami, a na przystawkę rosół ( 8 zł). Mąż próbował pizzę i była dosyć dobra, na pewno nie dorówna ona włoskim standardom, ale rzadko który polski wyrób może im dorównać.

Data wizyty w lokalu: 21 października 2013

• emlt 3 recenzje

14.07.2013, 15:20 napisał:

Beznadzieja

Odradzam wizytę w tym lokalu. Na nic się zdały kuchenne rewolucje... Ceny wygórowane, potrawy takie sobie. Zamówiłam dwie sałatki apollo i makaron penne. Po 10 minutach dostaliśmy jedną sałatkę, po kolejnych piętnastu dostałam makaron. Drugiej sałatki w ogóle nie otrzymaliśmy, bo kelnerka zapomniała sobie zapisać!!! Skandal. Córka wyszła głodna, niestety... W trakcie rozmowy ze mną inna kelnerka wpół mojego zdania odwróciła się na pięcie i poszła sobie. Personelowi kompletnie brak doświadczenia i kultury. M. Gessler ewidentnie straciła tylko czas w Szczawnicy. NIE POLECAM, szkoda pieniędzy i nerwów.

Data wizyty w lokalu: 14 lipca 2013

• emkemk 1 recenzja

14.10.2013, 16:56 napisał:

Rewolucja przeminęła z wiatrem

Po rewolucji Pani Gessler nie zostało już w zasadzie nic. To fakt, że to było dawno, ale przyznam, że spodziewaliśmy się więcej po wizycie w tej restauracji.

Żurek - bardzo smaczny.
    Kwaśnica - jadaliśmy znacznie lepsze, w znacznie słabszych restauracjach.
    Pierogi ruskie - świeże, ciasto OK, ale takie jakieś bez smaku.
    Pizza - tu zawiedliśmy się najgorzej. Restauracja chwali się, że mają najlepszą pizzę w mieście. W programie Pani Gessler również zostali za pizzę pochwaleni. Tymczasem nasza pizza była co najmniej średnia. Ciasto uginało się tak, że nie można było zjeść kawałka pizzy ręką. Dodatkowo ciasto wyglądało na lekko niedopieczone, tak, jakby odrobinę za wcześnie została wyjęta z pieca. Jeśli chodzi o smak, to średnio.

Ceny co najmniej krakowskie/warszawskie, co skutkuje bardzo słabym wskaźnikiem cena/jakość.

Plusem jest mały parking przed restauracją. Kelner był miły.

Do minusów dodam jeszcze te 2 fakty:
    - na otrzymanie karty czekaliśmy z 4/5 minut a byliśmy może 3cią parą, która odwiedziła restaurację zaraz po otwarciu,
    - fotelik dla dziecka jest w opłakanym stanie, pokrowiec na gąbkę ma z 8 pokaźnych dziur, gąbka wystaje z tego pokrowca, półeczka na jedzenie była niedomyta z resztkami jedzenia.

Nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 14 października 2013

• jakrakow 3 recenzje

02.07.2013, 15:34 napisał:

Średnio

Restauracja zachęcająca wyglądem i tylko tym. Kelner nie radzi sobie z obsługą sali, zapomina podać sztućce. Potrawy wyłącznie letnie, a kotlet drobiowy przypalony. Mocno się zawiodłem.

Data wizyty w lokalu: 26 czerwca 2013

• coldfish 2 recenzje

11.10.2013, 17:01 napisał:

Średniacko

Jadło się lepiej i taniej. Magdy Gessler w żadnej potrawie nie można znaleźć. Pizza średnia, trochę sucha. Pierogi lekko gumowate, ale całkiem spoko. Przybranie z ogórków do ruskich pierogów -> nie. Obsługa bardzo spoko. Czas oczekiwania też. Widok z ogródka bardzo bardzo.

Nowe w okolicy: Szczawnica