Chata Walichnowska

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Sokolniki
2.9

ul. Prusak 23 98-420 Sokolniki (przy trasie)
tel: (62) 783-28-82
typ lokalu: karczma typ kuchni: grill, polska, regionalna, dziczyzna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Veene2 3 recenzje

06.05.2013, 09:59 napisał:

Dobre miejsce na posiłek

Dobry punkt na posiłek i odpoczynek na trasie Wrocław-Warszawa.

Z plusów - obszerny parking, dużo miejsca w środku i na zewnątrz.
    Z minusów - zamówienia są realizowane w kolejności ich składania. Po zamówieniu barszczu i pierogów musieliśmy czekać aż poprzedni klienci otrzymają swoje dania. U nas trwało to około 20 minut. Poza tym mało estetyczne toalety.

Barszcz czerwony - 5 zł - jakieś nieporozumienie. W ogóle nie doprawiony, o smaku zabarwionej wody. Sól i pieprz niewiele pomogły.

Pierogi ruskie, z mięsem - 15 zł porcja - i tutaj już było bardzo dobrze. 6 sztuk w porcji, ale były bardzo duże, spokojnie można się najeść. Dobrze doprawione, smaczne, dużo farszu.

Data wizyty w lokalu: 05 maja 2013, godz. 17:00

• rpiekarniak 154 recenzje

30.03.2012, 09:04 napisał:

Jest ciągle ok - chociaż trochę drogo

W ciągu ostatnich tygodni aż dwukrotnie miałem okazaję zatrzymać się w Chacie. Zacznę od wystroju - nie jest źle, chociaż za ciemno, no i trochę za zimno. Co do jedzenia nie ma zastrzeżeń:
    - golonka z chrzanem + zasmażana kapusta - golonka ładnie przypieczona i smakowita, do tego chrzan baaardzo ostry i kapusta bardzo dobra. Tyle tylko, że bez żadnych dodatków około 30 zł i najedzenie "nie do końca",
    - kwaśnica - dobra, aczkowiek bez rewelacji,
    - sernik - jak zawsze duży i bardzo dobry.
    Znajomi zawsze chwalą polędwicę z grilla, ale też jest dość droga.

Data wizyty w lokalu: 26 marca 2012, godz. 16:00

• rpiekarniak 154 recenzje

04.01.2012, 13:18 napisał:

Pewniak do zatrzymania się na posiłek

Podróżując wielokrotnie na trasie Wrocław - Warszawa, wypróbowałem wiele lokali, ale ten jest po prostu pewniakiem, utrzymującym niezmiennie dobry poziom. Lubię wnętrze tego lokalu, z grillem "na żywo" oraz kominkiem w zimie. Ostatnie wizyta wypadła podczas późnoletniego powrotu z wakacji. Zadbali też o dzieci, bo przy stolikach na dworze pojawił się fajny placyk zabaw. Co do jedzenia,to jak zwykle było w porządku - smakowało zarówno dorosłym, jak i dziecku. Zestaw dnia w dobrej cenie, czyli żurek + zestaw z żeberkami, trudny do zjedzenia dla 1 osoby i dobry. Dania świeże, dobry zestaw surówek. Ważny dla mojej żony miernik poziomu jedzenia - kluski śląskie - dobre. Pstrąg też udany. Placki ziemniaczane dla dziecka - w porządku, chociaż syn wolał słynny sernik (bardzo dobry, puszysty - 1 dla 2 osób). Nie pamiętam dokładnie ceny, ale za wszystko z piciem około 70 zł.

Data wizyty w lokalu: 28 sierpnia 2011, godz. 17:00

• kawozlopek 18 recenzji

28.01.2010, 20:37 napisał:

Dobre miejsce na postój

Jadąc w stronę Wrocławia warto stanąć na treściwy posiłek. Lokal schludny z klimatem chaty. Nastroju dodają zapalone świeczki na stołach. Cały klimat tej restauracji to grill wyłożony mięsiwem w różnej postaci od ryb przez drób po wieprzowinę. Mięso dobrze wypieczone. Żeberka trochę zbyt grube z dużą ilością tłuszczu, natomiast udko z kurczaka w sam raz. Obsługa stara się być miła i uczynna. Spora ilość ludzi odwiedzających ten lokal wskazuje, że jest to miejsce raczej popularne i sprawdzone. Duży minus to stan sanitariatów z niezbyt czystymi toaletami i umywalkami oraz popsutymi kranami.

• GregoryPork 93 recenzje

20.07.2009, 22:28 napisał:

Naprawdę świeże dania z grilla

Sąsiedztwo Zakładów mięsnych Marko Walichnowy sprawia, że świeżego mięsa i wyrobów w Chacie Walichnowskiej nie brakuje. Kierowcy tirów to wiedzą. Potrafią przeciskać się w spoconych portkach między stolikami oczekując na swoją porcję na wynos konsumowaną potem w szoferce. Właściwie nie ma ku temu powodów, bo miejsce stylizowane jest na karczmę, we wnętrzu miło pachnie mięsiwem. Ja byłym tu już kilkukrotnie otrzymując zawsze to czego chciałem - kiełbaska, tatar za polędwicy wołowej, żurek z dużą i smaczną białą kiełbasą czy kaszankę - choć ta ostatnia była akurat sucha. Dań obiadowych - żeberek, polędwic, szaszłyków, golonek lub pstrąga nie tykam, ponieważ nie jestem w stanie pochłonąć wielkich porcji dla szoferaków. Domyślam się jednak, że są godne. Bardzo miła obsługa w wykonaniu ładnych dziewczyn. Podsumowując - ze wszystkich pseudoludowych klimatów przy naszych drogach tu mamy przynajmniej gwarancję świeżości jedzenia. No i zapomniałbym - ceny bardzo znośne.

Nowe w okolicy: Sokolniki