Bar Morski

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Jastrzębia Góra
3.0

ul. Królewska 7 84-104 Jastrzębia Góra
tel: (58) 674-96-44
typ lokalu: smażalnia, pizzeria typ kuchni: pizza, ryby i owoce morza, włoska, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• jedzenie 15 recenzji

03.07.2014, 00:47 napisał:

Pewniak!

Pierwszego dnia po przyjeździe do Jastrzębiej Góry poszłam do baru Morskiego na obiad. To wystarczyło, żebym wracała tam codziennie do końca dwutygodniowego pobytu. Trzy skoki w bok utwierdziły mnie w przekonaniu, że wybór – choć przypadkowy – był trafny.
    Każda ryba, którą tam zamawiałam, była pyszna. Niezapomniany okazał się świeży węgorz (smażony), a od turbota trudno się było oderwać. Bardzo smakował mi też halibut zapieczony z serem wymieszanym z chilli, to naprawdę ciekawy pomysł. Do tego młode ziemniaki ugotowane idealnie, surówki świeże i smaczne. Czas oczekiwania długi, to fakt, ale kto sam gotuje, ten wie, że np. spory węgorz nie usmaży się w kwadrans.
    Ceny trudno tu uznać za niskie, ale jedzenie jest warte każdej wydanej złotówki. Zresztą ryby nigdzie nie są tanie…
    Kartę mają długą i bardzo urozmaiconą (typowe barowe mydło i powidło, więc to raczej minus niż plus), ale nie testowałam niczego poza rybami. Nad morzem jakoś tracę ochotę na pizzę.
    Obsługa mogłaby być zdecydowanie nieco żwawsza i nieco bardziej uprzejma. Wtedy bar Morski byłby – w swojej kategorii – trudny do pobicia.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• jajnick 914 recenzji

03.06.2013, 02:06 napisał:

Serdecznie odradzam. Nigdy więcej!

Dziwią mnie te poniższe pochwały. Ja tam nigdy nie wrócę. Na pewno. Pomidorowa, w której trudno się "dowąchać" pomidorów. O smaku przyprawy maggi. Spalony na kość w tłuszczu niesmaczny halibut. Inni zachęcają. Ja odradzam. I to zdecydowanie.

Data wizyty w lokalu: 25 maja 2013

• GoscieNadMorzem 1 recenzja

09.07.2014, 19:06 napisał:

Nie polecam - wysokie ceny za małe porcje

Wybraliśmy się tam z żoną, zachęceni pozytywnymi opiniami. Czujemy się rozczarowani. W karcie podane są ceny za 100 g ryby - tak jak wszędzie. Moim zdaniem porcja, którą otrzymaliśmy, ważona była chyba razem z talerzem, nie wiem. Danie kompletnie niedoprawione - dobrze, że na stoliku stała sól. Jako dodatek zamówiliśmy gotowane warzywa i tylko to uratowało to danie (choć brokuły również niedosolone). Inaczej byśmy się nie najedli. Mężczyzna na pewno nie odczuje, że zjadł obiad, choć kobieta może i tak. Zapłaciliśmy ok. 80 zł! Miła obsługa, ale nic poza tym. Nie warto! A zatem danie, jakie zamówiliśmy to Sola z Mozzarellą. Ja wziąłem do tego ziemniaka pieczonego, żona wybrała frytki. Jako dodatek oboje wzięliśmy brokuły. Jedynie brokuły wyglądały i smakowały dobrze. Cała reszta pozostawiała wiele do życzenia. To nieprawdopodobne, jak wiele można zapłacić za tak niewiele.

Data wizyty w lokalu: 09 lipca 2014

• habibi25 34 recenzje

28.08.2013, 19:50 napisał:

Rozczarowanie

Trafiłam tutaj zachęcona nietypową ulotką- obok cen dań podane były wartości kaloryczne potraw. Zamówiłam łososia z grilla z masłem czosnkowym, grzanki czosnkowe i surówkę z białej kapusty. Obsługa sympatyczna, sprawna, natomiast jedzenie- surówka dość dobra, grzanki ze starej bagietki, twarde. Łosoś bez smaku, nieprzyprawiony.Raczej nie przyjdę tutaj ponownie.

Data wizyty w lokalu: 27 sierpnia 2013

• rusei 1 recenzja

23.06.2014, 08:59 napisał:

Najgorsza ryba jaką jadłem nad polskim morzem + mega długie oczekiwanie...

Nie wiem kto pisze pozytywne opinie o tym miejscu. Ja napiszę szczerą, którą mogę potwierdzić rachunkiem...

Wraz z grupą przyjaciół zamówiliśmy dorsza z frytkami i grzane wino... Wino przyszło po 15 minutach, CHŁODNE!!!! ale dobra, pani obiecała dostarczyć rybę po 20 minutach. Niestety po 40 wciąż jej nie było. Ustaliliśmy ze znajomymi, że po 45 wstajemy i wychodzimy! Niestety po 44 minutach (z ręką na sercu) pierwszy posiłek został dostarczony. Byłem zły, ale czekałem aż pojawią się następne. Kolejne - ostatnie przyszły po kolejnych 10 minutach! PRAWIE GODZINĘ czekałem na dorsza z frytkami/pieczonymi ziemniakami! Kelnerka powiedziała tylko "przepraszamy za długie oczekiwanie, zawiesił się system"... Ciekawe jaki system jej się zawiesił. Domagałem się rabatu z racji tego, że tak czekałem. Takowy dostałem - ale szkoda, że sam się o niego biłem... To oni powinni nade mną skakać w takiej sytuacji...

Przejdźmy jednak do jedzenia. Pomyślałem sobie OK - czekaliśmy, wino jest już zimne, ale postarajmy się zapomnieć i smacznie zjeść. Niestety. Po raz kolejny ogromne rozczarowanie! Ryba gruba, ładna w środku, niestety w ogóle nieprzyprawiona, a panierka przypominała nasączony tłuszczem opalony pergamin... Przecież to jakieś jaja... moje frytki były o dziwo dobre, ale to żadna filozofia, w domu moja frytkownica robi takie same. Zasmażane ziemniaczki pływały chyba w tłuszczu po ich usmażeniu, moi znajomi nie byli w stanie ich zjeść.

Nie mam interesu w oczernianiu tej restauracji. Założyłem to konto specjalnie aby przestrzec innych przed tym miejscem, ja również zacznę czytać opinie innych przed posiłkiem gdziekolwiek nad polskim morzem. Jakość z roku na rok coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Mam dość samozwańczych "smażalni świeżej rybki".

Wystrój spoko, lokalizacja przy ruchliwej ulicy, wiecznie przejeżdżające samochody, ale nie marudzę bo świadomie tam usiedliśmy.

Z czystym sumieniem odradzam - omijajcie z dala!

Data wizyty w lokalu: 19 czerwca 2014

• koczkodan1 1 recenzja

07.03.2014, 11:20 napisał:

Zdecydowanie odradzam!

Mięso w pierogach jakby niedogotowane, pizzę nie wiem czy można nazwać pizzą, a śledzie twarde jakby dopiero były złowione i rzucone na talerz, a do tego bardzo słone... Na 5 zamówionych pierogów jagodowych dostałam jednego z mięsem, po czym obsługa na moją uwagę wzruszyła ramionami bez żadnego słowa przeprosin. Jedynie rosół i flaczki godne polecenia choć pieczywo, które według mnie powinno być dodawane gratisowo jest zdecydowanie za drogie... Nie polecamy!!!

Data wizyty w lokalu: 05 marca 2014

• Midorino 19 recenzji

13.04.2013, 20:43 napisał:

Normalnie i smacznie, bez udziwnień

Smaczne ryby, przygotowane bez udziwnień, klasycznie. Szczególnie polecam gotowanego łososia w sosie koperkowym. Wielkość porcji zadowalająca. Jedno z niewielu miejsc w Jastrzębiej czynne przez okrągły rok. Wystrój i nazwa może nie powala, ale jest czysto, jadłam tam wielokrotnie i nigdy nie miałam później dolegliwości żołądkowych.

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2013

• torka-wik 4 recenzje

21.07.2013, 18:39 napisał:

Różnie...

Byliśmy ze znajomymi na obiedzie. Ja z chłopakiem zamówiliśmy dorsza, a znajomi spaghetti. My jedzenie dostaliśmy w miarę szybko - nie było do czego się przyczepić. Porcja w porządku, ryba OK. Zdążyliśmy zjeść i wypić piwo, a spaghetti dalej nie było (nadmienię, że siedzieliśmy przy tym samym stole). Obsługa tragedia! Godzina czekania na makaron i odgrzewany sos to lekka przesada. Jeśli tam, to nie polecam makaronów :).

Data wizyty w lokalu: 04 lipca 2013

• lucrecia 1 recenzja

01.09.2013, 18:41 napisał:

Jedno z fajniejszych miejsc w Jastrzębiej

Na moją opinię składa się kilka faktów: bogate menu, wystrój i miła obsługa. Od kilku lat wakacje spędzam z rodziną w Jastrzębiej i za każdym razem wracamy do tej restauracji.

Dania są spore, sycące i ładnie podane. Moje ulubione to halibut z grilla z masełkiem czosnkowym oraz sałatka z kurczakiem.

W okresie w którym przebywamy na wakacjach jest bardzo dużo ludzi w lokalu, mimo to i tak nie czekamy na dania długo ok. 20-25 min, co przy tym ruchu naprawdę nieźle, nie wiem jak oni to robią, a i kelnerki pracują jak mrówki, ogarnąć tak dużą ilość stolików to naprawdę wyczyn. Polecam. Jeszcze tu wrócimy zapewne nieraz ;).

Data wizyty w lokalu: 16 sierpnia 2013

• AndrzejBe 14 recenzji

02.01.2013, 12:09 napisał:

To niby bar...

Zwabiony gwiazdkami na Gastro (i nikłym wyborem po sezonie) wybraliśmy się do baru Morskiego. Jest to samoobsługowy bar w starym stylu (dostaje się numerek i potem wołają przez megafon :)...). Karta w kontrowersyjnym dizajnie z fotografiami robionymi przez dziecko kelnerki mało czytelna i zawierająca milion pozycji co sugeruje wieeeelką zamrażarkę. Byliśmy miło zaskoczeni tempem serwowania i jakością potraw. Rachunek też był zaskakująco niewysoki... Zupa rybna znakomita. Chyba lepsza niż w Falezie. Nie tak pięknie podana, ale... Polecam kalmary w cieście piwnym i dorsza z boczkiem zwanym bekonem (chyba po helsku...). Podsumowując, warto odwiedzić mając świadomość, że to nie Marriott...

Data wizyty w lokalu: 31 grudnia 2012

Nowe w okolicy: Jastrzębia Góra