Restauracja De-La-Vita

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Łódź , dzielnica: Bałuty
2.9

ul. Franciszkańska 107 91-837 Łódź
tel: (42) 657-10-73
typ lokalu: pub, restauracja typ kuchni: arabska, włoska, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Dagusiag 18 recenzji

10.11.2011, 04:39 napisał:

Wielka szkoda

To była przez długi czas moja ulubiona pizzeria. Powiem szczerze na pizzy się znam mało. Zamawiam zawsze wegetariańską. Prawie wszędzie smakuje podobnie. Dostrzegam jedynie różnice w grubości ciasta. To co jest decydujące dla mnie w ocenie tego popularnego dania to sosy (ze szczególnym wskazaniem na sos czosnkowy). To jedyne znane mi miejsce gdzie (w lokalu) można dostać trzy różne sosy w cenie pizzy. A sosy były zawsze zjawiskowe. Zarówno legendarny czosnek, jak i pomidor. Meksykańskiemu też nie można było nic zarzucić. Tak było do niedawna. Niestety, moje ostatnie dwie wizyty potwierdziły, że lokal się zmienił. Niestety, na gorsze. Sos pomidorowy jest jakby ostrzejszy, ale bardzo smaczny. Niestety, to co się stało z sosem czosnkowym to prawdziwa tragedia (moja osobista). Został rozcieńczony. W konsekwencji nie tylko jest wodnity, ale przede wszystkim mało czosnkowy. O ile pół roku temu dałabym mu sześć gwiazdek (na pięć możliwych), o tyle teraz może liczyć tylko na jedną. Po prostu psuję pizzę, która z resztą nadal jest zupełnie dobra. Niestety, dla mnie to za mało. Myślę, że długo tu nie wrócę. Szczególnie, że ostatnim razem miała miejsce jeszcze wpadka z niedoczyszczonymi sztućcami. Nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca, a jadałam tam regularnie. Wystrój jest adekwatny to rodzaju lokalu (mała osiedlowa pizzeria). Nie miało to znaczenia, bo to pizza była w centrum uwagi. I sam placek jest nadal całkiem dobry. Ciasto niezbyt grube, ale też i nie cienkie jak pergamin. Składników wystarczająco i w dobrej jakości. Jeśli ktoś nie przywiązuje wagi do sosów (szczególnie czosnkowego), to nadal jest dobry wybór. Dla mnie niestety lokal spalony (ku uciesze mojego męża, który zawsze wolał inna pizzerię, bliżej naszego domu).

Data wizyty w lokalu: 23 października 2011, godz. 15:30

• nasciturus 72 recenzje

27.02.2011, 10:28 napisał:

Pizza taka jak wszędzie

Wczoraj miałem okazję zjeść pizzę z tego lokalu.
    Wrażenia mam ambiwalentne.
    Pizza była dobra ale coś w niej było nie tak. Podejrzewam nieodpowiedni (za tłusty) ser.
    Ilość składników bardzo duża jednak na pizzy nazwanej DE-LA-VITA SUPER przesadzili. Ciasto nie było w stanie utrzymać tej ilości. Kawałki się rozpadały, a tłuszcz psuł cały efekt.

Oprócz pizzy lokal serwuje kilka dań typowo polskich (np. schabowe, pierogi, bigos, etc.) i arabskich (shoarma). Z włoskich, oprócz pizzy, są dwa rodzaje spaghetti.

Pizzę zamawiałem telefonicznie - czas dowozu był dłuższy od zapowiadanego.

W samym lokalu byłem dosłownie przez chwilę jakieś dwa tygodnie temu.
    Kojarzę małą salkę której wystrój zdominowała barwa czerwieni.
    Dosłownie kilka stolików. Wydaje się, że są nastawieni raczej na dowóz.

Data wizyty w lokalu: 13 lutego 2011