Karczma Kołodziej

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Skoki
3.4

ul. Poznańska 10 62-085 Skoki
tel: (61) 812-40-46
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: wielkopolska, polska, regionalna, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• weronek 8 recenzji

09.03.2014, 10:43 napisał:

Smacznie i sporo

Karczmę Kołodziej znam przynajmniej od dwóch lat i mam z nią do czynienia w dwóch odsłonach: jako restauracją w Skokach oraz jako dostawcą ciepłego obiadu, kiedy jesteśmy na znajdującej się w pobliżu działce i ogarnia nas lenistwo. Za każdym razem podane jedzenie jest ciepłe, a porcje wystarczające dla dwójki ludzi z wielkim apetytem. Z całego serca polecam grillowanego pstrąga, nigdy nie zawodzi. Ostatnio w Kołodzieju zjedliśmy: mój towarzysz golonkę po bawarsku z kapustą i ziemniakami, a ja karkówkę w ziołach i kopytka. Porcje były ogromne i bardzo smaczne, niestety odrobinę przesolone. Oczekiwanie - o kilka minut zbyt długie, ale podano nam gorące, świeże dania, więc można wybaczyć. Jako czekadełko podano nam chleb oraz smalec (niestety porcja taka, że dwie osoby mogą tylko spróbować i marzyć o dokładce). Obsługa sympatyczna, menu o odpowiednich rozmiarach. Będę tam wracać.

Data wizyty w lokalu: 23 lutego 2014

• mysterious 1 recenzja

29.04.2013, 15:27 napisał:

Wspinały swojski klimat jak w przytulnym domu

Często odwiedzam ten lokal i uważam, że z roku na rok jest coraz lepiej miła obsługa uśmiechnięta i wspaniałe wnętrza. Kuchnia tradycyjna mogłaby się lekko poprawić :) Jedyny minus mało miejsca, ale nadzieją jest nowy lokal, który jest w trakcie budowy w ten czas myślę, że będzie wspaniale :) Pozdrawiam serdecznie.

Data wizyty w lokalu: 14 kwietnia 2013

• jakajola 1 recenzja

19.09.2012, 09:40 napisał:

Przeciętny lokal, przeciętne dania i przeciętne ceny

Witam serdecznie, często bywałem w Karczmie Kołodziej niestety im dłużej tym gorzej, menu w zasadzie takie samo od paru lat, skupione bardziej na dodawaniu ostrych przypraw poprawiających smak niż na jakości serwowanych dań... Porcje bardzo małe, żeby się najeść niekiedy trzeba zamówić trzy posiłki, niestety kiedyś było lepiej, porcje były duże i smaczne... Polecam tylko czerninę, bo samej kaczki już ze względu na ilość tej kaczki już nie bardzo, miła obsługa troszkę zaciera resztę niedociągnięć...

• jollyjoker 8 recenzji

13.09.2011, 11:59 napisał:

Mieszane uczucia

Byłem, spróbowałem.
    Kaczka wyśmienita. Cała reszta już niestety nie...
    Pyzy naprawdę powinny być większe, bardziej miękkie i nie powinny wyglądać na zdepnięte. Zupa gulaszowa nie powinna być tylko wiaderkiem na ostre przyprawy.
    Mój współtowarzysz obiadowy dał mi spróbować ziemniaków - bardzo specyficzny smak, którego jednak nigdy więcej nie chciałbym już doświadczać...
    Reasumując - zaskakująca dysproporcja pomiędzy smakiem mięsa a resztą, dwa różne światy.
    Porcje - zaskakująco małe. Bez zupy można wyjść głodnym.
    Ceny - w stosunku do wielkości porcji i jakości - średnio ze wskazaniem na kiepsko...
    Obsługa - bardzo sympatyczny młody człowiek, szybko, sprawnie, duży wkład w zatarcie niekorzystnego wrażenia po jedzeniu.
    Moi rodzice bardzo chwalą sobie czerninę i często ją zamawiają.
    Ogólnie - gdyby nie smak kaczki i uśmiechnięta, optymistyczna obsługa, nie miałbym nic dobrego do powiedzenia o tym przybytku.

Data wizyty w lokalu: 11 września 2011, godz. 16:00

• maluuutka_nina 5 recenzji

23.08.2011, 09:13 napisał:

Smacznie i niedrogo

Często bywam w Karczmie "Kołodziej" na obiadach. Jest tam fajny wystrój i dobre jedzenie, za przystępną cenę. Na przystawkę otrzymujemy chleb ze smalcem (choć ostatnio jest chlebka coraz mniej). Na dania trzeba czekać około 15-20 minut. Polecam pomidorówkę jako pierwsze danie. Na drugie danie polecam pstrąga lub polędwiczki wieprzowe w sosie ziołowym. Kiedyś jeździłam tam, aby zjeść kaczkę. Niestety, to danie się popsuło (bardzo twarde, gumowe mięso), sosu też bardzo mało dają. Ale jak się poprosi to dolewają. Obsługa miła. Jednym słowem - polecam na niedzielny, rodzinny obiad.

• michuu78 153 recenzje

25.06.2009, 22:36 napisał:

Szybko, tanio, a nieraz nawet po drodze

Będąc przejazdem w Skokach warto zatrzymać się w tutejszej karczmie. W okolicy trudno zresztą o inny rozsądny przybytek gastronomiczny. Kuchnia w Kołodzieju nie jest może najwyższych lotów, ot, to co Polak lubi – kotlety, golonki, pieczenie; łącznie ok. 10 potraw, ale jest niedrogo i sympatycznie. Z zup barszcz, żurek, flaki, ale też pomidorowa i czernina, obie z domowym (sic!) makaronem. Do tego wachlarz dodatków i surówek. Są także pierogi i pewien wybór mrożonych ryb, co dziwi, bo wokół jest mnóstwo jezior, więc chętnie widziałbym w karcie jakiegoś lina, czy karasia w śmietanie.

Zwykle jadam tu czerninę (7 zł), która jest przyzwoita. Ostatnio jadłem też niezłego de volaille, którego z czystym sumieniem polecam, bo był świeży, miękki i soczysty. Z frytkami i surówką kosztował raptem 16 zł. Porcje w sam raz.
    W czasie oczekiwania na zamówiony posiłek zostaniemy poczęstowani dobrym chlebem ze smalcem z jabłkami. Bardzo smaczny.

Obsługa miła, choć nieco powolna. W lokalu kilka ciekawych bibelotów, ładny bar i kredensy na szkło. Przed restauracją ogródek z kilkoma ławami, nie polecam go jednak ze względu hałas spowodowany bliskością ruchliwej szosy.

Miejsce nie jest może warte wycieczki z Poznania na niedzielny obiad, ale jeśli już jesteśmy w okolicy nie zaszkodzi zawitać.

Opinia dnia z 03.07.2009 r.

Nowe w okolicy: Skoki