Pyra Bar

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
3.7

ul. Strzelecka 13 61-845 Poznań
tel: (61) 851-67-62
typ lokalu: bar typ kuchni: europejska, desery, polska, przekąski, koktajle (bezalkoholowe) cena dania głównego: poniżej 20 zł

W tym lokalu

Opencard-79x16

• Inkwizytor 70 recenzji

26.02.2014, 18:22 napisał:

A to cukinsyny!

Jeśli Poznań - to pyry. Ewentualnie kaczka z modrą, ale teraz nie o tym. Przepyszne pyry podają w PyraBarze, w postaci frytek i - przede wszystkim - zapiekanek.
    Zapiekanki ziemniaczane są spore i sycące, w dodatku smakowite i niezwykle aromatyczne. Autorzy karty popisali się poczuciem humoru, zatem, rechocząc, możemy zamówić "Kurczaka Cukinsyna" z cukinią, "BroKurową" z kurczakiem i brokułami, czy też przepysznego "zBoczka" z boczkiem. I cebulką. Czym jest "Pyranek" czy też "Pyranoja" każdy przekonać może się na miejscu. Grzechem też byłoby nie wziąć "Pyr z bzikiem" czyli gzikiem vulgo twarożkiem z cebulką, oraz poznańskich szarych klusek. Do popicia serwują wyśmienity, schłodzony, kwaskowaty kefir oraz, jeśli akurat sezon, koktajle owocowe.
    Zatem po zwiedzeniu Poznania, a zwłaszcza obejrzeniu "słynnych wrocławskich koziołków" można zasiąść w wuchtą wiary w PyraBarze i zaordynować plyndze. Wymotane z gzikiem. Albo bez. Tej!

• majorKorosz 1024 recenzje

21.02.2013, 13:30 napisał:

Zboczek, cukinsyn i reszta

"Pyra Bar" okazał się miejscem idealnym na sprawny, smaczny i niedrogi posiłek dla naszej grupy. Zaprowadziła nas tu ulotka z hostelu. Wnętrze skromne, ale pełne sympatycznych zaułków. Obsługa zdecydowanie na swoim miejscu (szczególnie pozdrawiam bufetową w okularach). Z opartego na ziemniakach menu wybraliśmy cukinsyna - kurczak, cukinia, ziemniaki; zboczka - ziemniak zapieczony w boczku (podawany w głębokim talerzu); śledzionka - ziemniaki ze śledziem. Świetna była także zupa ogórków oraz placki ziemniaczane bez dodatków, znane tu jako samotne. Ziemniaki podają tu w garniturze, pocięte w grube plastry. Panuje bardzo przyjacielska atmosfera. Przez cały czas raczej gwarno (byliśmy pod wieczór, a następnego dnia w porze obiadowej). Polecam wszystkim podczas wizyty w Poznaniu zwiedzenie "Pyra Baru" jako punkt obowiązkowy. Chwalę także za poczucie humoru na odcinku nazewnictwa potraw.

Data wizyty w lokalu: 16 lutego 2013

• Jula1990 4 recenzje

17.06.2014, 13:15 napisał:

Trochę za wysokie ceny biorąc pod uwagę używane produkty

Ogólnie spoko - jest całkiem smacznie, obsługa miła, wystrój nawet ciekawy. Jedynym mankamentem są moim zdaniem ceny. Porcja pieczonych ziemniaków (2 duże ziemniaki + sos - majonez, boczek, ogórek konserwowy) to bodajże 13 zł. Myślę, że jak na taki zestaw marża narzucona zbyt duża. Cena zużytych produktów to jakieś 4 zł + "robocizna" (której umówmy się, też nie za wiele) razem mogą kosztować ok. 6, 7 zł. Gdyby to samo danie sprzedawać już chociażby za 10 zł, wrażenie byłoby dużo lepsze (niby tylko 3 zł różnicy, ale wiadomo 3 zł tu, 3 zł tam :)). To samo tyczy się cen zapiekanek. No ale wiadomo - markę sobie już trochę wyrobili, więc i ceny wyższe (zdaje mi się, że kiedyś było taniej). Mimo to raz na jakiś czas jak najbardziej można się tam wybrać, bo miejsce jest całkiem przyjemne.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• enii 6 recenzji

12.04.2014, 22:37 napisał:

Fajnie i smacznie

Byliśmy w Pyra Bar Jeżyce, superwystrój, MEGA sympatyczna obsługa, zamówiliśmy dużą porcję zapiekanki ziemniaczanej i faktycznie można się nią najeść do syta, zapiekanka była z boczkiem, jak dla mnie - fanki smaków, była mało doprawiona i oprócz sporej ilości śmietany, boczku było trochę za mało. Ale było to smaczne. Myślę, że następnym razem zjemy placki ziemniaczane ;).

Data wizyty w lokalu: 09 kwietnia 2014

• LuxLisbon 37 recenzji

22.11.2013, 21:37 napisał:

Polecam zwłaszcza przyjezdnym

O tym, że Poznań słynie z ziemniaków (a raczej pyr ;)) wie pewnie każdy, kto choć trochę interesuje się kuchnią polską. Jako że uwielbiam wszelkiego rodzaju kluski, zapiekanki i frytki, zazwyczaj odwiedzam Pyra Bar podczas wizyt w stolicy Wielkopolski.
    Przejdźmy do rzeczy. Podczas pierwszej wizyty zamówiłam zapiekankę z warzywami. Niestety byłam nią nieco rozczarowana. Powodem mojego niezadowolenia było słabe doprawienie. Potrawa była niemalże bez smaku. Posmakowała mi za to pyra z gzikiem, którą zamówiła moja przyjaciółka. Ziemniak był idealnie upieczony, do tego pyszny twarożek z cebulką i trochę masła - pychota!
    Podczas drugiej wizyty skusiłam się tylko na frytki. Były rewelacyjne!
    Wystrój nie powala, ale jest dość oryginalny. Obsługa w porządku. Polecam zwłaszcza turystom, którzy chcieliby poznać prawdziwie wielkopolskie smaki :).

• kFiat 26 recenzji

13.11.2013, 10:19 napisał:

Punkt obowiązkowy na kulinarnej mapie Poznania

Zachęcony opiniami, głodny i lekko zmarznięty zaszedłem i nie żałuję.
    Miejsca niezbyt wiele, ludzi dużo, ale udało się przycupnąć przy małym stoliczku.
    Dziewczyna wybrała zapiekankę broKurową, ja zBoczka.
    Obie pycha, do tego gęsty kefir.
    Obsługa sympatyczna, zorientowana w temacie.
    Wystrój przeciętny, choć opisane wcześniej durszlaki jako abażury lamp - bomba :).
    Zdecydowanie polecam.

Data wizyty w lokalu: 11 listopada 2013

• olaseq 13 recenzji

11.12.2013, 17:25 napisał:

Ziemniaczane nadzieje niespełnione...

Poznań odwiedziłem w ramach kursu do specjalizacji. Jeszcze przed przyjazdem wyszukałem na gastronautach lokale, które muszę odwiedzić. Z racji tego, że kuchnia wielkopolska słynie z ziemniaków, Pyra Bar był tzw. "must be". Z wizytą w tym lokalu wiązałem duże nadzieje. Niestety pozostały one niespełnione...

Jest chłodne grudniowe popołudnie. Pora obiadowa. W Pyra Barze zajęte tylko cztery stoliki. Podejrzane... no ale ok, przecież nie wszyscy poznaniacy muszą lubić ziemniaki. Przy wejściu wita mnie Pani kelnerka, trochę apatyczna, niemniej miła. Tuż obok wejścia wisi tablica z daniami tygodnia: zupa kalafiorowa, zapiekanka ziemniaczana z dwoma rodzajami kiełbasy, jajkiem i zielonym groszkiem i ciasto, zdaje się, że czekoladowe. Nic dla mnie. Biorę kartę. Jest przejrzysta, miła dla oka, napisana z jajem. Wybór padł na zapiekankę ziemniaczaną o wdzięcznej nazwie Ziemniaczany Cukinsyn, czyli talarki ziemniaka z dodatkiem cukinii, kurczaka i czarnych oliwek, w ostrym sosie pomidorowym, zapieczone pod mozzarellą. Mała porcja tego cuda ma 300 gramów i kosztuje 13 zł. Za dużą porcję zapłacimy 18 zł, a waży ona 500 gramów. Nie wiem jak trzeba być głodnym albo jak uwielbiać ziemniaki, żeby wepchnąć w siebie pół kilograma zapiekanki...? Wybrałem małą. Do tego kawa.

W oczekiwaniu na jedzenie rozglądam się po lokalu. Jest czysto, schludnie i skromnie. Całość w kolorach szarych, białych i czerwonych. W oko wpada ładny drewniany bar z logo knajpki. Oprócz małych stolików w "przedniej" części restauracji są też kanapy w "głębi" dla tych, co wpadli tu pogadać ze znajomymi przy akompaniamencie ziemniaka. Analizując wystrój miejsca doszedłem do wniosku, że jest nieco niespójny - logo lokalu oraz plakaty w nim wiszące typu "200% normy" czy "kobiety na traktory" nawiązują w oczywisty sposób do czasów PRL, a stoliki, krzesełka oraz wygląd baru są zbyt nowoczesne. Pewnie się czepiam, pewnie wystarczy, że jest schludnie i czysto, ale próbuje się stylizować miejsce na jakąś epokę, to dobrze byłoby trzymać się swojego pomysłu do końca...

Pani Kelnerka przynosi mi moją zapiekankę. Czas oczekiwania to niecałe 10 minut - to plus. W tym miejscu ziemniaczani fanatycy powinni przestać czytać. Smak tego dania nieszczególny. Choć połączenie ziemniaka, cukinii i pikantnego sosu pomidorowego fajne, to już oliwki i mozzarella pasowały do tego jak pięść do nosa. Nie polecam tej pozycji z menu.

Jeśli skreśliłbym Pyra Bar zaledwie po jednej nieudanej wizycie, byłbym chyba trochę nieuczciwy. Na pewno dam kiedyś ziemniaczkom jeszcze szansę na rehabilitację. Następnym razem wybiorę coś z kiełbasą i sosem śmietanowym. Przecież to musi smakować, a przynajmniej taką mam nadzieję...

Data wizyty w lokalu: 11 grudnia 2013, godz. 15:30

• peperoncino 38 recenzji

01.10.2013, 14:38 napisał:

Pyry rulez!

Będąc w Poznaniu od czasu do czasu wpadam do Pyra Baru, jako obowiązkowego lokalu serwującego miejscowe specjały, w stołówkowym klimacie ze szczyptą humoru. Lokal jest niewielki z małym ogródkiem na tyłach niemniej zachwyca oryginalność zarówno w specjalizacji dań jak i otoczeniu w jakim są one serwowane. Obowiązuje samoobsługa, wystrój skromny stołówkowy, ale z pozytywnymi przesłaniami ziemniaczanymi na plakatach, ulotkach i darmowych naklejkach, które regularnie się zmieniają...więc można uzbierać ciekawą kolekcję. Nazewnictwo dań w menu (Cukinsyn, zBoczek, Pyrania) powala humorem i zachęca do konsumpcji. Wybór dań jest różnorodny i mimo przepychu ziemniaka wszelkie dodatki i konfiguracje urozmaicają smak, nie pozwalając stałym bywalcom popaść w pyrrową rutynę.
    Poza czystymi ziemniakami można zjeść ziemniaczane sałatki, zapiekanki, placki, jak i zupę dnia oraz popić kompotem z rabarbaru lub koktajlem owocowym. Obsługa jest bardzo serdeczna i uśmiechnięta polecając lub odradzając co niektóre potrawy.

Data wizyty w lokalu: 13 września 2012, godz. 18:00

• mamiszonek 8 recenzji

27.04.2014, 15:00 napisał:

Pyroszał!

Kiedy przeczytaliśmy w necie, że w Poznaniu jednak lubią ziemniaki (oops, przepraszam... pyry), stwierdziliśmy jednoznacznie że musimy tego spróbować. I tak pewnego chłodnego, marcowego popołudnia zawitaliśmy we trójkę do tego skromnego, acz bardzo ciekawego baru. Nazywanie tego restauracją byłoby nie na miejscu, bo to zupełnie nie te klimaty. To jest i będzie mały BAR (z samoobsługą i odnoszeniem zużytych naczyń na tackę koło kuchni), chociaż ma swój niepowtarzalny urok (jak chociażby te żyrandole z durszlaków, których byłam bardzo ciekawa).
    Do rzeczy, czyli do jedzenia. Na początek była zupa dnia, w tym wypadku krem groszkowy. Absolutnie poprawna smakowo, a w przypadku tak delikatnych warzyw jak groszek niełatwo nie popsuć wrażenia nadmiarem przypraw. Wszyscy stwierdzili, że jest "jak domowa" w najlepszym tego słowa znaczeniu.
    Później przyszła kolej na pyrowe szaleństwo. Po prostu musieliśmy zjeść wszystko, chociaż porcje były konkretne. Zaczęło się od poTEJto Rendez Vous do podziału na wszystkich - po wykonaniu wymaganej pracy (czyli obieraniu ziemniaków z przypieczonej skórki) i zamoczeniu w sosiku... niebo w gębie. Tu nikt się nie boi, że danie będzie zbyt czosnkowe. Takie ma być. Następnie przyszła kolej na dania indywidualnie wybrane, ale i tak podjadaliśmy sobie nawzajem, żeby wszystkiego spróbować.
    Pyra Hungry (placki ziemniaczane w mięsem i pomidorami, cebulką i papryką) - konkretne kawałki mięsa i warzyw niczego nie udające, w smacznym sosie.
    Szare ale jare (szare kluski ziemniaczane z kwaśną kapustą i boczkiem) - koleżanka znająca to danie z dzieciństwa (w wykonaniu Babci, co jest wielkim wyzwaniem) stwierdziła, że to ten sam smak. Nic dodać, nic ująć.
    No i jeszcze Pyranoja (placki ziemniaczane na słodko, z powidłami śliwkowymi i gęstym jogurtem) - połączenie dość ryzykowne, ale w smaku wyśmienite).
    A po wszystkim kompocik domowy lub kefir. I to wszystko za naprawdę niewielkie pieniądze, bo zapłaciliśmy 60 zł. Na deser w postaci ziemniaczanych pączków nie mieliśmy już nawet kawałeczka miejsca, a szkoda! Pachniały smakowicie!
    Na pewno tam wrócę!

Data wizyty w lokalu: 01 marca 2014

• cichoo 39 recenzji

22.03.2013, 23:52 napisał:

Jak pyra to pyra!

Wszystko z pyr! Istna rewelacja! Supermiejsce dla tych, którzy Pyrami nie są, czyli turystów i dla nas poznaniaków. Ceny tanie, przecież to bar szybkiej obsługi z piwem, kanapami i zakręconą obsługą. Kompocik, sałata w miseczkach i rewelacyjne zapiekanki z pyrów oczywiście! Pyry z gzikem smakują jak u mamy, o plendzach nie będę już nic mówić! Fajną opcją jest możliwość zamówienia dużej bądź małej porcji, zależy ile kto może pochłonąć. Pomysł trafiony w 10, miejsce również. Polecam zarówno na szybki posiłek w ciągu dnia, jak i na spotkanie ze znajomymi. Jednak na to drugie warto zarezerwować stolik, ponieważ lokal ten zazwyczaj bywa pełen!

Nowe w okolicy: Poznań