Galeria Wypieków Lubaszka

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.3

ul. Solec 117 00-385 Warszawa
tel: (22) 826-68-72
typ lokalu: cukiernia, piekarnia typ kuchni: desery, kanapki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• majorKorosz 932 recenzje

27.03.2014, 11:36 napisał:

Tłumnie, gwarno, finezyjnie

O każdej porze jest tu sporo klientów, co świadczy, że muszą mieć wysmakowaną ofertę. I tak jest w istocie. Dziesiątki gatunków chleba, bułek, ciastek, soki wyciskane. Zwykle wstępowałem tu, przechodząc, na coś słodkiego. Tym razem udałem się celowo - po chleb fitness. Podsunąłem Basia taką myśl, że pojawił się chleb bez mąki i bez drożdży. Czy to aby na pewno chleb? A jakże. Kanciasty w kształcie, ciemny, z dużą ilością płatków owsianych i słonecznika. Po degustacji polecamy. No cóż, nie byłbym sobą gdybym nie wziął też czegoś słodkiego - czyli zachwalanej jako nowość drożdżówki ze śliwkami. Niezła. Drożdżówka 2 zł 10 gr. Chleb niestety drogi - 11 zł. Obsługuje siła kobiet. Działają błyskawicznie i nawet jak jest spora kolejka idzie migiem.

Data wizyty w lokalu: 26 marca 2014

• annbelleum 69 recenzji

10.03.2013, 17:09 napisał:

Najlepsze wyroby właśnie tu

W Galerii Wypieków wypróbowałam już chyba prawie wszystkiego. Od bardzo dawna wstępuję właśnie do Lubaszki w drodze do pracy czy na uczelnię.

Szczególnie polecam paszteciki: wegetariański i z soczewicą. Ten z grzybami czy też mięsno-gryczany nie przypadły mi do gustu. Pyszny jest też szpinakowiec (1 zł!!). Mniej smakowały mi croissanty z parówką lub szynką (stanowczo za gruby plaster szynki).

Na słodko najbardziej lubię grzebień jabłkowy (jagodowy jest również smaczny), oponkę (po prostu!) i pączka z jagodami.

Nie smakowała mi za to bułka z morelami (sucha), rogalik z czekoladą (za mało nadzienia) oraz raj sezonowy (owoce smaczne, budyń też, ale ciasto bardzo suche).

Z pozostałych produktów lubię też bułkę bakaliową, pieguska (maślana bułeczka z kawałkami czekolady) oraz chleb kardynał (z dużą ilości bakalii, które uwielbiam).

Nie próbowałam jeszcze żadnych wyrobów cukierniczych, jak np. ciastka sztukowe czy ciasta na wagę, ale myślę że to tylko kwestia czasu.

Boję się mówić to na głos, ale co najbardziej przyciąga mnie do Lubaszki to ceny. Nie mówię, że są niskie, ale jak na piekarnio-ciastkarnię są naprawdę na odpowiednim poziomie. Mam nadzieję, że to się nie zmieni.

Pozytywnie oceniam również obsługę. Panie naprawdę "uwijają się jak w ukropie". Wszystko idzie sprawnie i nawet jak jest kolejka, to nie czeka się długo na swoją kolej.

• chjena 275 recenzji

19.12.2011, 23:00 napisał:

Królestwo za szpinakowca!

Galeria Wypieków na Solcu gości w swoich progach absolutnie całe Powiśle, od rana do nocy. Niezależnie od pory zawsze jest tam kolejka młodych, starszych, matek z dziećmi, a czasem w drodze do BUWu dołączam do nich i ja, po kulinarne wsparcie na wykłady z logiki.

A teraz do rzeczy:
    - pączki normalne aż do bólu,
    - paluch prowansalski nawet nie leżał obok najtańszych ziół prowansalskich, za to obfituje w ser żółty (li i jedynie),
    - całkiem niezłe czekoladowe muffiny,
    - pizza dobra, duża i sycąca,
    - paszteciki mało wyraziste, przynajmniej te z soczewicą, mogłyby być odważniej doprawione.
    Wydawałoby się, że wypieki są najzwyczajniej w świecie przeciętne. Bo właściwie są. Jest jednak pewna rzecz, która wybija się z tłumu tej nijakości, a zwie się... SZPINAKOWIEC.

Najlepszy, okrągły kawałek ciasta francuskiego wypełnionego najlepiej przyprawionym szpinakiem, jaki w życiu jadłam (równie usatysfakcjonowana jestem zazwyczaj tylko tym, który wychodzi spod mojej własnej ręki, nieskromnie mówiąc), w dodatku kosztuje, uwaga, złotówkę. Moje odkrycie miesiąca. Na następny wykład kupię chyba za trzy, jeżeli nie więcej.

Panie uwijają się bardzo sprawnie, ponadto starają się być sympatyczne i miłe, co w obliczu takiej kolejki często wydaje się być heroizmem.
    Ceny całkowicie adekwatne do charakteru piekarnio-ciastkarni.

• visoanska 3 recenzje

19.07.2010, 22:30 napisał:

Miejsce warte powrotów

W mojej ulubionej dzielnicy, jaką jest Powiśle bywam dość często. Jeśli tylko mam okazję, zaglądam do piekarnio-cukierni na rogu Tamki i Solca. Regularnie zaopatruję się tam w ciabattę rustykalną (2,20 zł za 300 g; rewelacyjna, często zdarza mi się wyskubać połowę bez dodatków, zanim dotrę do domu) i wypróbowuję inne gatunki pieczywa. Polecam chleb wiosenny (3,36 zł za 600 g) i razowy. Pieczywo długo zachowuje świeżość. Słodkości jeszcze w Galerii Wypieków nie próbowałam.

Będę wracać i polecam innym. Obsługa jest tam zawsze sympatyczna i uprzejma, ceny niewygórowane, a jakość i smak – przednie.

• filifionka 42 recenzje

11.03.2010, 19:34 napisał:

Pieczywo godne polecenia

Galerię Wypieków odkryliśmy przypadkowo. Byliśmy dość późno w okolicy i wstąpiliśmy po pieczywo. Polecam chleb razowy (800 g za 3,26 zł) i ciabatty z czarnymi oliwkami (1,75 zł za sztukę). Chleb nawet po trzech dniach jest bardzo smaczny i przyjemnie wilgotny w środku. Ciabatty zjedliśmy ze smakiem od razu. Obsługa bardzo przyjemna, piekarnia otwarta w dni powszednie do godziny 20. Jeśli tylko nadarzy się kolejna okazja, z pewnością wstąpimy.

• ewa_tina 761 recenzji

19.02.2010, 09:54 napisał:

Dobry pomysł na małe co nieco na śniadanie w biegu

Jeśli jest się akurat w okolicy wcześnie rano i nie ma miejsca lub czasu, a może i ochoty na celebrację śniadania, to pomysł wpadnięcia do Lubaszki jest ze wszech miar godny rozpropagowania.

Smaczne miejsce z wypiekami piekarniczymi i cukierniczymi. Oferta na tyle bogata i niebanalna, że każdy znajdzie swój pomysł na małe co nieco na śniadanie w biegu.

Panie sprzedawczynie szybkie i miłe. Wystrój taki jak w piekarnio-cukierniach.

• majorKorosz 932 recenzje

10.05.2009, 19:36 napisał:

15 minut odpoczynku na słodko

Cukiernia Lubaszka to oczywiście formalnie piekarnio-ciastkarnia. Ludzie walą tu tłumnie głównie po świeży i różnorodny chleb oraz bułki prostu do sklepu w sieci producenta. Nie zmienia to faktu, że lokal przy Solcu to także pełną gęba cukiernia, gdzie można kupić np. grzebień jagodowy duński (tak jest !!!) - 1.95 zł, pączek z lukrem - 1.95 zł, czy róg z czekoladą - 1.40 zł. Do tego zamówić herbatę lub kawę, po czym usiąść przy jednym z kwadratowych stoliczków i podelektować się tymi specjałami na miejscu. Pycha. Wprawdzie zawsze jest tu sporo ludzi, ale większość kupuje i wychodzi. Kolejka może wydawać się długa (bywa, że ponad 10 osób), ale aż pięć ekspedientek uwija się szybko i nigdy nie czekałem więcej niż kilka minut. Polecam także zakup pieczywa na wynos. Mają tu bardzo wyszukane rzeczy, które warto poznać.