Lavenda Gastro & Cafe

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
4.0

typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: międzynarodowa, desery, naleśniki, sałatki, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

Lavenda Gastro & Cafe

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• Marole 1 recenzja

30.09.2012, 19:07 napisał:

Klimatyczne miejsce z wysoką jakością jedzenia

Jak zwykle podczas pobytu w Poznaniu Lavenda nas nie zawiodła. Śniadanie w Lavendzie lepsze od hotelowego i tańsze. Smaczne, obfite, można skomponować coś bezmięsnego i przede wszystkim w cichej atmosferze. Polecam i dziękuję za jakość przyrządzanych posiłków.

Data wizyty w lokalu: 30 września 2012, godz. 11:00

• mmmarciaaa 5 recenzji

07.01.2012, 00:23 napisał:

Pyszna szarlotka!

Byłam raz, będąc przejazdem w poznaniu. Mogę polecić szarlotkę, naprawdę pyszna, na gorąco z lodami i bitą śmietaną. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza - bardzo mi się podobał.

Data wizyty w lokalu: 21 grudnia 2011, godz. 16

• berbelek 100 recenzji

17.09.2010, 14:39 napisał:

Urodzinowy makaron

Na początek nieco sentymentalnie. Zimny, listopadowy wieczór na delegacji w Poznaniu. Urodzinowy wieczór. Musiałam wybrać miejsce na samotną kolację. Lavenda zachęca ciepłym, rustykalnym wystrojem do wejścia. Lampka wina i talerz makaronu sprawiły, że zaczęłam się uśmiechać. Trudno mi zaimponować. Mój mąż robi mistrzowskie pasty na 100 sposobów. W Lavendzie zjadłam makaron, który wszedł na stałe do repertuaru naszych domowych obiadów. Tagliatelle z szynką szwarcwaldzką, zieloną fasolką, pesto i parmezanem. Idealnie skomponowane, wyraźne smaki. Na deser solidna porcja szarlotki. Nastroju nie zepsuło mi nawet niezbyt aromatyczne i zbyt mleczne cappuccino. Na pewno tam wrócę przy kolejnej wizycie w Poznaniu.

• damajante 24 recenzje

27.04.2010, 11:57 napisał:

Sympatycznie, lecz drogo

Miałam ochotę zjeść gdzieś, gdzie jeszcze nie miałam okazji i akurat wybór padł na tą sympatyczną knajpkę. Zachęcający wystrój w starym stylu sprawił, że już po chwili siedziałam przy stoliku, a kelnerka podała mi kartę dań. Do picia wiadomo, herbata, pierwszy rzut oka - ceny ok, więc ruszamy na poszukiwanie sałatek. I tu mój dobry nastrój prysł, gdyż cena 27-29 zł za sałatkę, to według mnie, zdecydowane przegięcie. I nie zmieni tego fakt, że ledwo ją zmieściłam, bo równie duże porcje, a o wiele tańsze zdarzało mi się już jeść. W smaku pycha, ale tak naprawdę nie spotkałam się jeszcze z niedobrą sałatką - jak się zna składniki, to cóż można tu zepsuć w trakcie przygotowania? Obsługa bardzo przyjemna, ale całość nie wyróżnia się wśród poznańskich lokali na tyle, bym tu jeszcze wróciła.

• panlis 4 recenzje

21.02.2010, 09:48 napisał:

Podróż w czasie

Jeżeli chcesz przenieść się w czasie do Francji w latach 80-tych, to kawiarnia Lawenda jest całkowicie dla Ciebie.
    W ciągu jej istnienia (około 2 lat) nic, a nic nie pogorszyło się zarówno w jej klimacie, jak i w jakości serwowanych dań.
    Gorąco polecam!

• mefi 1 recenzja

23.01.2010, 15:57 napisał:

Sernikowe mistrzostwo Poznania

„Lavenda” jest bardzo przytulnym niewielkim lokalem ok. 6-7 stolików. Istnieje od kilku lat. Poprzednio w tym miejscu mieściła się "Prawda", też kafejka. W pierwszej chwili po przekroczeniu progu naszym oczom ukazuje się witryna z ciastami i bar z dużym ekspresem do kawy (to co osobiście lubię najbardziej).
    Wnętrze utrzymane w tak modnym w niektórych kręgach klimatem "country". Głównym motywem przewodnim jest lawenda obecna pod różnymi postaciami, na ścianach lokalu, stroikach czy filiżankach do kawy. Krzesła stoliki wygodne w stopniu dostatecznym. Toaleta bez zastrzeżeń.
    W lokalu w zasadzie nie spotyka się palaczy, na kilkadziesiąt moich wizyt w "Lavendzie" spotkałem zaledwie kilku trucicieli.
    Obsługa bardzo sympatyczna, miła i uprzejma.
    Menu – kawy, herbaty, ciasta, desery, sałatki, kanapki.
    Przedmiotem moich odwiedzin w tym lokalu są ciasta. Wedle mojej jak najbardziej subiektywnej oceny uważam, iż w „Lavendzie” podają najlepszy sernik w Poznaniu, smakuje, pachnie i wygląda wyśmienicie. Szarlotka jest więcej niż bardzo dobra, polecam wersję na zimno bez dodatków. Wypieki w zasadzie można nazwać domowymi, czy jak kto woli wedle babcinego przepisu. Wszystkie składniki są wyczuwalnie naturalne, świeże. Porcje standardowe (nie za duża, nie za mała).
    Kawa podawana poprawnie – smak na wysokim poziomie.
    Jeśli będąc w „Lavendzie” postanowisz zjeść coś bardziej konkretnego czeka cię miła niespodzianka. Potrawy są dobrze skomponowane i misternie podane.
    "Lavenda" to na pewno kawiarnia, do której trzeba wejść. Polecam.

informacje od restauracji

• ilość miejsc w restauracji: 30

>Witamy w Lavenda Cafe & Lunch Na początku było marzenie o stworzeniu miejsca gdzie można przyjść, usiąść, poczytać, napić się aromatycznej kawy, zjeść coś smacznego i czuć się swobodnie jak w domu. Kulinarne zainteresowania i chęć odkrywania i testowania nowych smaków były dodatkowym argumentem do otworzenia kawiarni, w której można spędzić czas w wyjątkowej atmosferze. Nasze menu jest proste, inspirowane w dużej mierze kuchnią śródziemnomorską, a nasze potrawy przygotowujemy z naturalnych składników. Sałaty i warzywa codziennie kupujemy świeże ze sprawdzonych gospodarstw. Sosy do sałat komponowane są z wyselekcjonowanej oliwy z oliwek aromatyzowanej śródziemnomorskimi ziołami. Stosowane przez nas pieczywo do kanapek to pyszne, chrupiące bułki z ziarnami, bagietki i smaczny chleb. Serwujemy również makarony w sosach na bazie śmietany i gorgonzoli, oliwy z oliwek lub pomidorów. A na deser tradycyjna szarlotka z lodami której nikt się nie oprze, sernik a także niezwykle puszyste tiramisu. Stwarzamy także możliwość organizowania imprez zamkniętych dla maksymalnie 35 osób. Z chęcią przygotowujemy: obiady weselne, chrzciny, komunie, imprezy okolicznościowe, spotkania, itp. do których komponujemy menu specjalnie na życzenie klienta.

Nowe w okolicy: Poznań