Lavenda Gastro & Cafe

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
4.1

typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: międzynarodowa, desery, naleśniki, sałatki, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

Lavenda Gastro & Cafe

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• Krasnal 22 recenzje

05.05.2013, 23:12 napisał:

... polecam na deser

Upatrzyliśmy to miejsce po opiniach na gastronautach, ale okazało sie że w sprawie obiadu to lepiej udać się w inne miejsce, no chyba że ktoś ma ochote na "sałatke" jako danie główne. Więc po obiedzie wróciliśmy na deser. Dobry wybór. Wybraliśmy lody lawendowe oraz ciacho firmowe, nie zawiedliśmy się. Było po prostu dobre i świeże. Ciekawostką było to co dostaliśmy do picia. Połączenie wina ze spritem czy sokiem do tego zioła i kostki lodu .. Smakowało zaskakujaco dobrze. Nazywało sie: Światło księżyca oraz coś z lawendą w nazwie, ale nie tak banalnie: wino z lawenda, .... no cóż nie pamietam. Ale bylo naprawde warte sprobowania. Troche to przypominalo sangrie, ale z białego wina. Dobry pomysl. Fajny smak. Cenowo deser 20 zł. Wystrój oczywiscie lawendowy, jak ktoś nie lubi tego zapachu czy koloru przeżyje tam istny sad boży, ale ja mimo że nie jestem wielkim fanem nie męczyłem się aż tak bardzo. Polecamy.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2013

• AristideTorchia 4 recenzje

02.10.2013, 16:27 napisał:

Smacznie, z klimatem

Szukaliśmy miejsca, w którym można odpocząć i ogrzać się po zwiedzaniu Starego Miasta. Lavenda spełniła nasze oczekiwania - miejsce z ciepłym klimatem, mnóstwo ciekawych akcentów rustykalnych związanych z lawendą, spokojna muzyka w tle, gościnność obsługi - coś, czym nie pogardzi zmarznięty jesienny turysta.
    Zamówiliśmy przekąskę i deser. Smaczne grzanki z masłem czosnkowym i ziołami podano bardzo estetycznie, z mini sałatką z winegretem.Szarlotka na ciepło z lodami i śmietaną była również bardzo dobra i ślicznie podana.
    Zamówiłam coś, czego wcześniej nigdzie nie spotkałam - kawę z syropem waniliowym i czarnym pieprzem. Okazało się to dobrym wyborem, podobnie jak rozgrzewający napój imbirowy.
    Wyszliśmy zadowoleni, polecamy.

Data wizyty w lokalu: 28 września 2013, godz. 14:00

• Paula1509 8 recenzji

18.04.2013, 09:56 napisał:

Wszystko w jednym

W Lavenda Cafe byłam już parę razy. Polecam miejsce na wszelakie spotkania. Można napić się dobrego winka domowego (cena 7 zł/lampkę) lub zjeść przepyszny sernik. Również sałatki podawane są w dużych porcjach (cena 26,00 zł za wszystkie sałatki). Grzanki z pesto i mozarella cena 15,00 zł (w tym 2 grzanki i sałatka). Tak więc uważam, że ceny są adekwatne do jakości i wielkości jedzenia.
    Wystrój wnętrza bardzo przyjemny. Ja mam tam swoje ulubione miejsce przy oknie i półce z książkami :). Obsługa kompetentna, miła, doradzi bez żadnego problemu.
    W weekend proponuję zarezerwować stolik, bo jest dość tłoczno.
    Szczerze polecam to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 13 kwietnia 2013, godz. 19:00

• Enya29 1 recenzja

29.03.2013, 18:09 napisał:

Odkrycie roku

Miejsce istnieje już chyba od paru lat, wybrałem się tam niedawno z dziewczyną na randkę i muszę powiedzieć, że byłem miłe rozczarowany. Miejsce zupełnie zmieniło charakter, nabrało życia. Rewelacyjne jedzenie, nawet po 22 mogliśmy zamówić coś na ciepło. Jadłem pyszne spaghetti alio olio, pikantne, wyraźne w smaku, a moja dziewczyna zamówiła naleśniki ze szpinakiem i łososiem i tu również była pozytywna niespodzianka. Na koniec sernik, musieliśmy się podzielić, porcje były duże i bardzo smaczne, a sernik to najlepsze uwieńczenie tego wieczoru. Z pewnością będziemy tam wracać.

Data wizyty w lokalu: 08 marca 2013

• Marole 1 recenzja

30.09.2012, 19:07 napisał:

Klimatyczne miejsce z wysoką jakością jedzenia

Jak zwykle podczas pobytu w Poznaniu Lavenda nas nie zawiodła. Śniadanie w Lavendzie lepsze od hotelowego i tańsze. Smaczne, obfite, można skomponować coś bezmięsnego i przede wszystkim w cichej atmosferze. Polecam i dziękuję za jakość przyrządzanych posiłków.

Data wizyty w lokalu: 30 września 2012, godz. 11:00

• mmmarciaaa 5 recenzji

07.01.2012, 00:23 napisał:

Pyszna szarlotka!

Byłam raz, będąc przejazdem w poznaniu. Mogę polecić szarlotkę, naprawdę pyszna, na gorąco z lodami i bitą śmietaną. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza - bardzo mi się podobał.

Data wizyty w lokalu: 21 grudnia 2011, godz. 16

• berbelek 100 recenzji

17.09.2010, 14:39 napisał:

Urodzinowy makaron

Na początek nieco sentymentalnie. Zimny, listopadowy wieczór na delegacji w Poznaniu. Urodzinowy wieczór. Musiałam wybrać miejsce na samotną kolację. Lavenda zachęca ciepłym, rustykalnym wystrojem do wejścia. Lampka wina i talerz makaronu sprawiły, że zaczęłam się uśmiechać. Trudno mi zaimponować. Mój mąż robi mistrzowskie pasty na 100 sposobów. W Lavendzie zjadłam makaron, który wszedł na stałe do repertuaru naszych domowych obiadów. Tagliatelle z szynką szwarcwaldzką, zieloną fasolką, pesto i parmezanem. Idealnie skomponowane, wyraźne smaki. Na deser solidna porcja szarlotki. Nastroju nie zepsuło mi nawet niezbyt aromatyczne i zbyt mleczne cappuccino. Na pewno tam wrócę przy kolejnej wizycie w Poznaniu.

• damajante 24 recenzje

27.04.2010, 11:57 napisał:

Sympatycznie, lecz drogo

Miałam ochotę zjeść gdzieś, gdzie jeszcze nie miałam okazji i akurat wybór padł na tą sympatyczną knajpkę. Zachęcający wystrój w starym stylu sprawił, że już po chwili siedziałam przy stoliku, a kelnerka podała mi kartę dań. Do picia wiadomo, herbata, pierwszy rzut oka - ceny ok, więc ruszamy na poszukiwanie sałatek. I tu mój dobry nastrój prysł, gdyż cena 27-29 zł za sałatkę, to według mnie, zdecydowane przegięcie. I nie zmieni tego fakt, że ledwo ją zmieściłam, bo równie duże porcje, a o wiele tańsze zdarzało mi się już jeść. W smaku pycha, ale tak naprawdę nie spotkałam się jeszcze z niedobrą sałatką - jak się zna składniki, to cóż można tu zepsuć w trakcie przygotowania? Obsługa bardzo przyjemna, ale całość nie wyróżnia się wśród poznańskich lokali na tyle, bym tu jeszcze wróciła.

• panlis 4 recenzje

21.02.2010, 09:48 napisał:

Podróż w czasie

Jeżeli chcesz przenieść się w czasie do Francji w latach 80-tych, to kawiarnia Lawenda jest całkowicie dla Ciebie.
    W ciągu jej istnienia (około 2 lat) nic, a nic nie pogorszyło się zarówno w jej klimacie, jak i w jakości serwowanych dań.
    Gorąco polecam!

• mefi 1 recenzja

23.01.2010, 15:57 napisał:

Sernikowe mistrzostwo Poznania

„Lavenda” jest bardzo przytulnym niewielkim lokalem ok. 6-7 stolików. Istnieje od kilku lat. Poprzednio w tym miejscu mieściła się "Prawda", też kafejka. W pierwszej chwili po przekroczeniu progu naszym oczom ukazuje się witryna z ciastami i bar z dużym ekspresem do kawy (to co osobiście lubię najbardziej).
    Wnętrze utrzymane w tak modnym w niektórych kręgach klimatem "country". Głównym motywem przewodnim jest lawenda obecna pod różnymi postaciami, na ścianach lokalu, stroikach czy filiżankach do kawy. Krzesła stoliki wygodne w stopniu dostatecznym. Toaleta bez zastrzeżeń.
    W lokalu w zasadzie nie spotyka się palaczy, na kilkadziesiąt moich wizyt w "Lavendzie" spotkałem zaledwie kilku trucicieli.
    Obsługa bardzo sympatyczna, miła i uprzejma.
    Menu – kawy, herbaty, ciasta, desery, sałatki, kanapki.
    Przedmiotem moich odwiedzin w tym lokalu są ciasta. Wedle mojej jak najbardziej subiektywnej oceny uważam, iż w „Lavendzie” podają najlepszy sernik w Poznaniu, smakuje, pachnie i wygląda wyśmienicie. Szarlotka jest więcej niż bardzo dobra, polecam wersję na zimno bez dodatków. Wypieki w zasadzie można nazwać domowymi, czy jak kto woli wedle babcinego przepisu. Wszystkie składniki są wyczuwalnie naturalne, świeże. Porcje standardowe (nie za duża, nie za mała).
    Kawa podawana poprawnie – smak na wysokim poziomie.
    Jeśli będąc w „Lavendzie” postanowisz zjeść coś bardziej konkretnego czeka cię miła niespodzianka. Potrawy są dobrze skomponowane i misternie podane.
    "Lavenda" to na pewno kawiarnia, do której trzeba wejść. Polecam.

informacje od restauracji

• ilość miejsc w restauracji: 30

>Witamy w Lavenda Cafe & Lunch Na początku było marzenie o stworzeniu miejsca gdzie można przyjść, usiąść, poczytać, napić się aromatycznej kawy, zjeść coś smacznego i czuć się swobodnie jak w domu. Kulinarne zainteresowania i chęć odkrywania i testowania nowych smaków były dodatkowym argumentem do otworzenia kawiarni, w której można spędzić czas w wyjątkowej atmosferze. Nasze menu jest proste, inspirowane w dużej mierze kuchnią śródziemnomorską, a nasze potrawy przygotowujemy z naturalnych składników. Sałaty i warzywa codziennie kupujemy świeże ze sprawdzonych gospodarstw. Sosy do sałat komponowane są z wyselekcjonowanej oliwy z oliwek aromatyzowanej śródziemnomorskimi ziołami. Stosowane przez nas pieczywo do kanapek to pyszne, chrupiące bułki z ziarnami, bagietki i smaczny chleb. Serwujemy również makarony w sosach na bazie śmietany i gorgonzoli, oliwy z oliwek lub pomidorów. A na deser tradycyjna szarlotka z lodami której nikt się nie oprze, sernik a także niezwykle puszyste tiramisu. Stwarzamy także możliwość organizowania imprez zamkniętych dla maksymalnie 35 osób. Z chęcią przygotowujemy: obiady weselne, chrzciny, komunie, imprezy okolicznościowe, spotkania, itp. do których komponujemy menu specjalnie na życzenie klienta.

Nowe w okolicy: Poznań