Cukiernia Adam Sowa

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnica: Śródmieście
4.1

ul. Węglarska 1 80-834 Gdańsk
tel: 500-666-501
typ lokalu: cukiernia, kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• panipuri 21 recenzji

25.02.2013, 18:48 napisał:

Świetna kostka orzechowa i przemiła obsługa

Ładny wystrój i miła obsługa. Spory wybór, ale też nie za duży. Ciasto bardzo smaczne; na maksa słodkie, czyli tak, jak lubię. Miało i krem i orzechy i piankę i alkohol - czyli wszystko, co w ciastku najlepsze. Gorąca czekolada zasładza już po kilku łykach :) Ceny bardzo w porządku. Na pewno jeszcze kiedyś tu wrócę.

Data wizyty w lokalu: 24 lutego 2013, godz. 20:00

• anusiaczek 30 recenzji

29.08.2012, 12:20 napisał:

Wybitna tarta z borówkami

Będąc w Gdańsku często odwiedzałam to miejsce. Pyszne, lekkie ciasta, na czele z wybitną tartą z borówkami biją na głowę większość znanych mi cukierni. Każda wizyta w tym miejscu poprawia humor. Kruche ciasteczka czekoladowe z migdałami również rewelacyjne. Ceny jak za taką jakość - bardzo przystępne. Polecam wizytę w tym miejscu - to zmienia spojrzenie na ciasta, desery i inne słodkości. Obsługa - taka sobie, Panie mogłyby być bardziej uprzejme, ale pewnie po ośmiu godzinach na nogach nie mają siły już o tym myśleć. Ale pamiętajmy - klienta to nie obchodzi, płaci i wymaga miłej i fachowej obsługi.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2012, godz. 20:00

• Asza_a 7 recenzji

20.06.2012, 14:23 napisał:

Jeśli słodkości to tylko tu!

Jeśli tylko jestem w Gdańsku słodkości w cukierni Sowa uważam za obowiązkowy punkt programu. Wszystko jest fenomenalne, smakuje cudnie... Wszystko w tej cukierni uwielbiam! A tort bezowy... Marzenie! Jeden kawałek z powodzeniem wystarczy na dwie osoby. Dla fanów ciast, ciastek, tortów miejsce obowiązkowe do odwiedzenia!

• papilon 60 recenzji

15.03.2011, 12:53 napisał:

Pysznie!

W zasadzie wpadłem do tej cukierni mając z tyłu głowy peany znajomych o tym miejscu. Musiałem sprawdzić, ile w tym prawdy ;).
    Pomiędzy spotkaniami udałem się do Sowy na małe co nieco. Spróbowałem ciastka owsianego - bardzo dobre, zbite, kruche z rodzynkami w środku. Spróbowałem także pralinki z karmelem - bardzo dobra, wnętrze smakowo przypominające kajmak. Na końcu mój faworyt: różki czekoladowe - fenomenalne. Pyszny, mocno alkoholowy i czekoladowy, puszysty krem na krucho-wilgotnym spodzie, całość polana mleczną czekoladą. Wnętrze przyjemne. Na pewno wrócę spróbować resztę specjałów.

Data wizyty w lokalu: 08 marca 2011, godz. 11:00

• marcopolo1 87 recenzji

22.01.2011, 23:46 napisał:

Słodkości - tylko u Sowy

Ilekroć jesteśmy w Gdańsku, to zawsze wstępujemy na coś słodkiego do Sowy. I zawsze jest to coś pysznego. Polecamy napój gazowany z gałką lodów i owocami - w upalne dni doskonale orzeźwia.

• berbelek 100 recenzji

10.09.2010, 14:39 napisał:

Torty bezkonkurencyjne

Miejsce jest mało klimatyczne i dość zatłoczone, ale warto się przemęczyć dla łakoci. Tort pralinowy jest idealny dla amatorów gorzkiej czekolady. Krem nieprzesłodzony, chrupiący pralinowy spód. Jedliśmy go wiele razy i nadal nam się znudził. Pralinowym spodem skusił nas również nieco słodszy tort truflowy z białą czekoladą. Kelnerki długo się naradzały, jak przyrządzić espresso macchiato, ale efekt był zadowalający. Przyzwoita arabika, świeżo palona.

• iwonaok 8 recenzji

21.03.2010, 22:58 napisał:

Czy klient dla Pana Sowy jest ważny?

Moja uwaga dotyczy wiecznie nastawionej klimatyzacji! Zawsze jak usiądę to po paru minutach siedzę w kurtce! To mój apel do Pana Sowy! Proszę zwrócić na to uwagę!
    Mam wrażenie, że cukiernie nie są dla klientów, a dla Pań z obsługi (biegających po lokalu w krótkich rękawkach - w zimie przy temperaturze -10
    stopni również). Czy cukiernie są dla klientów czy dla obsługi? Czy klient ma się czuć dobrze czy kupić i szybko wyjść!?

Ciastka super, nie znam lepszych wypieków! Jest jednak to małe ale - TA KLIMATYZACJA! Panie Sowa to nie jest Hiszpania i upały 35 stopniowe!
    Moje uwagi (chodzi o mrożenie klimatyzacją) tyczą się zarówno, a może przede wszystkim cukierni we Wrzeszczu, również na ulicy Długiej.

Nowe w okolicy: Gdańsk