Lodziarnia Kostusiak

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Puszczykowo
3.4

ul. Dworcowa 18 62-040 Puszczykowo (obok dworca PKP Puszczykówko)
tel: (61) 813-37-14
typ lokalu: lodziarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Marsa 164 recenzje

17.08.2014, 20:23 napisał:

Smak niezmienie dobry...od kilkudziesięciu lat

Bez dwóch zdań, dla Puszczykowian i Poznaniaków to miejsce kultowe. Ja, pamiętam je jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Klasyka gatunku czyli tzw. "włoskie" lody, to lody z automatu w dwóch wielkościach porcji duże i małe, i w dwóch smakach czekoladowo - śmietankowe. Dziś smakują tak samo jak kiedyś, i tak samo pysznie. W kwestii pozostałych deserów, napojów oraz lodów w tzw. kulkach (które notabene w ofercie lodziarni pojawiły się wiele lat później niż włoskie) nie podzielam już takiego zachwytu, są po prostu ok. W tym roku porcja mała włoskich lodów kosztuje 4 PLN, a duża 6 PLN i absolutnie warto spróbować.

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• annbelleum 79 recenzji

11.05.2014, 12:44 napisał:

O co tyle szumu...

Nie rozumiem całego zamieszania wokół tej lodziarni. Zachęcona opiniami postanowiłam spróbować, jednak moim zdaniem lody nie wyróżniają się niczym szczególnym. Jest duży wybór smaków, ale mnie na kolana nie powaliły. Smakują jak każde inne.

Skusiłam się też na kawę - i tu również rozczarowanie. Kawa mała, podana w papierowym kubku, zimna. W dodatku w środku nie było żadnych miejsc, a pogoda nie zachęcała do siedzenia przy stolikach na zewnątrz...

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• grubas50 10 recenzji

09.08.2014, 17:52 napisał:

Lodziarnia, duża z tradycjami

Pierwszy raz jadłem lody z tej lodziarni jakieś 40 lat temu. W małej kameralnej budce była lada z 3, może 4 termosami. Lody posiadały bardzo dobą renomę. Do dnia dzisiejszego wśród moich znajomych niedzielny wyjazd do Puszczykówka i wizyta w tej lodziarni należą do dobrego tonu. Trudno jest porównać lodowe smaki dzisiaj i czterdzieści lat temu, ale fakt, że na lody przyjeżdża się z Poznania o czymś świadczy! Kilkadziesiąt lat tradycji do czegoś zobowiązuje. Kupiłem lody waniliowe, mimo że jestem na rygorystycznej diecie, ale być w Puszczykówku i nie zjeść lodów od Kostusiaka , to niemożliwe. Ceny lodów nie pamiętam, nie miała znaczenia. Polecam amatorom lodów z bliższej i dalszej okolicy i przyjezdnym z antypodów.

Data wizyty w lokalu: 08 sierpnia 2014

• magnolia 97 recenzji

19.08.2013, 15:03 napisał:

Puszczykowo ma smak lodów :)

Kto był w Puszczykowie i nie odwiedził małej lodziarni Kostusiaka przy stacji, niech żałuje. Rodzinna firma lody kręci odkąd pamiętam. Zawsze przy wizycie w Puszczykowie Kostusiak był przystankiem obowiązkowym. Jest po temu powód - lody wyrabiane w małej produkcji, zawsze świeże i wyborne w smaku. Nigdy więcej i nigdzie indziej nie smakowały mi tak, jak tutaj. I chociaż Puszczykowo odwiedzam już rzadko, mam nadzieję, że smak tych lodów jeszcze nie raz poczuję na podniebieniu...

• Apetyczna 1 recenzja

23.07.2014, 10:42 napisał:

Smaki dzieciństwa

Uwielbiam ich przepyszne śmietankowe lody włoskie! Nigdy, nigdzie lepszych nie jadłam. Lody są delikatne, aksamitne, rozpływają się w ustach i są takie śmietankoweeee. Mniam...
    Lody Kostusiaka znam od dzieciństwa czyli od ponad 20 lat. Ten smak jest niepowtarzalny!!
    I choć lokal przeszedł renowację to do ekskluzywnych nie należy, zresztą nie musi!
    Tam się jedzie tylko na lody, które są wyborne i rekompensują wszystko: długą kolejkę, bliskość przejazdu kolejowego i stojące co chwila przed barierką auta.
    To miejsce ma swój urok i polecam je wszystkim.
    Co do lodów "gałkowych" to się nie wypowiadam, ponieważ nie jestem ich smakoszem. Za to lody włoskie są NAJLEPSZE!!!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• mloda2222 1 recenzja

24.06.2014, 22:42 napisał:

Godna polecenia lodziarnia!

Polecam wszystkim smakoszom lodów!!! Ogromny wybór smaków, w których bardzo łatwo wyczuć naturalne dodatki jak np. owoce w lodach owocowych czy kawę w moich ulubionych kawowych!!! Lodziarnia się nie promuje bo moim zdaniem nie musi..;). lody produkowane są z naturalnych składników dlatego cena jest adekwatna. Kawka latte przepyszna... a goferki inne muszą się schować!
    A co do obsługi to polecam panie, które dłużej tam pracują, jestem co roku i zawsze miło i z uśmiechem obsługują.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• nnoorrbb 14 recenzji

01.12.2011, 22:47 napisał:

Po prostu trzeba tam chodzić!

Miejsce w okolicy po prostu kultowe, dla mnie trochę szkoda, że poprzez remont właściwie wyrwano z korzeniami klimat malutkiej rodzinnej lodziarenki, na rzecz plastikowego przepychu. Dobrze, że chociaż lew z rożkiem lodów i pasiasty szyld zostały na dachu. Lody baaardzo smaczne, w większości przypadków rewelacyjne, chociaż zdarzają się przykre niespodzianki - czasem po prostu coś nie wychodzi, wleje się za dużo aromatu, nowy smak nie wyjdzie taki jak miał być, czy coś... Ale ogółem - poziom jest wysoki. Polecam szczególnie cytrynowe, agrestowe, czekoladowe i jogurtowe. Bardzo lubię mało słodkie wafle.

Nastrój niestety psuje mi niezmiennie, za każdym razem gdy Ją spotkam, wyjątkowo niesympatyczna kobieta, chyba właścicielka, często obsługująca kasę. Reszta obsługi przeciętna. Ceny dość wysokie, gdy pamięta się czasy 0,5 zł za gałkę, ale porównując do Poznania z jego znacznie słabszymi lodziarniami - jest ok.

• pimozid 64 recenzje

16.06.2010, 08:27 napisał:

Kultowe już lody

Ostatnio powiększone, kultowe miejsce! Lody niezmiennie od wielu lat trzymają smak i jakość. Wybór rośnie z roku na rok. Ciekawie w obecnych czasach wygląda kolejka długa na 30 m (szczególnie w weekendy). Nie można się nie zatrzymać będąc w okolicy! Po drugiej stronie torów jest filia w postaci kawiarni, ale wybór lodów mniejszy i kawa słaba, za to dużo różnego rodzaju ciast. Polecam.

• Jjoanna 3 recenzje

11.04.2011, 12:42 napisał:

Najlepsze z najlepszych :)

Pyszne lody, zarówno kulki, jak i włoskie. Kto raz je zje, chce tylko tam jak najszybciej wrócić. :) Jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby komuś u Kostusiaka nie smakowały lody. Wszyscy się zachwycają, co mnie absolutnie nie dziwi. Pyszne, pyszne, pyszne. :)

• natalia89 4 recenzje

09.03.2010, 00:31 napisał:

Lody tylko u Kostuściakowej!

Po prostu świetne, czasami trzeba trochę postać w kolejce, ale warto. :)

Nowe w okolicy: Puszczykowo