Lodziarnia Kostusiak

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Puszczykowo
3.4

ul. Dworcowa 18 62-040 Puszczykowo (obok dworca PKP Puszczykówko)
tel: (61) 813-37-14
typ lokalu: lodziarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• annbelleum 75 recenzji

11.05.2014, 12:44 napisał:

O co tyle szumu...

Nie rozumiem całego zamieszania wokół tej lodziarni. Zachęcona opiniami postanowiłam spróbować, jednak moim zdaniem lody nie wyróżniają się niczym szczególnym. Jest duży wybór smaków, ale mnie na kolana nie powaliły. Smakują jak każde inne.

Skusiłam się też na kawę - i tu również rozczarowanie. Kawa mała, podana w papierowym kubku, zimna. W dodatku w środku nie było żadnych miejsc, a pogoda nie zachęcała do siedzenia przy stolikach na zewnątrz...

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• magnolia 88 recenzji

19.08.2013, 15:03 napisał:

Puszczykowo ma smak lodów :)

Kto był w Puszczykowie i nie odwiedził małej lodziarni Kostusiaka przy stacji, niech żałuje. Rodzinna firma lody kręci odkąd pamiętam. Zawsze przy wizycie w Puszczykowie Kostusiak był przystankiem obowiązkowym. Jest po temu powód - lody wyrabiane w małej produkcji, zawsze świeże i wyborne w smaku. Nigdy więcej i nigdzie indziej nie smakowały mi tak, jak tutaj. I chociaż Puszczykowo odwiedzam już rzadko, mam nadzieję, że smak tych lodów jeszcze nie raz poczuję na podniebieniu...

• mloda2222 1 recenzja

24.06.2014, 22:42 napisał:

Godna polecenia lodziarnia!

Polecam wszystkim smakoszom lodów!!! Ogromny wybór smaków, w których bardzo łatwo wyczuć naturalne dodatki jak np. owoce w lodach owocowych czy kawę w moich ulubionych kawowych!!! Lodziarnia się nie promuje bo moim zdaniem nie musi..;). lody produkowane są z naturalnych składników dlatego cena jest adekwatna. Kawka latte przepyszna... a goferki inne muszą się schować!
    A co do obsługi to polecam panie, które dłużej tam pracują, jestem co roku i zawsze miło i z uśmiechem obsługują.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• nnoorrbb 14 recenzji

01.12.2011, 22:47 napisał:

Po prostu trzeba tam chodzić!

Miejsce w okolicy po prostu kultowe, dla mnie trochę szkoda, że poprzez remont właściwie wyrwano z korzeniami klimat malutkiej rodzinnej lodziarenki, na rzecz plastikowego przepychu. Dobrze, że chociaż lew z rożkiem lodów i pasiasty szyld zostały na dachu. Lody baaardzo smaczne, w większości przypadków rewelacyjne, chociaż zdarzają się przykre niespodzianki - czasem po prostu coś nie wychodzi, wleje się za dużo aromatu, nowy smak nie wyjdzie taki jak miał być, czy coś... Ale ogółem - poziom jest wysoki. Polecam szczególnie cytrynowe, agrestowe, czekoladowe i jogurtowe. Bardzo lubię mało słodkie wafle.

Nastrój niestety psuje mi niezmiennie, za każdym razem gdy Ją spotkam, wyjątkowo niesympatyczna kobieta, chyba właścicielka, często obsługująca kasę. Reszta obsługi przeciętna. Ceny dość wysokie, gdy pamięta się czasy 0,5 zł za gałkę, ale porównując do Poznania z jego znacznie słabszymi lodziarniami - jest ok.

• pimozid 64 recenzje

16.06.2010, 08:27 napisał:

Kultowe już lody

Ostatnio powiększone, kultowe miejsce! Lody niezmiennie od wielu lat trzymają smak i jakość. Wybór rośnie z roku na rok. Ciekawie w obecnych czasach wygląda kolejka długa na 30 m (szczególnie w weekendy). Nie można się nie zatrzymać będąc w okolicy! Po drugiej stronie torów jest filia w postaci kawiarni, ale wybór lodów mniejszy i kawa słaba, za to dużo różnego rodzaju ciast. Polecam.

• Jjoanna 3 recenzje

11.04.2011, 12:42 napisał:

Najlepsze z najlepszych :)

Pyszne lody, zarówno kulki, jak i włoskie. Kto raz je zje, chce tylko tam jak najszybciej wrócić. :) Jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby komuś u Kostusiaka nie smakowały lody. Wszyscy się zachwycają, co mnie absolutnie nie dziwi. Pyszne, pyszne, pyszne. :)

• natalia89 4 recenzje

09.03.2010, 00:31 napisał:

Lody tylko u Kostuściakowej!

Po prostu świetne, czasami trzeba trochę postać w kolejce, ale warto. :)

• ssyl 2 recenzje

27.05.2009, 19:29 napisał:

Nie można być w Puszczykowie i nie być na lodach u Kostusiaka :)

Moja ulubiona lodziarnia. W sezonie letnim jestem tam minimum raz w tygodniu. Gorąco polecam. Oferują lody smakowe, włoskie, bitą śmietanę, koktajle, dobrą kawę.... i nic to, że czeka się w bardzo długiej kolejce, to tylko zaostrza apetyt :)

• 201marek 1 recenzja

13.04.2009, 00:12 napisał:

Najlepsze lody w okolicy

Legendarna lodziarnia puszczykowska. Każdy kto będzie w Puszczykowie gdy będzie ciepło, powinien odwiedzić to miejsce.
    Blisko na dworzec PKP i do muzeum A. Fidlera. Skromny parking przed budynkiem. Podczas weekendów długie kolejki. Czasem można spotkać kogoś znanego. Polecam.

Nowe w okolicy: Puszczykowo