Restauracja Hotelu Księżyc

gdzie jesteś? województwo: dolnośląskie miejscowość: Świebodzice
4.3

ul. Jeleniogórska 52 58-160 Świebodzice
tel: (74) 856-10-50
typ lokalu: restauracja, restauracja hotelowa typ kuchni: polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• lenio 103 recenzje

03.04.2009, 21:49 napisał:

Uprasza się Szefa, by było tam tak smacznie gdy wpadnę ponownie

Restauracja i hotel zostały dopiero co otwarte, a ja miałem to szczęście, że tradycyjnie szukając dziurawych dróg bocznych w swojej tym razem ponad 500 kilometrowej podróży do celu trafiłem właśnie na to miejsce. W zasadzie jednak to zacznę od wady, podkreślam, jednej wady: jako podkład muzyczny w restauracji "leci" radio RMF. Okropne. Dalej jednak jest znakomicie. Nigdy bym się nie spodziewał, że, bez urazy, w Świebodzicach tuż przy stacji benzynowej trafię na lokal, dla którego warto nadłożyć drogi.
    Po kolei, z sali restauracyjnej na dole widok jest wspaniały. Przez duże okna widać zagospodarowany staw, a za nim wielkie przestrzenie łąk zamknięte na horyzoncie lasem. Można spokojnie siedzieć i kontemplować widok. No chyba, że usiadło się tyłem. Ale wtedy też nie jest źle, gdyż wystrój sali jest spójny i po prostu idealnie skomponowany. Współczesne materiały w odcieniach brązu ze świetnie współgrającymi z nimi zdjęciami. Elegancja.
    Obsługa bez zarzutu. Na czas, na miejsce, na pewno. Wręczenie napiwku, to nie imperatyw, to przyjemność.
    Najważniejsze jednak to oczywiście jedzenie. Być może nie są to trzy gwiazdki Michelina, ale te akurat to nawet nie wiem jak smakują. Za to w Księżycu podają smacznie, a nawet momentami bardzo smacznie. Zupa gulaszowa, jak dla mnie, winna mieć odrobinę więcej mięska, ale są tacy którzy na pewno docenią tę wersję. Natomiast zrazy były świetne. Mięso i farsz zgodnie z klasyką polskiej kuchni. Ubolewam tylko, że do zrazów podano ziemniaki puree, zamiast kaszy. Natomiast zdecydowaną rewelacją jest serwowana do zrazów kapusta czerwona gotowana w winie. Panie i panowie oklaski na stojąco.
    I pomyśleć, że za to wszystko plus napitki zapłaciłem jedynie 55 złotych.

Nowe w okolicy: Świebodzice