Karczma pod Gołębiem

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Zławieś Wielka
2.7

ul. Wiślana 2 87-134 Zławieś Wielka menu
tel: 502-208-179
typ lokalu: karczma, sala bankietowa typ kuchni: desery, naleśniki, grill, polska, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• PabArt 96 recenzji

27.05.2013, 23:16 napisał:

Nie najgorzej, tak na 3

Lokal ma całkiem miły wystrój, choć w środku mogłoby być przytulniej. Ogromna przestrzeń sprawia, że trochę wieje chłodem. Obsługa miła, pomocna i sprawna. Polecamy szczególnie kluski ziemniaczane. Jedliśmy akurat na własną prośbę w wersji jarskiej, ale są świeże, smaczne i delikatne. Żurek natomiast jeden z najgorszych, jaki jedliśmy. Prawie zupełnie pozbawiony aromatu (no może poza czosnkowym, który był aż za bardzo wyrazisty), wodnisty i przesycony skrawkami wędlin. Ogólnie mogłoby być lepiej.

• Tweety41 18 recenzji

11.09.2013, 15:22 napisał:

Nieźle, ale małe porcje

Jedzenie w porządku jeśli chodzi o smak. Zupy również. Zamówiliśmy devolaja i pierogi. Devolaj wielkości małego krokieta a pierogów dosłownie garstka. Jeżeli zawita ktoś naprawdę głodny to może czuć niedosyt. Porcje jeśli chodzi o zupy przyzwoite. Ogólnie może być, ale na tej trasie sądzę że są ciekawsze miejsca.

Data wizyty w lokalu: 08 września 2013, godz. 17:00

• smaaczki 6 recenzji

13.08.2013, 18:07 napisał:

Bardzo przeciętna karczma

Przede wszystkim jedzenie odgrzewane, na dodatek nieumiejętnie. Karkówka twarda, spieczona na czarno podeszwa. Bardzo przyzwoite wątróbki z cebulką. Obsługa byle była. Byliśmy kilkukrotnie, nie tęsknimy. Jest WiFi.

• sivy 1 recenzja

21.10.2013, 18:22 napisał:

Średnio - przeciętnie

Mało przyjemny zapach na wejście, pyszny żurek i rosół, schabowy i zrazy słabiutkie, da się zjeść, ale słabe smaki, no i lodowate buraczki, że szkliwo na zębach boli, za to bardzo miła obsługa.

Data wizyty w lokalu: 21 października 2013

• mpreus 12 recenzji

08.07.2012, 21:37 napisał:

Karczma, ale na poziomie

Byliśmy na niedzielnym obiedzie w dwie osoby. Zamówiliśmy rosół, zrazy z kaszą gryczaną i buraczkami oraz pierś grillowaną z kurczaka z ziemniakami i surówką z marchewki. Rosół trącił nieco wołowiną, a nie tego spodziewaliśmy się. Zrazy bardzo smaczne, miękkie, z dobrym nadzieniem, zaś buraczki trochę jałowe (jakby wcześniej użyte do ugotowania barszczu). Pierś z kurczaka mięciutka i soczysta (chyba wcześniej w jakiejś zalewie, ale smak niezmieniony!), ziemniaki odpowiednio ugotowane (nie lubię rozgotowanej papki), natomiast surówka niepotrzebnie dosłodzona (choć tylko trochę). W sumie naprawdę smaczny obiad. Jedynie ceny mogłyby być niższe (ok. 77 zł za opisany powyżej zestaw z małym piciem), zwłaszcza, że między 14.00 a 15.00 tłoku nie było.
    W tej sytuacji na kartę czekaliśmy zbyt długo - ok. 10 minut.
    Toalety wymagają nieco większej atencji personelu.
    Na końcu rzecz wcale nie najmniej ważna - zjedliśmy na świeżym powietrzu w dobrze ocienionym miejscu (było gorąco) z pięknym widokiem na zielone pola i łąki.

Uzupełnienie z dn. 01.11.2012 r.
    Przyjechaliśmy głodni. Zamówiliśmy kluski ziemniaczane z kapustą zasmażaną oraz zrazy (wieprzowe) zawijane z nadzieniem z kaszą i buraczkami. Tym razem na karty nie czekaliśmy długo i siedząc w środku mogliśmy ocenić wnętrze - nie jest nadzwyczajne. Karczma zaaranżowana jest eklektycznie. Wiele elementów nie uzupełnia się, a raczej dysonansuje.
    Kluski z kapustę dość smaczne - danie jednak jest proste i trudne je zepsuć. Gorzej z daniem ze zrazami. Te ostatnie same w sobie też niezłe - dwa dość duże z fajnym nadzieniem. Mięso mogłoby być miększe, a nawet dużo miększe. Sos naprawdę dobry. Buraczki (duża porcja) dość mocno octowe, trochę dziwne w smaku.
    Wewnątrz kilkanaście osób. Przynajmniej część wyglądała na stałych bywalców. Ceny przeciętne - niby nie jest bardzo drogo, jednak lokal do tanich też trudno zaliczyć! Obsługa wystarczająco sprawna, a jej humor (jak poprzednio, gdy byliśmy tam latem) poprawił napiwek.

Data wizyty w lokalu: 08 lipca 2012, godz. 14:00

• kalarepka 204 recenzje

11.08.2010, 13:48 napisał:

Można przysnąć

...czekając na zamówione danie, zwłaszcza, jeśli jest się w trakcie długiej, męczącej podróży. Czas płynie i płynie... i płynie...

Jedzenie w porządku, ale bez rewelacji, typowo karczmiano-polskie.
    Natomiast nie jestem w stanie pojąć, jak sałatę - składnik sałatki z boczkiem i oscypkiem - można poszatkować na kawałki wielkości pól centymetra kwadratowego, a cebulę pozostawić w ogromnych kawałach.

Nie powrócę.

• markozi 1 recenzja

20.06.2011, 22:34 napisał:

Mało jedzenia i bardzo niedobre!!!

Miałam niestety nieprzyjemność doświadczenia imprezy komunijnej w tej karczmie jako gość. Obsługa miła, wystrój bardzo ładny, typowo karczmiany, stylowy, ale to co mnie zaskoczyło, to okropne jedzenie i na dodatek w bardzo małych ilościach. Pierwszym strasznym daniem był rosół tak doprawiony pieprzem, że po dwóch łyżkach człowiek miał ochotę na 2 szklanki mineralnej, kolejna wpadka to jeden kawałek mięsa na osobę (mój mąż dostał schabowy wielkości piąstki, ja niedopieczony de volaille, a teściowa przypaloną karkówkę) plus dosłownie jedna łyżka stołowa surówki. Jedynym ratunkiem na nasz głód były ciasto i tort, których nie zapewnił lokal, a rodzice dziecka. Żeby tego było mało, po 4 godzinach od podania ciasta, kiedy goście liczyli na coś ciepłego, wjechał schab na zimno (7 cienkich plasterków na 8 dorosłych osób), w nadziei, że będzie coś jeszcze, po godzinie oczekiwania głodni i zdenerwowani dostaliśmy mały pasztecik i połowę bulionówki barszczu, strasznie ostro doprawionego, aż gardło szczypało. Należy dodać, że całe to "okazałe" menu kosztowało 135zł/os. Naprawdę nie warto tracić pieniędzy na tak beznadziejne i znikome ilości jedzenie. Wystrój i miła obsługa nie zrekompensują wam niezadowolenia gości!!! CENA NIEADEKWATNA DO ILOŚCI I JAKOŚCI!

• ssara7 1 recenzja

20.02.2011, 22:48 napisał:

Bardzo polecam lokal

W Karczmie Pod Gołębiem byłam trzy razy. Uwielbiam jedzenie domowe i takie tam jest - żurek w chlebku dla mnie niebo w gębie za każdym razem go jem. Kapusta zasmażana pyszna, pstrąg super. Już nie wymieniam co jadłam, ale wszystko było bardzo dobre. Dodatkowy plus bezprzewodowy internet za darmo.
    Obsługa miła i uśmiechnięta. Czas oczekiwania zupa koło 10 min, drugie danie kolo 20. Pstrąg tylko dłużej, ale przy zamówieniu zostałam poinformowana o tym fakcie. Wystrój karczmiany, przytulnie, kominek - dla mnie super.
    Polecam i na pewno wrócę.

• Doker 13 recenzji

05.04.2010, 23:44 napisał:

Warto przystanąć

Karczma położona pomiędzy Bydgoszczą, a Toruniem, przy drodze krajowej nr 80. Urządzona w naprawdę karczmianym stylu, wszystko z drewna i w drewnie. Czysto, zadbanie. Miejsce częstych postojów podróżujących wspomnianą drogą.
    Zatrzymując się w Karczmie pod Gołębiem, oczekiwałem w miarę szybko podanego, lekkiego posiłku przed dość długą podróżą. Niestety, czas oczekiwania na proste potrawy, jak schabowy czy placki ziemniaczane, wyniósł ponad 30 minut, w tym czasie zdążyło się już ściemnić. Czas umilił mi internet, udostępniany gościom bezpłatnie, co jest dużym plusem. Wrażenia estetyczne i smakowe na plus, jednak długi czas oczekiwania na posiłek (być może z powodu naprawdę sporej liczby odwiedzających), jest mocno denerwujący. Z pewnością jednak warto odwiedzić i powracać.

Nowe w okolicy: Zławieś Wielka