Smażalnia Ryb J. Rewiński

gdzie jesteś? województwo: zachodniopomorskie miejscowość: Kołobrzeg
3.2

ul. Bulwar Szymańskiego 6 78-100 Kołobrzeg
tel: (94) 354-66-00
typ lokalu: bar, smażalnia typ kuchni: ryby i owoce morza cena dania głównego: poniżej 20 zł

• muka31 8 recenzji

17.08.2014, 20:20 napisał:

Pyszny dorsz

Od 7 lat odwiedzam Kołobrzeg i obowiązkowo muszę właśnie w Rewińskim zjeść smażonego dorsza. Poziom nigdy się nie zmienił zawsze jest wysoki. Obsługa miła i podziwiam ją za cierpliwość do klientów których zawsze jest bardzo dużo i bardzo dużo trzeba ich obsłużyć. Z czystym sumieniem polecam rybkę w tej smażalni. :).

• Angrenthol 7 recenzji

29.09.2014, 19:30 napisał:

Świetny dorsz

W tym barze zjedliśmy po smażonym dorszu. Była to bodaj najlepsza smażona ryba jaką jadłem nad morzem. Błyskawicznie ją podano, panierka była cienka i chrupiąca oraz nietłusta, a ryba soczysta i dobrze wyfiletowana. Mankamentem lokalu jest konieczność oczekiwania w długiej kolejce do baru i to nawet poza sezonem, przy czym długość kolejki nie jest spowodowana opieszałą obsługą, gdyż panie z obsługi i kucharze uwijali się jak w ukropie. Jeśli chodzi o wystrój, to jak to w barze - bez fajerwerków. Ważne jednak, że stoliki były wystarczająco duże, a obsługa dbała o ich czystość. Zdecydowanie polecam.

Data wizyty w lokalu: 28 września 2014

• sauerkraft 17 recenzji

07.05.2014, 13:39 napisał:

Ryby z widokiem na morze

To chyba najbardziej znana smażalnia w Kołobrzegu, na której temat napisano już chyba wszystko. Dorzucam więc tylko swoje trzy grosze. Jeśli znajdziecie stolik, co w godzinach szczytu nie jest sprawą banalną, to reszta jest już łatwa. Na pysznego dorsza nie czeka się praktycznie wcale. Pozostałe ryby wymagają kilku, kilkunastu minut oczekiwania, ale warto. W czasie kilku wizyt nie trafiliśmy na rybę przesmażoną, niedosmażoną czy jakkolwiek niesmaczną. Moim i mojego młodszego dziecka faworytem jest halibut z pieca, który rzeczywiście bliski jest rzucenia klienta na kolana :). Z czystym sumieniem polecam lokal.

Data wizyty w lokalu: 28 kwietnia 2014

• starcraft.voyage 5 recenzji

31.08.2014, 17:21 napisał:

Bardzo dobra ryba

Polecam to miejsce miłośnikom świeżej, bałtyckiej ryby. Świetny dorsz. Lokal ulokowany przy bulwarze nadmorskim z widokiem na morze. Ceny nieco wyższe niż w zwyczajnych smażalniach, ale moim zdaniem warto spróbować
    Odpychający może być fakt, że lokal przypomina bar szybkiej obsługi (własne zamówienia, plastikowe sztućce).

• smakoszka_21 8 recenzji

13.05.2014, 10:30 napisał:

Dobra rybka w Kołobrzegu

Do restauracji trafiłam po przeczytaniu recenzji. Muszę powiedzieć, że czułam się bardzo miłe mile zaskoczona świeżością i jakością ryby nawet poza sezonem. Filet z dorsza rozpływał się w ustach. Nie było na nim kilograma panienki, nie ociekał przypalonym tłuszczem. Ryba była soczysta, nie wysuszona. Obsługa sympatyczna. Starsza kobieta obsługująca przy barze widać, że znała się na rzeczy. Restauracja skromna, nieduża. Naprawdę warta polecenia. W smażalni byliśmy we trójkę. Filet z dorsza, 2 flądry plus dodatki typu frytki, surówka. Napoje i hit, obłędna zupa rybna. Koszt majowego obiadu 130 zł. Jakością, ceną i atmosferą byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 12 maja 2014

• Seba2110 1 recenzja

14.08.2014, 13:43 napisał:

Wspanialy dorsz

Fakt, kolejka do zamówienia spora, natomiast warto czekać, bo ryby, które tam podają są wspaniale. Bardzo na plus jest fakt, że można od ręki dostać dorsza i nie czekać na niego po złożeniu zamówienia. Wszystko świeże i bardzo smaczne. Jak najbardziej jestem na TAK!

• renata44 92 recenzje

27.05.2013, 21:08 napisał:

Bardzo dobra ryba

Jadłam tam przez 3 dni. Lokal ładnie położony, przy samej plaży. Dorsz jedna ryba na pół do tego 2 porcje marchewki i porcja surówki z selera i porcja ziemniaków w łupinkach ponad 50 złotych. Ryba bardzo dobra, świetna panierka, smażona na dobrym tłuszczu. Surówki w stosunku do ceny małe porcje(4,50 za mały pojemniczek), smaczne. W lokalu czysto, załoga bardzo sprawnie radzi sobie z obsługą klientów i sprzątaniem lokalu. Przydałoby się tylko więcej uśmiechu, bo widać"automatyzm"w pracy...W ofercie duży wybór dań, flaczki rybne, tatar z łososia, ryba z pieca itd. Wolałabym, żeby było taniej ale za jakość trzeba zapłacić i wolę to zrobić gdy wiem,że po rybie będę się dobrze czuła.

• Mammamia30 7 recenzji

10.07.2014, 19:44 napisał:

Najlepsza smażalnia w Kołobrzegu!

Zawsze będąc w Kołobrzegu podstawą naszego menu jest ryba z tej właśnie smażalni.
    Podczas ostatniego wypadu za namową znajomych przetestowaliśmy kilka innych smażalni - wynik był taki, że w przyszłości nadal wybierać będziemy tylko smażalnie Rewiński.
    Cena może i wyższa, ale jakość ryby najwyższa. Ryba nie pływa w tłuszczu.
    Dorsz - pycha!
    Halibut - pycha!
    Śledź w śmietanie - pycha!
    i te buraczki (chyba ze słoiczka), ale bardzo dopełniają nam smak ryb.

Zazwyczaj jest duży problem ze stolikami i długą kolejką do kasy, ale ten smak ryby rekompensuje...
    POLECAMY.

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• adrianicz 6 recenzji

29.08.2013, 08:30 napisał:

Dobry bar w ciekawej lokalizacji

Nie wiem skąd pojawiają się opinie, że Smażalnia Ryb Rewiński to resturacja. To jest zwykły bar szybkiej (naprawdę szybkiej) obsługi, gdzie zamówienie składa i odbiera się osobiście.

Zagościliśmy w Kołobrzegu pod koniec sierpnia 2013 i nie trudno było nie trafić na tę smażalnię, ponieważ znajduje się ona tuż przy latarni - bodaj największej kołobrzeskiej atrakcji.

Niezrażeni różnymi negatywnymi opiniami zamówiliśmy flądrę, po bardzo krótkim czasie dostaliśmy świeżą, dobrze zrobioną rybę. Podano to na tacce i z plastikowymi sztućcami, co jest co prawda polskim klasykiem, ale jednak wolałbym zastawę przynajmniej szklaną. Sama ryba była dobra, dobrze przysmażona i wcale nie najdroższa. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, iż flądra nie należy do najdroższych ryb, mimo to w porównaniu do innych lokali i wziąwszy pod uwagę wcześniejsze opinie innych bywalców cena nie była wygórowana. Była raczej adekwatna do wagi i sposobu przyrządzenia ryby.

Przedział cenowy innych ryb może rzeczywiście odbiega delikatnie od innych smażalni, jednak tutaj trzeba wziąć pod uwagę lokalizację miejsca, sposób podawania jedzenia oraz sprawną obsługę. To wszystko sprawia, że chyba warto wydać parę groszy więcej, żeby móc napawać się smaczną rybą z widokiem na morze.

Data wizyty w lokalu: 21 sierpnia 2013, godz. 17:00

• Artgon1 25 recenzji

13.03.2013, 08:41 napisał:

Warto zajrzeć...

Oczywiście zajrzałem tam ze względu na znanego właściciela...
    To nie restauracja! raczej bar szybkiej obsługi... lekkie zdziwienie!
    Nie to jednak istotne. Żarcie? Poezja. Świetny dorsz. Jeszcze lepszy tatar z łososia, a do tego piwko czy winko? Kto co lubi.
    Wygląda na to że czynna tylko w sezonie letnim. Jesienią była zamknięta (godziny wieczorne!). Tę ostatnią informację należy wcześniej sprawdzić. Polecam.

Nowe w okolicy: Kołobrzeg