Zajazd Sezam

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Stalowa Wola
3.0

ul. Komisji Edukacji Narodowej 51 37-450 Stalowa Wola
tel: (15) 642-21-04
typ lokalu: restauracja, zajazd typ kuchni: europejska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• czeslawiusz 5 recenzji

01.03.2013, 14:34 napisał:

Przeciętna restauracja

Słowo "przeciętna" nie oznacza "zła". Po prostu nie ma zaskoczenia na plus czy minus.
    Restauracja jest usytuowana przy hotelu, który znajduje się na piętrach tego samego budynku. Wystrój jest typowo weselny i zdaje się taki był zamysł twórców restauracji. Aczkolwiek taki wystrój to nie problem, tylko charakterystyczna cecha.
    Obsługa jest uprzejma, a na dania nie czeka się długo. Porcje nie są ani duże, ani małe - takie w sam raz.

W karcie są dania mięsne i jarskie oraz desery. Moją uwagę zwróciły dania z dziczyzny - w końcu Stalowa Wola to miasto w lesie. Jeszcze nie próbowałem, ale przy następnej wizycie zamówię jedno z nich.
    Dania zamówione tym razem to: schab z grilla, zupa z borowików, polędwiczka wieprzowa nadziewana camembertem, szarlotka na ciepło.

Schab z grilla był trochę twardawy, ale do zjedzenia. Pieczone ziemniaki towarzyszące temu schabowi bardzo dobre.
    Zupa z borowików podawana z ptysiowymi kuleczkami jest całkiem niezła, aczkolwiek wydawało mi się, że jest zrobiona na bazie rosołu z kostki, a nie na prawdziwym wywarze.
    Polędwiczka wieprzowa nadziewana serem camembert zrobiona poprawnie, chociaż nieco wysuszona.
    Gotowane warzywa (brokuły, marchewka, fasolka szparagowa) niestety mocno przegotowane i rozlazłe. Raczej nie były świeże, tylko z mrożonki.
    Natomiast deser to czysta poezja. Świetna, ciepła szarlotka pachnąca cynamonem podana z lodami i bitą śmietaną.

Kiedy byłem tam pierwszy raz (ponad 2 miesiące temu), to zamówiłem "Jaśkowe danie" składające się z pierogów oraz schabowego i z czystym sumieniem mogę je polecić. Drugie zamówione wtedy danie, którego nazwy w tej chwili nie pamiętam, to był kotlet z grubo siekanej cielęciny i to również mogę polecić. Dodatkiem do obu dań była sałatka z sosem winegret i było to dużo lepsze niż przegotowane warzywa.

Powód, dla którego uważam, że restauracja jest przeciętna, to zestawienie całkiem niezłych dań z nieco rozczarowującymi (rozgotowane warzywa, rosół z kostki) - dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, że jest rewelacyjnie lub fatalnie. Jest po prostu przeciętnie.
    Ponadto gdyby ceny były nieco niższe, to lepiej odzwierciedlałyby faktyczny standard restauracji.

Data wizyty w lokalu: 28 lutego 2013, godz. 13:00

• jajnick 914 recenzji

28.09.2010, 14:14 napisał:

Lokal zdecydowanie przereklamowany

Byłem ostatnio po raz drugi w Sezamie i przeżyłem rozczarowanie. Właściwie na całej linii. Jest to zdecydowanie najdroższa restauracja w mieście, a wysokie ceny nie są niczym uzasadnione. Do przygotowania potraw używa się tańszych produktów. Dania nie zawierają składników, które widnieją w opisie znajdującym się w karcie. Obsługa niedyskretna i mało profesjonalna. Wystrój weselny.

Data wizyty w lokalu: 27 września 2010

• Petrarka 20 recenzji

16.08.2010, 20:41 napisał:

Z czystym sumieniem polecam

W Sezamie żywię się za każdym razem, gdy jestem w Stalowej Woli. Niemal za każdym razem wybieram inną potrawę i za każdym razem jestem zadowolona. Znam to miejsce od wielu lat i nigdy nie przyłapałam kuchni na gorszym dniu (może jestem szczęściarą, a może naprawdę zawsze im się chce). Pyszne są wszystkie sałaty czy chociażby taka banalna rzecz jak placki ziemniaczane. Potrawy są na bieżąco przygotowywane, taka domowa kuchnia z fantazją i polotem. Zważywszy na jakość potraw i ich wielkość (można się spokojnie najeść jednym daniem) ceny są OK. Bogata i urozmaicona karta.

Obsługa uprzejma, nieściemniająca (jeśli ryba jest mrożona to nie wciskają, że świeża). Wystrój niestety trochę "weselny", ale najważniejsze, że jest czysto. Polecam wszystkim znajomym i jeszcze nikt się nie zawiódł!

• guzio 123 recenzje

21.02.2009, 10:24 napisał:

Dobrze tu karmią

Tym razem koleje losu rzuciły mnie aż na Podkarpackie, do Stalowej Woli. W porze obiadowej zajechałem do zajazdu Sezam, który mieści się przy wylocie ze Stalowej na Tarnobrzeg. Sam zajazd nic specjalnego natomiast można tu naprawdę dobrze zjeść. Moje danie standardowe, czyli schabowy z ziemniakami było bardzo dobre, zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Na obsługę też nie można było narzekać. Największą wada tego miejsca są ceny, zdecydowanie zbyt wygórowane jak na ten region.

• juleg 6 recenzji

02.03.2009, 17:40 napisał:

Niezłe jedzenie, warszawskie ceny

Potwierdzam zdanie poprzednika, którym zresztą sugerowałem się przy wyborze lokalu. Jedzenie bardzo dobre, choć ceny - zwłaszcza, jak na ten region - wysokie. Na szczęście pomimo tego, że zwykle ilość jedzonka jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dania, tutaj tego problemu nie było - serwowanymi daniami dorosły człowiek jest w stanie się najeść. Wystrój przeciętny, choć nie ma się też do czego przyczepić. Obsługa sympatyczna.

Nowe w okolicy: Stalowa Wola