U Przyjaciół

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Sopot , dzielnica: Dolny Sopot
3.2

ul. Polna 57 81-740 Sopot
tel: (58) 551-77-25
typ lokalu: restauracja typ kuchni: europejska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• WIlk24 2 recenzje

04.06.2014, 10:58 napisał:

Jedzenie niesamowite, ale jeden problem...

Podczas majówki w Gdańsku odwiedziłem restauracje, która w sumie niedawno przeszła "Kuchenne Rewolucje". Wejście niezbyt piękne, lecz sam lokal bardzo ładny. Można się poczuć intymnie, jest ciemno, ale nie w złym sensie. Problemem restauracji jest koszmarnie długi czas oczekiwania pomimo, że było tam zajętych 5 lub 6 stołów. Na kelnerkę czekałem 5 minut, obsługa miła. Karta nie za duża, bardzo ładna. Zamówiłem jedno z poleconych przez Magdę Gessler dań - pieczeń z dzika. Musieli widocznie robić ją świeżą, na danie czekałem 1 godz. i 20 min. Jednak to czekanie się opłaciło, bardzo dobra dziczyzna, rozpływa się w ustach, ładnie udekorowane danie.

Bardzo polecam!

Data wizyty w lokalu: 07 maja 2014

• mausz 5 recenzji

23.02.2014, 17:33 napisał:

Nie polecam

Bardzo długie oczekiwanie na dania - ponad godzinę, chłodne, małe porcje, no i cena. Od dania za 38 zł można coś wymagać. Twardawe zrazy, sznycel cielęcy w panierce chyba potrójnej. Nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 23 lutego 2014

• buziakowy_slodziak 20 recenzji

17.08.2013, 00:29 napisał:

Lekkie rozczarowanie

Do lokalu udaliśmy się, bo wiedzieliśmy, że niedawno odbyły się tam "Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler i jak nam powiedziała pani kelnerka, już we wrześniu będzie premierowa emisja odcinka z ich udziałem.
    Byłam już w kilku knajpach po "Rewolucjach" i zawsze wychodziłam zadowolona, jednak po obiedzie w tej restauracji odczuwam pewien niedosyt, ujmując to delikatnie.
    W karcie menu króluje dzik. Zamówiliśmy na przystawkę polecany pasztet z dzika (13 zł) smak domowy, podawany z wiejskich chlebem. Porcja dość skromna (wbrew zapewnieniom pani kelnerki, że jest to prawie jak danie). Zjedliśmy też rekomendowany żurek i tę zupę można spokojnie polecić, bo jest bardzo treściwa (14 zł). Chłodnik trochę zbyt pieprzny.
    Dania główne: jedliśmy łososia, stek z dzika (schabowy z dzika), grillowany stek z dzika i pierogi ruskie. Śmiało mogę rekomendować pierogi ruskie 8 szt. smacznych pierogów za 18 zł. Na życzenie kuchnia poda je nawet odsmażane. Dzik grillowany podawany jest na bardzo smacznych buraczkach, ale samego dzika jest dość mało i dorosły mężczyzna po żurku i tym steku ciągle jest głodny. Schabowy z dzika jest podawany z ziemniaczkiem i kapustką ogólnie zjadliwy, ale dla nas bez rewelacji. Łososiowi na talerzu towarzyszy szpinak i ziemniaczki i łosoś smaczny, ale też go mało (te trzy opisane potrawy to koszt 34-36 zł).
    To co było dla mnie lekko szokujące, to fakt, że jest w menu podzbiór dań dla dzieci: z piersią kurczaka, spaghetti i devollayem, ale niestety będąc dorosłym nie można z tego zbioru nic zamówić, nawet jak się bardzo chce i bardzo ładnie się prosi panią kelnerkę o udostępnienie tej opcji. Zatem podsumowując dział jedzenie: dorosły może zjeść dzika, dzika lub dzika, w ostateczności ruskie lub rybę (łososia, pstrąga lub sandacza). Jest też karta dań weekendowych (ceny ok. 60-70 zł za danie i tu można spotkać jagnięcinę, perliczki i inne smakołyki).

Warto podkreślić, że w restauracji nie można płacić kartą a bankomat znajduje się w dość sporej odległości od lokalu.

Data wizyty w lokalu: 16 sierpnia 2013, godz. 16:00

• Gosienka1 3 recenzje

02.02.2014, 17:48 napisał:

Wielkie rozczarowanie

Odwiedziłam z przyjaciółką ten lokal 1 lutego 2014 roku. Na wejściu odpadająca klamka, ale trudno. Obsługa w postaci jednej osoby (była to sobota ok. godz.15-ej) nawet miła. Wystroju nie oceniam, bo się na tym nie znam, było czysto. Zaś jedzenie to porażka na całej linii. Zamówiłyśmy: ja- żurek i kaczkę po hetmańsku, przyjaciółka - zupę gulaszową i pierś z kurczaka w sosie z zielonym pieprzem. Nic, dosłownie nic nie nadawało się do jedzenia. Obie zupy przesolone, moja kaczka wysuszona na wiór (ciężko było nawet odkroić kawałek). Porażka. Za te wątpliwe smakołyki plus dwie herbaty rachunek wyniósł 131,-. Nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2014

• javaaa 3 recenzje

02.11.2013, 16:25 napisał:

Wielkie rozczarowanie

Pojechałyśmy z koleżanką zachęcone Kuchennymi Rewolucjami i byłyśmy bardzo rozczarowane.
    Pierwszy minus temperatura około 28 stopni, wszyscy się rozbierali, a niektórym pot wręcz lał się po twarzy.
    Drugi minus menu, które chyba jest zbędne. Zdecydowałyśmy się na pierogi z dzikiem, koszyczek zapiekanych grzybów i do picia kompot. Kiedy przyszła Pani kelnerka, okazało się, że nie ma NIC z wybranych przez nas potraw. Tak więc dostałyśmy pierogi ruskie (jedyne, jakie były), spalony koszyczek z ciasta francuskiego z innym nadzieniem niż w menu, do picia standardowy sok. Żadna z tych potraw nie była wybitna, co najwyżej przeciętna. Pierogi nie były doprawione, ciasto francuskie, tak jak wspominałam, spalone (spalone znaczy czarne!!). Ceny dość wysokie. Natomiast obsługa straszna... Czekałyśmy 15 minut na możliwość poproszenia o rachunek, ponieważ Pani obsługująca salę była gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie...

• captaincook88 2 recenzje

23.08.2013, 11:43 napisał:

Pyszne jedzenie, skromne porcje

Lokal specjalizuje się w podawaniu dziczyzny. Jedzenie było wyśmienite. To, co mogę zarzucić to fakt że było dosyć mało ilościowo dodatków na talerzu. Ceny jak w restauracji. Smakowała mi zamówiona kaczka na modrej kapuście z sosem żurawinowym, pieczonymi ziemniakami i kawałkami pieczonych jabłek. Tu poznałem też smak kompotu z rabarbaru.

• mimi06 1 recenzja

17.09.2013, 09:21 napisał:

Ciepła i przyjemna restauracja

Jedna z nielicznych restauracji, gdzie można zjeść smacznie i zdrowo przyrządzone dania. Widać, że szef kuchni gotuje z pasją i myślą o gościach. Restauracja specjalizuje się w daniach z dzika, więc nie ma się co dziwić, że w menu dominuje ten gatunek mięsa. Bardzo nam się podobała atmosfera panująca w lokalu, przyjemna dla ucha muzyka nie zagłuszająca konwersacji, przyjemny wystrój, po prostu czuło się ciepłą i miłą atmosferę. Obsługa bardzo profesjonalna i pozytywnie nastawiona do klienta. Z karty dań poleciłabym grillowanego dzika z buraczkami i ziemniakami...pychotka. Palce lizać. Serdecznie polecamy tę restaurację wszystkim smakoszom wyśmienitego jedzenia.

Data wizyty w lokalu: 16 września 2013

• GRAG 4 recenzje

03.02.2009, 19:09 napisał:

Spokojne miejsce z prawdziwym kominkiem

Mały, bardzo przyjemny lokal z kominkiem. Polecam szczególnie dania z wołowiny i kurczaka z kurkami.

Nowe w okolicy: Sopot