The Old Central Pub

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Sosnowiec
2.8

ul. Dęblińska 1 41-200 Sosnowiec
tel: (32) 296-36-74
typ lokalu: pub, restauracja typ kuchni: europejska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Kurczaczek1906 2 recenzje

29.06.2014, 14:19 napisał:

Porażka...

Byłam tam pierwszy i ostatni raz. Zacznijmy od pierwszego wrażenia od razu po wejściu... Według mnie przerost formy nad treścią, bardzo tandetny wystrój. Ceny niby mogą być, ale nie za takie fatalne jedzenie. Znam sporo innych restauracji w Sosnowcu gdzie podają o niebo leprze potrawy w takiej samej lub nawet w lepszej cenie. Zamówiłam polędwicę, którą potraktowali tłuczkiem do mięsa, więc zamiast dobrego mięsa na talerzu miałam suchego kapcia z tartym żółtym serem na wierzchu. Do tego smażone ziemniaczki z frytury (olej wyraźnie spracowany...) no i sałatka (najlepsza na całym talerzu). Do tego piwo... Tego to ja już nie skomentuje, było wręcz obrzydliwe. Jedyny plus to mila obsługa i sałatka. Na pewno nigdy więcej tam nie wrócę. Nie polecam, wręcz odradzam!

Data wizyty w lokalu: 20 czerwca 2014

• Wheat 4 recenzje

28.06.2013, 19:52 napisał:

Klimatyczne miejsce

Bardzo często wpadam tam z chłopakiem na lunch. Uważam, że to miejsce ma świetny wystrój i bardzo dobrze zorganizowane ustawienie stolików - jest parę zaułków, w których można znaleźć intymność we dwoje, są też stoliki dla większej liczby osób. Piwo w standardowej cenie barowej, tak więc można bez obawy wybrać się grupą - szczególnie że są bardzo dobre przekąski do piwa, diabełki (śliwka owinięta bekonem). Jeżeli chodzi o jedzenie, to z pewnością nie jest pierwszej klasy, ale jak na swoją cenę trzyma poziom. Jedyną rzeczą, która mi nie smakuje są frytki - bardzo tłuste, w ogóle niechrupiące. Nie zawsze też pasują mi surówki - raz są w porządku, raz niemal niejadalne. Obsługa bardzo mila, chętnie wyjaśniają co kryje się za nazwami poszczególnych dań. Ogólnie, polecam dla tych, co chcą zjeść i nie przepłacić.

• Lewia 1 recenzja

16.09.2013, 15:11 napisał:

Odradzam organizację przyjęć - wstydziłam się przed gośćmi

Zamówiłam przyjęcie urodzinowe na 17 osób. Podano rosół - smaczny i to tyle dobrych potraw. Na drugie danie były kluski śląskie, rozgotowane i nieposolone, ziemniaki opiekane - nieprzyprawione, tłuste jakby odgrzewane wielokrotnie i ziemniaki z wody - niesłone. Podano też rolady wielkości 6 cm - zgadza się - 6 cm!!!, rozwalające się, wypełnione tłuszczem, nieprzyprawione i zestaw surówek, z czego kapusta biała była gorzka i zepsuła cały smak. Podano deser - szarlotkę z lodami - niestety nie miało ono nic wspólnego z szarlotką, zwykłe ciasto kruche z kruszonką z odrobina jabłka w środku i lody krojone nożem :(. Podane na małych deserowych talerzykach. Do tego stół był bez przybrania. A stołek stał obok stołka tak, że wyjście zza stołu było utrudnione.
    Od kilku lat zapraszam gości do różnych restauracji i pierwszy raz musiałam się wstydzić. Miało być elegancko, odświętnie i smacznie, a było biednie, pospolicie i niesmacznie. ODRADZAM!!!

Data wizyty w lokalu: 15 września 2013

• ambrozykleks 6 recenzji

29.12.2012, 17:13 napisał:

Jak na Sosnowiec - elegancko

Jeść, nie jadłem. Ale bywam tam ze znajomymi na piwo. Wybór jest ciekawy, a ceny przystępne. Wystrój lokalu bardzo przyjemny. Jedzenia nie oceniam, bo nie zamawiałem, za wyjątkiem deski serów pod piwo. Obsługa w porządku. Dziwi mnie tylko notoryczna pustka w środku, nie wiem, jak oni funkcjonują tyle lat bez klientów.

Data wizyty w lokalu: 06 grudnia 2012

• darek.jestem 1 recenzja

19.03.2013, 14:25 napisał:

Najlepszy lokal w Sosnowcu

Bardzo dobry lokal, odwiedzam go ze znajomymi już od paru lat, ostatnio 17.03 na święcie Patryka, świetna dekoracja związana z tym irlandzkim świętem, jedzenie na dobrym poziomie, bardzo dobre roladki z polędwicy, osobiście nie znam innego miejsca gdzie można spróbować angielskie, ale prosto z beczki, tutaj jest angielskie piwo John Bull - wyśmienite.

Data wizyty w lokalu: 17 marca 2013

• karyboo 1 recenzja

25.05.2012, 14:30 napisał:

Wymarły lokal + doświadczenia weselne

Wybrałam się tam z mężem kilka tygodni temu na późny obiad. Od razu zdziwiły nas pustki (ciepły piątkowy wieczór), w lokalu oprócz pani kelnerki nie było absolutnie nikogo. Zamówiliśmy dwa dania, do tego piwo i niestety spotkało nas rozczarowanie - takich niesmacznych, wręcz niejadalnych, frytek nie jedliśmy nigdy przedtem! Koszmar, sama spalenizna i morze oleju. Zjedliśmy co się dało, wypiliśmy piwo i wyszliśmy. Nieprędko tam wrócimy... Chyba wyjaśnił się przy okazji całkowity brak klientów...
    ... co jest o tyle bardziej przykre, że w ubiegłym roku urządzaliśmy tam kameralne przyjęcie weselne (20 osób), z którego byliśmy bardzo zadowoleni (nie licząc przejścia z panią manager, która momentami zachowywała sie, jakby nam robiła łaskę zaszczycając nas rozmową, o jakichkolwiek dodatkowych atrakcjach nie wspominając...), ale ostatecznie wszystko było tak, jak sobie tego życzyliśmy, w tym tort weselny, którego zamówienie sprawiało pani manager taką trudność swego czasu...

Wystrój... klimatycznie, chociaż jak na pub irlandzki nieco za ciemno. Toalety ok, gorzej z ogólnym wrażeniem - mocno sfatygowane fotele i obicia, spod których wychodzi coś dziwnego...
    Ogólna ocena - odwiedziny na własne ryzyko.

• stimoroll 29 recenzji

24.03.2010, 20:11 napisał:

Stylowy, elegancki wystrój. Pub dla wymagających

Dlaczego warto przyjść do pubu? Są dwie duże zalety: sam lokal, a druga wybór alkoholi.

Wystrój lokalu jest bardzo stylowy, nieco retro-wiktoriański, ściany pokryte gustownymi tapetami z ornamentami, wykończenia drewnem dodają smaku, odpowiednio dobrane stoły, stołki, kanapy - wszystko w jednym klimacie. Wchodząc do środka, człowiek czuje się jakby znalazł się w innym świecie. Dodatkową zaletą jest dużo małych zakątków, w których można się schować ze znajomymi. Jest też przytulna sala z kominkiem.

Sama lokalizacja pubu jest znakomita - centrum miasta, co oznacza się łatwym dojazdem komunikacją miejską. Zarazem jest to lokalizacja w takim punkcie centrum, który gwarantuje łatwy dojazd także autem i co ciekawe - dobre parkowanie. Pub znajduje się przy fontannie i małym deptaku, także latem mamy dodatkowy, klimatyczny spacer.

Drugim atutem są alkohole - piwa, drinki, wina - szczególnie piwa. Takich alkoholi jak tam występują nie znajdziemy nigdzie indziej (lub prawie nigdzie).

Obsługa - trochę mało jest tam obsługi i średnio daję radę, ale bardzo sympatyczna obsługa i z klasą.

Jedzenie - mało razy tam jadłem, by się wypowiadać, ale to co do tej pory zamawiałem było średnie lub dobre, za to trochę droższe niż w innych lokalach. Jednym słowem - można zjeść przy okazji.

Ogródek letni - występuje, natomiast znajduje się przy głównej ulicy w mieście. Mało tego - przy głównym skrzyżowaniu - na ciszę i spokój zatem nie można liczyć, ale jest tak zrobiony, że siedzi się miło i spogląda na ruch miejski. Dobre miejsce na spotkania w grupie.

• Mark 39 recenzji

16.01.2009, 10:20 napisał:

Warto

Bardzo stylowe miejsce, w którym można zarówno napić się piwa, pogadać (ze słyszeniem :)) z kim tam chcecie i coś zjeść, ale też zrobić większą imprezę. Byłem tam też na Sylwestra i nie miałem powodów do narzekania. Co do obsługi kelnerskiej to bywa różnie.

Nowe w okolicy: Sosnowiec