The Old Central Pub

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Sosnowiec
3.0

ul. Dęblińska 1 41-200 Sosnowiec
tel: (32) 296-36-74
typ lokalu: pub, restauracja typ kuchni: europejska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Wheat 4 recenzje

28.06.2013, 19:52 napisał:

Klimatyczne miejsce

Bardzo często wpadam tam z chłopakiem na lunch. Uważam, że to miejsce ma świetny wystrój i bardzo dobrze zorganizowane ustawienie stolików - jest parę zaułków, w których można znaleźć intymność we dwoje, są też stoliki dla większej liczby osób. Piwo w standardowej cenie barowej, tak więc można bez obawy wybrać się grupą - szczególnie że są bardzo dobre przekąski do piwa, diabełki (śliwka owinięta bekonem). Jeżeli chodzi o jedzenie, to z pewnością nie jest pierwszej klasy, ale jak na swoją cenę trzyma poziom. Jedyną rzeczą, która mi nie smakuje są frytki - bardzo tłuste, w ogóle niechrupiące. Nie zawsze też pasują mi surówki - raz są w porządku, raz niemal niejadalne. Obsługa bardzo mila, chętnie wyjaśniają co kryje się za nazwami poszczególnych dań. Ogólnie, polecam dla tych, co chcą zjeść i nie przepłacić.

• Lewia 1 recenzja

16.09.2013, 15:11 napisał:

Odradzam organizację przyjęć - wstydziłam się przed gośćmi

Zamówiłam przyjęcie urodzinowe na 17 osób. Podano rosół - smaczny i to tyle dobrych potraw. Na drugie danie były kluski śląskie, rozgotowane i nieposolone, ziemniaki opiekane - nieprzyprawione, tłuste jakby odgrzewane wielokrotnie i ziemniaki z wody - niesłone. Podano też rolady wielkości 6 cm - zgadza się - 6 cm!!!, rozwalające się, wypełnione tłuszczem, nieprzyprawione i zestaw surówek, z czego kapusta biała była gorzka i zepsuła cały smak. Podano deser - szarlotkę z lodami - niestety nie miało ono nic wspólnego z szarlotką, zwykłe ciasto kruche z kruszonką z odrobina jabłka w środku i lody krojone nożem :(. Podane na małych deserowych talerzykach. Do tego stół był bez przybrania. A stołek stał obok stołka tak, że wyjście zza stołu było utrudnione.
    Od kilku lat zapraszam gości do różnych restauracji i pierwszy raz musiałam się wstydzić. Miało być elegancko, odświętnie i smacznie, a było biednie, pospolicie i niesmacznie. ODRADZAM!!!

Data wizyty w lokalu: 15 września 2013

• ambrozykleks 6 recenzji

29.12.2012, 17:13 napisał:

Jak na Sosnowiec - elegancko

Jeść, nie jadłem. Ale bywam tam ze znajomymi na piwo. Wybór jest ciekawy, a ceny przystępne. Wystrój lokalu bardzo przyjemny. Jedzenia nie oceniam, bo nie zamawiałem, za wyjątkiem deski serów pod piwo. Obsługa w porządku. Dziwi mnie tylko notoryczna pustka w środku, nie wiem, jak oni funkcjonują tyle lat bez klientów.

Data wizyty w lokalu: 06 grudnia 2012

• darek.jestem 1 recenzja

19.03.2013, 14:25 napisał:

Najlepszy lokal w Sosnowcu

Bardzo dobry lokal, odwiedzam go ze znajomymi już od paru lat, ostatnio 17.03 na święcie Patryka, świetna dekoracja związana z tym irlandzkim świętem, jedzenie na dobrym poziomie, bardzo dobre roladki z polędwicy, osobiście nie znam innego miejsca gdzie można spróbować angielskie, ale prosto z beczki, tutaj jest angielskie piwo John Bull - wyśmienite.

Data wizyty w lokalu: 17 marca 2013

• karyboo 1 recenzja

25.05.2012, 14:30 napisał:

Wymarły lokal + doświadczenia weselne

Wybrałam się tam z mężem kilka tygodni temu na późny obiad. Od razu zdziwiły nas pustki (ciepły piątkowy wieczór), w lokalu oprócz pani kelnerki nie było absolutnie nikogo. Zamówiliśmy dwa dania, do tego piwo i niestety spotkało nas rozczarowanie - takich niesmacznych, wręcz niejadalnych, frytek nie jedliśmy nigdy przedtem! Koszmar, sama spalenizna i morze oleju. Zjedliśmy co się dało, wypiliśmy piwo i wyszliśmy. Nieprędko tam wrócimy... Chyba wyjaśnił się przy okazji całkowity brak klientów...
    ... co jest o tyle bardziej przykre, że w ubiegłym roku urządzaliśmy tam kameralne przyjęcie weselne (20 osób), z którego byliśmy bardzo zadowoleni (nie licząc przejścia z panią manager, która momentami zachowywała sie, jakby nam robiła łaskę zaszczycając nas rozmową, o jakichkolwiek dodatkowych atrakcjach nie wspominając...), ale ostatecznie wszystko było tak, jak sobie tego życzyliśmy, w tym tort weselny, którego zamówienie sprawiało pani manager taką trudność swego czasu...

Wystrój... klimatycznie, chociaż jak na pub irlandzki nieco za ciemno. Toalety ok, gorzej z ogólnym wrażeniem - mocno sfatygowane fotele i obicia, spod których wychodzi coś dziwnego...
    Ogólna ocena - odwiedziny na własne ryzyko.

• stimoroll 29 recenzji

24.03.2010, 20:11 napisał:

Stylowy, elegancki wystrój. Pub dla wymagających

Dlaczego warto przyjść do pubu? Są dwie duże zalety: sam lokal, a druga wybór alkoholi.

Wystrój lokalu jest bardzo stylowy, nieco retro-wiktoriański, ściany pokryte gustownymi tapetami z ornamentami, wykończenia drewnem dodają smaku, odpowiednio dobrane stoły, stołki, kanapy - wszystko w jednym klimacie. Wchodząc do środka, człowiek czuje się jakby znalazł się w innym świecie. Dodatkową zaletą jest dużo małych zakątków, w których można się schować ze znajomymi. Jest też przytulna sala z kominkiem.

Sama lokalizacja pubu jest znakomita - centrum miasta, co oznacza się łatwym dojazdem komunikacją miejską. Zarazem jest to lokalizacja w takim punkcie centrum, który gwarantuje łatwy dojazd także autem i co ciekawe - dobre parkowanie. Pub znajduje się przy fontannie i małym deptaku, także latem mamy dodatkowy, klimatyczny spacer.

Drugim atutem są alkohole - piwa, drinki, wina - szczególnie piwa. Takich alkoholi jak tam występują nie znajdziemy nigdzie indziej (lub prawie nigdzie).

Obsługa - trochę mało jest tam obsługi i średnio daję radę, ale bardzo sympatyczna obsługa i z klasą.

Jedzenie - mało razy tam jadłem, by się wypowiadać, ale to co do tej pory zamawiałem było średnie lub dobre, za to trochę droższe niż w innych lokalach. Jednym słowem - można zjeść przy okazji.

Ogródek letni - występuje, natomiast znajduje się przy głównej ulicy w mieście. Mało tego - przy głównym skrzyżowaniu - na ciszę i spokój zatem nie można liczyć, ale jest tak zrobiony, że siedzi się miło i spogląda na ruch miejski. Dobre miejsce na spotkania w grupie.

• Mark 39 recenzji

16.01.2009, 10:20 napisał:

Warto

Bardzo stylowe miejsce, w którym można zarówno napić się piwa, pogadać (ze słyszeniem :)) z kim tam chcecie i coś zjeść, ale też zrobić większą imprezę. Byłem tam też na Sylwestra i nie miałem powodów do narzekania. Co do obsługi kelnerskiej to bywa różnie.

Nowe w okolicy: Sosnowiec