Pracownia Cukiernicza Stanisław Sarga

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
3.9

ul. Starowiślna 83 31-052 Kraków (poznasz po kolejce, czasem aż do Dajworu ;-))
tel: (12) 292-29-12
typ lokalu: cukiernia, lodziarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• lubie_dobre 82 recenzje

23.07.2013, 09:24 napisał:

Super! (tylko te kolejki...)

Wyjątkowe lody! Ja najbardziej upodobałam sobie owocowe - truskawkowe, borówkowe - które smakują jak zmrożony koktajl owocowy! Z minimalną ilością cukru (a może w ogóle bez?), o naturalnym, kwaskowym smaku... A. jest wielbicielem kakaowych i bakaliowych - z wielkimi kawałkami czekolady i orzechów!

I tylko te kolejki... Turystycznie i krajoznawczo można je potraktować z przymrużeniem oka, ale jeśli jest się mieszkańcem Krakowa, to by iść na lody przed pracą, trzeba wyjść godzinę wcześniej :). Trochę lepiej jest w ciągu tygodnia. Raz na jakiś czas na pewno warto zacisnąć zęby i odstać swoje, cofając się w czasie do okresu PRL :).

Szkoda, że ceny z roku na rok coraz wyższe (w tym roku gałka 2,5), ale z drugiej strony oczywiście rozumiem, że to biznes, i ma przynosić zyski.

• luft 32 recenzje

05.07.2013, 14:46 napisał:

Sława wyprzedza miniony smak PRL

Nie rozumiem kolejek, sentymentu, podczas, gdy solidny smak jest przeciętny i to mocno. Po odstaniu kolejki chciałoby się być uraczonym czymś więcej niż tylko zimnym słodkim niczym niewyróżniającym się smakiem. Lody bakaliowe czyli klasyk PRL - składniki przeciętne. Owocowe lody lepiej wypadają. Lody nie są złe, ale niewarte tej kolejki. W zimie mają pączki. Dobre, ale też bez szału. Co do obsługi, to nie ma o czym pisać, ponieważ niczym w żadną stronę się obsługa nie wyróżnia. Schludnie i poprawnie.

Data wizyty w lokalu: 02 lipca 2013

• wiktoriaweronika 58 recenzji

24.04.2013, 23:01 napisał:

Smaczne

Będąc przejazdem służbowo w Krakowie, idąc ulicą Starowiślną zauważyłam długą kolejkę do jednego lokalu. W związku z tym zaciągnęłam porady u Dr Google i następnego dnia postanowiłam spróbować. Panie ekspedientki bardzo się starają i po ok. 5 minutach zakupiłam 3 gałki (po 2,50 zł/szt). Wybrałam bakaliową, kakao i kawę. Lody były smaczne, ale nie powalające. Wolę lody bardziej tłuste i bardziej kremowe po lekkim roztopieniu. Najbardziej smakowały mi bakaliowe, które miały również kawałki białej czekolady. Kakao zawierają spore kawałki czekolady i orzechy. Kawowe dosyć orzeźwiają.

Miejsce małe, ale z klimatem.

Data wizyty w lokalu: 24 kwietnia 2013

• lookaspoland 20 recenzji

06.05.2013, 11:28 napisał:

Nie rozumiem zachwytów

Sam uwielbiam urok manufaktur w starym stylu, gdzie sprzedawane są wytwory ludzkich rąk przez lokalnych rzemieślników, w tym wypadku są to lody. Skuszeni wysokimi ocenami szliśmy spacerem kilka km do tej "cukierni" tylko po to, żeby trafic do małego lokaliku w którym podaje się kilka smaków lodów na krzyż. Lody te są smaczne, lepsze niż zwykła gałka w zwykłej budzie z lodami. Ale też nie powalają i nie równają się z lodowymi smakołykami z lodziarni sieci Barton, lub Choice. Na domiar złego, panie podające nam te lody robiły to posępnie, machinalnie pacając te gałki w wafle jakby robiły to za karę, a takie miejsca powinne byc rozświetlane życzliwością pracujących w nich ludzi. Strata czasu.

Data wizyty w lokalu: 30 kwietnia 2013

• takasia 102 recenzje

09.09.2012, 22:05 napisał:

Cudowne

Co tu dużo pisać. Codziennie jest tam kolejka i stając w niej swoje odstać musisz. Przynajmniej 40 minut i więcej. Ale opłaca się, bo te lody są wyjątkowe. Lepszych nie jadłam nigdy w życiu, wyraziste smaki z wieloma dodatkami. Można je jeść i jeść. Wystrój typowo z PRL, ale lody, to bajka. Najlepsze lody. Lody z bakaliami, to majstersztyk, truskawka i jagoda też. Zresztą wszystkie. Polecam, polecam!

• kasiapil 4 recenzje

20.02.2013, 22:00 napisał:

Najlepsze lody na świecie

Jako podróżniczka i amatorka lodów gałkowych, stwierdzam iż lody ze Starowiśnlej są prawdopodobnie najlepsze na świecie! Stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. Jadało się lody w Australii, w Atlantis w Dubaju, w Miami na plaży, w Kapsztadzie, w hyde parku w Londynie, w wielu innych miejscach... żadne nie są tak pysznie i naturalne jak te!
    Ukochane borówkowe - to prawdziwy smak świeżego mleka, kremówki i soczystych owoców (bez dodatku cukru), drugie ukochane truskawkowe to prawdziwy smak świeżega mleka, kremówki i soczystych owoców (bez dodatku cukru), trzeci ukochany smak to bakaliowe, choć rodzynki mogłyby być bardziej poszatkowane. Uwielbiam, kocham!

• tentimenti 171 recenzji

31.08.2011, 16:19 napisał:

Bez rewelacji

To są lody, jakie pamiętam z czasów komuny. Naturalne i proste.
    Nie pasowały mi lody kawowe, które smakowały jak nescafe. Waniliowe, jak lody stare bambino, mocno mleczne.
    Wybór smaków bardzo ubogi. Nie ma gdzie usiąść.
    Kupujesz loda i wychodzisz na Starowiślną zahukaną i wypełnioną spalinami.

• Elliah 5 recenzji

20.07.2012, 13:08 napisał:

Oj tak :)

W końcu tam trafiłam. Spacerkiem, przeszłam się po Kazimierzu. Warto było stać 20 min w kolejce. Ps. Czułam się jak w PRL-u :).

Pysznie i tanio :).
    2 zł za gałkę prawdziwych lodów, zwłaszcza owocowych, żadne tam sorbety - to naprawdę tanio.
    Na pewno tam wrócę nie jeden raz i zapewne w najbliższą niedzielę :).
    Jak już się kupuje to polecam od razu kilka gałek, i tych owocowych, bo jedna czy dwie - będzie za mało.
    Polecam :).

• quazaar 39 recenzji

10.10.2011, 19:20 napisał:

Do dziś mi się śnią!

Wyskoczyliśmy na weekend do Krakowa. Gospodarze zaprowadzili nas do ww. lodziarni - to był i będzie stały punkt na mojej kulinarnej mapie Krakowa! Perełka! Pyszny, pełny smak! Żadne tam sorbety... Owocowe najlepsze, chociaż jestem fanką waniliowych i śmietankowych. Minimum 3 gałki to must have!
    Obsługa OK, Panie uśmiechnięte chociaż cały czas machają łyżką ;)
    Wystrój ma marginalne znaczenie... o ile jest ładna pogoda to fajowo się stoi na dworze i czeka na te pyszności!
    2 zł za przepyszną gałkę... best value for money!

• Afordos 69 recenzji

30.08.2011, 12:26 napisał:

Oby receptura tych lodów przechodziła z pokolenia na pokolenie

Cudowne, wspaniałe, doskonałe, idealne, rewelacyjne, smaczne. Nie wiem jakich słów jeszcze użyć, aby wyrazić to co czuję, kiedy próbuję lodów ze Starowiślnej. Podobnie jak Ja, myśli zapewne tysiące Krakusów, którzy są gotowi stać kilkanaście minut w długiej jak ogon smoka Wawelskiego kolejce! Owocowe lody, to tak naprawdę smak świeżych malin, truskawek, poziomek, jagód! Rewelacja. Śmietankowe najlepszego sortu. Klimat wnętrza trochę posępny, ale przy lodach na wynos, nieistotny! Mały wybór smaków, ale tutaj to akurat zaleta. Sezonowość aromatów, kolejna zaleta. Co do samego wyrobu, ciężko mi znaleźć jakiekolwiek wady! Pyszności nad pysznościami :) (aczkolwiek orzechowe lepsze na Sławkowskiej u Sycylijczyków).

Nowe w okolicy: Kraków