Dwór Szlachecki Firlejowe Sioło

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Wólka Rozwadowska
3.4

ul. Wólka Rozwadowska 21-136 Wólka Rozwadowska (przy głównej drodze S-19, pomiędzy Firlejem a Kockiem)
tel: (81) 477-81-26
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: desery, grill, włoska, polska, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Kuleczka12 15 recenzji

25.08.2014, 10:49 napisał:

Jedzenie przyzwoite, obsługa fatalna

Byliśmy na obiedzie w niedziele, więc ruch był spory, dużo gości, jakaś impreza rodzinna zorganizowana. Siedliśmy do stolika i długo czekaliśmy aż ktoś się nami zajmie. Dopiero Pani (chyba menadżer lub właścicielka - bardzo miła zresztą) zapytała czy ktoś już u nas był. Jak powiedzieliśmy, że nie to wtedy zaraz do nas podeszła kelnerka... Generalnie za takie zachowanie tj brak obsługi byśmy dawno wyszli, ale dziecko było bardzo głodne więc postanowiliśmy zaczekać.
    Zamówiliśmy kotlet schabowy i z piersi z kurczaka - dania przyzwoite.

Data wizyty w lokalu: 10 sierpnia 2014

• mch77 1 recenzja

21.01.2013, 12:55 napisał:

Świetne miejsce dla całej rodziny z jedzeniem "palce lizać"

O tym miejscu mogę się wypowiedzieć tylko w samych superlatywach. Bywałam tam jako klientka dużo razy i zdecydowaliśmy się tam również zorganizować wesele. W każdym przypadku słowo profesjonalizm nie będzie przesadzone. Urokliwe miejsce dla całej rodziny, w tym dzieci (2 place zabaw). W mojej opinii to nie tylko restauracja, ale kompleks zapewniający wypoczynek. Po obiedzie jest się gdzie przejść, posiedzieć i pogadać, bo dzieciaki zajęte zabawą. Co do jedzenia, dla mnie mistrzostwo świata, szczególnie wołowina, rozpływająca się w ustach no i dodatek specjalnych włoskich cebulek w sosie balsamicznym. Ziemniaki gorące, bo dopiero co wyciągnięte z wody, gdyby były mrożone to byłyby lekko czarne, a nigdy się z tym nie spotkałam. Nie sądzę, żeby lokal, który stawia na jakość, oszczędzał na ziemniakach, no ale to moja opinia. Desery, niebo w gębie, dla mnie wspaniała w smaku szarlotka, czy sernik na ciepło z sosem owocowym, lub w lecie przepyszna panna cotta. Dla dzieci specjalne menu. Jeśli chodzi o wesele, to wszystko na najwyższym poziomie, rewelacyjne warunki noclegowe, a jedzenie przepyszne. Przede wszystkim kontakt z właścicielką, która zna się na rzeczy i opowiada o tym jak ta impreza ma wyglądać, po prostu na najwyższym poziomie - byłam w innych lokalach i mam porównanie. Kelnerzy i kelnerki w czystych ubraniach, czyste stoły, dla mnie to też świadczy o jakości tego lokalu. Nie doszukałam się minusów, wystawiam bardzo duży pozytyw.

Data wizyty w lokalu: 21 stycznia 2013

• Derul 186 recenzji

15.12.2010, 22:52 napisał:

Gości serdecznie zapraszają, ale jak już przyjdzie koza do woza...

No właśnie, i co z tego, że męska część personelu nosi fajowe szlacheckie kubraczki, tudzież sukieneczki malowniczo przepasane (chciałbym się tak ubierać), a kelnerki bieżą w strojach z karczmy a'la Kajko i Kokosz..., kiedy obsługa jest kiepska (byłem tam już 4 razy i wciąż to samo)?
    Lokal bardzo ładny, świeży, z pomysłem. Naprawdę śliczne stoły, krzesła, ściany (nawet zakurzony sękacz o olbrzymich gabarytach przy wejściu robi wrażenie - choć między nami mówiąc to podróbka sękacza)..., ładny parking - to się nazywa dworski rozmach!
    Dania nie najgorsze - rzeczywiście "na bezrybiu i rak ryba", dobrze, że ta karczma jest! Ale brakuje mi tu takich zdecydowanie "lubelskich" lub "dworskich" dań... Karczma ta jest miksem różnych tendencji kulinarnych - a prosi się o jakieś klimatyczne uszczegółowienie - nic nie podpowiem, ale zbyt wielkomiejsko jak na taki "swojski" klimat. Warto zajrzeć.

• Truskawka27 2 recenzje

02.11.2011, 14:50 napisał:

Firlejowskie Sioło - swojsko i smacznie

Piękne, bardzo urokliwe miejsce. Budynek, otoczenie, wystrój - "sielsko anielsko". Plus za ciekawe i "adekwatne" do charakteru całego miejsca stroje kelnerek.
    Kelnerki miłe, uprzejme, uśmiechnięte, kontaktowe, ale mały minus muszę wystawić Pani za nietaktowne, moim zdaniem, pytanie: "Państwo pierwszy raz?" i stwierdzenie: "Mamy stałych klientów z Lublina".
    Jedzenie:
    1. Zupy (Ja żurek, mąż flaczki): obie bardzo smaczne, domowy smak; chlebek ze sklepu, "wczorajszy".
    2. Carpaccio: niestety z mrożonego mięska :(, niedoprawione, ale ładnie podane.
    3. Polędwiczki wieprzowe (ja: w sosie borowikowym, mąż: kurkowym): mięsko przepyszne, mięciutkie, trzy spore kawałki; sos: moim zdaniem to były pieczarki nie borowiki, ale znawcą nie jestem i był troszkę za gęsty, mężowi kurkowy bardzo smakował; ziemniaki mrożone, chyba z mikrofali, bo bardzo gorące; surówki bardzo smaczne, fajnie doprawione, jak domowe.
    Sernik: duży kawałek, troszkę za słodki, puszysty, ja wybrałam opcję na ciepło z musem truskawkowym i brzoskwiniami, bita śmietana prawdziwa, bardzo smaczna.
    Ceny: za wymienione wyżej dania + 2 soki, 2 cole i dodatkowy zestaw surówek 153 zł.
    Moja ogólna ocena: 4+. Mąż był bardzo zadowolony :) bo: "smaki tradycyjne, jak u mamy". Pozdrawiam.

Data wizyty w lokalu: 01 listopada 2011, godz. 18:00

• Bellygrower 4 recenzje

16.11.2010, 16:01 napisał:

Na tej trasie chyba najlepsze miejsce

Byłem w tej karczmie dwa razy. Raz z wcześniejszą rezerwacją dla kilkunastu osób z ustalonym menu, a drugi raz spontanicznie z całą rodziną, również w wiele osób. Niestety jakość jedzenia była za każdym razem inna. Wystrój jest spójny i rustykalny - jak to teraz jest w modzie na przydrożne karczmy. Co ciekawe, w menu znajdziemy wiele elementów włoskiej kuchni - sałatki, panna cotta, itd. Mało to spójne z charakterem, ale daje możliwość wyboru. Co do jedzenia...
    Golonki - to, co powinno być popisowym daniem w karczmie - wymoczone w wodzie, a potem dosuszone w piecu, a nie wypieczone - ogólnie niesmaczne (3/10). Kapusta na jakiej je podano - znakomita (9/10). Placki ziemniaczane - podawane ze śmietaną - twarde i sztuczne, ale te do gulaszu węgierskiego - soczyste i jeśli nie zostaną przypalone - świetne. Zupa grzybowa - bardzo dobra i rzeczywiście z leśnymi grzybami, a nie pieczarkami i sosem sojowym. Śmiało mogę polecić.
    Schabowy - przyzwoity, ale nie wybitny, ot po prostu kotlet. Wiem, że można dużo lepiej i wcale nie trzeba kombinować z dodatkami. Sałatka gracka składa się z sałaty i ogórka, poskąpiono innych dodatków, w tym fety (3 kosteczki polskiego odpowiednika) i oliwek (sztuk 2) na dosyć dużą porcję. Ogólnie szału nie ma.
    Na deser dostałem wielki kawał sernika z brzoskwiniami, który, choć smaczny, był raczej suchy (a może wyschnięty).
    Ogólnie jak na przydrożną karczmę w tej okolicy - nie da się znaleźć nic lepszego. Z Lublina na niedzielny obiad z rodziną spokojnie można się wybrać. Ceny nie porażają, ale za trzydaniowy obiad + napoje trzeba liczyć 45-55 zł.
    Duży plus za obsługę, trafiliśmy na kelnerkę bardzo miłą, dobrze znającą menu i łatwo nawiązującą kontakt z gośćmi. Wydaje się, że to truizmy, ale nie zdarza się to często.

Nowe w okolicy: Wólka Rozwadowska