Pizzeria Tre Monti

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Rajcza
4.5

ul. Górska 30 34-370 Rajcza
tel: (33) 864-34-82
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• FiKo 29 recenzji

15.12.2013, 19:29 napisał:

Pizza super, a obsługa jeszcze lepsza!

Do "Pizzerii Tre Monti" w Rajczy, wybraliśmy się po weekendowej wędrówce po Beskidzie Żywieckim słuszną grupą - 20 osób.

Obecność tak dużej grupy w lokalu nie wywołało popłochu wśród obsługi lokalu. Panie bez problemu pozwoliły nam złączyć stoły i zaczęły przyjmować zamówienia. Cały proces trwał jakiś czas, ale gdy skończono przyjmować zamówienia od ostatniej osoby, pierwsze pizze bez zbędnej zwłoki zaczęły pojawiać się na stołach.
    Mimochodem wspomnieliśmy, że jedna z uczestniczek naszej wyprawy obchodzi właśnie urodziny, wiadomość ta nie uszła uwadze przemiłym paniom, które nas obsługiwały. Gdy śpiewaliśmy gromkie "Sto lat" zgaszono nastrojowo światło, a po chwili jubilatce zafundowano specjalny deser - wszystko na koszt firmy. Brawo! Postawa godna pochwały!

Jeśli chodzi o pizze, to były przepyszne! Każdy z uczestników biesiady dawał do zrozumienia, że jego pizza jest wyborna.
    Osobiście zdecydowałem się na pizzę w połowie serową, a w połowie mięsną. Składniki dobrane do pizzy były bardzo dobrej jakości, smaczne, a całość doskonale doprawiona. Po kilkudniowym pobycie w górach taki posiłek szczególnie cieszy :).

Jeśli chodzi o wystrój lokalu, to jest on klimatyczny, stonowany, czysty, dominują ciepłe barwy. Można w nim spokojnie odpocząć i poczuć się jak w domu :).
    Ceny w lokalu nie odbiegają od średniej, jednak za taką jakość świadczonych usług warto wydać każde pieniądze!

"Pizzeria Tre Monti" pod każdym względem jest godna polecenia!

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2013, godz. 20:00

• martines 3 recenzje

05.11.2013, 18:27 napisał:

Taka pizza tylko w Rajczy!!

Ta mała knajpka oferuje najlepszą pizzę jaką jadłem, a jestem wielki fanem i zjadaczem pizzy, byłem już dwa razy w okolicy i wpadłem, a za 3 dni jadę do Kamesznicy i na bank wpadnę specjalnie do Tre Monti, pizza jest na cienkim, pysznym i dobrze wypieczonym cieście, składniki świeże i dobre, a smak rewelacja! Polecam każdemu.

Data wizyty w lokalu: 24 sierpnia 2013

• MiastoTG 1 recenzja

14.09.2013, 15:51 napisał:

Polecam

Pizzeria przy głównym rondzie w Rajczy naprzeciwko kościoła. Jeszcze zanim tam wejdziemy, czuć zapach pizzy na ulicy. Lokal czysty i schludny - ładnie wystrojony. Furorę robiła kucharka podrzucająca surowe placki pizzy. Napoje, jak i samo zamówienie bardzo szybko podane, mimo iż sala była prawie pełna. Wszystko zależy od gustu, ale samą pizzę w skali od 1 do 6 oceniam na 4. Minusem jest brak sosów w ofercie. Pozdrawiam.

Data wizyty w lokalu: 14 września 2013, godz. 15:48

• JL01 18 recenzji

22.02.2012, 22:14 napisał:

Włoskie smaki w Rajczy

Dwutygodniowy zimowy pobyt w Rajczy to 13 obiadów w różnych tutejszych lokalach. A że niema ich aż tyle, by codziennie jadać gdzie indziej, więc mogliśmy dokonać bardzo dokładnego przeglądu rajczańskiej gastronomii. Ocena jest zaskakująco wysoka, ale na tym przyzwoitym tle „Tre Monti” się zdecydowanie wybija.
    Byliśmy w pizzerii bodaj pięć, może sześć razy, poznaliśmy całe menu. Z nielicznymi wyjątkami z pełną odpowiedzialnością wszystko jest warte polecenie. Co ważne, poza pizzami „Tre Monti” oferuje także inne dania, więc nie groziło nam popadnięcie w monotonię. Zacznę od bardzo nietypowej w pizzerii propozycji, mianowicie od karkówki. Ta nasza ukochana weekendowa karkóweczka (tu pod nazwą karczek z rusztu), kiedy trafiło się dobrej jakości mięso, była znakomita – ładnie przypieczona, wewnątrz krucha i miękka, podawana z ziemniakami i sałatą. Od razu wypada pochwalić też sałatki, stanowiące także osobne pozycje menu. Nie jestem wielkim zwolennikiem surówek, ale muszę przyznać, że w „Tre Monti” są pyszne i to w zimie, kiedy najczęściej trzeba się zadowolić marnymi substytutami świeżych warzyw. Najbardziej przypadła mi do gustu Insalata Deliziosa – z szynką, pomidorem, ogórkiem, cebulką, jajkiem i zieloną sałatą. O smaku jednak w równym stopniu jak te składniki decyduje bardzo dobry sos. Polecam też sałatkę Sorrento, przypominającą sałatkę grecką.
    Z dwóch dań rybnych wolę rybę z pieca, bo dorsz w pomidorach niekoniecznie, ale moi współbiesiadnicy byli innego zdania. Natomiast będę się upierał, że zapiekane brokuły należą do zdecydowanie słabszych (relatywnie, relatywnie) pomysłów szefowej tutejszej kuchni. Duża ilość czosnku zdecydowanie zdominowała danie, a i tak brokuły nie nabrały przez to wyrazistości. Dobry ser i sos pomidorowy tylko maskują to, że na główny składnik dania zabrakło koncepcji.
    Pasty to już poziom wybitny. Znakomite sosy towarzyszą delikatnym, dobrze przyprawionym makaronom, z którymi idealnie harmonizują najróżniejsze dodatki. Spaghetti al funghi porcini, czyli z prawdziwkami, w śmietanowym sosie – pyszne. Podobnie prosty w pomyśle makaron - nazwany tu della casa - z brokułami, czosnkiem, szynką i śmietaną, zadziwiająco delikatny i bogaty w smaki.
    Z bogatego wyboru pizz każdy z nas, jak to bywa, wybierał te, które lubi. Ja hawajską, która, co tu dużo mówić, nie jest najbardziej włoskim daniem. Żeby więc być trochę bliżej klasyki, pochwalę szpinakową, bardzo ciekawie się prezentującą. Niby składniki typowe – szpinak, jajko, czosnek, ser - a jednak czuć było, że przyprawy tworzą z tego dania coś bardzo oryginalnego. Pizze przygotowywane są w piecu elektrycznym, za to można się przyjrzeć, jak pewnymi ruchami dziewczyny, bo personel jest na ogół damski, przygotowują ciasto, a potem podrzucają placki pod sufit, aby nabrały powietrza. No i pizze wychodzą im jak się patrzy. W ogóle obsługa jest bardzo sympatyczna, a wnętrze od pierwszego spojrzenia przyciąga ciepłem, układem, wystrojem ścian. Miejsca jest sporo, z głośników słychać dość cicho na szczęście nadawane na ogół włoskie przeboje. Więc jest miło, choć pewnie plastyk mógłby mieć zastrzeżenia do jakości kompozycji plastycznej.
    Nie wspomniałem dotąd o cenach, a warto, bo naprawdę nie jest drogo. Spaghetti 13-20 zł (te najdroższe z owocami morza), ale na ogół po 15 zł. Pizze są w cenie 16-19 zł, sałatki po 12 zł, dania główne 14-16 zł. Naprawdę, nie można narzekać. I jeszcze jedno – obszerne, ładne toalety, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Tak więc warto, jadąc choćby na narty an Słowację, zatrzymać się na obiad w Rajczy. W pizzerii „Tre Monti”.

Data wizyty w lokalu: 25 stycznia 2012, godz. 15:00

• moley 37 recenzji

19.06.2011, 21:47 napisał:

Najlepsza pizza, jaką jedliśmy!

Jesteśmy stałymi klientami w tre monti. :) Zdecydowanie i zgodnie przyznajemy, że to najlepsza pizza, jakiej próbowaliśmy. Mamy już swoje faworytki - wiejska i belvedere z drobnymi zmianami. Świetne chrupiące ciasto, świeże składniki, super smaki, świetne pomysły na kompozycje. Pyszna kawa! Przeniesienie knajpki ze starego miejsca do rynku to genialny pomysł, teraz jest niesamowicie przestronnie, przewiewnie, czysto, przytulnie. Przemiła obsługa cierpliwie i uprzejmie znosząca i realizująca nasze zmiany i zachcianki ;). Ogromnym minusem jest keczap smakujący... niedobrze. Bardzo niedobrze. No i brak alternatywy, chociażby sosu czosnkowego, czegokolwiek. Ale to naprawdę nie jest w stanie przyćmić plusów. :) Bardzo szybka realizacja zamówienia, ceny odpowiednie. Toaleta zawsze schludna i czysta. Muzyczka i wystrój bardzo przyjemne. Zamówienie na dowóz i wynos również bez problemu. Lokalizacja wyśmienita, dużo miejsca do parkowania. DESER TIRAMISU?! BOMBA!!! Do dzisiaj wspominamy ten genialny wybór i na pewno jeszcze go powtórzymy ;). Restauracja potrzebuje większego rozgłosu, bo każdym razem jest tam dość pusto... bardzo mocno polecamy!

• anoda94 1 recenzja

20.02.2011, 16:06 napisał:

Bardzo przytulna knajpka :)

Za cenę 14 złotych można się porządnie najeść, Pizza (konkretnie Calzone). Przepyszna, oryginalny pomysł. Obsługa jest bardzo miła, obsługuje błyskawicznie, przyjemnie można powiedzieć.

Data wizyty w lokalu: 29 grudnia 2010, godz. 15:00

• irenka 1 recenzja

19.10.2010, 14:14 napisał:

Bardzo pyrzyjemny lokal

Byłam już kilka razy w tym przytulnym lokalu, troszkę małym, no ale cóż, gdy pizza taka rewelacyjna. Wybór jest naprawdę ogromny, bo każdy znajdzie dla siebie odpowiednią pizzę, spaghetti, no a o sałatkach już nie wspomnę (cud, miód i orzeszki). Z mężem zawsze wybieramy pizzę ze szpinakiem i serem pleśniowym, która po prostu rozpływa się w ustach - i niestety do tej pory jej nigdzie indziej nie dostaliśmy. Dzieciaczki za to lubują się w pizzy z samą szynką.
    Składniki zawsze są świeżutkie. W lokalu pięknie pachnie, a co najlepsze, panie przygotowują tę pizzę na oczach klientów. Co do pań należy się im pełne uznanie, potrafią z uśmiechem obsłużyć każdego klienta, doradzić w wyborze pizzy i przygotować ją lepiej aniżeli prawdziwy Włoch.
    Gorąco polecam.

• kate80 132 recenzje

28.12.2008, 09:50 napisał:

Molto bene

Do Tre Monti zabrali nas znajomi w drodze powrotnej z wypadu na narty na Słowację. Ponieważ słowacka kuchnia nie powala na kolana, postanowiliśmy coś zjeść dopiero po naszej stronie Beskidów. Wybór padł na pizzerię w Rajczy, którą znajomi odkryli kiedyś przypadkiem i do której wracali potem kilkakrotnie. I rozumiem już dlaczego.
    Mały, przytulny lokalik, kilka stolików, ceratowe obrusy, na jednej ze ścian namalowany włoski widoczek. Lekki nieład, jak to we włoskich restauracyjkach, ale w pełni kontrolowany. Za barem uwijają się trzy dziewczyny. Wszystkie stoliki zajęte. Pizza - rewelacja. Grubsze ciasto, brzegi odpowiednio dopieczone, wszystkie dodatki świeże, smaczne i w odpowiedniej ilości. Pizza serwowana w 2 rozmiarach: małym - dla jednej osoby i dużym - dla pary bądź jednego wygłodniałego narciarza. Ceny bardzo przyzwoite. W karcie są również sałatki i pasty, ale nie widziałam, by ktokolwiek zamówił coś poza pizzą. W każdym razie ja kiedyś się skuszę, bo z pewnością jeszcze nie raz zajrzę do małej pizzeryjki w Rajczy.

Nowe w okolicy: Rajcza