Genji Sushi Premium

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
3.7

ul. Dietla 55 31-054 Kraków Stoliczku.pl
tel: (12) 429-59-59
typ lokalu: restauracja typ kuchni: japońska, koreańska, sushi cena dania głównego: 40 - 60 zł

• Afordos 75 recenzji

18.05.2014, 20:51 napisał:

Dobre sushi, jednak nie płynę z nim dalej

Nie jestem szczególnym znawcą sushi, więc też moja recenzja dotycząca tego, nie będzie w 100% obiektywna, ale mimo to się jej podejmę.

Na początek wielki plus za sam lokal. Przerobienie starych piwnic, w osobne boksy, gdzie można zjeść w intymności, to strzał w 10. Widać tylko nogi przechodzących obok salek. Na stole dzwonki, do przywoływania obsługi - pomysłowe i proste.

Samo sushi, sashimi, nigiri są smaczne. Nie powalają mnie, ale jak na standardy Krakowa, to świetny ryż. Kiedy jednak, obok mamy wasabi, to widzę, że jest ono dostosowane do polskiego odbiorcy, czyli light, mało ostre. No i coś co mnie denerwuje w różnego rodzaju maki, to mielonka z ryb. Czyli te nieszczęsne paluszki ;/. Nie smakuje to najlepiej, a pakuje się to do różnych zestawów, idzie w ilość a nie jakość.

Cenowo, jak to sushi, tanio nie jest, najeść się jest ciężko, ale nie wiem czy na sushi chodzi się po to by się najeść, czy po to by spędzić mile posiłek. W tym Genji jest bardzo dobre!

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• Helterskelter 49 recenzji

29.04.2014, 15:18 napisał:

Coraz słabiej, choć jeszcze daje radę

Odwiedziłem Genji już przeszło pół setki razy. Niegdyś uważałem, że to najlepsze sushi w Krakowie, później szukałem innych lokali, gdy przez pewien okres (dwa lata temu) czas podawania potrafił wynosić godzinę w środku dnia, a ryż się nie kleił. Ostatnio, przyznam, ryż jest w porządku. W ogóle poprawiła się trochę jakość potraw, ale parę innych spraw jest na minus. Przede wszystkim, kiedyś można było kupić herbatę podaną w metalowym czajniczku i z dwoma kubkami, teraz herbata to jeden tylko kubek. Niegdyś też podawano wraz z rachunkiem owoce lyczi, a teraz nic. Podobnie kiedyś dostawało się na wstępie mokry gazik do obmycia dłoni, a dziś już nie. Dlatego kiedyś moja ocena byłaby wyższa.

Samo sushi na dość dobrym poziomie, ale już nie najlepsze (moim skromnym zdaniem) w Krakowie. Atrakcją są dodatki z kuchni koreańskiej, lecz na przykład kimchi zbyt smakuje ziemią i mam wrażenie, że tona ostrych przypraw nie pomaga tej potrawie. Bardzo dobry jest krab w panierce, z kolei zupy to zwykłe buliony z dodatkami. Herbaty straciły swój urok, ale polecić można z całą pewnością nasume - z jojoby. Inna sprawa, że kiedyś było to na dwa kubki (przy dwóch osobach).

Wystrój - zwykła piwnica z takimi sobie niby-japońskimi elementami. Fajną atrakcją jest salka, gdzie można zasiąść po japońsku na macie i ogólnie jest kameralnie ze względu na komórki z byłej piwnicy, które tworzą małe salki.

Obsługa przeciętna - kelnerki nie wiedzą wiele więcej niż ja z karty, co nie ułatwia poznawania nowych smaków. Ostatnim razem spotkała mnie jednak bardzo niemiła niespodzianka: terminal nie działał. Musiałem wychodzić do bankomatu po pieniądze i w dodatku musiałem stanowczo poprosić o obniżenie rachunku (nie chodzi o to, że zapłaciłem prowizję od wypłaty gotówki i przekroczyłem czas na lunch w pracy, tylko o udawanie, że nic się nie dzieje i to normalne). Obsłudze przydałoby się szkolenie, bo dużo zależy od szacunku, jakim darzy się klienta - zwracam na to dużą uwagę.

Myślę, że nie jest to już restauracja klasy premium, choć przeszłość ma naprawdę niezłą. Obecnie jest to przeciętne sushi, z mało restauracyjną obsługą i mniejszą dbałością o detale, które nie tylko czyniły tę restaurację wyjątkową, ale i sprawiały, że chce się tam wracać (częściej).

Data wizyty w lokalu: kwiecień 2014

• klamby 2 recenzje

13.08.2014, 23:06 napisał:

Zdecydowanie na nie

Przede wszystkim wielki minus za sam wystrój, a raczej za fakt, że salki, a w sumie boksy są w podziemiach - straszny zapach piwniczny od razu odbiera apetyt. Samo sushi takie sobie, ryż się rozpada, w zestawach dominuje paluszek krabowy. Na pewno ten lokal nie jest premium i na pewno już więcej tam nie zawitam!

Data wizyty w lokalu: 13 sierpnia 2014

• DKRycho 3 recenzje

05.04.2014, 22:02 napisał:

Pyszne Sushi!

Lokal z drogi wydawał się zwykłym sushi barem.
    Po wejściu do środka okazał się, że mają jeszcze podziemia, bardzo gustownie urządzone w cegle, czerni i czerwieni, stoły nowe zadbane.

Obsługa kelnerska iście profesjonalna!
    Chcąc sprawdzić personel, zamówiłem zestaw lunch (tańszy niż inne, oraz dostępny tylko do 16:00) była godzina 15:57. Kelnerka oznajmiła, że Sushi masterzy wykonują te zestawy tylko do 16:00. Niestety jestem wybrednym klientem i upierałem się, że na moim zegarku zostały 3 min (normalnie tak nie robię - to był test). Kelnerka zachowała się bardzo profesjonalnie (nie dała po sobie odczuć zdenerwowania), powiedziała, że zrobi co w jej mocy, żebym dostał swoje zamówienie. Tak też zrobiła, nie minęło 15 min, a otrzymałem kompletne zamówienie z uśmiechem na ustach - wielki szacunek. Test zdany na 100%.

Samo sushi - bardzo dobre. Często próbuję nowości i na 10 lokali sushi 6 posiada stare ryby lub zwyczajnie estetyka i świeżość pozostawia wiele do życzenia.

Tutaj - bardzo dobre sushi, świeże ryby, ładnie podane do zestawu gratis zupa i herbata.

Cena - cóż zestaw lunch z założenia jest czymś w rodzaju promocji. Cena 29 zł - za posiłek, który z ledwością zjadłem (ok. 20 kawałków, sałatka, zupa i herbata).
    Pozostały cennik - cóż, za dobre sushi trzeba zapłacić. Ceny nie odbiegają od innych dobrych restauracji sushi.

Podsumowując:
    Warto wybrać się do Genji Sushi będąc w Krakowie, ponieważ można tam zjeść dobre Sushi i nie tylko. Obsługa miła, wystrój atrakcyjny. Polecam serdecznie.

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2014, godz. 15:57

• Isenama 4 recenzje

15.01.2014, 20:11 napisał:

Dobre miejsce na spotkanie przyjaciół

Do Genji chodzimy zawsze, gdy mamy spotkać się w większym gronie. Bardzo kameralne wnętrze i dyskretna, miła obsługa. Goście mogą się dobrze schować w licznych malutkich pokoikach z azjatyckim wystrojem. Jedzenie znakomite, pięknie podane (zamawiamy zawsze sushi na statku - drewnianym półmisku w kształcie łodzi, to duży zestaw). Wina japońskie i sushi w tempurze są absolutnie warte polecenia! Szkoda, że zniknęły miseczki do płukania palców czy serwetki do nich. Ale to chyba jedyny minus dzisiejszego Genji. Bardzo ujmuje nas obsługa, staranność i troska o klienta. I jak to już jest od kilku lat - znowu wrócimy na świeże, smaczne sushi, sałatki i napoje, pogaduchy z przyjaciółmi, którzy zawsze pozytywnie oceniają to miejsce, jako mające bardzo mocno wyczuwalnego "fengszuja" ;).

• bartek2559 6 recenzji

24.09.2013, 21:32 napisał:

Kiedyś było lepiej?

Sushi ogólnie poprawne, niekiedy można mieć zastrzeżenia do konsystencji nori - problem tzw. "gumowatości" ;).
    Nigiri zgrabne i smaczne, jakość ryb zadowalająca.
    Kelnerki miłe, uśmiechnięte - to dobrze.
    Brak wiedzy na temat serwowanych potraw - to już gorzej.
    Denerwuje niedostateczna ilość marynowanego imbiru w dużych zestawach i trudności w namówieniu kelnerek do przyniesienia dodatkowych porcji.
    Wystrój jest poprawny- nie razi, ale też nie zachwyca.
    Ceny - chyba adekwatne do jakości, ale mam wrażenie, że jakość niestety spadła.

• nitkaa 9 recenzji

31.07.2013, 15:08 napisał:

Mieszane uczucia i nierówny poziom dań

Nie byłam w pełni usatysfakcjonowana z dań w Genji. Tempura roll i przystawki wyśmienite. Uwielbiam. Ale drugie danie kurczak w sosie teriyaki to już średnio. Danie broniło się jako tako dzięki sosowi a cała reszta była niezbyt wysokich lotów. Kurczaka niedużo, wielka ilość pieczarek, grubo ciosana papryka - tyle. Kolega miał makaron z owocami morza i owoców morza jak na lekarstwo. Smaczne ostatecznie, ale nie było ani jednego porządnego kawałka tylko prawie sam makaron. A co do reszty to prawda - przyjemny wystój, intymność. Kelnerki bardzo sympatyczne, ale nie zdają sobie że słychać ich rozmowy z kuchni jak mówią już mniej grzecznie o klientach :).

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2013

• enchik 18 recenzji

27.04.2013, 17:01 napisał:

Wyjątkowo nieudany wybór

Bardzo niesmaczne, źle przygotowane sushi. Nie polecam. Byliśmy prawie miesiąc temu i do tej pory wzdrygam się na wspomnienie o jedzeniu w tej restauracji.

Obsługa bardzo miła, choć trudno kelnerkę ściągnąć - na dzwonek nie przychodzi.

Wnętrza komuś się mogą spodobać, komuś nie - w piwnicy. Mi się wydało raczej interesujące.

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2013, godz. 14:00

• gawelgawel 8 recenzji

06.01.2014, 18:35 napisał:

Nie zniechęcisz się do sushi

Z punktu widzenia laika, gdyż niewiele w życiu jadłem sushi, było wyśmienite. Jedliśmy rollsy pieczone (albo smażone, w każdym razie po obróbce termicznej :)) i były świetne. Do tego bardzo dobra herbata jaśminowa. Wszystko ładnie i sprawnie podane. Lokal bardzo klimatycznie i schludnie urządzony, oddzielne sale dla różnej liczby osób, miła i pomocna obsługa. Ceny dość wysokie (jak to sushi), ale zdecydowanie idą w parze z jakością.

• Roxane 5 recenzji

17.09.2013, 18:49 napisał:

Najlepsza knajpa z Uramaki!!

W czasie naszego 6 dniowego pobytu w Krakowie, byliśmy tam kilka razy ;). Naprawdę ciężko było nie wstąpić, przechodząc obok. Obsługa miła, uśmiechnięta i pomocna. Ceny niewygórowane, a zawsze wychodziliśmy najedzeni.

Pierwszy raz zamówiliśmy zestaw lunchowy maki bento. Ja się najadłam już połową porcji i nie byłam później głodna, dla mężczyzn polecam cały zestaw. Jedliśmy też zestaw maki lover, a następnym razem califoria roll, co wywołało totalny buum! smakowy. Za 8 szt california roll zapłaciliśmy 15 zł (mega tanio), a co najważniejsze są przepyszne - dużo dodatków, bardzo delikatny kawior (nie przepadam, a w tym wykonaniu był cudowny).

Pół roku temu w Oslo jadłam najlepsze uramaki pod słońcem (wyczarowane jak z bajki), te z Genji sushi baru niczym nie odbiegają smakiem!!!!

Tylko 4 gwiazdki ponieważ czego nie było czuć w uramaki to w hosmaki i futomaki było gumowe nori :(.

Nowe w okolicy: Kraków