Genji Sushi Premium

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
3.7

ul. Dietla 55 31-054 Kraków Stoliczku.pl
tel: (12) 429-59-59
typ lokalu: restauracja typ kuchni: japońska, koreańska, sushi cena dania głównego: 40 - 60 zł

• DKRycho 3 recenzje

05.04.2014, 22:02 napisał:

Pyszne Sushi!

Lokal z drogi wydawał się zwykłym sushi barem.
    Po wejściu do środka okazał się, że mają jeszcze podziemia, bardzo gustownie urządzone w cegle, czerni i czerwieni, stoły nowe zadbane.

Obsługa kelnerska iście profesjonalna!
    Chcąc sprawdzić personel, zamówiłem zestaw lunch (tańszy niż inne, oraz dostępny tylko do 16:00) była godzina 15:57. Kelnerka oznajmiła, że Sushi masterzy wykonują te zestawy tylko do 16:00. Niestety jestem wybrednym klientem i upierałem się, że na moim zegarku zostały 3 min (normalnie tak nie robię - to był test). Kelnerka zachowała się bardzo profesjonalnie (nie dała po sobie odczuć zdenerwowania), powiedziała, że zrobi co w jej mocy, żebym dostał swoje zamówienie. Tak też zrobiła, nie minęło 15 min, a otrzymałem kompletne zamówienie z uśmiechem na ustach - wielki szacunek. Test zdany na 100%.

Samo sushi - bardzo dobre. Często próbuję nowości i na 10 lokali sushi 6 posiada stare ryby lub zwyczajnie estetyka i świeżość pozostawia wiele do życzenia.

Tutaj - bardzo dobre sushi, świeże ryby, ładnie podane do zestawu gratis zupa i herbata.

Cena - cóż zestaw lunch z założenia jest czymś w rodzaju promocji. Cena 29 zł - za posiłek, który z ledwością zjadłem (ok. 20 kawałków, sałatka, zupa i herbata).
    Pozostały cennik - cóż, za dobre sushi trzeba zapłacić. Ceny nie odbiegają od innych dobrych restauracji sushi.

Podsumowując:
    Warto wybrać się do Genji Sushi będąc w Krakowie, ponieważ można tam zjeść dobre Sushi i nie tylko. Obsługa miła, wystrój atrakcyjny. Polecam serdecznie.

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2014, godz. 15:57

• Isenama 3 recenzje

15.01.2014, 20:11 napisał:

Dobre miejsce na spotkanie przyjaciół

Do Genji chodzimy zawsze, gdy mamy spotkać się w większym gronie. Bardzo kameralne wnętrze i dyskretna, miła obsługa. Goście mogą się dobrze schować w licznych malutkich pokoikach z azjatyckim wystrojem. Jedzenie znakomite, pięknie podane (zamawiamy zawsze sushi na statku - drewnianym półmisku w kształcie łodzi, to duży zestaw). Wina japońskie i sushi w tempurze są absolutnie warte polecenia! Szkoda, że zniknęły miseczki do płukania palców czy serwetki do nich. Ale to chyba jedyny minus dzisiejszego Genji. Bardzo ujmuje nas obsługa, staranność i troska o klienta. I jak to już jest od kilku lat - znowu wrócimy na świeże, smaczne sushi, sałatki i napoje, pogaduchy z przyjaciółmi, którzy zawsze pozytywnie oceniają to miejsce, jako mające bardzo mocno wyczuwalnego "fengszuja" ;).

• bartek2559 6 recenzji

24.09.2013, 21:32 napisał:

Kiedyś było lepiej?

Sushi ogólnie poprawne, niekiedy można mieć zastrzeżenia do konsystencji nori - problem tzw. "gumowatości" ;).
    Nigiri zgrabne i smaczne, jakość ryb zadowalająca.
    Kelnerki miłe, uśmiechnięte - to dobrze.
    Brak wiedzy na temat serwowanych potraw - to już gorzej.
    Denerwuje niedostateczna ilość marynowanego imbiru w dużych zestawach i trudności w namówieniu kelnerek do przyniesienia dodatkowych porcji.
    Wystrój jest poprawny- nie razi, ale też nie zachwyca.
    Ceny - chyba adekwatne do jakości, ale mam wrażenie, że jakość niestety spadła.

• nitkaa 9 recenzji

31.07.2013, 15:08 napisał:

Mieszane uczucia i nierówny poziom dań

Nie byłam w pełni usatysfakcjonowana z dań w Genji. Tempura roll i przystawki wyśmienite. Uwielbiam. Ale drugie danie kurczak w sosie teriyaki to już średnio. Danie broniło się jako tako dzięki sosowi a cała reszta była niezbyt wysokich lotów. Kurczaka niedużo, wielka ilość pieczarek, grubo ciosana papryka - tyle. Kolega miał makaron z owocami morza i owoców morza jak na lekarstwo. Smaczne ostatecznie, ale nie było ani jednego porządnego kawałka tylko prawie sam makaron. A co do reszty to prawda - przyjemny wystój, intymność. Kelnerki bardzo sympatyczne, ale nie zdają sobie że słychać ich rozmowy z kuchni jak mówią już mniej grzecznie o klientach :).

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2013

• enchik 18 recenzji

27.04.2013, 17:01 napisał:

Wyjątkowo nieudany wybór

Bardzo niesmaczne, źle przygotowane sushi. Nie polecam. Byliśmy prawie miesiąc temu i do tej pory wzdrygam się na wspomnienie o jedzeniu w tej restauracji.

Obsługa bardzo miła, choć trudno kelnerkę ściągnąć - na dzwonek nie przychodzi.

Wnętrza komuś się mogą spodobać, komuś nie - w piwnicy. Mi się wydało raczej interesujące.

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2013, godz. 14:00

• gawelgawel 8 recenzji

06.01.2014, 18:35 napisał:

Nie zniechęcisz się do sushi

Z punktu widzenia laika, gdyż niewiele w życiu jadłem sushi, było wyśmienite. Jedliśmy rollsy pieczone (albo smażone, w każdym razie po obróbce termicznej :)) i były świetne. Do tego bardzo dobra herbata jaśminowa. Wszystko ładnie i sprawnie podane. Lokal bardzo klimatycznie i schludnie urządzony, oddzielne sale dla różnej liczby osób, miła i pomocna obsługa. Ceny dość wysokie (jak to sushi), ale zdecydowanie idą w parze z jakością.

• Roxane 5 recenzji

17.09.2013, 18:49 napisał:

Najlepsza knajpa z Uramaki!!

W czasie naszego 6 dniowego pobytu w Krakowie, byliśmy tam kilka razy ;). Naprawdę ciężko było nie wstąpić, przechodząc obok. Obsługa miła, uśmiechnięta i pomocna. Ceny niewygórowane, a zawsze wychodziliśmy najedzeni.

Pierwszy raz zamówiliśmy zestaw lunchowy maki bento. Ja się najadłam już połową porcji i nie byłam później głodna, dla mężczyzn polecam cały zestaw. Jedliśmy też zestaw maki lover, a następnym razem califoria roll, co wywołało totalny buum! smakowy. Za 8 szt california roll zapłaciliśmy 15 zł (mega tanio), a co najważniejsze są przepyszne - dużo dodatków, bardzo delikatny kawior (nie przepadam, a w tym wykonaniu był cudowny).

Pół roku temu w Oslo jadłam najlepsze uramaki pod słońcem (wyczarowane jak z bajki), te z Genji sushi baru niczym nie odbiegają smakiem!!!!

Tylko 4 gwiazdki ponieważ czego nie było czuć w uramaki to w hosmaki i futomaki było gumowe nori :(.

• majao1 5 recenzji

13.07.2013, 23:20 napisał:

Rewelacja!!!

Najlepsze sushi w mieście, polecam każdemu!! Wystrój w porządku, nic nie przytłacza, osobne pomieszczenia ze stolikami, dzięki czemu można się tam poczuć bardzo intymnie. Uśmiechnięte, pomocne kelnerki. Wracam tam minimum raz w miesiącu, sushi warte swojej ceny, nie pożałujecie. Jak dla mnie rewelacja, w życiu nie jadałam tak dobrego sushi. Polecam zwłaszcza rolkę genji premium oraz volcano.

Data wizyty w lokalu: 06 lipca 2013

• mindy 2 recenzje

16.06.2013, 07:24 napisał:

Zmieniło się...

Niestety, na gorsze. Byliśmy stałymi bywalcami, jednak przy ostatniej wizycie nie znaleźliśmy w menu ani jednej z naszych ulubionych pozycji! Sałatka dodawana na przystawkę zupełnie inna! Zepsuta smażoną cebulą! Same nowe pozycje - w amerykańskim stylu: z boczkiem, serem cheddar itp. Nawet herbata była niesmaczna :(. Zmienił się sushi master, zmieniło się wszystko... Szkoda, bo bardzo lubiliśmy tam przychodzić, ale teraz już chyba nic nas tam nie zachęca...

Data wizyty w lokalu: 15 czerwca 2013

• filyp 6 recenzji

19.01.2013, 11:40 napisał:

Jedz, patrz i płać

Głównym atutem Genji jest z pewnością lokal - dużo miejsca i pokoiki (w tym kilka z tradycyjnym, niskim stołem, przy którym się kuca lub siedzi po turecku) na 2-3 stoliki, co wraz z zasłonkami przy wejściu do każdego z nich daje niespotykane poczucie prywatności. Elektroniczne dzwonki pozwalają wezwać obsługę, która pojawia się szybko i równie szybko znika po odebraniu zamówienia. Porcje są niestety nieduże, ceny - nawet jak na sushi - bardzo wysokie. Bonusikiem "od szefa kuchni" jest przepyszna sałata z musem jabłkowym podawana jako mini przystawka.

To, co jednak boli, to to, że mimo cen czuję potrzebę odwiedzenia Genji od czasu do czasu ze względu na jakość jedzenia. Dobrej jakości składniki, dokładnie przyrządzone i świetnie wyglądające sushi w różnych odmianach, w tym na ciepło powodują, że na równi z przyjemnością i pewnego rodzaju poczuciem winy płacę za posiłek. Polecam!

Nowe w okolicy: Kraków