Gospoda u Sióstr

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Dębica
3.8

ul. Św. Jadwigi 5 39-200 Dębica (naprzeciwko Kościoła Św. Jadwigi)
tel: (14) 683-34-59
typ lokalu: gospoda, karczma typ kuchni: wegetariańska, desery, polska, dziczyzna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• BL_Lacertae 29 recenzji

30.07.2013, 16:52 napisał:

Niebiańska restauracja

Skuszeni opiniami, postanowiliśmy zrobić przerwę w podróży właśnie w Dębicy, w restauracji "U Sióstr". Wewnątrz ładny niebieski wystrój, miła i uśmiechnięta obsługa (z jednym "ale" - jedna z sióstr właścicielek - pani Agnieszka - niby miła, acz unikająca kontaktu wzrokowego, wyraźnie "oddalona", niechętna do jakiegokolwiek dialogu, nawet pochwałę jedzenia przyjęła zimnym "bardzo się cieszę" - choć w ogóle tego nie okazała, za to druga właścicielka - bardzo uśmiechnięta, miła i otwarta).

Karta menu składa się z tylko kilku pozycji, za to jakich! Placki ziemniaczane m.in. z sosem czosnkowym, z pieczarkowym, ratatuji i bolognese. W ogóle, same placki są duże (w porcji jest ich dwa - koszt od 12 zł), bardzo smaczne i chrupiące. Sosu jest naprawdę dużo, polecam szczególnie pieczarkowy i ratatuji. Ten drugi chyba najlepszy ze wszystkich. Bakłażan, cukinia, papryka i pomidor z dodatkiem czosnku tworzą nieprzyzwoicie pyszny, i apetyczny duet (placek+sos 15 zł). Całość w tonacji lekko pikantnej.

Jeśli ktoś chce, może zjeść z zestawem surówek (mizeria/pekińska/marchewka za 5 zł). Optymalnie doprawione, można jeść bez niczego.

Polecam także wyborny kompot z sezonowych owoców (3 zł) - lekko schłodzony i odpowiednio słodki jest idealny na upały!

Restauracja bardzo czysta (także obszerna toaleta) i zadbana. Można zjeść w pięknym ogródku. Brak alkoholu w karcie (bliskość kościoła) zupełnie mi nie przeszkadzał. To bardzo klimatyczne i spokojne miejsce. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 22 lipca 2013

• harnold 3 recenzje

08.02.2014, 17:06 napisał:

Miło, dobre jedzenie, trochę za głośna muzyka

Placki ziemniaczane - bardzo dobre, zwłaszcza z gulaszem :).
    Obsługa miła, ogólnie bez zastrzeżeń.
    Wystrój Gospody u Sióstr gustownie, delikatnie urządzony przez panią Magdę Gessler.
    Udana rewolucja!

• Elzbieta78 18 recenzji

09.07.2013, 12:40 napisał:

Siostry rządzą!

Będąc w podróży i zainspirowani programem Magdy Gessler dotarliśmy do Sióstr. W tym przypadku telewizja nie kłamie :). Było prosto i pysznie. Fantastyczne placki ziemniaczane i zupa czosnkowa. No i kompot.
    Do tego niska cena i fajna miła obsługa. Niech się Siostrom powodzi bo warto by dalej gotowały :).

Data wizyty w lokalu: 28 maja 2013, godz. 17:00

• wisienka123 3 recenzje

17.01.2014, 22:32 napisał:

Miło i smacznie

Po oglądnięciu powtórki programu KR, postanowiłam wybrać się z rodzina do Dębicy na niedzielny obiad. Trzeba przyznać, że czekaliśmy chwilę na wolny stolik, no ale skoro już przyjechaliśmy, szkoda było rezygnować. Jak się później okazało, warto było... Wnętrze przyjemne, placki bardzo dobre chrupiące, a sosy do nich smakują jak domowe. Szczególnie polecam placki z gulaszem i sosem pieczarkowym - pychaaa. Na pewno jeszcze na duży plus zasługuje obsługa, która mimo dużego ruchu uwijała się z uśmiechem na ustach. Gorąco polecam ten lokal! Warto przyjechać!

• jestem_szalona 2 recenzje

17.01.2014, 00:43 napisał:

Można smacznie zjeść

Po obejrzeniu odcinka z siostrami w roli głównej w drodze do Krakowa postanowiłam zjechać z trasy i sprawdzić czy te rewolucje rzeczywiście się udały. Kelnerka, która mnie obsługiwała była miła i kompetentna.
    Złożyłam zamówienie na zupę czosnkową i placki z sosem pieczarkowym.
    Sycący posiłek spełnił moje oczekiwania.
    Właścicielka pani Małgorzata, która była w restauracji podczas mojej wizyty znalazła dla mnie czas, żeby zamienić ze mną parę słów, a nawet zrobić zdjęcie.
    Myślę, że jeszcze nie raz tam zajrzę.

• reddevil 2 recenzje

28.02.2014, 12:07 napisał:

Fajny klimacik, cisza, nic się nie dzieje :)

Placki smaczne, ok. 16 zł za porcję, żona się najadła i była zadowolona.
    Strogonof z dziczyzny - nie wiadomo z czego jest zrobiony, tzn. czy z dzika, czy hipopotama. W kociołku podany, gorący ale --- ale za mało jak na danie za 29 zł. Dopchałem chlebem i zakupionymi za 5 zł bezsmakowymi surówkami, żona mi oddała pół placka :), bo byłem głodny.
    Można polecić dla ludzi w wadze piórkowej.
    Herbatę należy poprosić najlepiej od razu przygotowaną, bo przyniesiona gorąca woda w czajniczku była zimna.
    Niestrawności nie było :), ale 40 km dalej dokupiłem hot doga na stacji benzynowej.

Data wizyty w lokalu: 27 lutego 2014, godz. 14:00

• jagodawesola 3 recenzje

30.11.2013, 15:37 napisał:

Miła obsługa, spoko jedzenie

Program kuchenne rewolucje jest programem, który promuje lokale gastronomiczne.
    Postanowiłam sprawdzić z mężem jak to naprawdę wygląda.
    Obsługa lokalu bardzo miła.
    Zamówiliśmy placki ziemniaczane z sosem bolognese i ratatuji.
    Byliśmy mile zaskoczeni wielkością tych placków, jak również ich smakiem.
    Niestety poza plackami nie zdołaliśmy nic więcej zjeść.
    Jak będziemy w okolicy pewnie znowu tu zaglądniemy.

Data wizyty w lokalu: 23 listopada 2013

• marcin7575 1 recenzja

28.10.2013, 15:34 napisał:

Cena nieadekwatna do posiłków

Raz na jakiś czas z rodziną wybieram się na obiad i stwierdzam że jest tam drogo, bo za 3 porcje placków i 1 małą porcje nuggetsów i 3 soki zapłaciłem 79 zł (no chyba, że ktoś zarabia parę tysięcy złotych na miesiąc).
    Mało tego placki nie są aż tak duże, co do swojej ceny mało słone, sos gulaszowy niedoprawiony na pikantnie ok, ale brak ostrej papryki lub chili do doprawienia, mało tego, podają sałatki za 5 zł. No już żarty, do placka z sosem za tą cenę, aby nie było ogórka lub papryki marynowanej. Dla mnie zdzierstwo, bo w domu akurat placki mam takie same,
    a jak decyduję się na lokal, szukam czegoś innego lub lepszego niż zjem w domu w niedzielę. Jest tłok, trzeba długo czekać na podanie posiłku, odradzam, lokal przereklamowany.

Data wizyty w lokalu: 27 października 2013

• anka2020 4 recenzje

06.07.2013, 12:50 napisał:

Placki, naprawdę warto...

Wczoraj dotarłam do Sióstr. Inspiracją był program telewizyjny. Pierwsze wrażenie to cudnie urządzony lokal i przemiła obsługa. Pierogi z jagodami ręcznie robione na oczach gości zachęcają, aby spróbować. Placki ziemniaczane naprawdę polecam. Pyszny gulasz wieprzowy i świeże surówki dopełniają dzieło. Kompot prawdziwie domowy i należycie chłodny w gorący dzień. Wrócę z pewnością. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 05 lipca 2013, godz. 16:00

• majdaniaczka 2 recenzje

12.06.2013, 17:54 napisał:

Bardzo smaczne jedzenie

Do Sióstr trafiłam po obejrzeniu słynnego programu telewizyjnego.
    Moim zdanie restauracja jest bardzo kameralna, położona w cichym miejscu. Jedzenie jest tam bardzo pyszne i jak widać robione na świeżo. Zamówiliśmy zupę czosnkową- bardzo pikantna i bardzo smaczna, placki z sosem bolognese są takie sobie, natomiast placki z sosem pieczarkowym rewelacyjne. Na deser, postanowiliśmy zjeść serniczek z czekoladą i znów "niebo w gębie". Niestety rozczarowana byłam wodą, którą kelnerka przyniosła już w szklance bez lodu i cytryny. Obsługa bardzo miła, ale na zamówienie trzeba było chwilę poczekać. Cena za posiłek, jest w moim mniemaniu jest adekwatna to jakości.
    Lokal godny polecenia.

Data wizyty w lokalu: 02 czerwca 2013