Gospoda u Sióstr

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Dębica
3.6

ul. Św. Jadwigi 5 39-200 Dębica (naprzeciwko Kościoła Św. Jadwigi)
tel: (14) 683-34-59
typ lokalu: gospoda, karczma typ kuchni: wegetariańska, desery, polska, dziczyzna cena dania głównego: poniżej 20 zł

• curly.sm 1 recenzja

21.10.2014, 22:26 napisał:

Zdecydowanie odradzam

Witam serdecznie.

Pisze pierwszy raz cokolwiek o knajpkach, restauracjach, ale zmusiła mnie do tego dzisiejsza wizyta w omawianym lokalu.

Ponieważ byłem przelotem na delegacji z 2 osobami i chcieliśmy zjeść szybko i dobrze. Zamierzeniem naszym było pójście na szybkie i tanie jedzenie, jednak po drodze zobaczyliśmy reklamę placek góralski przed wejściem do lokalu więc pomyśleliśmy, że będzie bardziej domowe jedzenie.

I tak lokal ładny nie da się nic złego o wystroju powiedzieć bo czysto i schludnie.

Będąc w grupie 3 osobowej zamówiliśmy 2 razy gulasz oraz filet z mintaj plus ziemniaki.
    I po przyniesieniu zamówionych dań doznaliśmy szoku, porcje były małe bardzo małe. Ponieważ trzy malutkie kupki ziemniaków i jeszcze mniejszy filet za te 17 zł to jest po prostu śmiech na sali. Taka porcja to powinna kosztować niecałe 10 zł skoro 1 kg ziemniak kosztuje max 1,5-2 zł na targu.
    Natomiast danie z gulaszem również szkoda słów ilość/porcja jest godna w porównaniu do ceny. I nie pisze tego z jakiegoś kaprysu, bo w ciągu 4 miesięcy odwiedziłem ponad 50 knajp restauracji barów w Polsce i owszem zdarzyły się i na prawdę mega duże porcje np. za 19 zł pełen talerz żurku z jakiem i kiełbachą oraz 2 danie gdzie kotlet był na pół talerza plus mnóstwo ziemniaków. I do tej pory żadna inna przykra niespodzianka mnie nie spotkała tak jak w powyższym lokalu.

Data wizyty w lokalu: 21 października 2014

Odpowiedź restauracji

Witamy serdecznie
    W odniesieniu do Pana komentarza pragniemy poinformować, że w naszej Restauracji występują następujące gramatury opisanych przez Pana dań:
    - mintaj: 130g w zestawie z surówkami 150g oraz ziemniakami 250g (3 gałki) w cenie 17,00 zł,
    - gulasz, na który składa się 200g mięsa, 150g surówek oraz 250g ziemniaków w cenie 16,00 zł.
    Zdaniem naszych Gości ceny są rozsądne oraz adekwatne do wielkości serwowanych dań. Spotykałyśmy się również bardzo często z opiniami, iż podawane w naszej Restauracji porcje są naprawdę duże.

Witamy serdecznie

Chciałybyśmy nadmienić, iż dania przez nas serwowane nie są barowymi, a restauracyjnymi. Analizując cenę dania, nie bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie ceny ziemniaków, ale rodzaj i jakość serwowanego mięsa oraz surówki. Mięso o czym Pan zapewne wie jest drogie i wciąż drożeje.
    Przykro nam, że nie zgłosił Pan swoich uwag obsłudze na miejscu :) Zadowolenie naszych Gości jest dla nas najważniejsze.
    Na koniec nadmieniamy, że czasem po prostu warto wydać parę złotych więcej niż w barze stawiając na smak i, co niezwykle ważne, jakość potraw.
    Serdecznie Pana pozdrawiamy. Siostry

Data nadesłania odpowiedzi: 26.10.2014, 17:41
  • Mateuszek 3 recenzje

02.09.2014, 20:03 napisał:

Bardzo smacznie, bardzo syto, bardzo niebiesko

W Gospodzie u Sióstr specjalnością są placki ziemniaczane. Nie byłem ich zwolennikiem... aż do czasu gdy tam ich nie zjadłem. Z sosem bolognese to czysta poezja dla zmysłów. Chrupiące i pyszne! Warto je zamówić też ze względu na cenę. Porcja placków jest naprawdę duża i w zestawie z surówkami trudna do zjedzenia. Każdy na pewno się naje do syta. Same surówki też czuć, że świeże i nie dawno robione.

Pokusiłem się mimo najedzenia na deser, ciasto, podobno wypiekane na miejscu... prawie przejadłem się, ale nie byłem w stanie sobie tego odmówić, PYCHA!

Musze dodać, że przy wcześniejszej "wizycie" miesiąc temu, próbowałem (niestety na wynos, nie mogłem ocenić miejsca) placków z cukinii - sezonowy produkt w menu - niebo w gębie ;). Szkoda, że nie wziąłem ich wtedy z bolognese, ale z gulaszem też były pyszne.

Wspaniały wystrój wpasował się w moje uwielbienie dla niebieskiego, nawet kelnerki były ubrane pod ten kolor. Tworzy to miła i niecodziennie urocza atmosferę.

Co do obsługi, rzadko spotyka się tak miła i pomocna, i tak uśmiechnięta. A może to ten uśmiech sprawił, że tak ja odebrałem?

Moja dziewczyna zamówiła zupę z cukinii, dała mi spróbować, a może to był krem? W każdym razie, nie sądziłem, że coś bez mięsa może być tak smaczne :).

Polecam serdecznie każdemu.

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2014

• BL_Lacertae 37 recenzji

30.07.2013, 16:52 napisał:

Niebiańska restauracja

Skuszeni opiniami, postanowiliśmy zrobić przerwę w podróży właśnie w Dębicy, w restauracji "U Sióstr". Wewnątrz ładny niebieski wystrój, miła i uśmiechnięta obsługa (z jednym "ale" - jedna z sióstr właścicielek - pani Agnieszka - niby miła, acz unikająca kontaktu wzrokowego, wyraźnie "oddalona", niechętna do jakiegokolwiek dialogu, nawet pochwałę jedzenia przyjęła zimnym "bardzo się cieszę" - choć w ogóle tego nie okazała, za to druga właścicielka - bardzo uśmiechnięta, miła i otwarta).

Karta menu składa się z tylko kilku pozycji, za to jakich! Placki ziemniaczane m.in. z sosem czosnkowym, z pieczarkowym, ratatuji i bolognese. W ogóle, same placki są duże (w porcji jest ich dwa - koszt od 12 zł), bardzo smaczne i chrupiące. Sosu jest naprawdę dużo, polecam szczególnie pieczarkowy i ratatuji. Ten drugi chyba najlepszy ze wszystkich. Bakłażan, cukinia, papryka i pomidor z dodatkiem czosnku tworzą nieprzyzwoicie pyszny, i apetyczny duet (placek+sos 15 zł). Całość w tonacji lekko pikantnej.

Jeśli ktoś chce, może zjeść z zestawem surówek (mizeria/pekińska/marchewka za 5 zł). Optymalnie doprawione, można jeść bez niczego.

Polecam także wyborny kompot z sezonowych owoców (3 zł) - lekko schłodzony i odpowiednio słodki jest idealny na upały!

Restauracja bardzo czysta (także obszerna toaleta) i zadbana. Można zjeść w pięknym ogródku. Brak alkoholu w karcie (bliskość kościoła) zupełnie mi nie przeszkadzał. To bardzo klimatyczne i spokojne miejsce. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 22 lipca 2013

• sam-smak 1 recenzja

07.05.2014, 13:46 napisał:

Nieciekawie

No i tak stało się, przyszedł czas na to, aby skosztować najlepszych placków na Podkarpaciu i co? Jednym słowem - potwornie. Decyzja podjęta zamawiam placki z dwoma sosami tj, gulaszowy i ratatuj. Oba bardzo słabe bez smaku bez przypraw - jednak nie to mnie przeraziło bo głodny wszystko zje. Placki, które miały być chlubą tego lokalu były straszne. Ociekały olejem, ani przez chwile prawdopodobnie nie ujrzały choćby papierowego ręcznika (tak jak to było w programie M.G), Pani kelnerka twardo twierdziła, iż placki są odsączane... Przyduszam placuszka zaraz po podaniu a tam psikus i morze wyciekającego oleju. Były one skąpane olejem bez smaku, bo czosnku podstawowego dodatku jaki powinien być w plackach tam nie było, a jeśli było to nie wyczuwalne ilości. Kolejna rzecz to zestaw surówek (jeśli można nazwać to surówkami) Były to: marchewka bez smaku, kapusta czerwona nie przyprawiona wcale oraz coś czego już nie pamiętam, bo było to tak nie wyraźne, że w pamięci mi nie zapadło. Moja ocena co do jedzenia jest Fatalnie. Nie polecam, ja to miejsce będę omijać szerokim łukiem. Pozdrawiam i życzę poprawy, bo od Was się już niestety wymaga.

Data wizyty w lokalu: maj 2014

• harnold 3 recenzje

08.02.2014, 17:06 napisał:

Miło, dobre jedzenie, trochę za głośna muzyka

Placki ziemniaczane - bardzo dobre, zwłaszcza z gulaszem :).
    Obsługa miła, ogólnie bez zastrzeżeń.
    Wystrój Gospody u Sióstr gustownie, delikatnie urządzony przez panią Magdę Gessler.
    Udana rewolucja!

• Elzbieta78 21 recenzji

09.07.2013, 12:40 napisał:

Siostry rządzą!

Będąc w podróży i zainspirowani programem Magdy Gessler dotarliśmy do Sióstr. W tym przypadku telewizja nie kłamie :). Było prosto i pysznie. Fantastyczne placki ziemniaczane i zupa czosnkowa. No i kompot.
    Do tego niska cena i fajna miła obsługa. Niech się Siostrom powodzi bo warto by dalej gotowały :).

Data wizyty w lokalu: 28 maja 2013, godz. 17:00

• wisienka123 3 recenzje

17.01.2014, 22:32 napisał:

Miło i smacznie

Po oglądnięciu powtórki programu KR, postanowiłam wybrać się z rodzina do Dębicy na niedzielny obiad. Trzeba przyznać, że czekaliśmy chwilę na wolny stolik, no ale skoro już przyjechaliśmy, szkoda było rezygnować. Jak się później okazało, warto było... Wnętrze przyjemne, placki bardzo dobre chrupiące, a sosy do nich smakują jak domowe. Szczególnie polecam placki z gulaszem i sosem pieczarkowym - pychaaa. Na pewno jeszcze na duży plus zasługuje obsługa, która mimo dużego ruchu uwijała się z uśmiechem na ustach. Gorąco polecam ten lokal! Warto przyjechać!

• jestem_szalona 2 recenzje

17.01.2014, 00:43 napisał:

Można smacznie zjeść

Po obejrzeniu odcinka z siostrami w roli głównej w drodze do Krakowa postanowiłam zjechać z trasy i sprawdzić czy te rewolucje rzeczywiście się udały. Kelnerka, która mnie obsługiwała była miła i kompetentna.
    Złożyłam zamówienie na zupę czosnkową i placki z sosem pieczarkowym.
    Sycący posiłek spełnił moje oczekiwania.
    Właścicielka pani Małgorzata, która była w restauracji podczas mojej wizyty znalazła dla mnie czas, żeby zamienić ze mną parę słów, a nawet zrobić zdjęcie.
    Myślę, że jeszcze nie raz tam zajrzę.

• reddevil 3 recenzje

28.02.2014, 12:07 napisał:

Fajny klimacik, cisza, nic się nie dzieje :)

Placki smaczne, ok. 16 zł za porcję, żona się najadła i była zadowolona.
    Strogonof z dziczyzny - nie wiadomo z czego jest zrobiony, tzn. czy z dzika, czy hipopotama. W kociołku podany, gorący ale --- ale za mało jak na danie za 29 zł. Dopchałem chlebem i zakupionymi za 5 zł bezsmakowymi surówkami, żona mi oddała pół placka :), bo byłem głodny.
    Można polecić dla ludzi w wadze piórkowej.
    Herbatę należy poprosić najlepiej od razu przygotowaną, bo przyniesiona gorąca woda w czajniczku była zimna.
    Niestrawności nie było :), ale 40 km dalej dokupiłem hot doga na stacji benzynowej.

Data wizyty w lokalu: 27 lutego 2014, godz. 14:00

• jagodawesola 3 recenzje

30.11.2013, 15:37 napisał:

Miła obsługa, spoko jedzenie

Program kuchenne rewolucje jest programem, który promuje lokale gastronomiczne.
    Postanowiłam sprawdzić z mężem jak to naprawdę wygląda.
    Obsługa lokalu bardzo miła.
    Zamówiliśmy placki ziemniaczane z sosem bolognese i ratatuji.
    Byliśmy mile zaskoczeni wielkością tych placków, jak również ich smakiem.
    Niestety poza plackami nie zdołaliśmy nic więcej zjeść.
    Jak będziemy w okolicy pewnie znowu tu zaglądniemy.

Data wizyty w lokalu: 23 listopada 2013

Nowe w okolicy: Dębica