Restauracja Montenegro

gdzie jesteś? województwo: łódzkie miejscowość: Łódź , dzielnice: Polesie, Śródmieście

ul. Wólczańska 51 90-608 Łódź (między ul. 6 Sierpnia a ul. A. Struga)
tel: (42) 632-00-94
typ lokalu: restauracja typ kuchni: orientalna, śródziemnomorska, bałkańska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• ewunia121962 54 recenzje

17.03.2013, 08:08 napisał:

Nie jestem zachwycona

Restauracja zupełnie niewidoczna, trudno ją znaleźć. W środku nie zachwyca wystrojem, a najgorszym punktem są ubikacje.
    Jedzenie też mnie nie powaliło. Najbardziej smakował mi chlebek pita z sosem czosnkowym. Sosik bajeczny! Potem zamówiliśmy talerz mięs i z tym było różnie. Część smaczna, część zbyt słona. Jakoś nie odpowiadają mi smaki bałkańskie. Mięsa dużo, ale dość suche. To nie moja bajka. Na plus w restauracji oceniam obsługę, wszyscy mili i sprawni, no i ceny - niewysokie, a porcje bardzo duże. Nikt stąd głodny nie wyjdzie.

• Bucetafuriosa 47 recenzji

19.04.2012, 12:57 napisał:

Zjadłem to co zamówiłem i wziąłem raz jeszcze to samo na wynos!

O restauracji dowiedziałem się przypadkiem od koleżnaki, filolożki słowiańskiej. Jako że lubię kuchnię bałkańską szczególnie, postanowiłem odwiedzić Montenegro. Lokal znajduje się w pięknym secesyjnym pałacyku w samym centrum Łodzi, dwie przecznice od Piotrkowskiej.
    Wnętrze proste w dobrym tego słowa znaczeniu. Najważniejsze, z głośników sączy się prawdziwa bałkańska muzyka. To robi klimat.
    Kuchnia, znakomita! Jako starter zamówiłem bałkański chleb z masłem czosnkowym oraz słony kozi ser; później przyszła kolej na zupę rybną (pyszna) oraz mały szaszłyk z cielęciny (rewelacyjny) w asyście zapiekanych kartofli ze szpinakiem. Szpinak był cudowny! Przyprawiony tym samym słonym kozim serem. Do tego zamówiłem 2 lampki czarnogórskiego Kristac'a białego. Przyzwoite wino. Oraz kawę w tygielku. Z deseru zrezygnowałem. Porcje są duże. Polecam, warto! Miła i profesjonalna obsługa! Cena przyzwoita. 113 zł za dwudaniowy obiad z dwiema przystawkami i kawą.

Data wizyty w lokalu: 19 kwietnia 2012, godz. 12:00-13:00

• raffiki 27 recenzji

03.09.2012, 20:03 napisał:

Przyjemna, bałkańska restauracja

Do restauracji MONTENEGRO trafiliśmy za namową znajomych. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o tym miejscu. Restauracja jest trochę schowana (można nie zauważyć jej przejeżdżając autem), ale znajduje się w uroczym secesyjnym pałacyku. Na uwagę zasługuje również pałacowy wystrój wnętrza oraz wszechobecna, bałkańska muzyka, która dodaje klimatu. Na przystawkę zamówiliśmy (w sumie byliśmy w 5 osób) dwa półmiski zimnych i ciepłych zakąsek Montenegro. Na uwagę zasługiwały ciasteczka ze szpinakiem oraz panierowany ser - pychota :). Jako danie główne zamówiliśmy talerz, a właściwie tacę (porcja dla 4 osób) różnych grillowanych wraz z bukietem surówek oraz zapiekanymi ziemniakami - specjalność restauracji MONTENEGRO. W menu było napisane, że jest to porcja dla 4 osób. Po dostarczeniu na stół stwierdziliśmy, iż powinni napisać, iż na conajmniej 6-8 osób. Na uwagę zasługiwały: wędzony kurczak i pałeczki jagnięce choć wszyskie mięsa były pyszne, choć porcja była za duża, nie do zjedzenia dla 5 osób. Mięsa, których nie mogliśmy już zjeść zostały nam zapakowane na wynos. Należy również dodać, iż obsługa lokalu była bardzo miła i pomocna. Ogólnie lokal oceniam bardzo dobrze i polecam każdemu, kto chce choć na chwilę poczuć wspaniały, bałkański klimat oraz zjeść przepyszny, obfity obiad.

Data wizyty w lokalu: 02 września 2012, godz. 16:00

• togier 5 recenzji

18.11.2012, 11:28 napisał:

Wrócę tam na 100%

Rozkosz jedzenia! Bardzo, bardzo smaczne i normalne duże porcje. Wystrój restauracji skromny, miejsce nie w ścisłym centrum. W tle bałkańska muzyka. Dobre wino. Ceny umiarkowane - jak na tak pyszne jedzenie powiedziałabym, że nie drogo. Polecam gorąco.

Data wizyty w lokalu: 13 października 2012

• mukami 10 recenzji

02.07.2012, 08:56 napisał:

Fajne miejsce

Fajne miejsce, gorąco polecam. Miła fachowa obsługa, która potrafi doradzić i wie o czym mówi. Smaczne duże porcje w bardzo rozsądnych cenach. Polecam zwłaszcza pikantne kulki z serem oraz szynką, oraz kotlety siekane. Generalnie fajne miejsce, co do minusów może troche wystrój, ale latem można usiąść w ogródku. Oraz dziwacznie umiejscowione toalety.

Data wizyty w lokalu: 01 lipca 2012, godz. 16:00

• Bazyllo 417 recenzji

19.04.2010, 05:01 napisał:

Świetne miejsce!

Bardzo lubię to miejsce. Kuchnia smaczna. Cevapcici, jakby zamówione gdzieś na Bałkanach - identyczne dostałem w Czarnogórze. Bardzo mi się tu podoba. Restauracja trochę na uboczu i to też jest jej plus. Duże porcje - musiałem dokończyć danie mojej dziewczyny (nie to, żebym narzekał). Polecam wszystkim!

• lukaszsiewiera 1 recenzja

12.02.2011, 22:33 napisał:

Dobre jedzenie... ale co z tego

W tym roku z żoną jadę na wakacje do Czarnogóry, więc postanowiliśmy zawitać to tej knajpki na rozeznanie.
    Wystrój wnętrza już na wejściu nam się spodobał, szczególnie drewniane drzwi z kutą klamką, jednakże już na początku obsługa dała klapę. Choć lokal był prawie pusty (1 stolik zajęty), to musieliśmy czekać dłuższą chwile, aby ktoś do nas podszedł (zaznaczę, że widziały nas dwie kelnerki siedzące przy jednym ze stolików i dopiero kiedy się zorientowały, że chcemy zjeść jedna z nich raczyła do nas podejść). Na piątkę można ocenić jedzenie choć moja paprika salat smakowała jak przesmażona papryka marynowana. Nie wiedzieć czemu podali nam w salaterkach dwa sosy do pizzy(?) A już największym głupstwem obsługi było podanie dania głównego zaraz po starterze przez co nasze mięso musieliśmy jeść zimne. Jak już mówiłem jedzenie jest dobre w korzystnej cenie jednak obsługa wszystko psuje.
    Zapomniałbym powiedzieć, ze przez ekspresowe tempo podawania jedzenia spędziliśmy w lokalu niecałą godzinę, a to trochę za krótko.
    Restauracja dla kogoś kto chce dobrze zjeść za nieduże pieniądze i nie przeszkadza mu kiepska obsługa.

P.S. Racje wina żałośnie małe.
    Pozdrawiam.

Data wizyty w lokalu: 12 lutego 2011, godz. 20.00

• witosz88 220 recenzji

01.02.2009, 18:44 napisał:

Wielkie żarcie w centrum miasta

W Montenegro byłem jakiś czas temu na wczesnym lunchu w sobotę i wyniosłem z tego lokalu sporo ciekawych wspomnień. Zamówiłem tam danie dla dwojga, które spokojnie można by podzielić na trzy osoby lub nawet cztery ze średnim apetytem.

Obsługa była miła i pomocna. Kelnerka omówiła, co dostaliśmy na talerzu, który można by porównać raczej do brytfanny.

Moim zdaniem jest o dobre miejsce dla kogoś, kto chce naprawdę bardzo solidnie zjeść w centrum miasta za dość rozsądna cenę. Polecam wszystkim miłośnikom odkrywania nowych smaków!

• persefona 3 recenzje

29.01.2010, 22:24 napisał:

Bardzo fajna

Bardzo polecała mi ten lokal moja znajoma, z którą się w końcu do niego wybrałyśmy.
    Wejście przez kutą furtkę i ładny szyld wprawiają w miły nastrój. Wystrój i nastrój bardzo fajne. Widać tu wpływy bałkańskie w ładnie wkomponowanych napisach naściennych pisanych cyrylicą. Chociaż osoby nie znające języka nie mają pojęcia co oznaczają. Są 3 sale - jedna główna, do której wchodzi się bezpośrednio, z kominkiem, ale chyba nie działającym, bo przyozdobionym drewnianą beczką, czy z zawartością, nie sprawdzałyśmy, druga z barem z płaskorzeźbą jakiegoś mężczyzny przypominającego bałkańską wersję naszego Janosika, trzeciej nie zwiedziłam, bo była zajęta przez gości. Mogę również pochwalić piękne belkowania na suficie. Ściany, stoły i krzesła są z ciemnego drewna, co nadaje ciemnego nastroju, może w ciemne wieczory trochę zbyt ciemnego. Ale przy zasiadaniu obsługa zapala małą świeczkę. No i są kinkiety naścienne. Muzyka brzmiąca w tle również przypomina nam, że jesteśmy w bałkańskiej restauracji, ale nie przeszkadza w rozmowach.
    Zamówiłyśmy zestaw przystawek zimnych i ciepłych. Wszystko pyszne, choć w większości zawierało sery, które są słone, co w pewnym momencie dało nawet przesyt tego smaku. Ale można przełamać go jakimś napojem, albo chlebkiem z masłem czosnkowym i tzatzikami. Polecam z tych bardziej słonych ser zawijany w boczek i nadziewaną paprykę, która jest pikantniejsza. Bardzo smaczny jest szaszłyk z cielęciny i ziemniaki gotowane w mundurkach i zapiekane. Ale uwaga na bukiet surówek, jest dość ubogi, bo zaledwie z dwóch rodzajów i lepiej się dopytać jakie są do wyboru, by zdecydować się na którąś wersję. Porcje spore, bo przy zamówieniu jednej większej porcji najadłyśmy się.
    Obsługa bardzo miła i kompetentna. Chętnie tłumaczy i wskazuje co się zamawia i je.
    Ceny zróżnicowane i dostosowane do wielkości porcji, bo za 1,5 kg danie z mięsa czy owoców morza kształtuje się koło 150 zł.

• nawrocki0michal 158 recenzji

10.12.2008, 18:58 napisał:

Nie najlepiej wypadli

W Montenegro byłem na kolacji po konferencji w Łodzi, było nas ok. 80 osób i było to zdecydowanie za dużo jak na tę restaurację. Po 1. mięsa z grilla, które były podawane w pośpiechu były na wpół surowe. Po 2. obsługa sobie kompletnie nie radziła z obsługą takiej ilości osób. A po 3. było tam tak ciasno, gorąco i zadymione, że nie widzieliśmy żadnej przyjemności w spędzaniu czasu w tej restauracji. Nie wiem jak to wygląda na co dzień, ale jeżeli chodzi o organizacje większych imprez to nie polecam.

Nowe w okolicy: Łódź