Restauracja Mediterian

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń
3.0

ul. Kościuszki 41/47 87-100 Toruń (wejście od strony osiedla, obok lecznicy dla zwierząt)
tel: (56) 623-44-55
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śródziemnomorska cena dania głównego: 20 - 40 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• JohnK 2 recenzje

23.03.2014, 21:33 napisał:

Uwaga na Grupony!

Nasza pierwsza wizyta miała miejsce pod koniec lutego jak kupiliśmy Groupon, za względu na to że nie można było się dodzwonić pojechaliśmy do bez rezerwacji. Weszliśmy do lokalu zajęliśmy stolik złożyliśmy zamówienie i poinformowaliśmy, że będziemy korzystać z Goupona. Na to Pani nam oświadczyła, że nie mamy rezerwacji - to raz , a po drugie trzeba mieć wydrukowany grupon zostaliśmy wyproszeni z lokalu. Kolejny raz próbowałem zarezerwować stolik na następny dzień - od niezbyt miłego Pana usłyszałem, że rezerwację trzeba zrobić 2 dni wcześniej. Dziś po raz kolejny próbowałem zarezerwować stolik z tygodniowym wyprzedzeniem - Pani poinformowała mnie, że z Groupona nie można korzystać w niedzielę... W restauracji Mediterian podeście do klienta uważam za skandaliczne.

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014, godz. 16:00

• winiar123 1 recenzja

28.03.2013, 11:45 napisał:

Wszystko pięknie, z jednym wyjątkiem...

Restauracja ma swój urok, przyjemna atmosfera. Ładny wystrój. Kuchnia bardzo dobra (moja opinia nie wynika z jednej wizyty). Ceny nie są wygórowane jak na taka kuchnię. Bardzo dobre makarony, a pizza najlepsza w całym Toruniu. Moje jedyne zastrzeżenia dotyczą obsługi. Panie (z tego co wiem to pracują tam dwie brunetki) nie znają kart. Nigdy niczego nie polecają, a gdy już o to zapytam odpowiadają zawsze to samo czyli "makaron". Karta jest bardzo bogata i każdy znajdzie coś dla siebie, ale kelnerki sa od tego aby podpowiedzialy klientowi co może zamówić! Na danie nie czeka się długo, jednak Panie z obsługi przynosząc danie do stołu nie mówią ani proszę, ani smaczenego, przy płaceniu rachunku nie zapytają czy smakowało itd. A to jest bardzo ważne. Np wczoraj Pani kelnerka najpierw musiała dokończyć rozmowę przez telefon, a dopiero później zainteresowała się nami. Warto również zwrócić uwagę, że w restauracji są dwie duże sale, jedna dla palących druga nie. Duży wybór alkoholi oraz fajki wodne:) Znaczną poprawę zauważyłem gdy zaczęła pracowac tam pewna pani. Nie wiem czy jest menadżerka czy szefem kuchni ale gdy stoi przy barze, a ja akurat płacę to zawsze zagada, zapyta o córeczkę gdy akurat jej nie ma. Niby zwykły gest, ale bardzo ważny. Polecam ta restaurację gorąco, jeśli ktoś chce naprawdę dobrze zjeść.

Data wizyty w lokalu: 27 marca 2013

• niker72 1 recenzja

31.12.2012, 09:18 napisał:

Chcem, ale nie wychodzi

Obsługa miła, ale mało profesjonalna, wystrój zależnie od gustu, dla mnie ok. Ceny umiarkowane, ale... No właśnie najgorsze co może człowieka spotkać, zupa chłodna! (jest zima) mięso niedoprawione! Niesłone, musieliśmy prosić o sól, ponieważ nie było jej na stoliku. Ogólnie wrażenie pozytywne, ale mogłoby być lepiej.

• bm1988 5 recenzji

21.03.2012, 11:33 napisał:

Pozytywnie, ale wymaga szlifu

Próbując zrealizować "groupona" napotkałem pewne trudności. Na 8 marca nie mogłem zarezerwować stolika - co jeszcze można zrozumieć. W poniedziałek zadzwoniłem by zarezerwować stolik na wtorek. Byłem pewien, że w środku tygodnia nie będzie problemu. Otóż nie - dziewczę o miły głosie poinformowało mnie, że "z groupona" trzeba się umawiać z dużym, nawet kilkunastodniowym wyprzedzeniem!...
    Córka obchodziła 18-tkę zależało mi na tym dniu. Trzeba było "zaryczeć" i miejsca się znalazły. Z duszą na ramieniu przekroczyłem wraz z córką drzwi restauracji.
    Dwa, trzy stoliki zajęte - skąd te kłopoty z rezerwacja na "grupona"? Na 100% przeliczyli się z kosztami.
    Połowa przykładowego zestawu z "groupona" niedostępna: bakłażan nadziewany orzechami, czosnkiem i papryką, krem z łososia z chrupiącymi grzankami.
    Zamiast tego wzięliśmy: cukinię nadziewaną mięsem i krem z soczewicy - dobre. Zamówiliśmy też: kalmary w sosie z granatu i krewetki black tiger 16x20.
    Jedzenie było dobre, wystrój niezły choć trochę tandetny. Muzyka arabska - do przyjęcia. Jest specjalna sala dla palących, gdzie również można wypalić wodną fajkę za 16 zł (nie jestem palaczem więc nie mogę ocenić czy przygotowują ją właściwie). Na jedzenie nie czekaliśmy zbyt długo. Myślę, że wybiorę się tam jeszcze raz.

Data wizyty w lokalu: 20 marca 2012, godz. 15:30

• luuuzna 3 recenzje

20.03.2012, 10:27 napisał:

Przyjemnie, ale....

Miałam okazję wybrać się tam z mężem. Restauracja stosunkowo blisko, więc chcieliśmy sprawdzić, co ma do zaoferowania. Na powitanie usłyszeliśmy z głośników donośne 'Last Christams' Wham :). Wszystko ładnie, pięknie, gdyby nie fakt, że był początek marca! No nic, pośmialiśmy się, ale radziłabym zmienić aranżację muzyczną w lokalu. Lampki wiszące przy barze, też sprawiały, że poczułam się jakby był grudzień. Ale! Nie zabrakło ozdób wielkanocnych :).
    Obsługa miła; miłe powitanie lampką wina :). Duży wybór w menu i miłe zaskoczenie, że jagnięcina i baranina dowożona jest prosto z Zakopanego :).
    Po obiedzie - niestety - brak zainteresowania w stosunku do klienta. Zamówiłam deser, o którym Panie najwidoczniej zapomniały i musieliśmy się sami upomnieć, żeby go podano. Dania pyszne - deser 'byle jaki'. Szarlotka nie smakowała wcale.
    Sam lokal (mimo akcentów różnych świąt :D) bardzo przytulny :).

• sava 1 recenzja

03.04.2011, 22:33 napisał:

Klient to zło konieczne

Pierwsze wrażenie niezmiernie pozytywne - wystrój przyjemny, lokal jasny i czysty, muzyka, choć dość tandetna, nie przeszkadza w jedzeniu i rozmowach. Wrażenie, trzeba podkreślić - chwilowe.
    Obsługa za każdym razem podchodzi do stolika z dużym ociąganiem i z cierpiętniczą miną. Sala kompletnie nie jest monitorowana przez kelnerki, nie działa nawet nieustanne wpatrywanie się, "przepraszam, czy można prosić" ani tym podobne. Parokrotnie szefowa kelnerek podchodząc do stolika zagajała do mnie per "kochanieńka" lub "kochana" ("to jest bardzo duża porcja, kochana, dasz radę ją zjeść?").
    Na dania czeka się super długo - można to zrozumieć w przypadku potraw mięsnych (nota bene pysznych), ale już przy sałatce greckiej (dodam, że przy braku innych, oprócz "rachunkowych" zamówień) 35 min oczekiwania to stanowczo za długo. Porcje są duże, dania wyglądają bardzo estetycznie, a smakują jeszcze lepiej. Niestety - często mylone są zamówienia. Prośba o otrzymanie dania zgodnie z zamówieniem spotyka się z bardzo niezadowoloną miną kelnerki okraszoną komentarzem "ojej" i dłuższą chwilą owej pani na dobroduszne przyjęcie przez klienta niezgodnej z zamówieniem potrawy, która już jest na stoliku. Potem klient słyszy: "no dobra... wymienię, ale to będzie trwało..." - czyli cierp człowieku, że się pomyliłam, trza było brać coś dostał ;).
    Także prośba o rachunek rozpatrywana jest w trybie rozszerzonym - nawet do 20 min z przypomnieniem, przy czym przy odbiorze pieniędzy za jedzenie wprowadzane są standardy z ekskluzywnych lokali (dlaczego akurat tutaj?!) - przy sprzątaniu stolika i zabieraniu pieniędzy absolutnie nie należy na pytanie "smakowało? czy to wszystko?" odpowiadać "tak, dziękuję", bo reszta pieniędzy może zostać uznana za napiwek i zostać zwrócona dopiero po upomnieniu się.
    Lokal polecam smakoszom dań mięsnych o mocnych nerwach, niskim ciśnieniu, dużej ilości wolnego czasu i braku wymagań co do miłej i dobrze zorganizowanej obsługi. Niestety, po kilku próbach "przekonania się" do lokalu, ja się do jego klientów zaliczać już nie mam ochoty.

• PanKot 5 recenzji

20.06.2009, 13:09 napisał:

Dobre jedzenie to jednak nie wszystko...

Restauracja oferuje szeroki wybór dań kuchni śródziemnomorskiej, pizzę, dania wegetariańskie i różne mięsa, w tym baraninę co szczególnie cenię. Wszystko aromatycznie przyprawione, ładnie podane... i na tym właściwie koniec moich zachwytów.
    Atmosfera w knajpie pozostawia wiele do życzenia. Z głośników ryczy tandetna muzyka, kelnerki są bardziej zajęte sobą niż klientem, kucharz notorycznie się myli i np. zamiast papryczek nadziewanych mięsem dostałam nadziewane ryżem w tej samej cenie (nie ma jak oszczędność)!

• khagari 10 recenzji

22.11.2008, 21:39 napisał:

Prawie jak w Grecji

Bardzo smaczne jedzenie pizza, sałatka grecka, owoce morza, estetycznie podane. Duży wybór dań i duże porcje. Szybka, miła obsługa - potrawy wypieczone zgodnie z zamówieniem :). Bardzo wygodne czerwone kanapy. Wydzielone miejsce dla niepalących.

Nowe w okolicy: Toruń