Restauracja Ha Noi

gdzie jesteś? województwo: świętokrzyskie miejscowość: Sandomierz
2.5

ul. Sokolnickiego 8 27-600 Sandomierz
tel: (15) 833-25-22
typ lokalu: bar, restauracja typ kuchni: desery, chińska, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• turystka000 1 recenzja

02.07.2014, 18:19 napisał:

Nie polecam

Witam, w weekend wybrałem się z moimi znajomymi do polecanej nam przez znajomego i nie tylko restauracji Hanoi. Na zewnątrz restauracja nie wygląda zachwycająco, ale w środku również pozostawia dużo do życzenia. Wystrój staromodny, przydałoby się go odświeżyć. Obsługa taka sobie, kelnerka niekompetentna. Nie potrafi opisać w kilku słowach z czego składa się dana potrawa. A jeszcze z tego co pamiętam to w maju jak ostatnim razem tu byłem to obsługiwała mnie bardzo miła i sympatyczna blondyneczka :). A tu taka zmiana, szczerze mówiąc na gorsze. Przecież obsługa też jest wizytówką lokalu. Jeżeli chodzi o jedzenie to tak jak w przypadku obsługi zmieniło się na gorsze. Naprawdę. Te zestawy obiadowe po 11 zł były o wiele mniejsze niż ostatnim razem jak je jadłem. Szczerze, to bylem dalej głodny. Kolejne danie mojego znajomego hm... wielkie zdziwienie w sensie negatywnym. Ja zamówiłem kurczaka w 5 smakach a mój znajomy makaron sojowy z indykiem i krewetkami. Mógłbym pisać i pisać jeszcze na temat tego jedzenia, ale nie będę nikogo zrażał do tego miejsca. Można się wybrać i samemu przekonać. Ja już raczej tam nie wrócę. Pozdrawiam :).

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• obserwator_32 1 recenzja

05.05.2014, 17:39 napisał:

Jest dobrze!

Do restauracji Hanoi zawitałem razem z rodziną podczas długiego weekendu majowego. Miejsca w lokalu były wszystkie zajęte, jednak oczekiwanie na stolik zajęło kilka minut. W lokalu było dość gorąco, chociaż była włączona klimatyzacja. Dla dzieci zamówiliśmy dania promocyjne, których reklama znajduje się jedynie przed lokalem! (dania kosztowały 12 zł i muszę przyznać, że były dość dużych rozmiarów). Z żoną zamówiliśmy polecanego kurczaka Hanoi (bardzo dobry) oraz wieprzowinę w 5 smakach. Dania były dobre, ceny uważam za dość niskie w porównaniu z innymi lokalami na starówce w Sandomierzu (nawet o polowe niższe !). Wystrój lokalu dość stary, widać że wymaga odświeżenia. Kelnerki w miarę kompetentne. Minusem były odgłosy dochodzące z kuchni i można było odnieść dość nieciekawe wrażenie. Ogólnie lokal na plus choć mogłoby być lepiej.

Data wizyty w lokalu: 03 grudnia 2014

• Lunette 4 recenzje

06.09.2013, 20:44 napisał:

Zawiedziesz się

Wchodzisz i widzisz tabuny wietnamskich dodatków, orientalny wystrój i płonące na talerzu mięso. Pierwsze wrażenie: pozytywne.
    Zaglądasz w kartę - ogrom propozycji w każdej możliwej wariacji, nie masz pojęcia co wybrać. Drugie wrażenie: średnie.
    Podają Ci zamówione danie - próbujesz i przekonujesz się, że to nie to, czego oczekiwałeś. Często niedogotowane warzywa, niedosmażone risotto, niedopieczone mięso. Ostatnie wrażenie: nie było warto.

• LozaSzydercow 1 recenzja

18.11.2013, 00:14 napisał:

Nie jest bardzo źle, mogło być znacznie lepiej

Byliśmy tam na kolacji dziś, a listopad to raczej już czas kiedy turyści ewakuowali się z miasta. Pomimo tego i pomimo krążącej złej sławy tego miejsca, w lokalu większość stolików była zajęta. Pierwsze wrażenie - nie jest źle. Co prawda wystrój nie zmienił się chyba od powstania tej restauracji, a istnieje ona dosyć długo. Rozbawiło nas szczególnie zdjęcie jakiejś pani wiszące nad wejściem do kuchni, a zaraz pod nim półeczka z owocami i piwem - wyglądało to niemalże jak ołtarzyk :). Pani podeszła i przyjęła zamówienie, była sama na zmianie, jednak radziła sobie dobrze i wiedziała co robić, aby klienci nie musieli długo czekać na obsługę. Menu obszerne, jednak szczerze wątpię czy mają wszystko zawsze na stanie. Jedzenie raczej przygotowywane jest zaraz przed podaniem, nie jest odgrzewane, trzeba poczekać te 10 minut na wydanie dania. Zamówiłam kurczaka na ostro z surówką oraz smażonym ryżem. Mięso - faktycznie ostre, może nieco gumowe, podane z warzywami, które smakowały za to jakby gotowały się cały dzień. Wielki plus dla surówki, chociaż białą kapustę z marchewką trudno popsuć :). Ryż natomiast nie był rewelacyjny, w zasadzie smakował najgorzej z całego zamówienia. Druga połówka zamówiła makaron chiński z indykiem. Wyglądał zupełnie jak ten z zupek chińskich, jednak zaskoczył smakiem - był naprawdę dobry. Mógł być jednak lepiej przyprawiony, no i znów problem z warzywami - było ich za dużo. Obie porcje były pokaźnych rozmiarów, w zasadzie to bardziej sycący obiad niż kolacja. Jeśli chodzi o ceny - ciężko się najeść za takie pieniądze na starówce w Sandomierzu, a tutaj oboje czuliśmy, że nie zmieścimy w sobie całej porcji. Ogólna ocena? Nie ma aż takiej tragedii, o jakiej ludzie tutaj piszą, ale do rewelacji również sporo brakuje...

• robakb 5 recenzji

23.06.2013, 09:28 napisał:

Omijajcie to miejsce z daleka

Do restauracji trafiłem tydzień temu, podczas wizyty w Sandomierzu, było w niej bardzo gorąco i duszno (nie mają klimatyzacji) żałuję, że nie wyszliśmy od razu. Wystrój lokalu zniszczony, na pewno wymaga poprawy. Jedzenie bez smaku, nijakie, ale porcje obfite. Ceny wysokie, znacznie wyższe niż w tego typu lokalach w Rzeszowie. I jeszcze nie można płacić kartami, więc musiałem szukać bankomatu. Reasumując, omijajcie ten przybytek z daleka.

Data wizyty w lokalu: 16 czerwca 2013

• francuskiraphael 2 recenzje

26.08.2013, 14:58 napisał:

Omijajcie. Lepiej nie jeść, niż tam iść

Pewnego dnia w lutym postanowiliśmy się wybrać na wycieczkę do Sandomierza. Jako, że dzień był dosyć zimny, a nam również było zimno oraz naszym żołądka doskwierał głód, postanowiliśmy wybrać się do Ha- Noi. Zaznaczę tutaj, iż restauracja została nam polecona przez bardzo miłego Pana z obsługi turystycznej. Rozumiem, że ludzie mają różne gusta, ale doprawdy nie rozumiem, jak można było polecić turyście takie miejsce, na przytulny i dający radość obiad. Ze zewnątrz, restauracja prezentuje się całkiem okazale, jednak zaraz po wejściu odrzuca nas, okropny smród oleju. Przypuszczam, że kuchnia nie była zbyt dobrze oddzielona od Sali jadalnej i cały smród wydostał się do gości. Mimo wszystko, jeżeli w restauracji śmierdzi olejem, coś jest nie tak. Pani kelnerka, dosyć miła, jednak nie wyglądająca na kelnerkę wietnamskiej restauracji, sprawnie i szybko podała nam karty. Ceny bardzo zawyżone. Na początek zamówiliśmy tylko zupę. Jako krytyk kulinarny, zadałem pani kilka podstawowych pytań. Z czego jest robiona zupa krabową? Odpowiedz zdumiewająca: z tych nooo… krabowych pałeczek. Za taką krabową podziękowałem, na zapytanie o świeże krewetki Pani odpowiedziała, że mają mrożone (zbrodnia przeciwko ludzkości w wietnamskiej restauracji, mrożone owoce morza to element niedopuszczalny!), a po świeże musiałaby jechać do Warszawy. Doprawdy większej głupoty nie słyszałem. W okolicy jest wiele sklepów, oferujących produkt tej klasy, świeży w dodatku w kilku odmianach. W ostateczności zamówiliśmy zupę jarzynową oraz zupę grzybową (na bazie grzybów Muun). Hmm.. zupa jarzynowa smakowała okropnie! Posmak ziemi, warzywa w zupie jeszcze zamrożone… doprawdy nie rozumiem, jak można podać takie coś klientowi! Zupa grzybowa, która z grzybową nie miała za dużo wspólnego smakowała jak rosół. Muun jak guma, a zamiast makaronu sojowego, był ryżowy. (nie żeby się czepiał makaronu, jednak w menu pisało sojowy, a podany był ryżowy, dlatego to piszę). Trochę denerwujący brak zainteresowania kelnerki o swoich gości oraz widok, jak spożywa posiłek za ladą. Jeszcze dwa słowa co do wystroju. Troszkę brudno, ale da się przeżyć. Wystrój dosyć kiczowaty, natomiast w wazonie na stole, widnieją sztuczne kwiaty, jeszcze bezczelnie wyeksponowane. Ostateczna opinia, nie polecam. Za takie ceny, wolę pojechać do prawdziwej wietnamskiej restauracji w Warszawie, przynajmniej na wysokim poziomie i z świeżymi produktami.

• lisowa 15 recenzji

13.11.2012, 21:22 napisał:

Nie polecam

Jedzenie bez smaku, jałowe, gumowe i nieprzypominające bogatej palety smaków kuchni azjatyckiej. Porcje duże, ale niejadalne; wystrój do odświeżenia, od otwarcia pewnie nic się nie zmieniło - przydałby się generalny remont. Jedyna pozytywna rzecz to obsługa - miła i kompetentna.

Data wizyty w lokalu: 06 czerwca 2012

• rozpiw 2 recenzje

01.05.2012, 14:14 napisał:

Przyjemny lokal

Do restauracji Ha Noi trafiliśmy podczas zwiedzania Sandomierza. Wystrój utrzymany w stylu podobnym do innych tego typu miejsc. Zamówiliśmy filet z kurczaka z pieczarkami oraz talerz warzyw, na nasze życzenie tylko gotowanych a nie zapiekanych. Kelnerka potrafiła opisać w kilku zdaniach jak przygotowywane są potrawy. Porcje były duże (dla nas nawet zbyt duże), ceny uważam za umiarkowane. W lokalu były zajęte wszystkie miejsca (weekend majowy), zwróciliśmy uwagę, że obsługa uwzględniała życzenia klientów (sposób podania, sztućce lub pałeczki, wielkość podawanych porcji). Czas obsługi nie pozostawiał zastrzeżeń.

• olsen67 3 recenzje

29.12.2011, 19:09 napisał:

Warto zajść

Zimowy, wietrzny dzień poza sezonem - Sandomierz. Kilkadziesiąt minut zwiedzania i zapada decyzja: Idziemy coś zjeść. Po zlustrowaniu trzech restauracji, w których panowały zupełne pustki, dopiero w czwartej Ha Noi, zajęte było kilka stolików. Zostajemy! Zamówiliśmy: zupy bambusową i krabową oraz krewetki na gorącym półmisku, makaron sojowy z indykiem i krewetkami. Czas oczekiwania - dość krótki, estetyka podania - przyzwoita, smak potraw - typowa chińszczyzna, obsługa - dobra, kelnerka - bez problemu potrafiła powiedzieć kilka zdań o każdym daniu. Reasumując, lokal dla każdego, kto chce się najeść, a przy okazji nie zrujnować swojego budżetu. Ceny lekko zawyżone (2-3 zł) w porównaniu z podobnymi przybytkami np. w Warszawie. Lokal ten nie do końca zasługuje na miano restauracji, raczej jest to całkiem dobry chiński bar.

Data wizyty w lokalu: 18 grudnia 2011, godz. 15:00

• xerathin 3 recenzje

03.08.2011, 00:35 napisał:

Nic nadzwyczajnego

Przekonany pozytywnymi recenzjami postanowiłem udać się tam, wraz z dziewczyną, na późne śniadanie. Nie oceniam lokalu źle, jednak byłem raczej rozczarowany. Dania niczym nie różniły się od tych zamawianych we wszystkich warszawskich i nie tylko barach chińskich, na które można natrafić na każdym rogu. No, może niczym oprócz cen, które średnio o 4-5 złotych przewyższały te warszawskie. Nie znam średnich cen "chińczyków" w innych miastach, więc nie potrafię porównać - wątpię jednak, żeby były droższe, niż w Warszawie. Po pozytywnych opiniach na gastronautach i zobaczeniu słowa "restauracja" w szyldzie spodziewałem się jednak czegoś więcej. Podsumowując - jeśli spodziewacie się zwykłego baru azjatyckiego, jakich wiele w całym kraju - jest to dokładnie to, czego szukacie. Jeśli spodziewacie się czegoś na wyższym poziomie to zdecydowanie odradzam. Na koniec jeszcze jedna uwaga - kelnerka nie sprawiała wrażenia zadowolonej ze swojej pracy, czy nawet z życia, ale traktując to miejsce jako bar, a nie jako restaurację - a tak powinno być traktowane - należy się cieszyć, że obsługa kelnerska w ogóle jest.

Nowe w okolicy: Sandomierz