Sapko Doner Kebab Grill

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Żoliborz, Śródmieście, Wola
3.1

al. Jana Pawła II 46/48 00-148 Warszawa (pawilon 5)
tel: (22) 838-33-58
typ lokalu: fast food typ kuchni: turecka, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

• stiszyn 227 recenzji

25.07.2013, 11:32 napisał:

Warto

Ostatnio popsuł się mój ulubiony kebab, więc zacząłem poszukiwać alternatywy i pojawił się znajdujący się w okolicy i kiedyś odwiedzany Sapko. Pierwsze wrażenie to radość z tego, że cienkie ciasto jest naprawdę cienkie (typu tortilla). Surówka to niestety zwykła kapusta, ale w smaku niezła, więc bez wielkich narzekań. Duży plus za baraninę, bo jest naprawdę smaczna i nie mocno zmielona. Dodatkowo nie duża ilość sosów, ale jak ktoś lubi sosy na stole (dla mnie to duży plus, bo moja żona lubi mało, a ja dużo sosu i zawsze musieliśmy komplikować zamówienie, a tu mogę sobie sam dodać). Cena okej bo 11 PLN. Wystrój to zwykłe drewniane stoliki.

• gutenberg 10 recenzji

15.04.2014, 16:15 napisał:

Dziękuje, idę dalej

Zastrzegam, że kebabownie traktuje jako fast food, a nie sposób na życie. :) Parę razy jadłem kebab z Sapko, zawsze na wynos, stąd nie oceniam wystroju. Średni, naprawdę niczym nie wyróżniający się, taki: może być. Na tle innych, w kategorii cena/jakość, mógłby być tańszy. Ostatnio jednak wpadam "na szybko", poproszę na wynos XXL z podwójnym mięsem, głodny jak wilk, mordeczka już się cieszy. Wcześniej nie brałem XXL. I co dostaje? Coś co wielkością przypomina zwykły kebab. Pytam grzecznie, czy może to pomyłka? Nie, nie pomyłka. Ile zapłaciłem w Sapko? 19,50zł. Tu nie chodzi o parę zł, ile o zawiedzenie uczuć głodnego człowieka. :) Teraz się śmieje, ale wtedy nie było mi do śmiechu. W kebabie nie cenie lokalizacji, nazwy czy uśmiechu Turka. Liczy się smak, porcja, świeżość. Smak średni, porcja była żałosna za tą cenę, no ale był świeży. Już do Sapko nie wstąpię.

Data wizyty w lokalu: 14 kwietnia 2014, godz. 14:00

• michal_k 11 recenzji

24.11.2013, 22:07 napisał:

Jeden z lepszych kebabów w mieście

W Sapko bywam często, bo lubię kebaby, a ten jest mi po drodze.

Lokal znajduje się w pawilonach na Jana Pawła, nieopodal skrzyżowania z Aleją Solidarności. Jest dosyć obskurny, ale czysty. Czyli taki, jaki powinien być archetypiczny kebab :). W środku kilka stolików, myślę, że pomieści się na siedząco koło 30 osób, do tego w sezonie kilka stołów na zewnątrz. Prawie zawsze duży ruch, ale obsługa bardzo sprawna, choć niezbyt uprzejma (co nie znaczy, że niemiła). Mało kto mówi tam po polsku, dodatkowo głośno gra w telewizorze turecka muzyka lub piłkarska liga. Też turecka.

Te niedogodności rekompensuje z nawiązką menu. Dostępny i drób i baranina, jedno i drugie bardzo dobre. Cienkie ciasto (naleśnik) najwyższej znanej mi jakości. Zaletą są także sosy w butelkach, którymi można kebaba sobie samemu doprawić. Oprócz tego do wyboru trochę innych dań, polecam sałatkę ze szpinaku w śmietanie. Do dania z ryżem zostaniemy poczęstowani herbatą.

Nie bez znaczenia są długie godziny otwarcia, w weekendowe noce zbiera się tam dużo ludzi wracających z imprez.

• Qurek 14 recenzji

05.05.2013, 03:10 napisał:

Najlepszy

Zdecydowanie najlepszy kebab w Warszawie... Szczególnie na cienkim cieście. Zawsze tam wracam i zawsze jest mistrzowski... Turecki Kebab z prawdziwego zdarzenia, stworzony przez rodowitych przyjaciół znad Bosforu, lepszy od Kiga i Amrita w mojej skromnej ocenie :).

• kebabmen 17 recenzji

31.07.2013, 13:11 napisał:

Kebabmen

Dziś stwierdziłem, że amrit mi się przejadł i czas spróbować czegoś innego. Zaciekawiony opiniami innych odwiedziłem Sapko, niestety już na wejściu wrażenie było bardzo średnie gdyż stojąc przed ladą żadna osoba nie pofatygowała się nawet zapytać ''co dla pana''. Po mojej interwencji niemiła pani zza lady powiedziała, że jak kucharz zrobi kebaba dla innego klienta dopiero raczy się mną zająć. Zamówiłem kebab baranina/kurczak (24 zł). Czas oczekiwania 10 minut - lokal pusty, smakowo niestety przeciętnie tak baranina jak i kurczak, jedyne co podreperowało wizerunek to podanie herbaty tureckiej w cenie i bardzo miła pani przynosząca mi danie.

• Siro 8 recenzji

18.05.2013, 16:40 napisał:

Najlepszy Kebab w Warszawie

Jak w tytule: najlepszy kebab w Warszawie, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że w całej Polsce. Polecam barninę (na cienkim lub w bułce) ze szpinakiem/ bakłażanem w jogurcie/ szopską - ostry lub średni sos - MEGA! Szkoda jedynie, że za wyżej wymienione dodatki płaci się oddzielnie, więc koszt takiego kebaba to ok. 18 zł. Dodatkowo spoko obsługa, z którą łatwo się zaprzyjaźnić :).

• Armage 8 recenzji

13.06.2013, 20:00 napisał:

NIE najlepszy kebab w Warszawie

Po opiniach typu: "Najlepszy kebab w Warszawie" postanowiłem to sprawdzić. Na początku było nieźle, na grubym za 10 zł. Czyli standardowo. Bułka dobra nie mam zastrzeżeń, elegancko wypieczona i smaczna. Surówka z pekińskiej kapusty nawet znośna do tego ogórek i pomidor na plus. Ale cebula to jakaś porażka. Krążki cebulowe? W kebabie? Dobrze, że nie były w panierce (chociaż może by lepiej wtedy smakowało). Słowem za dużo cebuli która trochę popsuła smak kebaba który sam w sobie nie był jakiś najlepszy. Sos mieszany nie był dobry, ale nie był też zły. Najważniejsze co w kebabie, czyli mięso. Było niezłe, ale jak dla mnie mogło by być lepiej doprawione, no i oczywiście mogło by być go więcej. Jadałem lepsze mięso, chociażby w Amricie lub Kebab kingu. Więc jeżeli dla kogoś to jest najlepszy kebab w Warszawie to może po prostu nie jadł innych kebabów? Zdecydowanie jest to co najwyżej średni kebab, ale na pewno nie najlepszy.

Data wizyty w lokalu: 13 czerwca 2013, godz. 18:00

• turek28 1 recenzja

21.04.2013, 22:55 napisał:

Prawdziwa kuchnia turecka

Po pierwsze zacznę od tego, iż są tylko dwa lokale w całej Warszawie, które potrafią w odpowiedni sposób zaserwować kuchnię turecką. Są to Efes i moje ulubione Sapko. Reszta knajp to bez dwóch zdań kebab po polsku no i może syryjski Amrit gdzie mięso jest słabej jakości, a sosy ciężkie. Jeżeli lubisz kurczaka, dużą bułę z dużą dużą dużą dużą ilością mięsa, kapustę pekińską, ogórka i masę ciężkich sosów to znaczy, że to miejsce nie jest dla Ciebie.
    Sapko ma to coś czego nie mają inni tzn. mięso z najwyższej półki. Mówię o baraninie, ponieważ z kurczaka moim zdaniem nie ma sensu zamawiać. Większość turków je kebab tylko w lawaszu (cienkim placku) z baraniną bez sosu z samą cebulą i pomidorem do tego ewentualnie natka pietruszki oraz sok z cytryny (to pierwsza opcja). Pamiętajcie o tym, aby koniecznie rezygnować z kapuchy (Turcy myślą, że my tak lubimy). Drugą opcją to kebab z baraniną, cebulą papryczkami i sałatką szopską również bez sosu.
    Na każdym ze stolików znajdują się dwa pyszne sosy łagodny na bazie jogurtu naturalnego oraz drugi na bazie ostrych papryczek więc każdy dopasowuje sobie ilość sosu do własnych potrzeb. Kolejną kwestią jest przepyszna baklawa, którą należy zawsze zamówić na deser. Polecam również pyszny Ajran, który znakomicie gasi pragnienie (skład: jogurt naturalny, woda i sól). Dla mnie to najlepsze miejsce z tureckim jedzeniem. Trzeba wiedzieć jak zamawiać, aby wzbudzić respekt u Turków. Tam właśnie Turcy to 50% klientów to też kolejny fakt i argument, iż mamy doczynienia z oryginalną kuchnią, a nie jakiś fast-foodem.

Data wizyty w lokalu: 21 kwietnia 2013, godz. 23:07

• wielki_bic 1 recenzja

14.04.2013, 19:54 napisał:

Bardzo słaby kebab

Mała bułka, sos średni, mało sosu (3/4 kebaba to sucha bułka z mięsem), surówka bez rewelacji, niektóre żylaste kawałki mięsa były nie do pogryzienia. Jedyny plus to dużo mięsa, ale praktycznie się je suchą bułkę z mięsem, bez żadnego smaku.
    Jeden z najgorszych kebabów jakie jadłem, wielki zawód.

Data wizyty w lokalu: 14 kwietnia 2013

• michalsz 4 recenzje

02.11.2012, 16:10 napisał:

Więcej mięsa proszę...

Bardzo dobry kebab, mięso i sosy...
    Jadam tam często, zauważyłem tylko jedną niepokojącą rzecz - coraz mniej mięsa w kanapce, a coraz więcej kapusty pekińskiej... często przeginają, niestety...
    Zresztą - spójrzcie sobie na kebab w przekroju od góry, a zobaczycie, o czym piszę...
    Za 11 złotych można chyba dołożyć cztery kawałki mięsa więcej?