Restauracja Pałacyk Wielicki

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Wieliczka
4.0

ul. Łąkowa 31 32-020 Wieliczka
tel: (12) 357-50-49
typ lokalu: restauracja, zajazd typ kuchni: włoska, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• czterdziesciicztery 7 recenzji

29.12.2013, 17:07 napisał:

Kiepska szarlotka

Zamówiona szarlotka z lodami okazała się bardzo słaba i mało smaczna. Dla mnie to była najgorsza szarlotka jaką jadłem. Jedynie lody, ratowały troszkę całość, bo były dobre.
    Szarlotka zaniża całościową ocenę.

Wystrój schludny i czysty. Przyjemnie można spędzić chwilę.

Obsługa poprawna, ale nic wyjątkowego.

• irekkacz 66 recenzji

31.07.2011, 22:51 napisał:

Smaczne jedzenie, elegancki lokal

W sobotę wybraliśmy się na rodzinny obiad do restauracji w Pałacyku Wielickim. Z zewnątrz budynek sprawia wrażenie pretensjonalnego. Jednak po wejściu do środka widzimy elegancki, gustownie urządzony lokal z pewnymi cechami domu weselnego - widać, że często urządzane są tutaj wesela i inne imprezy. Obsługa bardzo grzeczna, uprzejma. Są dania dla dzieci - wybraliśmy dla nich rosół i polędwiczki z kurczaka. My zjedliśmy także rosół oraz panierowany filet z kurczaka z dufinkami i ziemniakami gotowanymi. Do tego bufet sałatkowy - sałatki umieszczone są w chłodziarce, duży wybór. Nam najbardziej smakowały - surówka z marchewki i mizeria. Na deser lody z bitą śmietaną. Czas oczekiwania krótki, potrawy smaczne. Napoje w niskich cenach, nie to co w centrum Krakowa :)

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2011, godz. 13:00

• Tompo 1 recenzja

27.06.2012, 19:02 napisał:

Nie polecam na kolację

Niestety, w tygodniu nie polecam wyjścia na kolację do tego lokalu, będąc o godzinie 20.30, (mimo iż teoretycznie restauracja czynna jest do 21.00) możecie Państwo liczyć jedynie na to " co da się szybko przygotować" czytaj, kurczak w panierce. Do tego Pani z obsługi, wyraźnie niekompetentna, tłumacząc dlaczego możemy zjeść tylko nieszczęsnego kurczaka, z rozbrajającą szczerością stwierdziła iż zarówno ona, jak i kucharze mieli dziś ciężki dzień. Niestety, my rownież mieliśmy nielekki, i przynajmniej chcieliśmy zjeść smaczną kolację w miłej atmosferze. Okazało się, że w Palacyku to nie możliwe. Dodam uczciwie, iż jedzenie jak do tej pory było naprawdę smaczne, niestety wczoraj nie dane było nam skorzystać. Raczej w przyszłości również, gdyż dzięki temu, nieopodal jest wspaniała restauracja, gdzie można świetnie zjeść, w miłej atmosferze, bez ponaglania i tupania nóżkami.

Data wizyty w lokalu: 26 czerwca 2012

• bernas 1 recenzja

19.06.2012, 06:55 napisał:

Bardzo dobry wybór - pyszne jedzonko, miła obsługa i przystępne ceny

Wygląd zewnętrzny mnie osobiście nie zachęcał do wyboru akurat tego lokalu, ale się przełamałem i uważam, że lepiej trafić nie mogliśmy.
    Byliśmy tam grupą - 8 osób. Zamówiliśmy kilka różnych pozycji z menu (zupka cebulowa, stek wołowy, żeberka, sandacz, placek z gulaszem) - wszystkie rewelacja. Brawa dla kucharza - ze świecą takiego szukać. Porcje były bardzo duże, ale nie to jest wyznacznikiem jakości restauracji. Ceny są "normalne" - nie jest tu drogo. Obsługa bardzo grzeczna i miła.
    Polecam ten lokal każdemu kto ma wyrafinowany smak i lubi smacznie zjeść.

Data wizyty w lokalu: 26 lutego 2012

• lEnU 28 recenzji

12.06.2011, 05:20 napisał:

Jest dużo lepiej

To już moja druga opinia pałacyku, tym razem muszę przyznać, że jest lepiej, a z reguły niestety knajpy podupadają, więc tym większy podziw dla właścicieli. Jako że mam dość blisko, ostatnimi czasy bywałem kilka razy w pałacyku, a po moich dawnych wizytach zarzekałem się, że moja noga tam więcej nie stanie. Na szczęście jedzenie jest o wiele lepsze, jest po prostu dobre - jadłem tam i dobrego steka (wiedzą co to znaczy średnio wysmażony albo nie mieli czasu go zepsuć :):) i dobrego pstrąga (w porównaniu do czegoś co przywieźli mi ostatnio z Magillo to niebo w gębie) – nic wymyślnego, ale przecież nie o to chodzi w przydrożnej knajpce. W stosunku do tego co było kiedyś tylko owe surówki się mocno zepsuły. Obsługa daje radę, a widziałem ją w akcji najazdu kilku autokarów – bardzo sprawnie dali sobie radę z dużą ilością zamówień. Ogólnie – tak trzymać. Co do wystroju, cóż jak jest nie da się ukryć – nie każdy został obdarzony zmysłem poczucia estetyki i o ile wnętrze jeszcze ujdzie, to „pałacyk” po rozbudowie straszy jeszcze bardziej jak dawniej, szpecąc i tak mało reprezentacyjne miejsce, znam ludzi co nie chcą się wybrać na kręgle do tak wyglądającego monstrum (himalaje kiczu). A z drugiej strony plus właśnie za zafundowanie Wieliczce miejsca z dobrą siłownią i kręglami.

Data wizyty w lokalu: 27 maja 2011

• izabella1 2 recenzje

14.12.2011, 22:30 napisał:

Restauracja bardzo elegancka z miłą obsługą i dobrym jedzeniem

Przejeżdżałam wiele razy obok tego miejsca i miałam ochotę tam wstąpić, wydawało mi się jednak, sądząc po samym wyglądzie budynku, że jest to restauracja dla mnie za droga. W końcu się odważyłam i najpierw wpadłam na kawę. Przeanalizowałam kartę i okazała się, że ceny są przystępne, w porównaniu do centrum Krakowa, gdzie często bywam, wręcz niskie. Nazajutrz ze znajomymi przyszliśmy na kolację. Miejsce bardzo eleganckie, w tle spokojna muzyka. Menu bardzo ciekawe, szczególnie możliwość wyboru do każdego mięsa lub ryby kilkunastu sosów. A jest z czego wybierać! Ja zamówiłam zupę grzybową, polędwiczkę wieprzową z oscypkiem i boczkiem w sosie z zielonego pieprzu. Zupa pyszna, jak u babci. Drugie danie to była istna poezja, chociaz nie mogłam dojeść, z racji że porcja bardzo duża. Na koniec doprawiłam się szarlotką. Palce lizać. Opinie współbiesiadników były podobne. Z racji, że było późno, a my chcieliśmy się jeszcze zabawić kelner grzecznie zaproponował przejście do budynku obok, gdzie znajduje się bar nocny i kręgielnia. Tutaj znów miła niespodzianka. Zupełnie inny nastrój, głośna muzyka, możliwość zagrania w kręgle lub bilard. Co prawda nie udało nam się zagrać z powodu zajętych torów, ale przesiedzieliśmy do północy w miłej atmosferze popijając drinki i grając w bilard oraz darta. Lokal oferuje również pizzę, ale z racji, że brzuchy mieliśmy pełne nie spróbowaliśmy. Ze szczerym sercem polecam tę restaurację. Na pewno tam wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 10 grudnia 2011

• mslusarek 1 recenzja

09.06.2011, 16:17 napisał:

Fantastyczne miejsce

Miałam przyjemność organizować w tym miejscu wesele.
    Jedzenie: przepyszne, w szczególności żurek w chlebie, rewelacyjne wędliny własnej produkcji (polecam schab ze śliwką, kabanosa czy kiełbasę).
    Obsługa: bardzo miła, szybko rozwiązująca zaistniałe problemy (w naszym przypadku było to usunięcie nieproszonych gości).
    Wystrój sal: bardzo gustowny, bez zbędnego przepychu, z telebimem, ponieważ mieliśmy wesele na dwóch poziomach, dzięki niemu goście siedzący na górze mieli podgląd tego, co się dzieje na sali tanecznej.
    Fajną sprawą jest też taras - miejsce dla palących gości, jak i tych, którzy przez chwilę chcą sobie odpocząć na powietrzu.
    Jeżeli chodzi o cenę, to jest to zależne od ilości gości, ale właściciele w tej kwestii są bardzo elastyczni.
    Polecam ten lokal każdemu, kto jest w trakcie organizacji wesela.

• Krakowiak 111 recenzji

21.01.2010, 23:28 napisał:

Piękny budynek reprezentacyjny, pyszne dania, tanio

Jak sama nazwa wskazuje, jest to Pałacyk. Fachowa obsługa, tanio, pyszne jedzenie, świeże i soczyste. Można tu znaleźć takie rarytasy jak smardze czy rydze... coś pysznego. POLECAM.

• Rzapka 1 recenzja

12.07.2010, 19:20 napisał:

Piękny wystrój, miła i fachowa obsługa i smaczna kuchnia

Mieliśmy przyjemność organizować nasze wesele właśnie w Pałacyku Wielickim. Rodzina jak i goście bardzo chwalili kuchnię. Wszyscy dostali ciepłe posiłki ciepłe i pyszne. Obsuga oraz właściciel stanęli na wyskości zadania przy organizacji naszej imprezy, a także przed nią służąc nam radą tam gdzie było to konieczne. Mogę z czystym sumieniem polecić ten lokal każdemu. Osoby o innowacyjnych pomysłach też będą zadowolone z otwartego podejścia właścicieli - u nas pojawili się nasi znajomi motocykliści i również zostali miło podjęci napojami i lodami.

• lEnU 28 recenzji

19.06.2009, 19:40 napisał:

Raczej na nie!

Do odwiedzin skłoniły mnie pochlebne opinie nie tylko z portalu gastronautów. Niestety pałacyk rozczarowuje. Po kolei. Jedzenie – jeśli ktoś chce się napchać to miejsce odpowiednie, jedzenie przeciętne, ale po odwiedzinach nie musiałem już jeść kolacji. Co jadłem wyleciało mi z głowy szybciej niż z brzucha, dopiero żona przypomniała, że to było coś z kurczaka. Plusem są sałatki do samodzielnego wyboru z lady – rzeczywiście świeże, choć nie ma co liczyć na wybór jak w barze sałatkowym, rządzi prostota – krojone pomidory, ogórki kiszone itp. Duży minus kiepska kawa.
    Wystrój – w stylu domu weselnego, niegroźny, ale raczej zadowoli tirowców lub podróżnych co to przed samym Krakowem chcą coś zjeść, na randkę to byłby lekki obciach. Ładnie wygląda taras, ale trochę za blisko drogi. Generalnie kiepsko.
    Obsługa miła i to plus tego przybytku. Jest jeszcze jeden wielki plus lokalu – pomyśleli tu o rodzinach z dziećmi. Dobre krzesełka dla dzieci, w toalecie przewijak, mają menu dla dzieci, na koniec miły gest z rachunkiem - mała dostała lizaka. Minus, że można palić – obiad kończyliśmy w oparach smrodu z sąsiedniego stolika.
    Za to sam rachunek zbyt wysoki w stosunku do oferty. Podsumowując – jedziesz do Krakowa, a liczy się ilość – jak masz umrzeć z głodu to możesz tu wstąpić, tyle że lepiej a i nie drożej możesz spokojnie zjeść w mieście.

Nowe w okolicy: Wieliczka