Restauracja Gama

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Wola
3.1

ul. Wolska 38 01-188 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 251-93-71
typ lokalu: bistro, restauracja typ kuchni: europejska, desery, polska, pierogi, drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• derwisz4 980 recenzji

28.05.2014, 21:49 napisał:

Solidnie po polsku

Co roku odwiedzam Gamę, zapraszany na przyjęcie. I tym razem wnętrze było miłe, bo jasne, choć nieco zmienione (nie ma już osobnych lóż i balkoników). Na fotosach na ścianie stara warszawska Wola. Obsługa profesjonalna, sprawnie i szybko nakrywa i podaje potrawy.
    Na obiad podano dwie zupy do wyboru. I ja z kolegą wybrałem esencjonalną gorącą ogórkową zamiast rosołu i chyba dobrze, bo były w niej ciekawe kluski lane. Na drugie otrzymaliśmy jednakowe danie, czyli tradycyjne zrazy zawijane z ogórkiem w sosie myśliwskim do świetnych klusków śląskich i buraczków oraz surówki z kapusty białej. Na deser truskawki ze śmietaną.

W drugiej części przyjęcia - po konferencji - podano półmiski z przekąskami, a w tym znakomity tatar z żółtkiem przepiórczym, cebulką i ogórkiem oraz na ciepło wyśmienitego dorsza pieczonego, wołowinę po bułgarsku i skrzydełka z kurczaka. Kawa, herbata, wino i alkohole do ciast i owoców dopełniały uczty. W sumie był to przykład solidnej kuchni polskiej, tworzącej przyjazną atmosferę.

Data wizyty w lokalu: 28 maja 2014

• Oriana86 55 recenzji

27.02.2013, 15:26 napisał:

Panierka z rybą, ale są zadatki na dobrą jadłodajnie

Wpadliśmy z A. na lunch po pracy. Z racji piątku wybraliśmy filet z mintaja, bez problemu ziemniaki z wody zamieniono mi na ryż, a chłopakowi na puree. Duży plus za to, bo istnieją jeszcze restauracje, w których takie kombinowanie stwarza problem.

Bez spoglądania w menu zamówiłam herbatę, jakież było moje zdziwienie gdy na rachunku okazało się, że kosztuje 9 zł.

Lunch kosztował 15 zł... Szkoda tylko, że wielka porcja ryby okazała się w połowie panierką, nie mniej było smaczne. Surówka również wyjątkowa dobra.

Wyszliśmy najedzeni bez zbytniego uszczerbku w portfelu, tylko ta herbata... odbijała mi się całe popołudnie ;)

W srodku lokalu czysto, jasno i miło, elegancko przygotowany stół. Pan kelner bardzo miły i uczynny.

Data wizyty w lokalu: 15 lutego 2013

• JuniorO 6 recenzji

28.06.2013, 18:12 napisał:

Średnio, średnio

Wpadliśmy tam dzisiaj z chłopakiem, żeby zjeść jakiś niezbyt drogi lunch. On zamówił zestaw lunchowy (udko + zupa), ja - polecane danie dnia. Czekaliśmy baaardzo długo, na napoje ok. 10 na zupę jakieś 25 min od przyjścia, a na dania ok. 45 min od wejścia.
    W smaku - okej, porcje też odpowiednie, żeby się najeść, ale bez przejedzenia. Wydaje mi się, że mój kurczak (pierś, ze szpinakiem) był przyprawiany kostką rosołową, a nie normalnymi przyprawami. Chłopak swoje udko chwalił i rzeczywiście zjadł je momentalnie :).
    Obsługa - mocno nieogarnięta, minusem były również niezbyt czyste filiżanki/szklanki/czajniczek.

Data wizyty w lokalu: 28 czerwca 2013

• slawek_waw 3 recenzje

21.02.2013, 18:03 napisał:

Mała restauracyjka ze świetnym jedzeniem

Małe zaskoczenie, wyskoczyliśmy na lunch z pracy, kolega był wcześniej i mocno zachwalał. Wzięliśmy zestawy luchowe (filet z kurczaka + rosół z makaronem) porcje były duże i sycące, a wszystko za niecałe 20 złotych.
    Okazuje się, że to jedyne miejsce w okolicy, gdzie po pracy można wyskoczyć na oglądanie meczu przy piwie.

Data wizyty w lokalu: 19 lutego 2013, godz. 13:00

• catherine18 1 recenzja

10.02.2013, 20:01 napisał:

Odradzam!

Witam! Niestety, ale jestem bardzo niezadowolona z jedzenia, które jest tam serwowane. Po prostu wyrzucone pieniądze w błoto. Chodzę po wielu restauracjach i jeszcze nie spotkałam sie z czymś takim. Zupy podawane są w takich ilościach, że moje dziecko może zaspokoi pierwszy głód, ale obawiam się, iż samą wodą nie da rady. Inne dania są serwowane może schludnie lecz bez smaku i jakości. Sądziłam, iż cena trochę zobowiązuje jeśli chodzi o jakość dań. Okres oczekiwania jest długi jak na takie dania, ale na spotkania biznesowe tylko z kawą jest stosownym miejscem.

Data wizyty w lokalu: 10 lutego 2013, godz. 12:00

• derwisz4 980 recenzji

30.06.2011, 09:33 napisał:

W centrum Woli

Dawniej była tu kawiarnia Dorotka, a obecnie restauracja Gama, należąca do "Społem" WSS Wola, podtrzymująca dawne tradycje popularnych obiadowych knajp warszawskich. W dobrym punkcie, bo niedaleko skrzyżowania Wolskiej i Młynarskiej i dawnego PDT Wola, wabi tradycyjną kuchnią polską i umiarkowanymi cenami. Klasyczny schabowy z kapustą, schab pieczony, świetny dewolaj, domowe, sycące zupy, z przystawek tatar wołowy, nóżki w galarecie, ryba po grecku, a na deser ciastka i lody. Piwo z beczki Beck's i Żywiec. Szkoda tylko, że lokal nie ma swojej strony internetowej. Wystrój skromny i elegancki, na ścianach wystawy obrazów, oświetlenie kinkietowe, a w końcu sali dyskretne loże-balkoniki. Lokal dobry na obiad w gronie rodziny, kolegów lub rezerwowane przyjęcie. Latem obszerny ogródek pod parasolami.

• cedr 2 recenzje

18.01.2013, 18:32 napisał:

Dobry adres, żeby coś zjeść

Spędziłam w Gamie sylwestra. Było czarująco. Jedzenia mnóstwo, same frykasy, pięknie podane. Mogłam zjeść to, na co miałam ochotę, kelner nie napastował mnie, ani talerzyki z jedzeniem nie znikało, jak szłam tańczyć. Pyszny był mus cielęcy, delikatny, puszysty, świetnie doprawiony. Znakomite polędwiczki wieprzowe ze szpinakiem, kaczusia pieczona palce lizać. Naprawdę pyszne jedzenie. Znakomita atmosfera. Muzyka do słuchania i tańczenia. Polecam to miejsce. Ja na pewno będę je odwiedzać.

Data wizyty w lokalu: 01 stycznia 2013

• johanabaker 4 recenzje

01.08.2012, 13:54 napisał:

Smaczne jedzenie na Woli

Ostatnio żołądek zaprowadził mnie do Restauracji Gama. Pomna jej krwawej historii, zajrzałam tam z pewną dozą nieufności.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy od progu przywitały mnie jasne wnętrza i przyjemna atmosfera. Z rozmowy z kelnerem okazało się, że lokal przeszedł ostatnio gruntowny remont i nowa właścicielka z dużą dbałością podchodzi do kwestii tak wystroju wnętrza, jak i smaków na talerzu.

Postanowiłam więc sprawdzić co ma do zaoferowania polska kuchnia restauracji. Na początek chłodnik - porcja wydawała mi się nie za wielka, ale po jej zjedzeniu zastanawiałam się czy mam jeszcze miejsce na drugie. Udało się i soczysty schabowy z zasmażaną kapustą wylądowały w moim brzuchu. Mój partner był nie mniej zadowolony - żurek i golonka zrobiły swoje i był już uśmiechnięty do końca dnia. Wszystko estetycznie i szybko podane. Do tego rachunek z napojami poniżej 100 zł.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona restauracją, którą przecież mijam od lat. Szkoda, że wcześniej tam nie zajrzałam, ale na pewno będę wracać.

Data wizyty w lokalu: 28 lipca 2012, godz. 18:00

• majorKorosz 1105 recenzji

05.06.2009, 10:13 napisał:

Mroczna przeszłość, jasna teraźniejszość

W miejscu dzisiejszej restauracji "Gama" była przez wiele lata kawiarnia "Dorotka". W latach 90. zamknięto "Dorotkę" i powstała "Gama". Wkrótce lokal zasłynął największą w Polsce gangsterską dintojrą. Położono trupem pięciu ludzi. To też już historia. Dziś "Gama" to całkiem sympatyczna knajpa w samym sercu starej Woli, gdyż na osiedlu Wawelberga. Można zjeść niezły rosół lub barszcz czerwony. Dania główne jadłem tam raz i też dobrze wspominam. Główna sala utrzymana w ciepłej tonacji. Czasem bywają tu wystawy obrazów. To nadaje lokalowi nieco artystycznej atmosfery. Obsługa nie każe długo czekać. Słowem do "Gamy" można śmiało wstąpić. Dodam jeszcze, że nie jest tu drogo.