Restauracja Da Vinci

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Rzeszów
3.0

ul. Matejki 4 35-064 Rzeszów
tel: (17) 853-66-77
typ lokalu: restauracja typ kuchni: włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Venom99 12 recenzji

06.12.2014, 17:19 napisał:

Cena nie idzie w parze z jakością

Dzisiaj odwiedziliśmy w kilka osób Da Vinci licząc na dobre włoskie jedzenie. Wydaliśmy 154 zł za dania dla 5 osób. Zamówiliśmy pizze, sałatkę, makaron, lasagne i fasolkę po bretońsku :) Pizza nie była typową pizzą na cienkim włoskim cieście. Zawierała mnóstwo sosu pomidorowego, który zabijał smak pozostałych składników – salami i kiepskiej jakości mozzarelli. Makaron tagliatelle ze szpinakiem i kurczakiem był chłodny i źle doprawiony. Sałatka z kurczaka z sosem balsamicznym zawierała śladowe ilości kurczaka i sos balsamiczny na pewno nim nie był i tak nie smakował. Fasolka po bretońsku była z drobnej fasolki z dodatkiem bułki kupionej w sklepie, a nie wyrobionej w restauracji jak to powinno wyglądać. Jedynie lasagne Przede wszystkim składniki użyte w tych potrawach były bardzo niskiej jakości. Czas oczekiwanie na jedzenie - około 30 minut ... dość długo. Chcąc spróbować włoskiego jedzenia na pewno nie kierujcie się do tej restauracji – bardzo słaby stosunek jakości do ceny.

Data wizyty w lokalu: 06 grudnia 2014

• Katinkaaa 5 recenzji

14.07.2014, 12:16 napisał:

Przypadkowy obiad w Da Vinci

Do Restauracji Da Vinci trafiliśmy całkiem przypadkowo szukając miejsca na obiad w upalne, lipcowe popołudnie. Usiedliśmy na zewnątrz i okazało się, że ogródek należy właśnie do Da Vinci. Kelnerka podała kartę, która zniechęciła mnie wysokimi cenami na tyle, że postanowiłam poszukać innego miejsca. Jednak upór mojego partnera aby tam pozostać sprawił, że jednak zamówiliśmy coś do jedzenia i picia. By bardzo nie przepłacać wybrałam coś z ciekawej wkładki do menu z hiszpańską kuchnią - Paellę z owocami morza, która oznaczona była jako danie na 2 osoby i miała w miarę atrakcyjną cenę 22 zł, mój partner gnocchi vedri - kule szpinakowe z serkiem ricotta. Na zamówienie czekaliśmy ok. 20 minut. Gnocchi danie raczej lekkie, choć podobno sycące. W smaku OK, ale może trochę za mało wyraziste jak na mój gust. Jednak paella okazała się strzałem w 10. Duża porcja podana na patelni faktycznie mogłaby nasycić 2 osoby. Duża ilość owoców morza była miłym zaskoczeniem, zazwyczaj trzeba ich szukać na talerzu. Dobrze doprawiona, bardzo smaczna. Zdecydowanie chętnie zjem ja raz jeszcze. Obsługa sympatyczna, może trochę nie do końca rozgarnięta, młoda i chyba nie znająca bardzo dobrze karty. Za to kucharz zdecydowanie zna się na tym co robi. Widziałam wnętrze, bardzo sympatyczne, jasne i przytulne w stylu włoskiem knajpki idealne na romantyczną kolację czy obiad choć może sprawiać wrażenie miejsca nieco sztywnego. Podsumowując miłe miejsce z dobrym jedzeniem, ale nie na każdą kieszeń.

Data wizyty w lokalu: 13 lipca 2014

• dzikant 167 recenzji

09.04.2013, 14:52 napisał:

Przyjemnie jak na Rzeszów ;)

Jakoś omijałam tą restaurację, wiedziałam, że ma różne opinie. W Rzeszowie panuje takie pojęcie, że jest to droga knajpa i na specjalne okazję. Omijałam ją szerokim łukiem aż do niedzieli. Miałam urodziny, a byliśmy zmarznięci i głodni w okolicach rynku. Wnętrze mogłoby być mniej kiczowate w niektórych momentach, ale panuje fajny przyciemniony klimat, nawet lekko romantyczny. Karta bardzo przypadła mi do gustu, nie było 150 pozycji tylko konkrety. Wybraliśmy dwa makarony i zupę-krem pomidorowy. Był bardzo dobry, podany dodatkowo z małymi bułeczkami z ciasta pizzowego i oliwą czosnkową. Moje ravioli z grzybami było pyszne, gęsty i aromatyczny smietanowy sos do tego (26 zł) i makaron gruby z cukinią, papryką i pomidorami... Hm co do tego dania to gorzej, bo sos był trochę zupą i to mało wyrazistą w smaku. Nie polecałabym wybierać. Jeśli komuś nie straszne wydać ok. 30 zł za danie to polecam to włoskie jedzonko na jakąś okazję ;) A - dużym minusem był grzaniec piwny - zasłodzony na wskroś, nie mogłam zidentyfikować jaki to smak.

Data wizyty w lokalu: 07 kwietnia 2013

• tom-jerry 1 recenzja

27.03.2014, 18:35 napisał:

Przepysznie

1. Miła obsługa.
    2. Czas oczekiwanie na danie główne około 40', więc głodnym polecam zamówić małą przystawkę, która uprzyjemni ten czas ;).
    3. Zawsze jem tam pizze z duszonymi prawdziwkami, po prostu rewelacyjna (smak prawdziwków... mmm.. :))! Na cienkim cieście, z dużą ilością dodatków! Ku zaskoczeniu, nie tak jak w pizzeriach- dużo ciasta i szukanie dodatków. Ta pizza po prostu miała same dodatki! Cena około 20-24 zł za pizze, którą jedna osoba się bardzo napełni!
    4. Jeśli chodzi o zupy... dobre, jednak cena stosunkowo wysoka.

• stonka_bez_ogonka 4 recenzje

13.09.2013, 23:09 napisał:

Mieszane uczucia

W lokalu byłam cztery razy. Za pierwszym razem, jakieś 2 lata temu, było naprawdę rewelacyjnie, raczej drogo, ale pysznie i szybko, miła obsługa oraz przyjemna atmosfera. Zachęcona dobrymi wspomnieniami z pierwszej wizyty, wróciłam tam rok później i niestety czar prysł. Na swoje zamówienie czekaliśmy bardzo długo, bo prawie godzinę, porcje były znacznie mniejsze i już nie smakowały tak jak ostatnim razem. W tym roku w lokalu byłam dwa razy i w menu jest już adnotacja, że na potrawy trzeba czekać do 50 minut, chociaż my na dwie potrawy (2 stoliki oprócz nas) czekaliśmy ok. 60 min. Ceny makaronów (20-30 zł) są jeszcze do przełknięcia, chociaż nie jest to szczególnie tanio jak na przeciętną jakość tych dań. Dania mięsne czy ryby zdecydowanie za drogie.
    Obsługa zbyt nachalna jak dla mnie, ale generalnie nie jest źle. Bywało lepiej, ale cóż.
    Wystrój lokalu jest bardzo oryginalny. Za pierwszym razem robi naprawdę piorunujące wrażenie. Niestety, po kilku wizytach przejada się i można dostrzec jego słabości (np. sztuczne rośliny wyglądające raczej kiczowato). Słabym punktem jest też psująca atmosferę i wystrój restauracji muzyka z jakiegoś radia.
    Podsumowując, lokal dobry, ale tylko na jedną wizytę (jeśli się ma wystarczająco dużo czasu i pieniędzy).

• junkers51 17 recenzji

26.03.2013, 11:06 napisał:

Bardzo przeciętnie

Poszedłem tam tylko na lekki makaron, smak i sposób podania bardzo przeciętnie, porcje spore i już wiem, że płaciłem za ilość, a nie za jakość. Na pewno nie wrócę, bo 25 zł za spaghetti w takim wykonaniu to stanowczo za dużo.

Data wizyty w lokalu: 19 marca 2013

• Aisza000 6 recenzji

10.04.2013, 19:35 napisał:

Godne polecenia

Witam, w tej restauracji udało mi się być tylko raz, ale wystarczyło! Byliśmy z mężem na kolacji, wystrój lokalu ok, klimatycznie fajnie choć jak dla mnie troszeczkę brakuje mi tam takiego ciepła i romantyzmu, ale na spotkania towarzyskie myślę, że ok, gdy byliśmy w Restauracji było parę zajętych stolików, na kelnera nie czekaliśmy długo jednak zaskoczyło mnie, że kelner nie do końca znał kartę i nie potrafił tak naprawdę trafnie polecić fajne danie, czas oczekiwania umiarkowany lecz potrawy mnie troszkę zawiodły, spodziewałam się po tej restauracji lepszej kuchni, ale nie jestem zbyt wybrednym konsumentem więc było ok. Jedynie co mnie zniechęciło to fakt, że potrawy nie są podawane gorące, a jedynie ciepłe, a to duży minus tym bardziej, że w restauracji nie było tłumu. Całość oceniam dobrze, ale nad poleceniem tego lokalu musiałabym się
    zastanowić, może na bardziej towarzyskie spotkania ten lokal bardziej się nadaje niż na fajną romantyczną kolację.

• alex1983 2 recenzje

02.06.2013, 20:43 napisał:

Nie polecam. Cena i jakość nie idą w parze!

Wystawiam opinię ponieważ strasznie zawiedliśmy się na tej restauracji. Z obiektywnego punktu widzenia restauracja wygląda bardzo przyjaźnie natomiast nie ma to nic wspólnego z jakością wydawanych posiłków. Przy rezerwacji ok. 20 osób i wygórowanej cenie jedzenie dostaliśmy zimne, mięso niezgodne z opisem:
    potrawa, polędwiczka wieprzowa ze śliwką w sosie własnym nie polecam. Otrzymaliśmy gulasz z kawałkami polędwicy w której nie mogliśmy się doszukać śliwki, a sos własny to była słodka breja. Ziemniaki zimne a surówki nie doprawione.
    Opisałem tylko drugie danie, natomiast przystawka i zupa były poniżej krytyki. Porcje jak kot napłakał.
    Jeśli chcecie zostawić swoje ciężko zarobione pieniążki za zimne i bez smakowe potrawy to tylko w DaVinci w Rzeszowie!

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2013

• misiauek 21 recenzji

02.10.2012, 21:14 napisał:

Dobra włoska restauracja

1. Niezły wystrój.
    2. Sprawna obsługa.
    3. Carpaccio mało wyraziste.
    4. Pizza domowa w dobrym tego słowa znaczeniu.
    5. Makron z łososiem świetny.
    6. Stek z łososia niezły.
    7. Bułeczki z oliwą jako starterek - rewelacja.
    8. Ceny do zaakceptowania (zwłaszcza jak ma się jakieś zniżki, a restauracja w kilku programach chyba uczestniczy).
    Podsumowując, jedna z lepszych włoskich knajp w jakich byłem, a jadałem też w kilku we Włoszech.

Data wizyty w lokalu: 07 września 2012

• bzusia 20 recenzji

24.09.2012, 10:46 napisał:

Smacznie

Byliśmy tam z mężem jakieś dwa miesiące temu na kolacji. Wystrój ok, ciepłe wnętrze z elementami nawiązującymi do klimatu Toskanii, jednak kilka elementów myślę, że kiepsko dopasowanych, jak mosteczek, po którym w butach na wysokim obcasie, musiałam się mocno skupiać, żeby nie skręcić kostki, to samo się tyczy fontanny i sporej ilości sztucznej roślinności, której nie toleruję w tego typu miejscach.

Obsłużono nas szybko i sympatycznie.

Obydwoje z mężem zamawialiśmy makarony, które bardzo nam smakowały. Ceny niskie nie są, ale tragedii nie ma.

Nowe w okolicy: Rzeszów