Restauracja Da Vinci

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Rzeszów
3.0

ul. Matejki 4 35-064 Rzeszów
tel: (17) 853-66-77
typ lokalu: restauracja typ kuchni: włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw_winner

W tym lokalu

Opencard-79x23

• dzikant 122 recenzje

09.04.2013, 14:52 napisał:

Przyjemnie jak na Rzeszów ;)

Jakoś omijałam tą restaurację, wiedziałam, że ma różne opinie. W Rzeszowie panuje takie pojęcie, że jest to droga knajpa i na specjalne okazję. Omijałam ją szerokim łukiem aż do niedzieli. Miałam urodziny, a byliśmy zmarznięci i głodni w okolicach rynku. Wnętrze mogłoby być mniej kiczowate w niektórych momentach, ale panuje fajny przyciemniony klimat, nawet lekko romantyczny. Karta bardzo przypadła mi do gustu, nie było 150 pozycji tylko konkrety. Wybraliśmy dwa makarony i zupę-krem pomidorowy. Był bardzo dobry, podany dodatkowo z małymi bułeczkami z ciasta pizzowego i oliwą czosnkową. Moje ravioli z grzybami było pyszne, gęsty i aromatyczny smietanowy sos do tego (26 zł) i makaron gruby z cukinią, papryką i pomidorami... Hm co do tego dania to gorzej, bo sos był trochę zupą i to mało wyrazistą w smaku. Nie polecałabym wybierać. Jeśli komuś nie straszne wydać ok. 30 zł za danie to polecam to włoskie jedzonko na jakąś okazję ;) A - dużym minusem był grzaniec piwny - zasłodzony na wskroś, nie mogłam zidentyfikować jaki to smak.

Data wizyty w lokalu: 07 kwietnia 2013

• tom-jerry 1 recenzja

27.03.2014, 18:35 napisał:

Przepysznie

1. Miła obsługa.
    2. Czas oczekiwanie na danie główne około 40', więc głodnym polecam zamówić małą przystawkę, która uprzyjemni ten czas ;).
    3. Zawsze jem tam pizze z duszonymi prawdziwkami, po prostu rewelacyjna (smak prawdziwków... mmm.. :))! Na cienkim cieście, z dużą ilością dodatków! Ku zaskoczeniu, nie tak jak w pizzeriach- dużo ciasta i szukanie dodatków. Ta pizza po prostu miała same dodatki! Cena około 20-24 zł za pizze, którą jedna osoba się bardzo napełni!
    4. Jeśli chodzi o zupy... dobre, jednak cena stosunkowo wysoka.

• stonka_bez_ogonka 4 recenzje

13.09.2013, 23:09 napisał:

Mieszane uczucia

W lokalu byłam cztery razy. Za pierwszym razem, jakieś 2 lata temu, było naprawdę rewelacyjnie, raczej drogo, ale pysznie i szybko, miła obsługa oraz przyjemna atmosfera. Zachęcona dobrymi wspomnieniami z pierwszej wizyty, wróciłam tam rok później i niestety czar prysł. Na swoje zamówienie czekaliśmy bardzo długo, bo prawie godzinę, porcje były znacznie mniejsze i już nie smakowały tak jak ostatnim razem. W tym roku w lokalu byłam dwa razy i w menu jest już adnotacja, że na potrawy trzeba czekać do 50 minut, chociaż my na dwie potrawy (2 stoliki oprócz nas) czekaliśmy ok. 60 min. Ceny makaronów (20-30 zł) są jeszcze do przełknięcia, chociaż nie jest to szczególnie tanio jak na przeciętną jakość tych dań. Dania mięsne czy ryby zdecydowanie za drogie.
    Obsługa zbyt nachalna jak dla mnie, ale generalnie nie jest źle. Bywało lepiej, ale cóż.
    Wystrój lokalu jest bardzo oryginalny. Za pierwszym razem robi naprawdę piorunujące wrażenie. Niestety, po kilku wizytach przejada się i można dostrzec jego słabości (np. sztuczne rośliny wyglądające raczej kiczowato). Słabym punktem jest też psująca atmosferę i wystrój restauracji muzyka z jakiegoś radia.
    Podsumowując, lokal dobry, ale tylko na jedną wizytę (jeśli się ma wystarczająco dużo czasu i pieniędzy).

• junkers51 15 recenzji

26.03.2013, 11:06 napisał:

Bardzo przeciętnie

Poszedłem tam tylko na lekki makaron, smak i sposób podania bardzo przeciętnie, porcje spore i już wiem, że płaciłem za ilość, a nie za jakość. Na pewno nie wrócę, bo 25 zł za spaghetti w takim wykonaniu to stanowczo za dużo.

Data wizyty w lokalu: 19 marca 2013

• Aisza000 6 recenzji

10.04.2013, 19:35 napisał:

Godne polecenia

Witam, w tej restauracji udało mi się być tylko raz, ale wystarczyło! Byliśmy z mężem na kolacji, wystrój lokalu ok, klimatycznie fajnie choć jak dla mnie troszeczkę brakuje mi tam takiego ciepła i romantyzmu, ale na spotkania towarzyskie myślę, że ok, gdy byliśmy w Restauracji było parę zajętych stolików, na kelnera nie czekaliśmy długo jednak zaskoczyło mnie, że kelner nie do końca znał kartę i nie potrafił tak naprawdę trafnie polecić fajne danie, czas oczekiwania umiarkowany lecz potrawy mnie troszkę zawiodły, spodziewałam się po tej restauracji lepszej kuchni, ale nie jestem zbyt wybrednym konsumentem więc było ok. Jedynie co mnie zniechęciło to fakt, że potrawy nie są podawane gorące, a jedynie ciepłe, a to duży minus tym bardziej, że w restauracji nie było tłumu. Całość oceniam dobrze, ale nad poleceniem tego lokalu musiałabym się
    zastanowić, może na bardziej towarzyskie spotkania ten lokal bardziej się nadaje niż na fajną romantyczną kolację.

• alex1983 2 recenzje

02.06.2013, 20:43 napisał:

Nie polecam. Cena i jakość nie idą w parze!

Wystawiam opinię ponieważ strasznie zawiedliśmy się na tej restauracji. Z obiektywnego punktu widzenia restauracja wygląda bardzo przyjaźnie natomiast nie ma to nic wspólnego z jakością wydawanych posiłków. Przy rezerwacji ok. 20 osób i wygórowanej cenie jedzenie dostaliśmy zimne, mięso niezgodne z opisem:
    potrawa, polędwiczka wieprzowa ze śliwką w sosie własnym nie polecam. Otrzymaliśmy gulasz z kawałkami polędwicy w której nie mogliśmy się doszukać śliwki, a sos własny to była słodka breja. Ziemniaki zimne a surówki nie doprawione.
    Opisałem tylko drugie danie, natomiast przystawka i zupa były poniżej krytyki. Porcje jak kot napłakał.
    Jeśli chcecie zostawić swoje ciężko zarobione pieniążki za zimne i bez smakowe potrawy to tylko w DaVinci w Rzeszowie!

Data wizyty w lokalu: 01 maja 2013

• misiauek 21 recenzji

02.10.2012, 21:14 napisał:

Dobra włoska restauracja

1. Niezły wystrój.
    2. Sprawna obsługa.
    3. Carpaccio mało wyraziste.
    4. Pizza domowa w dobrym tego słowa znaczeniu.
    5. Makron z łososiem świetny.
    6. Stek z łososia niezły.
    7. Bułeczki z oliwą jako starterek - rewelacja.
    8. Ceny do zaakceptowania (zwłaszcza jak ma się jakieś zniżki, a restauracja w kilku programach chyba uczestniczy).
    Podsumowując, jedna z lepszych włoskich knajp w jakich byłem, a jadałem też w kilku we Włoszech.

Data wizyty w lokalu: 07 września 2012

• bzusia 19 recenzji

24.09.2012, 10:46 napisał:

Smacznie

Byliśmy tam z mężem jakieś dwa miesiące temu na kolacji. Wystrój ok, ciepłe wnętrze z elementami nawiązującymi do klimatu Toskanii, jednak kilka elementów myślę, że kiepsko dopasowanych, jak mosteczek, po którym w butach na wysokim obcasie, musiałam się mocno skupiać, żeby nie skręcić kostki, to samo się tyczy fontanny i sporej ilości sztucznej roślinności, której nie toleruję w tego typu miejscach.

Obsłużono nas szybko i sympatycznie.

Obydwoje z mężem zamawialiśmy makarony, które bardzo nam smakowały. Ceny niskie nie są, ale tragedii nie ma.

• EWA_1985 4 recenzje

18.01.2013, 20:27 napisał:

Przyjemne miejsce

Przyjemne miejsce, wnętrze lokalu ciepłe, jednak stylizacja ala Da Vinci nie do końca trafia w moje gusta.
    Potrawy kuchni włoskiej smaczne, chociaż nie zachwycające, do tego wino dobre, ale i bardzo drogie. Jednym słowem jest poprawnie.

• mlodyrs 107 recenzji

28.02.2012, 18:20 napisał:

Upadek - drogo i byle jak

Po dłuższej przerwie udaliśmy się do Da Vinci i była to nasza ostatnia wizyta w tym lokalu.

Wnętrze od lat bez zmian, obecnie jest najmocniejszym punktem lokalu. Przydałoby się jednak lekkie odświeżenie.

Obsługa kiepska. Co prawda menu dostaliśmy od razu, ale nie dość, że musieliśmy zmienić stolik, bo nikt nie raczył zaświecić światła w sali, w której siedzieliśmy, to jeszcze musieliśmy czekać 15 minut na możliwość złożenia zamówienia. Potem obsługa ograniczyła się do podania zamówienia, posprzątania talerzy i przyniesienia rachunku.

Największą porażką było jedzenie.

Zamówiliśmy:
    - manzo alla neapoletana (36 zł) - okazało się zbrodnią na wysmażonej na podeszwę wołowinie, połączonej z kompletnie niedoprawionym sosem, w którym znalazł się nie przewidziany w menu kompletnie nie pasujący świeży kwaśny pomidor;
    - frutti di mare al cartoccio (32 zł) - owoce morza w makaronie reprezentowały trzy małe krewetki, dwa kawałki ośmiornicy i trzy mule, z czego dwie nie otwarte, makaron, który miał być czarny, był najzwyklejszym makaronem, a sos był kompletnie niedoprawiony z dominującym kwaśnym smakiem niedojrzałych pomidorów.

Oczywiście wszystko podane na niepodgrzewanych talerzach. Wołowina usmażona za wcześnie, więc zdążyła wystygnąć, zanim ją podano. O parmezanie do posypania makaronu też można zapomnieć. Czas oczekiwania ponad 30 minut.

Stosunek jakość/cena fatalny. Bez kuponu zniżkowego całość (z dwoma herbatami) kosztowała by 82 zł. Sporo, nawet gdyby jedzenie było dobre, ale przy tak kiepskiej jakości zdecydowanie za drogo.

W lokalu zatrzymał nas tylko kupon do wykorzystania, a od odesłania dań do kuchni - brak czasu. Szkoda, że dobre jedzenie jest już tylko historią. Na pewno tam nie wrócimy i zdecydowanie odradzamy.

Data wizyty w lokalu: 28 lutego 2012, godz. 16:00

Nowe w okolicy: Rzeszów