Restauracja Pałacowa

gdzie jesteś? województwo: lubelskie miejscowość: Wierzchowiska II
3.0

ul. Wierzchowiska II 134 24-200 Wierzchowiska II (przy drodze krajowej nr 17)
tel: (81) 581-02-25
typ lokalu: restauracja, restauracja hotelowa typ kuchni: międzynarodowa, polska cena dania głównego: 40 - 60 zł

• jajnick 914 recenzji

18.07.2011, 00:11 napisał:

Bardziej nacieszysz oko niż żołądek

Nie wchodziłem do środka. Był piękny, pogodny dzień - miejsce na werandzie wydawało się najprzyjemniejszym. Duże wrażenie robi piękne, zadbane otoczenie. Dużo różnorakiej zieleni. Jest także przyroda ożywiona (i to bardzo ożywiona) w postaci uwijających się jeżyków.
    Po zapoznaniu się z kartą dań, doznałem jednak przerażenia. Potraw ponad 100. Zup 11. A klientów niewielu. Wyobraziłem sobie te wszystkie dania, oczekujące na mnie w zamrażalnikach i chłodniach i apetyt powoli zaczął ustępować. Zdecydowałem się na karpia z rusztu. Podano go z ziemniaczanymi szyszkami oraz zieloną sałatą z ogórkiem, pomidorem i sosem vinaigrette.
    Karp był nawet nie najgorszy, choć widać było wyraźnie, że porcja była bezpośrednio przed usmażeniem rozmrażana. Szyszki ziemniaczane - półfabrykat - zachwycić nie mogły. Sałata niesmaczna. Pomidory szklarniowe. Ogórki też. Sos z saszetki.

Data wizyty w lokalu: 17 lipca 2011

• Derul 185 recenzji

12.12.2008, 22:33 napisał:

Pałacowo, ale smutnawo

Jedzenie całkiem smaczne, dosyć duży wybór. Lokal niesamowicie sympatyczny - pałac całą gębą, piękne otoczenie, trochę ciszy, za dużo os i much, kilka fajnych sal - tematycznie udekorowanych (fajne gipsowe krokodyle). Zupa smaczna, pstrąg na poziomie. Zastrzeżenie jedno - obsługa mało kontaktująca, może przesadzam, ale w pałacu takie obyczaje?

• halicz 210 recenzji

19.08.2008, 09:45 napisał:

Kuchnia na dalszym planie...

Odnoszę wrażenie, że zalety kuchni restauracyjnej stają się w Wierzchowiskach mniej istotne - to otoczenie - park, staw i starannie odnowione wnętrza starego dworu decydują o nastroju gości. Muszę przyznać, że niewiele widziałem w naszym kraju miejsc o podobnym klimacie - aż szkoda, że to znane jest chyba tylko lubelskim golfistom!
    Restauracja jest ogromna - zajmuje 5 sal, każda wykończona w nieco innym stylu. Podobała mi się niewielka sala myśliwska - chociaż inne tez robią wrażenie! Jeśli nie spodobają wam się wnętrza, możecie spożyć posiłek na tarasie lub o ogrodowej altanie - wybór należy do was! Karta dań - dosyć rozbudowana. Królują potrawy kuchni polskiej. Specjalnością jest "zupa dziedzica" - gęsta polewka na bazie rosołu z kurczaka i warzywa, podawana z mięsnym pulpetem. Interesująca w smaku - ale mnie nie zachwyciła. Jest kilka standardowych potraw z ryb (cena do 50 zł) i trochę dziczyzny (ceny w granicach 60 zł). W takim miejscu jak Pałacowa zabrakło mi bogatego wyboru win - ale to oczywiście kwestia gustu!

Nowe w okolicy: Wierzchowiska II