Café Józef K. (przeniesiony)

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Sopot
4.1

ul. Kościuszki 4/1b 81-701 Sopot (lokal przeniesiony na ul. Piwną 1/2 w Gdańsku)
tel: (58) 550-49-35, 509-598-737
typ lokalu: kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Beatrix 55 recenzji

05.06.2013, 19:07 napisał:

Takie miejsca uwielbiam!

Niepokojące obrazy. Wspaniała muzyka. Drzewo na środku podłogi. Półmrok. Kilka stolików. W Józefie jest poetycko, niszowo... kultowo! Jak na centrum Sopotu ceny umiarkowane, pani barmanka miła. Czego chcieć więcej?
    Naprawdę zachęcam Was do odwiedzin, bo ta kawiarnia przenosi w zupełnie inny świat, tak jak napisała jednak z poprzedniczek - surrealistyczny!
    Smaczne cappuccino i miód pitny. Na pewno wrócę!

• izuminomaiko 62 recenzje

19.02.2013, 11:43 napisał:

Krakowski styl

Wydaje się, że knajpka jest kultowa. Wystrój ma bardzo krakowski, ze starymi meblami, różnymi porozrzucanymi sprzętami i zabawnymi obrazami.

Miejsce bardzo przytulne, szczególnie wieczorem jak nie widać wszystkich wad;). Niestety też dosyć małe, więc wieczorem nie udało się "wbić" i tak zamiast piwa piliśmy rankiem kawę - coż powiedzieć Józef K. raczej kawą nie stoi. Ale wydaje mi się, że nie po to tam się chodzi.

Data wizyty w lokalu: 17 lutego 2013

• blizniak.m 5 recenzji

12.07.2012, 23:05 napisał:

Miejsce świetne, nie do zastąpienia

Ja się zakochałam od pierwszego wejrzenia. Niby "graciarnia", a wszystko ma swoje i tylko swoje miejsce. Popieram jedną z poprzednich opinii: ma się wrażenie wejścia do innego świata, z którego absolutnie nie ma się ochoty wychodzić. Kawy i herbaty do wyboru i... Koźlak po 17:00, nie wcześniej!

• Gluwer 29 recenzji

27.08.2011, 17:34 napisał:

Józef wyjątkowy

Recenzuję to miejsce na podstawie wielu odwiedzin w przeciągu paru lat, surrealistyczny klimat sprawiają, że ciągle tam wracam, myślę że to moje ulubione miejsce w Sopocie. Trudno dokładnie opisać wystrój wnętrza, pozorny nieład sprawia, że za każdym dostrzega się coś nowego. Takie miejsca albo się kocha, albo nienawidzi - ja należę do miłośników Józefa.

• Kaziuta 35 recenzji

12.08.2010, 21:09 napisał:

Magicznie i uroczo

Zakochałam się w Józefie od pierwszego wejrzenia i odwiedzam regularnie od pierwszego wejrzenia. W knajpce jest zakaz palenia, więc wchodząc do środka czuć tylko przyjemny aromat kaw i herbat, których jest całkiem pokaźny wybór. Jest to miejsce idealne na chillout, randkę czy po prostu odrealnienie. Byłam tam już wiele razy, a za każdym razem kontempluję wystrój, który zawsze mnie czymś zaskoczy. Ktoś pisał, że się zawiódł na cieście. Może lubi sieciówkowe słodkości, ja zdecydowanie preferuję babciną szarlotkę, która w Józefie jest bezbłędna.

• Jan_072 12 recenzji

12.08.2010, 19:33 napisał:

Magiczne miejsce

Warto odwiedzić. Naprawdę ciekawy klimat - lokal urządzony w klimacie socrealistycznego mieszkania. Polecam drinki i koktajle. Można spędzić tam naprawdę udany, romantyczny wieczór!

• jedi_grzyb 6 recenzji

03.09.2010, 20:10 napisał:

Idealne miejsce na spokojny wieczór

Rewelacyjne miejsce. Pierwsze co uderza, to wystrój - książki, starocie, meble... Zaraz potem można zauważyć brak cuchnącego smrodu trucicielskich papierochów - lokal z zakazem palenia to coś pięknego! Spokój, półmrok, dobra muzyczka. Nie chce się wychodzić.
    Kawy nie pijam, więc nie mogę nic polecić, ale herbat wybór duży i przyjemny. Osobiście polecam Kota Behemota - gorąca czekolada z miętą. Mniam!
    Gdy znajomi z Anglii przylatują w odwiedziny - najczęściej kierujemy się właśnie tam na ploty i coś gorącego do picia. Miejsce niejednej udanej randki ;).
    Serdecznie polecam miłośnikom relaksacyjnych wieczorów ze znajomymi, dziewczyną lub książką.

• psotka 53 recenzje

15.11.2009, 15:57 napisał:

Niestety

Miejsce niestety, mi nie odpowiada. Zasypane, przytłaczające, ciasne.
    Miałam ochotę na jakieś pyszne, odlotowe ciasto - w karcie jedynie szarlotka z lodami... w listopadzie... Pani kelnerka bardzo zajęta laptopem. Herbatek i kawuś duży wybór. Może znajdziecie coś dla siebie...

• mniami 6 recenzji

09.05.2010, 00:14 napisał:

Klimatycznie

Józef K. jest knajpką, gdzie warto zaglądnąć dla samego pomysłu tego miejsca. Nie jest duże, ma romantyczną i artystyczną atmosferę i dziwne elementy. Obsługa jest młoda i wyluzowana. Polecam wszystkie koktajle alkoholowe i owocowe, gdyż są bardzo orzeźwiające i po prostu pyszne. Jedzenia akurat tam nie jadłam. Można tam spędzić bardzo udany wieczór.

• aagorska 256 recenzji

08.05.2009, 23:28 napisał:

Czary i ciasto rabarbarowe...

Jak mogłam trafić tam po raz pierwszy dopiero teraz?! Urocze miejsce. Pozytywnie zwariowane i jakże relaksujące! :) No i przepyszne domowe ciasta. To z rabarbarem było niesamowite, zdecydowanie dla mnie jedno z najlepszych ciast, jakie można zjeść w Sopocie. Do tego dobra kawa. Miejsce - perełka...

Nowe w okolicy: Sopot