Karczma Szarotka

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Bukowina Tatrzańska
4.0

ul. Kościuszki 145 34-530 Bukowina Tatrzańska
tel: (18) 207-74-37
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: polska, regionalna, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• MalaMi123 7 recenzji

06.08.2014, 09:48 napisał:

Bardzo miła obsługa, jedzenie przyzwoite

Duży wybór w karcie. Bardzo miła obsługa. Samo jedzenie dobre. Zachwyciły mnie frytki bo naprawdę były pyszne. Krem chrzanowy i szaszłyk były OK, może nie rewelacja, ale smaczne. Mąż jadł karkówkę i mówił, że dobra tylko mało. Wystrój regionalny. Osobiście nie podobały mi się te futra na oparciach, ale to szczegół. Stoły drewniane, ławki też. Czysto i przyjemnie. WC też czyste. Na jedzenie nie czekaliśmy długo. Ceny wyważone. Generalnie rachunek pozytywnie nas zaskoczył. Na pewno wrócę do tego lokalu.

Data wizyty w lokalu: 27 sierpnia 2014

• renata44 90 recenzji

04.08.2013, 21:17 napisał:

Bardzo miła kelnerka

Zdecydowanie na plus obsługa kelnerki - bardzo miła. Niestety szarlotka przeciętna - za mało jabłek, za dużo ciasta, bitej śmietany. Przeraźliwie słodka, w ogóle nie czuć jabłek. Miałam nadzieję, że gorzka kawa złagodzi tę słodycz, ale kawa to właściwie mleko z kawą. W kawie powinna dominować kawa, a tu było odwrotnie- za dużo mleka.

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2013

• asf2013 4 recenzje

01.05.2014, 21:17 napisał:

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia

Do Szarotki zaglądamy podczas każdej wizyty w Bukowinie, jest to obowiązkowy przystanek na pyszne jedzenie. Wystrój typowo góralski, jasno i przestronnie. Co do potraw to szczególnie godne polecenia są moskole z bryndzą, wg mnie najlepsze w całej Bukowinie i na całym Podhalu. Punktem kulminacyjnym jest placek po węgiersku, doskonale wysmażony, z pyszną surówką i doskonałym sosem, a na zaostrzenie apetytu polecam rydze na maśle, własnoręcznie zbierane przez właściciela i szefa kuchni w jednej osobie. Dowiedzieliśmy się, że od niedawna w karczmie serwowana jest również pizza, więc postanowiliśmy jej skosztować. Okazała się strzałem w dziesiątkę!! Własnoręcznie robione ciasto i bogactwo dodatków czyni to danie świetną pozycją w menu. Nie daliśmy rady zjeść całej, więc poprosiliśmy o zapakowanie pozostałej części na wynos, z czym nie było problemu. Postanowiliśmy zostawić sobie pizzę na drogę powrotną do Warszawy, ale była tak dobra, że nie dotrwała nawet do Zakopanego, spałaszowaliśmy ją zaraz za granicami Bukowiny :).
    Z pewnością odwiedzimy Szarotkę jeszcze nie jeden raz.

Data wizyty w lokalu: 01 marca 2014

• consomme 1 recenzja

10.08.2014, 07:56 napisał:

Bardzo dobre jedzenie i cudowna obsługa!

Polecono nam tę karczmę będąc na wakacjach w Bukowinie. Bardzo dziękujemy za to polecenie, bo jedliśmy tam codziennie! Pyszne, świeże jedzenie. Obsługa miła i szybka. Ceny rozsądne. Polecam kurczaka z grilla, borowikowe cycki i przepyszną kapustę zasmażaną. Czuć było w ustach, że szef kuchni jest bardzo dobrym kucharzem i nie podaje byle czego. Polecam gorąco!

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• gesb 13 recenzji

01.02.2014, 20:01 napisał:

Jeden placek wiosny nie czyni

Jak nie spróbować tego placka po węgiersku, tak tu chwalonego? Poszedłem, spróbowałem - nie żałuję. Placek ładnie wysmażony, chrupiący - na tyle, na ile takie danie pozwala; mięso miękkie, sos dobrze doprawiony, całość naprawdę bardzo smaczna i z pewnością warta swojej ceny (19 zł). Daniu towarzyszą surówki, w ilości raczej symbolicznej, ale to nie wada - prawdę mówiąc, "w teorii" specjalnie mi do tego dania nie pasowały. W praktyce - pyszna surówka z czerwonej kapusty, jak oni to robią? pozostałe - przeciętne.
    Dalej - niestety gorzej. Kiszka z kapustą (kaszanka, kapusta zasmażana, ziemniaki, 12,50): kaszanka po prostu podsmażona, bez wyczuwalnych dodatków, choć dobrej jakości; kapusta - zdecydowanie za dużo zasmażki.
    Finał - szarlotka na ciepło z lodami i bitą śmietaną. Odgrzana prawdopodobnie w mikrofalówce, co z pewnością nie pomogło ciastu, a jabłka to rodzaj dżemu jabłkowego, niczym poza cukrem nieprzyprawionego - rozczarowanie.
    Żałuję, że nie oceniam samego placka, bo gwiazdki trzeba będzie odjąć za pozostałe dania. Ale nie chcę kończyć złym akcentem, więc dwa pozytywy: bardzo sympatyczna, uśmiechnięta i sprawna kelnerka. Ceny bardziej niż przyzwoite - wyżej opisane dania plus dwa piwa: 56 zł.

Data wizyty w lokalu: 01 lutego 2014, godz. 17:00

• d1234 7 recenzji

28.11.2013, 13:36 napisał:

Placek po węgiersku bezkonkurencyjny!

Podczas pobytu w Bukowinie poszliśmy przetestować słynne placki po węgiersku w tym lokalu.
    Zamówiliśmy 2 x taki sam zestaw: zupa pomidorowa, placek po węgiersku, piwo. Szkoda, że z zamówieniem piwa się nie wstrzymaliśmy... bo po takich porcjach ciężko było je pić, nie było już miejsca :). Zupa pyszna - kremowa w konsystencji, dobre kluseczki, mocno pomidorowa. Już po samej zupie byliśmy najedzeni. Następnie wjechały na stół placki - porcja duuuuża, naprawdę. Pyszny gulasz, placek i surówki. Ciężko było to dojeść do końca, mimo, że byliśmy bardzo głodni po zrobieniu kilkunastu kilometrów pieszo przez cały dzień :).
    Szczerze mówiąc, na wystrój nie zwracałam szczególnej uwagi, ale z tego co pamiętam, to sama sala była OK, jednak łazienki i bar niekoniecznie.
    Obsługa miła i sprawna.
    Jeśli ktoś chce się dobrze najeść - pod względem ilości i smaku - polecam ten lokal! Świetna relacja jakość - cena. Za 2 x pomidorowa, placek po węgiersku i piwo zapłaciliśmy coś ok 60 zł :). Szkoda, że byliśmy w Bukowinie tylko 4 dni i nie starczyło czasu, żeby więcej popróbować z tego lokalu, bo trzeba było odwiedzić też inne polecane. Jednak jak będę tam jeszcze kiedyś - Szarotka ma pierwszeństwo!

• woli474 1 recenzja

20.02.2014, 18:45 napisał:

Placek po węgiersku

Fajna knajpka, poszliśmy do niej ze względu na super opinie o placku po węgiersku. Nie powiem, porcja całkiem spora, surówka bardzo dobra, placek ziemniaczany fajny, gruby, dobrze wysmażony. Gulasz OKROPNY!, w życiu jeszcze czegoś takiego nie jadłem. Po pierwsze, gdyby kucharz wsypał do niego o jedno wiadro soli mniej, dało by się go zjeść. Po drugie, gulasz węgierski winien być czerwony od papryki i ostry - ten taki nie był. OKROPIEŃSTWO, KTÓREGO NIE DA SIĘ ZJEŚĆ. Ludzie ludziom nie powinni podawać czegoś takiego. Zamówiłem również kwaśnicę - ta choć na kolana nie powalała, dała się zjeść. Kelnerka bardzo miła, po usłyszeniu opinii, do rachunku dołączyła mini cukiereczki. Miły mini geścik dla osłody. Tego placka zdecydowanie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 20 lutego 2014, godz. 16:30

• Asia-Piotrek 13 recenzji

12.07.2013, 18:37 napisał:

Szarlotka w Szarotce dała ciała

Asia:
    Szarlotka na pewno zyskałaby na smaku, gdyby nie czekała na mnie w tej karczmie chyba od kilku dni...
    Piotrek:
    Pieczone jabłko z jagodami - pyszne, pierwszy raz próbowałem tego połączenia, trochę brakowało do niego bitej śmietany albo cynamonu, ale nadrobiło ceną - 6 zł. Szarlotka za 8 zł była kiepska, a lody truskawkowe w ogóle do niej nie pasowały. Pani kelnerka bardzo miła i uśmiechnięta, zrobiła lepsze wrażenie od tej szarlotki ;(.

• martuchnaa 18 recenzji

10.03.2013, 14:16 napisał:

Szarotka z kiepską szarlotką

Do karczmy wstąpiłam wraz z koleżanką w tegoroczne ferie zimowe. W związku z tym, że to był ostatni dzień naszych kulinarnych odkryć, skusiłyśmy się na 2x moskole z masłem czosnkowym i bryndzą oraz 2x szarlotkę z bitą śmietaną i lodami - hity tej restauracji. Przystawka wspaniała - moskole naprawdę bardzo dobre (aczkolwiek w każdej karczmie różnią się w środku, zaraz są bardziej zbite, raz nie) - te były mniej zbite i bardziej puszyste. Bryndza idealna w każdym calu, chociaż jadłam ją pierwszy raz. Zachwalana szarlotka w "Szarotce" jednak bardzo mocno nas zawiodła - było to zwykłe, podgrzane ciasto w mikrofalówce, na dodatek suche w środku - zdecydowanie nie polecam.
    O czym warto wspomnieć... moja góralska herbata z wódką była naprawdę mocna (40 ml alkoholu, a nie 25 jak standardowo to bywa) i warta wypicia :).

Do zobaczenia w wakacje!

Data wizyty w lokalu: 13 lutego 2013

• aoeureka 1 recenzja

09.09.2013, 17:45 napisał:

Obsługa i potrawy na piątkę z plusem!

Słynny placek po węgiersku naprawdę pyszny, ale również zwykłe placki ziemniaczane ze śmietaną lub cukrem - rewelacja (a jaka niska cena). Moje ulubione pierogi z borówkami (jagodami) za 10 zł.
    Obsługa przemiła. Dwa razy trafiliśmy na kelnera, potem już na kelnerkę. Każdej knajpie życzymy takiej obsługi. Szczerze polecamy Szarotkę. Takiej atmosfery i tak dobrego i niedrogiego jedzenia nie znaleźliśmy nigdzie więcej w Bukowinie.

Data wizyty w lokalu: 01 września 2013

Nowe w okolicy: Bukowina Tatrzańska