Kawiarnia Green Coffee Nero Telimena

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
2.6

ul. Krakowskie Przedmieście 27 00-070 Warszawa
tel: (22) 826-73-63
typ lokalu: kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• majorKorosz 1026 recenzji

29.05.2014, 12:00 napisał:

Gwarno i miło

Chyba obsługa się zmieniła od recenzji poprzednika lub też została gruntowanie przeszkolona, bowiem było bardzo miło. Skusił mnie jeden z zestawów wypisanych kredą na zewnętrznej tablicy - herbata z kiszem. Wnętrze lokalu w kształcie rogala, z barem w części centralnej. Dotarłem tu około 11.00, wpiąłem rower pod Kinem Kultura i stanąłem w kolejce. Sporo ludzi, ale i obsługa żwawa. Rychło trafiłem to uśmiechniętej pani, która szybko pomogła mi się zdecydować na herbatę zieloną (duży kubek z zaparzaczką kulkową) oraz kisz z indykiem, pomidorem, cebulą, ogórkami i oliwkami (obecność tych artykułów stwierdziłem). Mimo pochmurnego dnia wybrałem ogródek pod parasolami. Byłem tam tylko ja i wróbelki, które co i raz podlatywały, by skubnąć coś z mojego śniadania. Kisz smaczny, staromiejska atmosfera klimatyczna. Szkoda, że z dawnego wnętrza "Telimeny" zniknęły obrazy przestawiające Pragę Północ. Chętnie kiedyś wrócę i skosztuje którejś z bagietek. Wydałem 18 zł. Trochę drogo, no ale to przecież miejsce z cenami turystycznymi i rozumiem.

Data wizyty w lokalu: 29 maja 2014

• derwisz4 804 recenzje

10.02.2014, 20:59 napisał:

Zgroza

To moja ulubiona sieć kafejek bistro w stolicy i sądziłem że tutaj w dawnej, starej Telimenie, będzie to ich najlepszy lokal. Niestety, jest najgorszym! Ani przytulnym, ani stylowym, ani miłym jak inne, jak np. dworcowe z promocyjnymi zestawami, ta retro przy Marszałkowskiej, czy laptopowa przy Brackiej... Obsługa, niestety tu przy turystycznym szlaku nieco zblazowana i sztywna. Barman nie chciał podgrzać mi bagietki, twierdząc że i tak świeża. Z zewnątrz była identyczna jak chrupiące razowe gdzie indziej, ale w środku!... Bez smaku i aromatu, z ciągnącym się serem i bardzo twardymi krążkami chyba jakiejś rzepy, nie do przegryzienia. Rostbef zupełnie inny, nie kruchy lecz wiotki, zbyt cienki i sporo margaryny. Dwa długie pasemka pewnie szczypioru utrudniały gryzienie. W sumie jakby ktoś złośliwie tu tę bagietkę podrzucił...

Wnętrze zupełnie pomieszane, bo obok retro bufetu, zbieranina prostych mebli, punktowe lampki, ale i oślepiające białe kinkiety. W oknach półki z poduszkami jak w przedszkolu. Na suficie straszą czynne PRL-owskie wiatraki...

Natomiast kawa znakomita, gorąca americano z mlekiem. I chyba tylko dlatego zbiera się tu tłum, w tym starzy bywalcy dawnej Telimeny i nowi, w tym o dziwo matki z wózkami z dziećmi! Jednak wiatr nieco hula, bo funkcjonuje dwoje drzwi na przestrzał. To tworzy nieco dworcowo-poczekalniową atmosferę. Tym bardziej że szum chłodziarek zagłusza dźwięki muzyki. Nie przeszkadzało to jednak pewnej parze, zapatrzonej w siebie - łysemu Anglikowi i wysokiej jak tyka studentce. Duch dawnej Telimeny jednak straszy...

• Kapitanos 59 recenzji

20.07.2014, 22:32 napisał:

Miłe miejsce z super bezą!

Od bezy wypadałoby zacząć, bardzo dobra. Po całym tygodniu trzymania zdrowej diety był to strzał w dziesiątkę na "cheat day". Do tego jedyna kawa jaką zwykłem pijać, espresso. Przyjemny lokal przy samym Krakowskim Przedmieściu, z miłą obsługą. Na małą kawę i ciastko, jak najbardziej!

Data wizyty w lokalu: lipiec 2014

• Bajadera 2 recenzje

29.07.2014, 10:58 napisał:

Przyjemne miejsce do posiedzenia

Ot, taka po prostu kawiarnia na Krakowskim Przedmieściu. Lokal jest spory, ma dużo wygodnych kanap, na których można usiąść i przeczytać książkę; w taki też sposób poznałam "Koralinę".
    Kawy nie próbowałam, gdyż nie przepadam za gorącymi napojami. Zamówiłam tartę z kajmakiem oraz malinami. Była słodsza, niż się spodziewałam, ale świadczy to na korzyść lokalu - uwielbiam przesłodkie wypieki.
    Obsługa była szybka, ale to jedyny jej wyróżnik. Otrzymała zamówienie i realizuje. Nie jest uśmiechnięta ani specjalnie serdeczna. Zwyczajni ludzie, obsługujący nas jak ekspedienci w spożywczym.
    Lokal oceniam raczej pozytywnie, aczkolwiek nie będę tu częstym gościem. Istnieje wiele miejsc godniejszych mojej uwagi.

Data wizyty w lokalu: 26 lipca 2014

• zeszok 217 recenzji

21.07.2012, 22:13 napisał:

Już nie te latka Telimeno... i widać to w wystroju lokalu

Część wystroju to czasy "późnego Gierka", łazienka z dywanikiem na podłodze, rodem z Pewex-u, miejsca w środku niezbyt przytulne i tchną przeszłością, stąd wolę przysiąść nie wewnątrz kawiarni, a w wydzielonym na zewnątrz ogródku, pod parasolem, z widokiem na spacerujących krakowskim przedmieściem.
    Obsługa bardzo przyjemna, stoliki są przygotowane na bieżąco na kolejnych gości, szybko zostajemy obsłużeni, a po zjedzeniu nikt nam nie sugeruje konieczności zwolnienia stolika, jak ma to miejsce choćby w lokalach na Starym Rynku.
    W Telimenie serwują całkiem niezłą kawę i spore kawałki przyzwoitego tiramisu. Szkoda, że jest dosyć drogo.

• assia 53 recenzje

26.03.2012, 14:03 napisał:

Poniżej oczekiwań

Spodziewałam się więcej. Zacznę od wystroju - jedna połowa sali przyjemna, z klasą, choć ściany trochę odrapane. Druga połowa bije po oczach szklano-metalowymi boksami z biżuterią, co zupełnie nie współgra z resztą i zagraca przestrzeń (można by postawić antyczne regały przy ścianach, jeden taki jest, wtedy miałoby to sens).

Co do aspektów gastronomicznych... herbata zimowa bardzo smaczna, no ale w sumie za średnio 15 zł można tego po herbacie oczekiwać ;).
    Natomiast ciastko takie sobie - jak na 16 zł jest to dość mały kawałek i rewelacji smakowej jakiejś wielkiej nie było. Tym bardziej, że wszystko podawane jest na nieeleganckiej zastawie, czego jednak oczekiwałam po miejscu tego typu. W dodatku nie warto śledzić menu, żeby potem się dowiedzieć, że danego deseru nie ma - rzeczywisty wybór był bardzo mały i najlepiej od razu podejść do lodówki i tam coś wybrać.

Jakoś się po prostu wcześniej nastawiłam na bardziej wyrafinowaną wizytę... jak na przystanek na spacerze jest jak najbardziej w porządku, tyle, że dość drogo.

Obsługa... hmm... złego słowa nie mogę powiedzieć... ale dobrego też nie ;). Jakaś taka niezaangażowana i znudzona.

• pawel86 9 recenzji

15.08.2012, 12:43 napisał:

Mieszane odczucia

Do Telimeny trafiliśmy z grouponem ;).
    Wygląd kawiarni jest nijaki. Pomimo że to samo centrum starej Warszawy. w środku nie ma żadnego klimatu. Gabloty z biżuterią nie pasują do całości. Nieco lepiej jest na zewnątrz. Tam naprawdę przyjemnie posiedzieć i popatrzeć na Krakowskie Przedmieście ;).

W lokalu zjawiliśmy się w grupie 7-osobowej (groupon był tylko na dwie osoby, reszta miała płacić "normalnie"). Po mniej więcej 10 minutach nikt do nas nie podszedł, na co 5 osób zdecydowało się pójść gdzieś indziej. My zostaliśmy...
    Po kolejnych 5 minutach podeszła pani kelnerka. Zamówienie poszło już sprawnie. Szarlotka na ciepło z lodami - bardzo dobra. Kawa mrożona - niedobra, za dużo bitej śmietany, przesłodzona. Na koniec obsługa zaliczyła kolejną wtopę. Spytaliśmy, czy można tu palić. Kelnerka powiedziała, że tak, natomiast w ogóle nie pomyślała o tym, by przynieść popielniczkę. Po kilku minutach oczekiwania wzięliśmy ją sami z jednego z sąsiednich stolików.

Wrażenia z Telimeny mam jak najbardziej negatywne. Nie do końca rozumiem, jak kawiarnia, która leży tak blisko starówki, może być prowadzona w sposób tak nieumiejętny. Ani tam smacznie, ani przytulnie, obsługa taka sobie, wystrój bez gustu. Ja nie wrócę, nawet pomimo tego, że szarlotka była pyszna ;).

Data wizyty w lokalu: 11 sierpnia 2012

• malgosia_78 1 recenzja

04.01.2013, 12:00 napisał:

Pozytywne zaskoczenie

Witam,
    kawiarnię Telimena odwiedziliśmy w Nowy Rok i jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Podane cappuccino naprawdę było naprawdę bardzo dobre, a tort Royal okazał się przepyszny! Polecamy :)! Wino grzane też pychotka - miało wspaniały smak
    i aromat. Można w nim było znaleźć i pomarańcza, i goździki... a nie wszędzie tak to podają.
    Obsługa bardzo miła i uprzejma... zarówno pani kelnerka, jak i pan kelner.
    Osobom siedzącym przy stolikach i czekającym na obsługę - doradzamy po prostu podejść do lady i złożyć zamówienie... a przy okazji wybrać sobie deser :), który uśmiecha się zza szyby :).

Jeśli chodzi o wystrój... jeśli jest się z kimś miłym, bliskim sercu... takie rzeczy nie mają znaczenia :).

Na pewno tam wrócimy i na kawę, i na tort Royal.

• Metaxa 10 recenzji

12.05.2012, 21:15 napisał:

Drogo, ale kawa dobra ;)

Pierwsze wrażenie: drogo, a ciastka nieduże... Drugie wrażenie: obsługa jakaś taka niemrawa... Może dlatego, że do Telimeny poszliśmy z Grouponem.
    Ale z drugiej strony miło posiedzieć przy stoliku na zewnątrz i popatrzeć na Krakowskie Przedmieście... Kawa pyszna, deserom też niczego nie można zarzucić :). Smakowała nam zwłaszcza szarlotka na ciepło.

Data wizyty w lokalu: 04 maja 2012, godz. 16:00

• memk 3 recenzje

11.06.2012, 22:39 napisał:

A tak chciałam napić się pysznej kawy...

... niestety nie udało się... Zakupiłam kupon grouponu, jednak z różnych powodów nie zrealizowałam go od ręki. Dzień przed jego wygaśnięciem próbowałam dodzwonić się do kawiarni, jednak bezskutecznie... Dlatego też następnego dnia poszłam do kawiarni bez wcześniejszej rezerwacji... na miejscu okazało się, że nie ma już szans na wykorzystanie kuponu, ponieważ nie ma miejsc... Nie zaproponowano mi nawet, żebym przyszła trochę później, ewentualnie wzięła ciastko na wynos... Nie, nie i kropka... I tym sposobem straciłam 30 zł oraz przyjemność wypicia dobrej kawy z dobrym ciachem...

Data wizyty w lokalu: 21 maja 2012