Michałowa Karczma

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Podlesice
2.5

ul. Podlesice 34a 42-425 Podlesice (za Zajazdem Jurajskim w prawo)
tel: (34) 354-33-35
typ lokalu: karczma, zajazd typ kuchni: ryby i owoce morza, polska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• vroobelek 50 recenzji

04.05.2012, 14:47 napisał:

Sympatycznie, obficie i w miarę tanio

Duża grupa zmęczona wędrówką siada przy największym stole na zewnątrz. Obsłużeni jesteśmy dość szybko, choć karty musieliśmy sobie wziąć sami, a stołu, który się lepił nie wytarto. Ale z jedzenia zadowolony był każdy. Placek po węgiersku (19 zł, czyli drożej w porównaniu do 2011) tak ogromny nie dałem rady go zjeść. Postawiono jednak na ilość niż jakość, mimo tego że mięso dobre, to pod nim placek się właściwie rozpływał. Niemniej nie żałuję tego obiadu, tym bardziej że większość cen konkurencyjna.

• ubulareine 5 recenzji

06.06.2011, 10:21 napisał:

Wracam raz w roku...

Chociaż, gdybym mieszkała ciut bliżej, z pewnością częściej! ceny w ciągu ostatniego roku nie uległy zmianie. Jedzenie proste, ale smaczniutkie!

Za pierwszym razem zamówiłam z moim P. "placki po węgiersku", danie kosztowało 18 zł, ale zarówno ja, jak i mój P. wyszliśmy najedzeni. Mięsko było kruche...
    W tym roku spróbowałam "chłopskich pierogów z pieca". Niebo w gębie: ani za suche ani zbyt tłuste. Farsz dosyć pikantny, z ziemniaków i smazonego boczku, doprawione słodką papryką. Każdy pieróg (a było ich sześć) miał kleksa ze śmietany (jak na mój smak 12% :)).

Polecam, szczególnie jeśli straciliście dużo energii po wspinie w Skałkach.

• KarolkaK 1 recenzja

16.11.2010, 19:45 napisał:

Kartoflane placki ziemniaczane

Jak najbardziej popieram zdanie Darka11. Również byłam gościem tej restauracji i również uraczono mnie pysznymi plackami "po węgiersku" z sosem ziemniaczano-kartoflanym, z niewielką ilością mięsa i żółtego sera. Jedno mnie zastanawia... Po co mi ser? Gdzie papryka i ogórek? 17 zł za 750 dag ziemniaków to troszkę za dużo... Aaaaa, zapomniałabym o zestawie surówek - 7 zł , dobre były, aczkolwiek za drogo. Mamy więc danie za 24 zł, można się najeść, ale ziemniaki to ja mam w domu...
    I to tyle. Czy polecam? Niech każdy je na własną odpowiedzialność. Ja już nie będę.

Data wizyty w lokalu: 05 listopada 2010, godz. 16:00

• darek11 1 recenzja

15.11.2010, 10:57 napisał:

Placki ziemniaczane z sosem kartoflanym...

Ostatnio jedliśmy tam ze znajomymi. Poprosiliśmy placki po węgiersku i dostaliśmy spalone placki ziemniaczane, na wierzchu ułożone były ziemniaki zmieszane z kawałkami mięsa, a wszystko przykryte było roztopionym żółtym serem. Po prostu placki ziemniaczane z sosem kartoflanym.
    Pani kelnerka, na pytanie dlaczego dostaliśmy taką wersję placków, przekonywała nas, że to na pewno był gulasz. Absolutnie nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 05 listopada 2010, godz. 16:00

• lester50 338 recenzji

24.07.2008, 10:17 napisał:

Warto zajrzeć

Warto zajrzeć do Michałowej Karczmy w Podlesicach. Lokal powstał niedawno, a właściwie nadal jest w budowie. Czynny jest tylko najniższy poziom, w którym znajduje się restauracja. Piętro wyżej trwają jeszcze prace budowlane. Lokal znajduje się trochę z boku od głównej drogi Żarki-Kroczyce i ma dużą konkurencję, bo tuż przy drodze głównej są trzy inne lokale. Miejmy nadzieję, że Michałowa Karczma utrzyma się. Polecam pierogi chłopskie, ewentualnie placek po węgiersku.

Nowe w okolicy: Podlesice