Cafe Molus

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Toruń

ul. Rynek Staromiejski 36/38 87-100 Toruń (w Domu Towarowym PDT)
tel: (56) 621-11-07
typ lokalu: kawiarnia, lodziarnia typ kuchni: desery, kanapki, koktajle (bezalkoholowe) cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Sodom 24 recenzje

06.10.2013, 21:06 napisał:

Solidna kawiarnia - tylko tyle i aż tyle

Molusa można odwiedzić, gdy nie mamy ochoty kombinować z poszukiwaniami nowych, ciekawych miejsc na kulinarnej mapie Torunia. Kawy, lody i ciastka są tu solidne, ale więcej o nich powiedzieć się nie da. Znam miejsca serwujące lepsze lody, lepsze kawy i lepsze ciasta, ale jeśli nie chce mi się przebijać przez hordy turystów, to idę tutaj. Warto skusić się na ich puchary lodowe, jak choćby ten z Baileysem (bo z Baileysem wszystko smakuje lepiej, powie Wam to każdy Irlandczyk) oraz puchar Magnat - którego nazwa w zasadzie mówi wszystko. Miejcie jednak na uwadze, że ich "pucharki" to tak naprawdę "puchary". Mimo, że jestem mężczyzną to przyznam szczerze, że z Magnatem ledwie sobie poradziłem, kilkukrotnie robiąc sobie przerwy - ku ogromnej radości mojej dziewczyny. Trzy gałki lodów w połączeniu ze śmietaną jednak robią swoje ;). Co do wystroju, to można o nim powiedzieć, że jest "nienachalny", a sama kawiarnia jest o dziwo miejscem dość cichym, mimo swojego sąsiedztwa. Jedyny minusem są tu kręcące się nachalne "wróżki" i żebracy. Ale na to właściciele nie mają już wpływu.

• 19101996 1 recenzja

10.07.2012, 11:38 napisał:

Godne polecenia

Ostatnio odwiedziłam kawiarnię przy ul. Długiej. Uważam, że mają wyśmienite lody, najbardziej zachwycony był mój syn deserem dziecięcym. Ciastka również są godne polecenia. W zaciszu ogródka można w spokoju delektować się kawą. Polecam, ponieważ jest to fajne miejsce, przyjemna obsługa i przepyszne desery.

• quazaar 41 recenzji

01.05.2010, 19:16 napisał:

Można odwiedzić, ale nie trzeba...

Wpadliśmy tam z rana na kawkę i ciacho. Zamówiliśmy latte i mogę powiedzieć, że była OK, ale bez fajerwerków. Ponadto zamówiłam sernik z wiśniami - bardzo smaczny oraz ciasto czekoladowe z wiśniami - niezbyt wybitne (zdaniem smakosza ciast czekoladowych).
    Wystrój OK, dosyć klasyczny, odpowiedni jak na kawiarnię na rynku. Obsługa bez zarzutu, szybka i sprawna.
    Ceny średnie, więc można spróbować.

• matt77 17 recenzji

03.02.2010, 22:31 napisał:

Odradzam...

Dostaliśmy podłą kawę, zamiast owoców z bitą śmietaną - bita śmietana z kilkoma kawałeczkami owoców. Rurka wsadzona do lodów wyschnięta na wiór (jak czerstwy chleb). Czekoladowy emblemat również nie pierwszej świeżości. Obsługa miła, choć niezbyt lotna i raczej mozolna. Wystrój straszliwy (choć to oczywiście rzecz gustu). Lokal na rynku (obok dawnej Libry, przy kościele Franciszkanów - NMP) jeszcze niewykończony. W lokalu na ul. Długiej - non stop napalone, zadymione. Nie jest to lokal na spokojne rodzinne wsunięcie lodów.

• vievioor 13 recenzji

22.07.2008, 11:07 napisał:

Najlepsze lody w Toruniu

Pyszne lody w klasycznych i oryginalnych smakach, co najważniejsze w pełni rozróżnialnych, czego nie mogę powiedzieć o niektórych lodziarniach. Smak lodów mlecznych bazuje na śmietance, smaki owocowe na prawdziwych sorbetach. Te lody nawet pachną naturalnie, bez jakichkolwiek chemicznych podtekstów. Ciast nie próbowałem, ale pamiętam, że kiedyś były sezonowo podawane rewelacyjne naleśniki (oczywiście tylko na słodko) i gofry, nie wiem jak to wygląda w dzisiejszym menu. Szkoda tylko, że moja ulubiona, kameralna Cafe Molus na ul. Żeglarskiej zamieniła się w bar soją płynący. Polecam gorąco na gorące letnie dni świetnie urządzony ogródek lub lody na wynos, a na pozostałe pory roku nie gorzej wystrojone wnętrze.

Nowe w okolicy: Toruń