Restauracja Ostaniec

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Podlesice
3.2

ul. Podlesice 82 42-425 Podlesice (na drodze z Żarek do Kroczyc, po lewej stronie; w Hotelu Ostaniec)
tel: (34) 315-50-01
typ lokalu: restauracja, restauracja hotelowa typ kuchni: śląska, polska, góralska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• cesaria 5 recenzji

12.07.2013, 10:45 napisał:

Niestety, to nie to

Mnie ta restauracja rozczarowała. Wystrój ładny, obsługa bardzo uprzejma, ale główny cel -jedzenie -niezbyt smaczne. Odnosiłam wrażenie, jakby dania były przyrządzane z tańszych zamienników. Wśród przypraw w sałatkach i surówkach dominował ocet i to nie balsamiczny. Zupa -krem z pomidorów nie smakowały pomidorami, lecz kojarzyły się raczej z koncentratem i ketchupem. Natomiast nadziewane roladki schabowe zjadłam z apetytem. Restauracja i hotel Ostaniec są położone w bajkowym miejscu, ale nie zamieszkamy w tym hotelu w czasie wakacji, bo musimy jeść, a chcemy jeść smacznie.

Data wizyty w lokalu: 29 czerwca 2013

• Pogon 42 recenzje

15.07.2012, 19:07 napisał:

Ostaniec trzyma poziom

Po roku ponownie odwiedziłem restaurację w Hotelu Ostaniec. Tym razem zamówiłem befsztyk w sosie pieprzowym. Miałem ochotę na średnio wypieczony, więc − biorąc poprawkę na uwarunkowania kulturowe – zamówiłem półkrwisty. Dostałem dobrze wypieczony! Ale nic to: mięso smaczne, sos pieprzowy delikatny, surówki świeże.

Żona wzięła sandacza w sosie grzybowym na plackach ziemniaczanych. Usytuowała go w środkowej strefie tabeli swojego rankingu sandaczy. Placki polane sosem szybko tracą kruchość i stają się jak z gumy.

Przedtem jeszcze podzieliliśmy się porcją carpaccio. Pycha!

Obsługa świetna: sprawna i bardzo uprzejma. Czas oczekiwania zaskakująco niedługi. Restauracyjny "ogród zimowy" doskonale sprawdza się w środku lata.

Co można robić lepiej? Do steków podawać specjalne noże, a do sandacza coś bardziej wyrafinowanego niż gotowane warzywa z mrożonki. Niemniej i tak nie jest źle: oby we wszystkich knajpach kryły się tylko takie błędy!

Data wizyty w lokalu: 15 lipca 2012

• Pogon 42 recenzje

29.06.2011, 14:05 napisał:

Dobry popas dla zamożnych

W lokalu bywałem wielokrotnie na przestrzeni ostatnich 15 lat i zawsze wychodziłem zadowolony. Jedzenie jest niezmiennie przynajmniej bardzo poprawne, a bywa wyśmienite. Polecam carpaccio - rzecz ciągle rzadką na polskiej prowincji, a jeszcze rzadziej tak dobrze zrobione. Cielęcina z borowikami stanowi niewątpliwą atrakcję. Smaczne też ryby: łosoś z rusztu na ratatui bądź sandacz na plackach ziemniaczanych. Uwaga zmotoryzowani - lokal serwuje piwo niskoalkoholowe.
    Personel zwykle sprawny i uważny. Radzi sobie nawet wtedy, kiedy równocześnie obsługuje chrzciny lub poprawiny. Czas oczekiwania krótki lub umiarkowany.
    Wystrój można sprawdzić w galerii fotografii na stronie lokalu.
    Restauracja na formalne okazje, z obrusami, szkłem, oddzielnymi nożami do ryb itd. Nie należy się jednak zrażać - w stroju turystycznym jest się też mile widzianym.
    Drogo: dania główne w przedziale 25-60 zł.

Data wizyty w lokalu: 26 czerwca 2011, godz. 12:30

• a_wojazer 41 recenzji

22.03.2010, 12:06 napisał:

Obiad w szacownym gronie

Miałem okazję zjeść w tym lokalu obiad w dość szacownym gronie osób. Zamówiłem żurek jurajski oraz polędwiczki w sosie z zielonego pieprzu z kluseczkami francuskimi. Zostaliśmy obsłużeni, pomimo że sala była zarezerwowana - duży plus dla "elastyczności" obsługujących nas kelnerów. Żurek dobry, prawidłowo gorący - tylko kiełbasa wkrojona do niego słabej jakości ("zwyczajna" zwyczajna) .Polędwiczki dość miękkie, polane obficie sosem (może ciut za wodnistym). Podane do nich kluseczki smakowały jak zwykłe kopytka, z tym, że były trochę rozgotowane. Pozostali uczestnicy obiadu wysoko ocenili konsumowane potrawy.

• lester50 338 recenzji

22.07.2008, 08:59 napisał:

Warto się zatrzymać

Lester nadal na Szlaku Pstrąga. Chociaż Jurajskie Lato Filmowe już się zakończyło, Lester nadal odwiedza najdalsze zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ostaniec po remoncie prezentuje się bardzo okazale. Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że nic nie będzie w stanie uratować podupadającego obiektu, pamiętającego lata siedemdziesiąte. Teraz jednak Ostaniec odżył. Duża liczba pokoi w cenie około 120 zł, przestronna sala restauracyjna i bardzo przyjemny taras, na którym zasiedliśmy. Oczywiście w karcie królują pstrągi i to w różnych postaciach, tym razem wzięliśmy kaszankę z patelni, niestety pstrągi się przejadły. Podlesice mają wyjątkowy mikroklimat, a okoliczne skałki przeżywają prawdziwy najazd wspinaczy w weekendy. W dzień powszedni raczej pusto i dobrze, bo Lester nie lubi tłoku. Ostaniec trzeba odwiedzić koniecznie, to jedno z najważniejszych miejsc na Jurze.

Nowe w okolicy: Podlesice