Pizza Hut

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Katowice , dzielnica: Śródmieście
3.1

ul. Korfantego 9a 40-005 Katowice
tel: (32) 258-37-63
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, amerykańska (USA), włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• CharlesOwl 2 recenzje

30.08.2014, 01:36 napisał:

Pyszna pizza i beznadziejny wystrój

Kiedyś było tu naprawdę świetnie; niezła obsługa, pyszne jedzenie, super klimat. Teraz pozostało tylko pyszne jedzenie, szczególnie polecam wam supreme i carbonarę, dwie moje ulubione pizze z tej pizzerii. Rollsy z szynką to po prostu "niebo w gębie" - najlepsza przystawka jaką kiedykolwiek jadłem. Moim zdaniem warto się tam wybrać ale w miarę wcześnie, póki nie ma tylu klientów. A teraz minusy - przez nowy wystrój obcy ludzie siedzą obok Ciebie, bo ścianki oddzielające Cię od sąsiedniego stolika są zdecydowanie za niskie, więc trzeba mieć nadzieję, że dostaniemy stolik bez "sąsiadów". Na dodatek ustawienie stolików i gwar jaki tam panuje przypomina trochę stołówkę. Na szczęście pizza i przystawki jak zwykle pyszne i myślę, że warto tam się wybrać od czasu do czasu.

Data wizyty w lokalu: 17 sierpnia 2014

• carlos_inez 191 recenzji

04.07.2013, 11:46 napisał:

Pizza w stylu retro

Prawie każdy tęskni do czasów gdy był młody. Oczywiście każdy kto przekroczył magiczną barierę między byciem młody a dojrzałym. Wtedy chętnie wracamy do smaków, zapachów i dawnych wrażeń. Przypominają, że my też kiedyś mieliśmy naście lat.

To się świetnie sprawdza w katowickiej Pizzy Hut, tej wiecie koło nieśmiertelnego hotelu Katowice. Nie było mnie tam kilka lat. Wchodzę. I od razu czuję jak mi lat ubyło.

To miejsce się nie zmienia. Te same stoliki, ten sam wystrój, te same kelnerki - w sensie ich młodości, to samo menu - no prawie, bo są jakieś tam nowości. Ale to nic. Istny wehikuł czasu z darmową dolewką pepsi.

O smakach i podniebieniu nie ma co pisać. Pizza smakuje dokładnie tak samo jak 10 lat temu i już nikt tak jej nie podaje. Mamy na pęczki modnych, włoskich klimatów z rodowitymi Italijczykami na dokładkę. A Pizza Hut trwa. Ale lubimy to co znamy, więc mimo mizerii smakowej nadal trzeba odstać swoje w oczekiwaniu na stolik. Aż trudno uwierzyć.

Przez lata przywiądł jedynie bar sałatkowy, ale pamiętacie jak to nasi rodacy robili płotki z ogórków aby do miseczek zmieściło się więcej :).

Nie wiadomo co dalej będzie z tym lokalem, wygasa dzierżawa i miasto szuka następcy, więc miłośnicy podróży w czasie powinni się pośpieszyć.

Data wizyty w lokalu: 28 czerwca 2013

• rubia1b 20 recenzji

16.09.2013, 11:48 napisał:

Najlepsza pizza jaką jadłam

Nie jestem wielką fanką sieciówek bo są one pozbawione klimatu (bardzo często też smaku) więc z lekkim bólem serca przyznaję ,że pizza hut jest moim faworytem jeśli chodzi o pizzerie. Ciasto pyszne (możliwość wyboru tradycyjnego , cienkiego lub grubego). Duży wybór sosów, wszystkie genialne a w szczególności salsa i serowy. Duży plus za ten ostatni gdyż w innych sieciówkach nie był on zbyt smaczny a w jednej z nich powiedziałabym nawet ,,niezjadliwy''. Barbecue jeszcze nie jadłam i nie ukrywam, że bardzo jestem ciekawa. Ostra pizza jest na prawdę ostra (a nie tylko w teorii jak w niektórych restauracjach) ale ,,nie zabija'' przy tym smaku składników. Ogromny plus za pizzę cheesy bites - zdecydowanie najlepsza jaką kiedykolwiek jadłam. Mam nadzieję,że jeszcze wróci do menu. Obsługa również na najwyższym poziomie. Panie miłe i kompetentne. Nie narzucają się pozwalając swobodnie porozmawiać a równocześnie dbają aby gościom niczego nie zabrakło. Uśmiechnięte ale nie sztuczne czy nadęte. Wystrój bardzo fajny jak na sieciówkę. Bardzo czysto, kelnerki w błyskawicznym tempie sprzątają po gościach. Jedynym minusem są ceny, jak dla mnie trochę za wysokie, ale mimo tego warto przyjść !

• gaja99 15 recenzji

29.06.2013, 21:19 napisał:

Bardzo na +

Raczej bronię się przed sieciówkami, jednak Pizza Hut w Katowicach miło mnie dziś zaskoczyła. Panie kelnerki pomimo ogromnego ruchu i zabiegania były schludne, uśmiechnięte, miłe i dbające o klienta. Porcje makaronów duże, smaczne, za około 20 zł. Do tego duży dzbanek lemoniady za 12 zł, który spokojnie wystarczy nawet dla 4 osób (my na dwie miałyśmy jej aż za dużo).
    Dodatkowo Pizza Hut ma ciekawe promocje (środa druga pizza za 1zł). Na pewno jeszcze się tam przejdę, muszę skosztować Rollsów, które na zdjęciu w menu wyglądały smakowicie.

Data wizyty w lokalu: 29 czerwca 2013, godz. 16:30

• kuman 16 recenzji

04.12.2012, 12:40 napisał:

Świetna sieciowa Restauracja przez duże R

Restauracji Pizza Hut chyba mało kto nie zna. To jest po prostu świetne i pewne miejsce, pewne pod tym względem, że spokojnym można być o jakość i smak. Szczególnie na Korfantego, bo w SCC albo M1 jest ogólnie słabiej.
    Pizza Hut to bardzo kreatywna firma, niby pizza, ale na prawdę potrafią zaskoczyć, to wsadzą w rant serek innym razem zrobią jakąś pizzę koronę, teraz serwują zębatą pizzę z 3 sosami. Ale nie tylko kształty są innowacyjne, ostatnio wprowadzone do oferty pizze na cieście napoli szczególnie ta z rukolą, prosciutto i parmezanem oraz pomidorkami cherry powala na kolana. Baru sałatkowego choć jest bardzo popularny nie znam, wolę konkrety, a takich również nie brakuje zawsze można wrócić do niepowtarzalnego nigdzie indziej, najlepszego na świecie klasyka pizzy SUPRE SUPREME.
    Pizze w nazwie i na talerzu, ale nie można zapominać o pastach. Są ciut droższe niż pizze (ilość/cena), ale ich jakość to wynagradza. Coś pysznego tagliatelle z szynką w beszamelu:)
    Do tego dolewka lemoniady i nic więcej nie trzeba:)

Już nie mogę doczekać się festiwalu makaronów lub pizzy.

• biala_bajka 79 recenzji

15.06.2012, 12:08 napisał:

Tylko i włącznie bar sałatkowy!

Nie przepadam za sieciówkami, za czasów wczesnostudenckich miałam okazję dorabiać sobie w jednej z bardziej znanych i wiem, że kuchnia w takich lokalach z kuchnią ma tyle wspólnego, ile piec opalany drewnem z marketową mikrofalówką. Do Pizza Hut zdarzało mi się jednak wpadać na bar sałatkowy, który dostępny jest na zasadzie "płacisz raz, dokładasz ile chcesz", a przy tym składa się w większości ze świeżych warzyw, kiełków i sosów do wyboru, więc trudno tutaj o niespodzianki. Jeśli mam ochotę na pizzę, zdecydowanie wolę poszukać jakieś przyjemnej, niedużej włoskiej knajpki, gdzie nawet jeśli cokolwiek przepłacę, to przynajmniej zadowolę swoje kubki smakowe.
    Jednak pewnego dnia skusiliśmy się ze znajomymi na obiad w PH, przyznaję, że zwiodła nas promocja pod paradnym tytułem "Festiwal pizzy i makaronów" polegająca na możliwości spróbowania dowolnych rodzajów rzeczonych dań dostępnych w menu w cenie niespełna 25 złotych od osoby. "Korzystnie", pomyśleliśmy i postanowiliśmy zaryzykować. Pierwszy i ostatni raz.

Wystrój jak wystrój, każda restauracja tej sieci urządzona jest na podobną modłę, ot loże, skajowe krzesła, lekko już wysłużone, bo katowicka Pizza Hut ma swoje lata, ale czyste stoliki, absolutnie nic szczególnego, ale też nie odpychająco.
    Nie wiem jednak, jakim cudem restauracja oferująca to, co nam podano tego popołudnia utrzymuje się wciąż na rynku i sieć całkiem nieźle prosperuje; osobiście spróbowałam pizzy "Wiejskiej", rzekomo z wołowiną i wieprzowiną, które okazały się dziwnymi kostkami, smakiem i konsystencją przypominającymi tekturę zmieloną z metką cebulową, oraz mojej ulubionej "Hawajskiej", na cienkim cieście, gdzie smętne trzy kawałki ananasa spoczywały wśród śladowych ilości cieniuteńkiej jak papier szynki, nie pierwszej jakości. Odnośnie pizzy znajomi mieli podobne wrażenia: o ile miałam szczęście z pizzą na grubym cieście, bo było ładnie wypieczone i chrupiące, o tyle znajoma otrzymała przypalony placek.
    Z makaronami było równie źle, o ile nie jeszcze gorzej, jedyny plus to dobry stopień ugotowania pasty, który mógł być jednak kwestią przypadku, natomiast dodatki... W spaghetti carbonara poza białym sosem w smaku podobnym do niczego pojawiło się kilka kawałeczków szynki konserwowej (szynka! W carbonarze!), a lasagne koleżanki było w środku całkowicie zimne!! Po prostu nierozmrożone! Na domiar złego parmezan, który podano nam w czymś podobnym do dużej solniczki był całkowicie pozbawiony aromatu.
    Obsługa jak obsługa - niby poprawnie, ale pani kelnerka najpierw pomyliła zamówienie, a potem przy naszym stoliku wciąż zmieniali się pracownicy i za każdym razem trzeba było dłuższą chwilę czekać na uzupełnienie szklanki z pepsi w ramach Wielkiej Dolewki.
    Zniesmaczeni obliczyliśmy, że gdybyśmy chcieli zjeść dania, które wybraliśmy, poza promocją, każde z nas zapłaciłoby za obiad blisko 80 złotych - Pizza Hut nie jest bynajmniej tania, a jakość oferowanych potraw można porównać z marketowymi mrożonkami ze średniej półki.
    Jeśli przyjdzie komuś zatem chęć na odwiedzenie tego lokalu - tylko bar sałatkowy. Mamy pewność, że warzywa są świeże, a posiłek komponujemy sobie sami. Poza tym absolutnie odradzam.

• kopsow 5 recenzji

24.03.2013, 21:53 napisał:

Lasagne słaba

W ramach szybkiego szukania miejsca, żeby coś zjeść wybór padł na Pizza Hut.
    Zdecydowałem się na lasagne klasyczną, kolega natomiast na makaron bolognese.
    Lasagne słaba, nawet bardzo.
    Największy szok to temperatura potrawy. W jednym miejscu zimna, w drugim letnia. Ser na wierzchu zdecydowanie zimny.
    Sama potrwa też nie zachwyca, płaty makaronu cieniutkie, natomiast mięsa jak na lekarstwo i do tego bardzo słabo przyprawione.
    Jadłem kiedyś na studiach lasagne serwowane przez sieć z płazem w nazwie, które odgrzewało się w mikrofali. Kosztowało to cudo jakieś 10 zł, ale w takiej restauracji starczyłoby to na trzy porcje. I co z bólem dodam, było smaczniejsze.
    Kolega na swój makaron nie narzekał, choć cena 15 zł za bar sałatkowy trochę wyprowadziła go z równowagi.
    Ciekawostka: kelnerka na zwrócenie uwagi odnośnie temperatury mojego zamówienia stwierdziła, że to niemożliwe, bo obie nasze potrawy wyszły z piekarnika jednocześnie.
    W sumie znam tylko jeden "piekarnik", z którego może wyjść zarówno spaghetti jak i lasagne. To mikrofalówka.

Data wizyty w lokalu: 24 marca 2013

• sssonia 2 recenzje

29.04.2013, 10:43 napisał:

Najlepsza sieciówka

Moja ulubiona restauracja sieciowa.
    Każdy Pizze Hut zna więc nie będę się rozpisywać.
    Każdy posiłek, który tam zamówiłam był dobry. Najbardziej polecam pizze na grubym cieście, według mnie jest fenomenalna+ herbata mrożona.
    Pieczywo czosnkowe z serem również polecam.
    W zasadzie wszystko polecam.
    W Katowicach, czasem jest kolejka i trzeba dłużej poczekać, ale prócz tego nie widzę żadnych zastrzeżeń.
    No i cena wiadomo, mogła by być trochę mniejsza, ale jakość do ceny jak najbardziej pasuje.

Data wizyty w lokalu: 23 kwietnia 2013

• pierniczek 81 recenzji

18.02.2012, 21:59 napisał:

Są lepsze

Lokal w ciekawym miejscu. Wnętrze już jednak nie takie przytulne. Stolik na stoliku, ludzie patrzą sobie do talerza.
    Obsługa miła, niewyróżniająca się niczym szczególnym.
    Pizza dobra, ale nie jest fenomenem. Bardzo uboga w składniki.
    Raczej nie odwiedzę ponownie, zdecydowanie jakość nieadekwatna do ceny.

• KRYSTIANPRYMAS 41 recenzji

19.03.2012, 17:55 napisał:

Pizze Hut w Katowicach - jak możesz to omijaj

Pizza, którą zamówiłem była największa z oferowanych oraz złożona była ze składników wybranych przeze mnie. Niestety, okazalo się, że rozmiar jakiś mikro, niedopieczone ciasto, a i cena niestety stnowczo za wysoka.
    Każdy składnik w pizzie 4,50 zł nawet jeśli jest tylko na połowie pizzy to trochę "no fair" względem klienta.
    Byłem pod wrażeniem, że zrobili w 12 minut oraz pozytywnie oceniam wygląd pizzerii oraz obsługę.
    Ale co z tego jak pizza była do bani, a po to przychodzi się do pizzerii żeby zjeść dobrą pizzę.
    Jeżeli ktoś się na sosach to niestety się tu srodze zawiedzie, ponieważ sosy u nich leżą i kwiczą. Spróbowałem wszystkich oprócz pikantnego, bo go po prostu nie było.
    Cena: 56,90 zł.

Data wizyty w lokalu: 17 marca 2012, godz. 21:00