Kawiarnia Weranda

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Jastarnia
3.8

ul. Ks. Bernarda Sychty 98 84-140 Jastarnia
tel: 601-682-396
typ lokalu: kawiarnia, restauracja typ kuchni: ryby i owoce morza, europejska, desery, kaszubska, regionalna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• PinotGriggio 405 recenzji

18.02.2014, 12:17 napisał:

Pewniak

Wystrój lokalu pewnie lepiej sprawdza się w lecie. W zimie człowiek czuje się tam mniej więcej tak, jakby usiadł w "poczekalni do lata"... Atmosfera rodzinna, zwyczajna. A jedzenie bardzo smaczne, przygotowywane ze starannością. Mój dorszyk był świeżutki, usmażony w delikatnej panierce z mąki. Pachniał lekko czosnkiem. Bukiet surówek również bardzo smaczny i również przygotowany starannie.
    Do rybek jest w ofercie całkiem przyzwoity wybór win na lampki. Osobiście polecam francuski kupaż na bazie grenache blanc.

Data wizyty w lokalu: 15 lutego 2014

• ninks 89 recenzji

26.08.2013, 16:16 napisał:

Frejszteki!

Proszę Państwa, jeżeli tylko macie ochotę na orgię smaków od samego rana, z całego serca polecam Werandę!
    Byliśmy tam dwukrotnie, i dwukrotnie wybraliśmy to samo, pomimo że menu śniadaniowe (frejsztekowe po kaszubsku) jest naprawdę imponujące. Ja skusiłam się na śniadanie morskie, na które składał się omlet z wędzonym łososiem - ale jaki to był łosoś! Nie jestem w stanie opisać słowami delikatności tej szlachetnej ryby, od której w połączeniu z jajkami oraz świeżym pieczywem (3 lub 4 rodzaje) z masłem a także plastrami pomidora i ogórka, kubki smakowe wariowały z przyjemności :) Mój narzeczony jadł jajecznicę z krewetkami (tak, postanowiliśmy jeść same ryby podczas pobytu nad morzem) i również był bardzo zadowolony.
    Weranda zawsze jest pełna gości, na szczęście udawało nam się znaleźć wolny stolik - raz we wnętrzu pełnym rattanowych mebli, bibelotów o tematyce marynistyczno - babcinej, a raz w koszach plażowych, w których siedzieliśmy na zewnątrz. Lokal nazywany jest kawiarnią, jednak niesprawiedliwie - szczyci się menu głównie śniadaniowo - obiadowym, co nie oznacza braku najróżniejszych ciast i deserów wystawionych w tak popularnych na Helu w knajpach szklanych gablotkach.
    Ciekawym rozwiązaniem jest bukiet lilii obok sedesu w miłej skądinąd toalecie, rozumiem że w ramach odświeżacza? ;) Obok toalety znajdują się wieszaczki na odzież wierzchnią oraz prasa do przejrzenia przy śniadaniu.
    Cenowo ok, za dwa śniadania z dużym kubkiem kawy w filiżance z motywem kaszubskim, który tak mi się spodobał, że jedną postanowiłam sprezentować mamie, zapłaciliśmy po 55 zł, więc do przejścia - w końcu są wakacje. Kelnerzy sympatyczni, w lokalu lekko unosi się wspomniany gdzieś wcześniej posmak snobizmu, jednak w granicach tolerancji - nie jest to Jurata, ale to już zupełnie inna historia :).

• Nigra 6 recenzji

19.02.2014, 15:05 napisał:

By zaznać rozkoszy

Do Jastarni przyjeżdżamy od wielu lat, zawsze omijając sezon wakacyjny. Między jednym a drugim pobytem zawsze wspominamy Werandę. Idealne śniadania, szczególnie jajko sadzone na łososiu, w chłodne dni herbata z prawdziwymi malinami, pyszne pierogi z rybą i do tego jeden z najlepszych jakie jadałam tortów bezowych. Wszystko podane w przyjemnym, ciepłym wnętrzu z wygodnymi kanapami. Dla mnie ważne, że gdy ja piję białe wino, moje psy mogą spać pod stołem i nie wadzą nikomu. Obsługa miła, widoczna i cicha. Miejsce polecam z całego serca.

• kuleczka_kiki 9 recenzji

06.09.2013, 22:38 napisał:

Kameralne, rodzinne, romantyczne bistro

Wystrój i atmosfera przyjemna dla oka - wygodne wiklinowe fotele, możliwość siedzenia wewnątrz lub na patio, zielono, urokliwie.
    Byliśmy na śniadaniu, które było bardzo sycące i ładnie podane. Zestaw letni zawierał jajecznicę, typowe śniadaniowe dodatki - ser żółty, twarożek, wędlinę, a także owoce, co jest dużym plusem.
    Obsługa bez uwag, skuteczna.
    Polecam w ramach odpoczęcia od klimatu smażalni ryb.

• trez 16 recenzji

10.06.2013, 22:38 napisał:

Po kaszubsku jak na plaży

Bardzo ładne miejsce z wiklinowymi koszami i licznymi regionalnymi akcentami.

Ciast i słodkości wybór duży, próbowaliśmy z nich jedynie sernika w wersji domowej i faktycznie smakował jak domowy.

Poza kawiarnianym asortymentem miejsce to działa również jako restauracja, karta dań nie jest za długa, można również zjeść smażonego dorsza, my jednak spróbowaliśmy pieczeni na plackach ziemniaczanych i była przepyszna.
    Placki cienkie, chrupiące i nie tłuste, pieczeń mięciutka, całość w dobrze przyprawionym sosie, do tego grubo starta marchewka i kapusta, wyborne danie.
    Spróbowaliśmy również placka po kaszubsku, z pestkami dyni, wędzonym łososiem, obłożony lekko chrzanową śmietaną, równie pysznie smakował, jak brzmi jego opis.

Obsługa uprzejma, miejsce godne polecenia.

Data wizyty w lokalu: 09 czerwca 2013, godz. 19:00

• oglam 11 recenzji

14.07.2013, 23:49 napisał:

Klimat, smacznie i cudownie

Bardzo przyjemny lokal. Już z daleka się wyróżnia wśród innych lokali w Jastarni. Kosze plażowe strzał w dziesiątkę, no i te cudowne obrazy na ścianach. Przepyszne sałatki, bardzo poprawna zupa rybna (choć żurek mnie nie urzekł ) ale przede wszystkim desery. Dobrany wybór smacznych win. Urzekła mnie dekoracja ze świeżych porzeczek i innych owoców. Obsługa bardzo miła i pomocna, znająca się na rzeczy. Trochę byliśmy zadziwieni, że obsługiwało nas aż pięciu kelnerów. Byliśmy tam kilka razy podczas pobytu w Jastarni i za pewne tam wrócimy. Polecamy.

Data wizyty w lokalu: 02 lipca 2013

• Bella5 5 recenzji

29.08.2013, 07:45 napisał:

Dobre jedzenie, domowy wystrój

Przeczytałam w jednej z recenzji, że nie jest sprawiedliwie pisać o lokalu tylko na podstawie jednej wizyty. Zgoda! W Kawiarni Weranda jadłam obiad dwa razy, więc piszę, co było.
    Za pierwszym razem zamówiliśmy dania z karty, tj.: zupy – chłodnik - wyglądał bardzo ładnie i był smaczny, zupę krem z pięciu gatunków ryb - była na swój sposób smaczna (fajnym dodatkiem były kluski lane), ale na pewno nie przypominała zupy- kremu i nie czułam aromatu trawy cytrynowej. Drugie dania to smażone ryby z surówkami – smaczne, duże porcje, ryby soczyste i świeże oraz polędwiczki w sosie grzybowym - też prezentowały się OK. Ogólnie można powiedzieć, że była to dla mnie miła odmiana, ponieważ w większości smażalni nie tylko w Jastarni, smażone ryby, jeśli nawet są smaczne to podawane na plastikowych, papierowych lub styropianowych (brrrrrrr!) talerzach tracą dla mnie smak, zapach i wszelkie inne walory. W Kawiarni Weranda potrawy podawane są na białych talerzach, na stole z białym obrusem i kwiatami w wazonie. Tworzy to klimat domowej przytulności. Gdyby jeszcze wymienić tandetne, najtańsze, gastronomiczne sztućce to byłoby perfetto!
    Będąc drugi raz w porze późnego obiadu (17-ta) skusiliśmy się z lekką obawą na zestaw obiadowy (25 zł). Czy będzie równie smaczny jak dania z karty? Ale nie rozczarowaliśmy się. Zupa krem z brokułów z groszkiem ptysiowym była smaczna a i kurczak na ostro zniknął szybko z talerza. Szkoda, że kucharzowi rozgotowała się kasza kuskus, bo nie miałabym żadnych zastrzeżeń. Łosoś w wersji light z warzywami na parze dla tych, co jedzą zdrowo, spełnił w pełni moje oczekiwania - był świeży, soczysty i bałtycki, którego cenię bardziej niż hodowlanego z Norwegii (ma inny, jaśniejszy kolor). Na desery nie mieliśmy już ochoty, choć kusiły wyglądem, bo porcje obiadowe były duże i sycące. Ceny nie przytłoczyły, były adekwatne do jakości. Warto tylko popracować jeszcze nad personelem, który mija obojętnie przychodzących gości i wydaje się być zagubiony natłokiem obowiązków.

Data wizyty w lokalu: 27 sierpnia 2013

• aganiok 7 recenzji

09.07.2013, 09:59 napisał:

Tłoczno, ale smacznie

Jest to najbardziej oblegana knajpka w Jastarni. Jednak pomimo tłoku udało nam się dość szybko znaleźć wolny stolik. Obsługa bardzo przyjazna i pomocna. Dania bardzo smaczne, zgrabne (nie za dużo i nie za mało). Duży wybór kaw i czekolad podawanych m.in. z likierami. Dobre lokalne piwo. Ceny przystępne.
    Polecam przede wszystkim tatar z łososia, a także sałatkę z bekonem oraz barszcz z krokietem.
    Na deser polecam naleśniki z twarożkiem i domowe ciasta (m.in sernik). Ja wybrałam tartaletkę z malinami, która była przepyszna.
    A do tego polecam kawę pt. "miłość" m.in. z likierem amaretto!

• domi133 4 recenzje

23.08.2013, 09:26 napisał:

Miło i leniwie dla cierpliwych

Odwiedziliśmy Werandę kilkukrotnie w samym środku sezonu turystycznego. Kawy i gorąca czekolada rzeczywiście nalezą do najlepszych w Jastarni. Wszystkie wypieki wyglądają bardzo apetycznie, ale zdarzyło nam się dostać ciasto z przyschniętą galaretką. Pomimo tego jednak polecamy, szczególnie dla osób, które chcą leniwie i bez pośpiechu, w miłej atmosferze zjeść śniadanie lub coś słodkiego przed lunchem. Na obsługę w porze śniadaniowej trzeba niestety długo czekać i wypatrywać obsługującej nas pani lub pana aby zapłacić rachunek i móc ruszyć na plażę.

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2013

• 1patanella 4 recenzje

22.08.2013, 21:40 napisał:

Rewelacja!

Do restauracji trafiliśmy ze względu na pozytywne opinie gastronautów i nie zawiedliśmy się. Restauracja znajduje się tuż przy głównej ulicy. Do Jastarni przyjechaliśmy w długi sierpniowy weekend gdzie w tym czasie o stolik w polecanych restauracjach było dość ciężko. My mieliśmy szczęście, aż takowy zwolnił się zaraz po naszym wejściu do restauracji. Restauracja/kawiarnia bardzo oblegana, prawie na każdym stoliku widniała rezerwacja. Wystrój restauracji bardzo ciekawy w morskim klimacie. Zamówiliśmy przepyszną zupę rybna i taki sobie-wodnisty żurek, przepyszna przystawka ze śledzia w śmietanie i pierogi z mięsem, jako danie główne olbrzymia porcja dorsza z młodymi ziemniaczkami i świeżymi warzywami.
    Pani kelnerka bardzo uprzejma, ciągle uśmiechnięta i bardzo naturalnie troszcząca się o klientów (niestety nie wszyscy mieli takie szczęście, gdyż pozostałe panie nie były już tak profesjonalne).
    Obiad wspominamy bardzo smacznie i przyjemnie.

Data wizyty w lokalu: 15 sierpnia 2013

Nowe w okolicy: Jastarnia