Karczma Babskie Jadło

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Stefanów
3.0

ul. Stefanów 2C 09-500 Stefanów (przy trasie Płock-Gostynin)
tel: (24) 236-56-59
typ lokalu: gospoda, karczma typ kuchni: europejska, polska, staropolska, pierogi cena dania głównego: 20 - 40 zł

• inkak 7 recenzji

17.12.2013, 15:26 napisał:

Porcje dla szlachcianki, ceny dla hrabiego

Z czystym sumieniem nie mogę polecić. Małe porcje, warszawskie ceny... Placek po zbójnicku blado wypada, zarówno smak, jak i wielkość porcji. Niedoprawiony sos, chociaż sam placek świeżo usmażony i to zaliczam na plus. Pozostałe dania biesiadników również nie wzbudziły entuzjazmu. Wystrój ok, ale zimno jak nie wiem co (w październiku). Przygnębiające wrażenie robił też brak gości, chociaż zmyliły nas samochody na parkingu, oraz obsługa bez cienia uśmiechu.

Data wizyty w lokalu: 18 października 2013

• pikasia 7 recenzji

27.08.2013, 09:42 napisał:

Raczej nie pożałujecie

Największy plus tego lokalu to niewątpliwie duży ogród i wystrój. Z całym konceptem tego miejsca 'gryzą' się chyba tylko parasole 'znanych firm' ustawione w ogrodzie, ale pewnie inaczej się nie dało...
    Obsługa sprawna i grzeczna.
    Jedzenie też krzywdy temu miejscu nie robi, ale nad plackiem po cygańsku należałoby troszkę popracować :). Jedliśmy polędwicę w sosie pieprzowym i karkówkę w sosie chrzanowym - mięsiwa miękkie, sosy w odpowiedniej ilości, surówki również. Generalnie porcje duże ale ceny również więc nie oczekiwaliśmy, że na koniec będziemy głodni. W 'gratisie' dostaliśmy po rogaliku ale już nie mieliśmy na nie miejsca więc pojechały z nami dalej :).

Data wizyty w lokalu: 26 sierpnia 2013, godz. 17:30

• zeszok 217 recenzji

10.06.2012, 14:31 napisał:

Na mały i duży głód oraz odpoczynek w czasie podróży

Zachęceni przyjemnym dla oka wyglądem karczmy, zatrzymaliśmy się by sprawdzić, czy równie dobrze prezentować się będzie pod względem wiktu. Bardzo wygodnie usytuowany parking w pobliżu wejścia, trochę może okazać się niewystarczający, przy dużej liczbie gości.
    Styl wnętrza - przaśny, wiejski, mnie osobiście bardzo przypadł do gustu z bardzo udanie zaplanowanym ogródkiem, w którym można wygodnie zjeść, przy stylowych, grubo ciosanych ławach. W oczekiwaniu na realizację zamówień natomiast, skorzystać z ustawionych na zewnątrz huśtawek. Całość ogrodzona i odizolowana od otoczenia, tak, że bliskość trasy szybkiego ruchu nie przeszkadza w odpoczynku. Obsługa szybciutko reaguje, zaraz po zajęciu miejsca pojawia się na stole karta menu. W niej spora różnorodność, każdy może znaleźć coś dla siebie. Z zup, zarówno rosół jak i żurek bardzo przyzwoite. Świetne są pierogi z mięsem i okrasą. Jedne z lepszych jakie jadłem. Bardzo dobra tez pierś grillowana, frytki nieco suche, spora różnorodność surówek. Po dwóch już wizytach w karczmie, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że będę w niej częstszym gościem.

• Bogumil.Skowron 19 recenzji

09.12.2012, 23:06 napisał:

Grill = dno

W lokalu Babskie Jadło byłem dwa razy i jak wiadomo już jako smakosz potraw grillowanych byłem zawiedziony tym jak można tak zepsuć zwyczajne grillowanie kiełbaski, która w efekcie finalnym była bardzo droga generalnie lokal tani nie jest, ale jego sporym atutem jest ogródek na zewnątrz, który jest do dyspozycji klientów w czasie lata... Zapach lasu towarzyszący wspomnianym latem BOMBA! Cała reszta przeciętna.... Aha dodam, że drugim razem zajadałem pierogi, które zaliczają się do klasy średniej... Ogólna ocena 3.

• marcos 26 recenzji

16.07.2008, 13:47 napisał:

Jeśli zjechać to tutaj

Jadąc z rodziną z miejsca wakacyjnego odpoczynku, zwyczajowo jesteśmy po obiedzie, tym razem jednak pojechaliśmy niedługo po śniadaniu stąd w połowie trasy zaczęło nam doskwierać nadmierne pustkowie w żołądku. 1/2 drogi do domu to akurat okolice miejscowości Gostynin oraz jedynej większej trasy, a mianowicie nitki łączącej wcześniej wymieniony gród z Płockiem. Mijając rogatki miasta Gostynin i licząc sześć jednostek na cyferblacie odliczającym kilometry po lewej stronie ujrzymy zachęcająco wyglądający zajazd w stylu starej wiejskiej, bogatej karczmy. Skręcamy, stajemy na parkingu wśród trawiasto-kwiatowych połaci, po chwili odnajdujemy wejście, ciekawie zdobione wnętrze, dużo drewna, choć chata chyba murowana i tylko dechami obłożona.
    Pytanie o płatność kartą - niestety nie ma takiej możliwości!!! W portfelu ery plastykowych pieniędzy znalazłem 40 zł, a drobniaków uzbieraliśmy następne 7 zł. Cztery osoby, dwie duże, dwie małe - jak tu zjeść obiad za 47 zł, pewnie że się da! Po krótkich studiach nad kartą wybraliśmy rosołek z domowym makaronem dla córki, frytki dla najmłodszego zawodnika oraz pierogi z mięsem dla nieco starszej małżonki i placek po zbójnicku dla najstarszego "doświadczeniem" małżonka czyli mnie. Aha, oczywiście jedno pepsi, aby zamknąć budżet na 45 zł.

Po dłuższej chwili wjechał rosołek w przystojnej miseczce, dobry i z dobrym makaronem. Pierogi z mięsem okazały się majestatyczne, ładnie podane ze skwarkami, nadzienie całkiem pouczające, całość bardzo pożywna. Frytki w normie, syn pochłaniał w tempie podwójnym. Oddzielny opis dla placka, którego mogłem ocenić najdokładniej. Na pierwszy rzut oka niepokojąco jasny wydał mi się sos, który stanowi całe i podstawowe dobro tej potrawy. Pół talerza zajmował zestaw surówek, całkiem smacznych w trzech odmianach, wilgotnych i soczystych. Druga część jednak nie przedstawiała się tak zachęcająco. Placek był słabo wysmażony, za gruby, choć smaczny. Sos na marnej podstawie, stąd pewnie kucharz zagęszczając dodał za dużo mieszanki wody z mąką, co sprawnie dodało zawiesistości (aż nadto), ale pozbawiło potrawę kolory i aromatu mięsa, którego nie było w nadmiarze, zaledwie kilka kawałków! Zjadłem oczywiście całość, bo nie było to nie do zjedzenia, szczególnie dla głodnego kierowcy, ale żałowałem że nie wziąłem pierogów, z drugiej strony poświęciłem się dla mas (nie bierzcie tam placka po zbójnicku!).

Podsumowując wizytę trzeba przyznać, że Babskie Jadło jest godnym przystankiem dla wygłodniałych podróżników.

Nowe w okolicy: Stefanów