Bistro pod Żurawiem

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Murzynówko
3.3

ul. Murzynówko 1 63-024 Murzynówko (trasa na południe od Poznania)
tel: (61) 286-20-37
typ lokalu: bistro typ kuchni: polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• mich1 16 recenzji

04.05.2014, 21:06 napisał:

Dobre jedzenie niedrogo i szybko

Kolejny raz odwiedziliśmy ten bar, dziś skorzystaliśmy z oferty dnia - kieszonki ze schabu z warzywami, rosół. chłodnik i żurek. Zupy podane szybko, smaczne i odpowiedniej temp. Rosół z domowym makaronem bardzo dobry, żurek jak zwykle OK z jajkiem i pieczywem. Mięso dobre, dużo surówek polecam.
    Ceny przyzwoite za obiad dla 4 osób zapłaciliśmy 94 zł. Zaletą jest duży parking-
    ogólnie polecamy.

Data wizyty w lokalu: 04 maja 2014

• rafals 3 recenzje

09.01.2012, 15:10 napisał:

Pyszne jedzenie w dobrych cenach, miła obsługa

Bistro godne polecenia na trasie Kalisz - Poznań. Uprzejma obsługa, estetyczny wystrój, czytelna kartą przy barze. Dania kuchni polskiej, w bardzo przystępnych cenach. Np. zupy po 5 zł, na pochwałę zasługuje według mnie żurek o bardzo intensywnym i tradycyjny smaku. Bardzo smaczna jest również golonka po bawarsku, miękka w smacznym sosie, do tego dobre frytki oraz surówki (5 różnych, lecz niezbyt duże porcje), wszystko za ok. 22 zł. Pomieszczenie jest klimatyzowane, łazienki są czyste. Zaletą tego bistro przy trasie jest również bardzo duży parking.

Data wizyty w lokalu: 10 grudnia 2011, godz. 12:00

• GregoryPork 93 recenzje

18.07.2009, 16:30 napisał:

Smacznie i tanio - ideał dla rodaka

Wpadliśmy tam ostatnio po raz drugi z nadzieją na zjedzenie czerniny. Niestety, zniknęła z wiszącej przy ladzie tablicy pełniącej rolę menu. W jej miejsce weszły zupy tradycyjne... żurek, pomidorowa, flaczki... szkoda. Wybrałem sezonowy chłodnik z... tartych buraczków oraz fasolkę po bretońsku, natomiast moja towarzyszka wzięła klasyczną pomidorową zupę. Jedzenie było smaczne. Zamówione porcje choć małe przywodziły na myśl solidną kuchnię, bez wydziwiania. Pomidorowa podana z ryżem, fasolka z dużą ilością kiełbaski, a pieczywo świeże - nie ma się do czego przyczepić. Dlatego też mocno rozważałem np. zakup pulpetów w sosie koperkowym spodziewając się być może jakiegoś kulinarnego pozytywnego zaskoczenia (pomysł padł ze względu na towarzystwo ziemniaków). Jest to bistro i posiłki otrzymaliśmy w taniej, banalnej zastawie, którą po jedzeniu należy zwrócić. Zdecydowaną niedogodnością jest wszechobecny dym papierosowy w klimatyzowanym pomieszczeniu. Wyjść nie można - ogródka brak. Tym samym po pobycie w Bistro przesiąkamy intensywnym zapachem dymu papierosowego i tłuszczu, co pozostaje niestety mocnym wspomnieniem przy każdorazowym rozważaniu miejsca na kolejną konsumpcję. Plus za wprowadzoną ostatnio możliwość płacenia za posiłki kartą płatniczą.

• sakaszwili 108 recenzji

04.07.2008, 18:41 napisał:

Dobry wybór na jedzenie przy drodze!

Małe przyjemnie bistro. Panie miłe i sympatyczne, zamawia się przy barze, wszystko po przystępnych cenach (karczek z grilla, ziemniaki pieczone w talarki, surówka plus piwo - 21,50 zł). Karkówka smaczna, miejscami soczysta, a miejscami zbyt sucha, ale nie miałem najmniejszych zastrzeżeń co do jej świeżości, sałatka z ogórka małosolnego w sam raz, talarki - ciut za twarde, ale delikatnie wysmażone. Co najważniejsze - w powietrzu unosi się zapach dobrej kuchni, a wchodząc do środka nie ma się wątpliwości, że dobrze się wybrało.
    Jak większość swoich opinii zaznaczam, że gwiazdki (np. za wystrój) "dopasowuję" do kategorii - tu bistro drogowe.

Nowe w okolicy: Murzynówko