Restauracja Kasztelanka

gdzie jesteś? województwo: świętokrzyskie miejscowość: Sandomierz
1.8

ul. Rynek 13/14 27-600 Sandomierz
tel: (15) 832-04-02
typ lokalu: pub, restauracja typ kuchni: turecka, kebab cena dania głównego: poniżej 20 zł

• szarlottka 26 recenzji

12.10.2013, 00:23 napisał:

Nigdy więcej

Widziałam po Gastronautach, że z jedzeniem w Sandomierzu jest ciężko. Wybór tym razem padł na chybił trafił i przeliczyliśmy się.

Obsługa była akurat całkiem sprawna. Kelnerki szybko przyjęły zamówienie i podały zamówioną kawę i herbatę. Dosyć szybko trafiła też do nas średnia pizza.

UWAGA - Pizza jest wielkości talerza obiadowego. Za ten "rarytas" zapłacić trzeba około 26 złotych. Pizza duża (wszędzie indziej standardowa) kosztuje, bagatela, około 47 złotych, w porywach do ponad 50. Ceny nie rozumiem - nawet w Warszawie można zjeść lepiej i taniej. Smak pizzy absolutnie nie bronił jej ceny. Mój partner, który nie uznaje keczupu do pizzy, tym razem nie żałował go.

Obiecuję poprawę. Nigdy więcej tam nie zajrzę.

• elfina 1 recenzja

04.04.2014, 18:41 napisał:

Gorąco... odradzam!

Piękne miejsce, słońce na tarasie na zewnątrz - to skusiło nas, żeby zajrzeć do Kasztelanki. Pierwszy i ostatni raz.
    Obsługa wolna, na zamówienie (karkówka, ziemniaki i surówki) mąż czekał godzinę.
    Ceny potwornie wysokie - karkówka duszona w piwie 20 zł (samo mięso! bez dodatków).
    Porcje żenująco małe - ta sama karkówka wielkości pudełka papierosów.
    Na pytanie - jak to możliwe, że taka mała porcja kosztuje tak dużo, kelnerka odpowiedziała, że to nie ona ustala ceny.
    I niby w karcie napisane, że to 150 g, więc nie można mieć pretensji, ale skąd ja mogę wiedzieć - zwłaszcza głodna po długim spacerze - jak wygląda 150 g karkówki.

Ja zamówiłam gyros z frytkami - 25 zł - smakował jak na Dworcu Centralnym w Warszawie, wyglądał jeszcze gorzej, ale chyba ze wszystkich zamówionych dań i tak był najlepszy.

Koleżanka zamówiła pierogi - wyglądały jakby wyjęto je prosto z wody na talerz, bez okrasy, bez przybrania.

Najbardziej zadziwiające było to, że w restauracji było dużo ludzi, co normalnie jest jakąś rekomendacją. Tym razem daliśmy się zmylić.

Szczerze odradzam.

Data wizyty w lokalu: 29 marca 2014

• Spiewak 3 recenzje

29.12.2013, 18:15 napisał:

Masakra - jakość marna, cena wysoka!

Będąc na weekendowym wyjeździe w Sandomierzu szukaliśmy jakiegoś miłego miejsca na obiad. Byliśmy całą 10-osobową grupą. Niestety nie spojrzeliśmy na opinie i skorzystaliśmy w wątpliwej przyjemności jedzenia w "Kasztelance".

Było nas tyle osób, że próbowaliśmy wszystko z karty. Osobiście powiem, że barszcz czerwony z uszkami mi smakował. Był lekko ostry, a uszka mam wrażenie nie były kupne. Niestety z plackiem po węgiersku już było dużo gorzej. Szczerze mówiąc był to najgorszy placek jaki jadłem w życiu! Grube niedosmażone placki z wodnistym sosem bez żadnego wyrazu, a o ilości mięsa nie chcę wspominać, bo była śladowa. 3-4 kawałki mięsa na całe danie to chyba trochę mało - ale może się nie znam.

Koleżanka zamówiła pizzę, która została przez nią podsumowana jako cytuję - "koszmar". Mało składników, przetrzymana w piecu i spalona. Krótko mówiąc masakra.

Do tego niestety ceny też pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Lepiej zjeść można w każdym barze mlecznym. Za wątpliwej jakości placka i barszcz czerwony z piwkiem zapłaciłem 45 złotych.

Kamienica w której znajduje się restauracja jest ładna i zachęcająca, niestety w środku wieje malizną, a elementy sztuki orientalnej podwieszone pod sufitem dopełniają czarę goryczy.

Podsumowując - szczerze odradzam odwiedziny w tym przybytku. Jakość marna, a cena wysoka. Najgorsze jest to, że położenie tej restauracji zapewnia jej stały przychód i nawet najgorsza opinia tego nie zmieni.

• trez 16 recenzji

12.05.2013, 12:41 napisał:

Lokalizację mają, dobrego jedzenia nie

Knajpa z dużym ogródkiem na samym rynku, lokalizacja zatem odpowiednia na obiad na starówce, co prawda widzieliśmy słabe opinie, ale stwierdziłem, że pewnie nie będzie tak źle, a chciałem usiąść na starówce. No i się myliłem, było źle.

Stosunkowo drogo, w porównaniu z innymi miejscami na rynku można powiedzieć typowe ceny, choć za takie jedzenie, to pieniądze jakoś tak bardziej gryzą ducha. Dokładniej to zamówiliśmy schabowego z ziemniakami z mizerią, kotlet był OK, dość tłusty z oleju i nie za duży, ale nie na tyle, żeby się czepiać, za to ziemniaki "z wody" w całości, wygrzane w mikrofali do czerwoności, ściemniały, niedobre i gumowate. Mizera to kawałek ogórka przekrojony na ćwiartki z walniętą na boku łyżką śmietany, tak marne, że na początku myślałem, że to tylko dekoracja i zaraz doniosą coś w miseczce. Danie kosztowało 28 złotych.
    Żona wzięła placek po węgiersku i tu chyba jeszcze gorzej, sam placek był dziwny, jakby z ciasta upieczony, niezbyt smaczny, bardzo gruby, ale przynajmniej wysmażony i wielki, to jego jedyna zaleta. Podany z gulaszem z dziwnym glutowatym sosem, jakby z torebki, albo kucharz lubił mąkę z wegetą mieszać, potężnie wygrzanym w mikrofalach.
    Za jedyny plus mogę zaliczyć bardzo uprzejmego kelnera.

Podsumowując, jest to bardzo złe miejsce na obiad, niestety trzyma się na swojej lokalizacji i faktu, że turyści i tak raz przyjdą.

Data wizyty w lokalu: 30 kwietnia 2013

• tecumseh 8 recenzji

07.12.2012, 19:42 napisał:

Okropna i droga

Byłem dwa razy raz na spaghetti (niedobre), drugi na pizzy ze znajomymi (słaba, mała i nieadekwatnie droga do swoich "walorów").
    Szkoda czasu, najgorsze miejsce na starówce, brak jakichkolwiek zalet.

• lisowa 12 recenzji

13.11.2012, 21:38 napisał:

Piękny widok nie wystarczy

Proszę, nie jedzcie tam! Totalna masakra - żurek praktycznie niejadalny, kebab również, a piwko można wypić wszędzie. Co prawda klientów wtedy zbyt wielu nie było, więc na obsługę nie możemy narzekać, ale jedzenie i wystrój przypominający tanią melinę pozostawiają wiele do życzenia. Jedynie można usiąść w ogródku i chłonąć piękno Sandomierza przy szkalneczce piwa - tego zepsuć nie potrafią. Mamy wrażenie, że restauracje - nie tylko ta - bazują na rozgłosie i atrakcyjności starówki w ogóle nie przykładając się do jakości usług. DROGO!

Data wizyty w lokalu: 06 czerwca 2012

• glod 19 recenzji

05.08.2012, 20:54 napisał:

Może być

Wystrój w środku beznadziejny, trąci latami 70. Na zewnątrz sporo miejsc pod parasolami. Obsługa sprawna, nie mam uwag. Kotlet po parysku (pierś kurczaka w cieście naleśnikowym) smaczna, natomiast kapusta zasmażana była tylko z nazwy, smakowała jakimś kwasem. Osobno trzeba zamawiać dodatki, co skutkuje wysokim rachunkiem. Ogólna ocena: da się zjeść, ale bez żadnej rewelacji.

Data wizyty w lokalu: 04 sierpnia 2012

• bartol00 4 recenzje

01.09.2012, 23:03 napisał:

Masakra

Przejeżdżając przez Sandomierz, pomyślałem z kolegą, że zobaczymy Rynek, a przy okazji zjemy coś i poszukamy tam knajpki. Niestety, weszliśmy do pierwszego lepszego miejsca i na nasze nieszczęście była to Kasztelanka.
    Wszystkim odradzam z całego serca to miejsce, nie pamiętam bowiem, żebym kiedykolwiek jadł gorszą pizzę. Ten lokal to jakaś pomyłka, szkoda, że niczego nieświadomi turyści, których, jak zauważyłem, w Sandomierzu nie brakuje, natykają się na tak obleśną restaurację.
    Nie wspomnę o wystroju w środku (my siedzieliśmy w ogródku), PRL to mało powiedziane.
    Wstyd dla Sandomierza!

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2012, godz. 15:00

• MikeWPR 3 recenzje

28.08.2012, 19:01 napisał:

Beznadziejna obsługa

Po długim oczekiwaniu na zostanie obsłużonym (kelnerki udawały, że nie widzą klientów), w końcu podeszła do nas pani z pytaniem "co podać". Na słowa "może kartę"? Rzuciła menu na stół i poszła. Zrezygnowaliśmy. Ocenę jedzenia pozostawiam innym, ale widzę, że opuszczenie tego lokalu było dobrym pomysłem.

Data wizyty w lokalu: 26 sierpnia 2012

• wiecznie_glodny 5 recenzji

30.07.2012, 22:07 napisał:

Boże chroń przed tą knajpą!

Po pierwsze: obsługa załatwia sprawę ;). Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyliśmy -kelnerki wyglądały na same praktykantki (może Sandomierz ma jakiegoś gastronomika?) i tak też się zachowywały. Bardzo słabe jedzenie. Szkoda więcej pisać.

Nowe w okolicy: Sandomierz