Gościniec Soplica

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Bydgoszcz
2.9

ul. Gdańska 181 85-687 Bydgoszcz (tuż za skrzyżowaniem z ul. Konną)
tel: (52) 328-06-21
typ lokalu: restauracja typ kuchni: polska, staropolska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• lusia_smakosia 12 recenzji

24.03.2014, 09:41 napisał:

Swojsko

Niedziela, godz. 15. Tłum gości, dwie duże rezerwacje. Mnóstwo dzieci (w otoczeniu ładny, bezpieczny plac zabaw). Pani manager sali (chyba) szybko podała karty. Kelnerka po chwili (zgodnie ze sztuką - po zamknięciu kart) sprawnie przyjęła zamówienie. Czas oczekiwania - 20 min, przeciągnął się do 30. Czekadełek brak. Zupy dobre; żurek w chlebie - ogromny. Pierogi dobre (jadaliśmy lepsze). Schab z kością robiony na szybko i za szybko. Powinien jeszcze trochę dochodzić. Ale to jest minus dań robionych, a nie odgrzewanych w mikrofali. Surówek ogrom. Ziemniaki zapiekane (jak frytki) dobrze wypieczone.
    Wystrój staropolski, ładny, schludny. Palący się kominek nieco nas "popalał", było za ciepło; ale tworzył klimat. Kelnerki pracowały sprawnie. Tylko bardzo denerwujący był wszechogarniający gwar i płacz dziecka. Mieliśmy po prostu pecha.
    Lokal przystosowany dla niepełnosprawnych; wózki dziecięce poruszały się bez problemu. Toalety czyste i też przystosowane.

Data wizyty w lokalu: 23 marca 2014

• vanhasan 11 recenzji

07.05.2013, 20:04 napisał:

Pierogi nr 1 w Bydgoszczy!

Byłem dwa razy w tym lokalu, ostatnio w majowe dni obsługa w ogrodzie i naprawdę fajny klimat! Drugi raz jadłem to samo, a mianowicie pierogi z mięsem. I poraz drugi stwierdzam, że to najlepsze pierogi w mieście. Dodatkowo kapusta, porcja kosztuje 17zł i jest bardzo duża. Obsługa trochę wolna i zakręcona, ale było dużo ludzi. Toalety czyste, duży parking. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 05 maja 2013

• slalem 3 recenzje

11.07.2013, 16:11 napisał:

Gościniec piękny, jedzenie nie

Witam, mam nadzieję, że tylko mnie to spotkało, gdyż przy zamówieniu staropolskiego dania schabowy z kapustą, przeżyłem szok. Niestety schabowy rozbity na wielkość ( pół talerza panierki) a do tego twardy. Młode ziemniaki zostały niedogotowane a przy okazji były źle gotowane, twarde jak kamyszki, najlepsza była kapusta tylko zapomnieli zasmażyć. Niestety obsługa snuła się jak muchy w smole, obsługiwano zupełnie przypadkowo klientów, nie wiem czy jest tam klimatyzacja, ale jak jest to była nieczynna, chyba w ramach oszczędności. Żona wzięła zestaw surówek i pytała z czego się składają, kelnerka powiedziała i przyniosła coś innego. Niestety rozpacz a lokal przyjemny o tradycyjnej nazwie i kuszący, niestety ludzie tam pracujący to psują, pewnie nie wszyscy, ale ja trafiłem akurat na złą zmianę.

Data wizyty w lokalu: 10 lipca 2013

• Sasiadka12 36 recenzji

19.05.2011, 19:39 napisał:

Szkoda pieniędzy

Byliśmy w Soplicy w minioną sobotę. Ładna, słoneczna pogoda, więc lokal ze stolikami na świeżym powietrzu miał być strzałem w dziesiątkę. Niestety po obiedzie stwierdziliśmy, że lepiej trzeba było zjeść coś w pomieszczeniu zamkniętym, ale ze smakiem. Zamówiliśmy karkówkę z grilla z pieczonymi warzywami. Karkówka była niedopieczona, kiepsko przyrządzona - raczej bym ją oceniła, że położono mi na talerz kawał byle jakiego mięsa. Jedynie dziecko było zadowolone z naleśników i placu zabaw. Kiedyś jedzenie było tam dobre, tylko zawsze długo trzeba było czekać na podanie, jednakże po tej wizycie rezygnujemy z dalszych wizyt w tym lokalu.

Data wizyty w lokalu: 14 maja 2011, godz. 16.00

• odsrodkowa 32 recenzje

28.02.2011, 00:14 napisał:

Warto zajrzeć!

Często gościłam w Soplicy jeszcze przed rozbudową lokalu. W tym roku zajechałam tam przedwczoraj - z nadzieją na ulubiony sos rydzowy. I nie zawiodłam się.
    Wystrój i miejsce - bardzo ciekawe. Świetny plac zabaw, który bardzo spodobał się mojej córce - na pewno przyjedziemy jak będzie cieplej.
    Zamówiłam jak zawsze kurczaka w sosie rydzowym. Zrezygnowałam z zupy pamiętając, że porcje są OGROMNE - to się nie zmieniło. Sos odrobinę za słony jak dla mnie, ale podany z ćwiartkami ziemniaków, których nie soliłam, był ok. Smak - rewelacja, danie podano ciepłe i zgodnie z zamówieniem.
    Kelner był lekko zakręcony, ale bardzo pomocny i uprzejmy. Co do obsługi nigdy nie mogłam w Soplicy narzekać (kiedyś dostałam ziemniaki do dania zamiast frytek i w przeprosiny dostałam przepyszny deser).
    Jeśli chodzi o ceny - moim zdaniem są przyzwoite. Za naprawdę dużą porcję drugiego dania płaciłam ok. 27zł, więc całkiem w porządku.
    Moim zdaniem - warto zajrzeć, bo jest to jedno z przyjemniejszych miejsc w Bydgoszczy.

Data wizyty w lokalu: 26 lutego 2011, godz. 17:00

• wickedqueen 6 recenzji

26.05.2011, 12:21 napisał:

Miła obsługa, ale porcje niewielkie...

Do Soplicy wybraliśmy się w pewną niedzielę pod wieczór. Gości nie było zbyt wielu, pani kelnerka była bardzo miła i sympatyczna. Latte na przyzwoitym poziomie. Żurek smaczny, ale akurat skończyły im się chlebki i podany był w malutkiej miseczce... De volaille bardzo dobry, ale o dziwo nie z masłem i pietruszką, a z serem i szynką. Bardzo mało warzyw i frytek. Pierogi przesmaczne, ale mało, mało, mało. Żeby się tam porządnie najeść, trzeba by zamówić naprawdę sporo, ale jak na średni głód - polecam.

Data wizyty w lokalu: 27 marca 2011, godz. 17.30

• kora_26 2 recenzje

10.09.2010, 13:25 napisał:

Możesz ominąć, bez żalu

Byliśmy w gościńcu, niestety tylko z nazwy... Szkoda, bo miejsce przy dość uczęszczanej trasie, lecz schowane, zapewniające spokój posiłku, z placem zabaw dla dzieci i miejscami na zewnątrz. Jednym słowem jest potencjał, lecz obsługa i kuchnia - bez rewelacji.
    Byliśmy z dzieckiem, a podanie szybko zupy było chyba wyczynem wykraczającym poza możliwości kuchni i obsługi.
    Kelner wykonujący swoje obowiązki jakby z łaski, omijający stolik, długo czekaliśmy na podejście.
    Jedzenie - zupy w mikroskopijnych bulionerkach zapełnionych gdzieś w połowie - pomyłka, szczególnie gdy myślisz o rozgrzaniu się na szybko jakąś polską zupką. Rosół ... bez komentarza.
    Nie polecam też drugiego, mój de volaille niestety niedosmażony.
    Relacja ceny do jakości pozostawia wiele do życzenia: za dwa dania drugie dania, dwie mikroskopijne zupki i czajniczek herbaty zapłaciliśmy około 60 zł. Przesada, a szkoda, bo i miejsce, i lokal mają niewykorzystany potencjał.

Data wizyty w lokalu: 05 września 2010, godz. 15:00

Nowe w okolicy: Bydgoszcz