Karczma Taberska

gdzie jesteś? województwo: lubuskie miejscowość: Janowiec
3.6

ul. Janowiec 1 66-111 Janowiec (jadąc od Sulechowa po lewej stronie przy drodze)
tel: (68) 351-11-30
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: polska, staropolska, regionalna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• jajnick 914 recenzji

08.08.2013, 02:43 napisał:

Niby OK, ale świeżym jedzeniem karczma nie pachniała

Ciekawe miejsce na uboczu. Miła obsługa. W gorące dni trochę duszno. Duży wybór dań - to w przypadku karczmy Taberskiej nie jest pozytyw, bo przecież niewielu ludzi na co dzień tu wpada. Zatem odgrzewane dania muszą należeć do codzienności. Mały jest natomiast wybór dań lekkich, dietetycznych. W ofensywnie kotlety. Wykonanie dań co najwyżej średnie. Dotyczy to np. mojego schaboszczaka. Natomiast frytki usmażono mi na oleju spracowanym i to mi się bardzo nie spodobało.

• mmisieck 47 recenzji

03.04.2013, 23:02 napisał:

Ogólnie OK, ale wpadka się zdarza

Nie jadłem tu już z rok. Ostatnio wpadłem z ekipą, fajnie ciepło, pusto, poświątecznie.
    Jak zwykle z pewnym niepokojem zamowiłem zestaw krokiet z barszczem, na szczęście nadzienie OK, BARSZCZ bardzo dobry.
    Gorzej z krokietem-sakiewką, który zamówiony był dla innej osoby, NADZIENIE - potrawka z kurczaka - na pewno zepsuta, dużo nie zdążyła zjeść, spróbowałem i ostrzegłem, barszczyk OK, nie potrzeba doprawiać, placek z gulaszem, takie sobie ciasto, mięsko spoko, surówki też OK, miłe porcje ciasta extra dla gości, niestety znikł bufecik z chlebkiem i smarowidłem jako starterek.

Data wizyty w lokalu: 02 kwietnia 2013

• tyzior 8 recenzji

17.01.2012, 20:47 napisał:

Naprawdę warto - szczególnie na kaczkę!

Kaczka pieczona (1/2 kaczki) - wybitna! Jadłem kilka razy - powtarzalna w 100% - to też ważne. Zawsze dobry ptak - niezbyt tłusty, dużo mięsa. Pieczona z jabłkami, rodzynkami, morelami. Do tego pyzy lub - ja preferuję - ziemniaki pieczone + modra kapusta.
    Innym razem próbowałem karkówkę z grilla. Dobra, ale bez "ochów i achów".
    Ogólnie- znają się tutaj na kuchni i gotują z sercem. Gościa traktują serdecznie. Miła atmosfera, dobra kawa, standardowe ceny. Naprawdę warto dać się tu nakarmić! Nawet kosztem znacznego zjechania z drogi, czy przyjechania specjalnie. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 13 stycznia 2012, godz. 17:00

• użytkownik usunięty

11.06.2012, 15:14 napisał:

Bywało lepiej

Około dwa lata temu byliśmy w tej karczmie i byliśmy zachwyceni.
    Nie było nas później w rejonie przez ten okres.
    Po przeprowadzeniu się troszeczkę bliżej dzisiaj pojechaliśmy specjalnie 50 km do tej karczmy.
    I co?
    Zdziwienie - jedzenie dobre, wszystko świeże, ale w porównaniu do ostatniej wizyty dużo mniej.
    Lubię dobrze zjeść i nie lubię wychodzić głodny.
    A tutaj po powrocie do domu zrobiłem sobie kanapki.
    Nie jechaliśmy też super głodni.
    Ponadto, za dwa główne dania plus sok i cola 60 zł to nie tak mało.
    Spadek ilości dla nas zauważalny i raczej nie wybiorę się do tej karczmy, bo dwa lata marzyliśmy, jak to zjemy sobie w tym miejscu, że ruszać się nie będziemy mogli, jak już będziemy w rejonie, a tu tylko pozostały wspomnienia.
    Szkoda, bo dobre jedzenie.

Jadłem karkówkę z frytkami i zestaw surówek - dobre, ale porcja dla prawdziwego mężczyzny za mała.

• GregoryPork 93 recenzje

18.06.2008, 15:02 napisał:

Warto - dla jedzenia, dla atmosfery

Miejsce żyje dzięki świetnym ludziom, którzy je prowadzą. To bardzo ważne. Z zewnątrz i w środku drewniana karczma. W karcie dania regionalne. Bez zadęcia - bez lukru - ja jadłem kaczkę z pyzami i modrą kapustą i choć nie jestem zwolennikiem dań głównych - muszę przyznać, że tak dobrej, miękkiej kaczki nie jadłem nawet w domu. I ten sos z bakaliami - bomba. Pomijam fakt, że - na czym mi akurat nie zależało - otrzymałem niemal pół ptaka.
    Dobra kawa. Dostaliśmy doń placek z truskawkami. Wcześniej jadłem tu bodaj żurek lub flaczki. Nie wymienię tego, co można znaleźć jeszcze w karcie, bo nie pamiętam, ale zdarzają się w niej m.in. takie zagadki jak ślepe ryby czy kwyrlunki krumskie.

Jest to jedno z niewielu miejsc w Lubuskiem i w Wielkopolsce, gdzie jedzenie jest przednie. Gdzie wracam.

Nowe w okolicy: Janowiec