Restauracja Parkowa

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Białowieża
2.5

ul. Park Pałacowy 11 17-230 Białowieża
tel: (85) 681-23-88
typ lokalu: restauracja typ kuchni: podlaska, polska, dziczyzna cena dania głównego: 20 - 40 zł

• MiMiA 10 recenzji

07.05.2013, 14:35 napisał:

Zaskakująco dobre, ale nie dla dzieci

Majówka 2013
    Czekając na zwiedzanie muzeum Białowieskiego Parku Narodowego zaszliśmy do restauracji - 4 dorosłych i 4 dzieci w wieku: 1 miesiąc, 3 miesiące, 3 lata i 5 lat.

Zamówiliśmy rosołki z żubra - bardzo dobre oraz pierogi z mięsem żubra - także smaczne.

Plusem lokalu jest możliwość zjedzenia na zewnątrz, miła obsługa, dobre jedzenie.

Minusy: brak przewijaka w łazienkach, brak kącika dla dzieci. W restauracji przy hotelu oraz przy muzeum, w miejscowości tak nastawionej na turystę rodzinnego jak Białowieża są to duże niedopatrzenia.

Ceny "Białowieskie" czyli zupa 12 zł, pierogi ok. 30 zł.

Data wizyty w lokalu: 02 maja 2013, godz. 13:00

• natkakatatka 20 recenzji

13.07.2012, 17:21 napisał:

Nierówno

Dokładnie tak. Nierówno. I nie mam tu na myśli terenu, na którym znajduję się restauracja. Nierówne są serwowane w niej dania. I w smaku i w wyglądzie. Zamówiony łosoś był kiepski, ale podana do niego sałatka genialna (mieszanka sałat, orzechy włoskie, migdały). Sałatka była doskonale przyprawiona, świeża i genialnie pyszna, i co równie ważne - pięknie wyglądała. Natomiast łosoś, serwowany tam z frytkami (oczywiście z mrożonki) miał paskudny wygląd i naprawdę nudny smak. Podobne odczucia miał mój towarzysz. Kurczak którego zamówił wyglądał żałośnie, lecz smakował wybornie.
    Dużym problemem tego miejsca jest wygląd. I potraw, i sali restauracyjnej.Trochę bez pomysłu, i jak już ktoś wspomniał, jakby nadal zakorzenione w PRL-u. Szkoda, bo lokalizacja i warunki doskonałe by stworzyć miejsce magiczne, cieszące i oczy i podniebienia.
    Godnym polecenia jest tylko taras z pięknym widokiem na park.
    Nie będę zbyt surowa dla serwowanych dań. Napiszę tylko - spróbuj sam. Nie odradzam. Nie polecam.
    Dobrze wspominam obsługę, choć pan kelner, który pracował w Parkowej 3 lata temu (za czasów gdy podawali doskonałe placki ziemniaczane - zrezygnowano z nich, podobno za często były zamawiane, roboty przy nich sporo, a zarobek na nich mały, są to słowa obsługującej nas kelnerki) był zdecydowanie bardziej charakterystyczny, barwny i profesjonalny.
    Sumując, przeciętne jedzenie, za przeciętną cenę, choć piwno na tarasie warto wypić, zaopatrując się wcześniej, w skuteczny środek na komary.

Data wizyty w lokalu: 05 lipca 2012

• mikem_pl 10 recenzji

29.04.2012, 06:46 napisał:

Ogólnie OK, ale wybór mały

Byłem tam, bo czekaliśmy na naszą kolej do zwiedzania muzeum. Siedzieliśmy na stoliku na tarasie - fajna pogoda, cicho przyjemnie. Oprócz nas w restauracji nikogo nie było, godz. ok. 11:45. Potem przyszło jakieś małżeństwo, a reszta towarzystwa pewnie dotoczyła się po zwiedzaniu muzeum.
    Menu wzięliśmy sami po drodze na taras. Obsługiwała nas bardzo miła kelnerka, uśmiechnięta, fajna dziewczyna. Zamówiliśmy: 1x kawa, 1x naleśniki z serem (13 zł), 1x filet z kurczaka z frytkami i surówką (25 zł) + 2 wody. Na jedzenie czekaliśmy ok. 15 minut. Trochę wysoka cena za ten zestaw z kurczakiem, ale wygląda ładnie i nawet trochę tego jedzenia jest, także OK. Naleśniczki takie 2 skromne, ale smaczne i też ujdzie za te 13 zł.
    Jedynym minusem wg mnie to jest mały wybór w tej karcie, ale w sumie lepiej mieć mniejszą kartę i dobre jedzenie, a nie milion pozycji...

Data wizyty w lokalu: 12 kwietnia 2012, godz. 11:00

• irekmaster 16 recenzji

20.09.2011, 21:54 napisał:

OK

Restauracja Parkowa znajduje się w samym środku Muzeum. Wystrój bardzo słaby z PRL. Za to obsługa bardzo miła. Wpadliśmy tam tylko się rozgrzać w jesienny wieczór i zamówiliśmy tam tylko rosół z żubra. Bardzo ciekawy smak: dużo mocniejszy od kurzego, a delikatniejszy od wołowego. Na wynos zamówiliśmy tradycyjne białowieskie ciasto "Marcinek". Było to najlepsze ciasto ze wszystkich jakie jadłem w Białowieży, a próbowałem ich kilkanaście. Jak "Marcinek" to tylko w Parkowej.

• Willow 30 recenzji

26.06.2011, 20:17 napisał:

Szkoda pieniędzy

Zero przepływu informacji pomiędzy obsługą - podchodziły do nas kolejno trzy kelnerki pytając, czy już złożyliśmy zamówienie.
    Zamówione placki ziemniaczane ratowała jedynie kwaśna śmietana. Rzekomo placki świeżo smażone, ale chrupiące nie były ani odrobinę. Zamówione mięsa i ziemniaki pływały w soku z buraczków, które podano jako surówkę, więc ani prezentacja, ani smak dania nie były szczególne.
    Większość gości zamawiało jedynie kawę i deser ... i dobrze zrobili!
    Najlepszym miejscem w tej restauracji jest taras. Główną salę ratuje jedynie wielka tapeta z żubrami w naturalnej wielkości. Wejście do restauracji to ciemny korytarz, w którym ustawiono stoliki i zapomniano zapalić nad nimi światło.

Bardzo dziwi mnie taki stan rzeczy - mnóstwo gości się tam przewija, bo restauracja jest w budynku Muzeum, organizowane są tam międzynarodowe konferencje i sympozja ... dlaczego nikomu nie zależy, żeby restauracja trzymała poziom i zachęcała do powrotu? Wiezienie się na marce Białowieskiego Parku Narodowego nie wystarczy!

Data wizyty w lokalu: 26 czerwca 2011

• maku31 5 recenzji

28.09.2011, 19:56 napisał:

Przyda się cierpliwość czekając na zamówienie

Dzisiaj, wracając ze zwiedzania Rezerwatu Ścisłego w BPN, postanowiliśmy wpaść do Restauracji Parkowej, żeby posilić się po ciekawej i meczącej wędrowce. Po wejściu do środka zdecydowaliśmy usiąść na tarasie ze względu na przyjemną pogodę jaka towarzyszyła naszemu pobytowi. Usiedliśmy i nic... Minęło ponad 10 minut i wreszcie podeszła do nas młoda kelnerka, która chciała przyjąć zamówienie (na szczęście menu zabraliśmy wcześniej ze sobą i byliśmy gotowi), dlatego zamówiliśmy po herbacie na rozgrzewkę, a do jedzenia podlaskie placki ziemniaczane, pierogi z truskawkami oraz 2 ciasta "Marcinki". Po kolejnych 10 minutach od zamówienia przyniesiono nam samą herbatę w filiżankach bez imbryczka (5 zł sztuka, starczyło na kilka łyków), którą wypiliśmy od razu, żeby nie wystygła. Jedzenie przyszło po kolejnych 15 minutach (i cale szczęście, bo już chcieliśmy iść do środka i płacić): placki jak to placki, przymiotnik "podlaskie" nic nie znaczył, pierogi były smaczne, ale ciasto strasznie gumowate...i teraz finał! Pani kelnerka po kolejnych 15 minutach od zjedzenia łaskawie się pojawiła i powiedziała, że "Marcinków" nie ma! Jakby nie mogla tego powiedzieć przed złożeniem zamówienia! Zgroza! W tym momencie poprosiliśmy o rachunek, który został nam przyniesiony szybko, ale po pieniądze pani kelnerka nie przyszła, więc udaliśmy się do środka i zapłaciliśmy u innej pani za ladą i czym prędzej uciekliśmy z tego miejsca.

Data wizyty w lokalu: 28 września 2011, godz. 15:00

• dyzia 1 recenzja

22.05.2011, 18:03 napisał:

Beznadzieja

Nie oceniam jedzenia, ponieważ pomimo długiego siedzenia i oczekiwania na kelnerkę, nie otrzymaliśmy nawet karty. Restauracja wygląda jak stołówka, ale jest położona w atrakcyjnym miejscu, w centrum Parku Pałacowego, obok muzeum przyrodniczo-leśnego. Wchodząc do restauracji zapytaliśmy przy barze, czy możemy przynajmniej zamówić napoje. Pani kazała nam usiąść i czekać. Siedzieliśmy zatem i obserwowaliśmy jak kelnerka podchodzi do innych stolików tylko nie do naszego. Nawet zabierając karty menu z sąsiedniego stolika nie zaproponowała nam ich. Zajętych było może 6 stolików. Cześć osób zamawiała tylko napoje i ciastka. Typowa sytuacja, kiedy kelnerki chodzą i udają, że nie widzą. Po co zatrudniać takie osoby w restauracjach? Po 20 min oczekiwania nie dostaliśmy nawet kart, więc wyszliśmy. Radzę omijać z daleka, w Białowieży są również inne kawiarnie i restauracje.

Data wizyty w lokalu: 22 maja 2011, godz. 13:00

• bosz 13 recenzji

12.08.2010, 21:13 napisał:

Przeciętność w cenie z wyższej półki

Wybraliśmy tę restaurację na podstawie poprzedniej obserwacji.

W lokalu obsadzone były jedynie stoliki na zewnątrz (ok 10), a ich obsługa to 3 osoby. Mimo tego menu musieliśmy podjąć sami. Po dokonaniu wyboru czekaliśmy na kelnera ok. 10 min, po czym udałem się do kontuaru celem zamówienia. Na miejscu otrzymałem informację, iż jednak będę musiał poczekać na kelnera. Po zwróceniu uwagi, iż robię to już przeszło 10 min, otrzymałem odpowiedź, iż przy tak dużej restauracji (przypominam zajęte 10 stolików) trochę to musi potrwać. Po kolejnych 5 min, podeszła do nas kelnerka, aby sprzątnąć naczynia po poprzednich klientach... i odchodząc spytała mimochodem, czy ktoś nas obsłużył. Czyli po przeszło 15 minutach po dokonaniu wyboru udało nam się złożyć zamówienie.

Zamówiliśmy 2 zupy i dwa dania główne. I tak np. talerz z łososiem ustrojony był gotowanymi warzywami, które do złudzenia przypominały odgrzaną mrożonkę z hortexu. Reasumując: z 4 dań tylko jedno było "nawet" dobre, pozostałe... przeciętne - to dość subtelne określenie. Wysokość rachunku natomiast wskazywała na o wiele wyższy poziom kulinarny.

Osobom chcącym wybrać tę restaurację polecam wybór któregoś z pobliższych lokali z obiadami domowymi. Po co przepłacać?

Data wizyty w lokalu: 12 sierpnia 2010, godz. 14:30

• hornblower 13 recenzji

17.06.2008, 10:59 napisał:

Dobre miejsce za przyzwoite pienądze

Restauracja Parkowa to miejsce gdzie można szybko zjeść całkiem dobre jedzenie za dobre, jak na Białowieżę, pieniądze. Jest to restauracja całkowicie odremontowana mieszcząca się przy multimedialnym Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego (polecam wszystkim gastronautom to arcyciekawe muzeum). Właścicielem jest ta sama firma, która prowadzi Restaurację Żubrówka, mieszczącą się również w Białowieży.

Parkowa to taka szybka restauracja, wystrój nie zachęca nas do długiej konsumpcji. Stoliki są stosunkowo małe, krzesła drewniane choć wygodne, wszytko urządzone w nowoczesnym stylu, coś jak dobra restauracja sieciowa. Jedzenie całkiem przyzwoite, choć nietanie. Jadłem tam steka z dzika, był miękki, soczysty, choć bez wyraźnego smaku. Kiszka ziemniaczana (podlaska specjalność) nieciekawa, klopsiki z żubra całkiem dobre, choć zrobiły na mnie wrażenie "stołówkowych". Rewelacyjne ciasto. Obsługa miła i szybka. Ogólnie polecam osobom, które się spieszą, a chcą zjeść coś lepszego niż w fast foodzie w przerwie pomiędzy zwiedzaniem a puszczą.

Nowe w okolicy: Białowieża