Restauracja Pod Papugami

gdzie jesteś? województwo: kujawsko-pomorskie miejscowość: Bydgoszcz

ul. Staszica 1 85-014 Bydgoszcz
tel: (52) 320-37-29
typ lokalu: restauracja, dom weselny typ kuchni: europejska, desery, francuska, przekąski cena dania głównego: 20 - 40 zł

• jagoda86 1 recenzja

04.10.2014, 20:25 napisał:

Nie polecam

Niestety, nie mogę polecić tego miejsca... W restauracji "Pod Papugami" byłam pierwszy i ostatni raz. Wybraliśmy się tam z narzeczonym, w ramach akcji "Bydgoszcz za pół ceny", by - korzystając z okazji, sprawdzić nową restaurację i oczywiście zjeść coś smacznego. Kelnerka, podchodząc do naszego stolika, przywitała nas słowami "Państwo z grouponu?" - chyba nie tak się wita gości... Szczerze - trochę się zmieszałam i od razu przyznałam, że chcielibyśmy skorzystać z oferty "Bydgoszcz za pół ceny". Zdziwiło mnie także to, że pani nie podała nam karty dań... Dopiero po kilku minutach poprosiłam panią o menu - dostaliśmy tylko 1 kartę! Ku mojemu zdziwieniu - dań z oferty za pół ceny nie było w ogóle w menu. Więc o jakiej ofercie za za pół ceny mówimy? Ponadto dania, które zamówiliśmy (Grillowana pierś z kurczaka faszerowana chorizo i suszonymi pomidorami podana na kolorowych warzywach i pieczonych ziemniakach - o godzinie 14 mogliśmy tylko jedno takie danie zamówić - oraz Paella z kurczakiem i owocami morza) były bardzo średnie. Bardzo się zawiodłam. Nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 04 października 2014

• featmax 1 recenzja

09.08.2014, 14:04 napisał:

Mega romantycznie i smacznie

Bywam w Bydgoskich restauracjach/knajpach regularnie dlatego nie mogłem uwierzyć, że do tego miejsca wcześniej nie trafiłem.
    Wraz z żoną wybraliśmy się na kameralny koncert muzyki Portugalskiej połączony z kolacją składającą się z dań z tamtego regionu. Lokal bardzo klimatyczny, romantyczny i do tego co najważniejsze rewelacyjne jedzenie. :) (Grillowany kurczak z sosem piri piri, zupa verde i deser pasta de nata). Z tego co się dowiedziałem od września właściciele będą organizować kolejne wieczory regionalne (muzyczno/kulinarne) gdzie mnie na pewno nie zabraknie. :)

Data wizyty w lokalu: sierpień 2014

• codziennie 21 recenzji

23.10.2013, 22:11 napisał:

Pyszne, niebanalne jedzenie w rozsądnych cenach

W ostatnich tygodniach miałem okazję dwukrotnie odwiedzić Pod Papugami. Świetne wrażenie robią wnętrza inspirowane Hiszpanią, kulturą flamenco. Dobre miejsce na randkę, rodzinne spotkanie.
    Jedzenie jest niebanalne - np. polecam pyszne gazpacho, niezła sałatka cyganeria.
    Ostatnim razem skorzystałem z dania lunchowego - kotlet z kurczaka z ziemniaczkami, zupa ogórkowa i kompot za 15 zł (wychodzi nie drożej niż w barze mlecznym!). Porcje solidne, jedzenie naprawdę smaczne. Warto!

Data wizyty w lokalu: 23 października 2013, godz. 16:00

• karchoo 2 recenzje

07.04.2014, 20:08 napisał:

Godna polecenia restauracja

W piątkowy wieczór 04/2014 wybraliśmy się do restauracji z oferty Gr-n. Restauracja była prawie pusta, praktycznie nie było nikogo poza para która akurat wychodziła. Przechodząc do meritum: jedzenie przepyszne, zamówienie było następujące: grzybowa z kluskami śląskimi - gęsta zabielana zupa z dużą ilością grzybów - niebo w gębie, barszcz czerwony z kołdunami - przepyszna zupa zrobiona na prawdziwym wywarze; Łosoś w sosie kaparowym oraz steak z polędwicy wołowej obroniły się smakiem bardzo dobrze zrobione i doprawione potrawy. Do tego było wino czerwone - godne polecenia, a na sam koniec deser zabrany na wynos- sernik- dawno takiego sernika nie jedliśmy. Po smaku potraw można powiedzieć śmiało "wasz kucharz dobrze i smacznie gotuje". Obsługa bardzo miła. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze w Bydgoszczy na pewno do was zajrzę.

Data wizyty w lokalu: 04 kwietnia 2014, godz. 18:00

• nati_7 2 recenzje

16.02.2014, 16:38 napisał:

Pyszna zupa

Wybraliśmy się z mężem na kolację z grouponu. przystawka - bruschetty z pomidorami - tutaj niefajnie, spodziewałam się bagietki, a dostałam zimny chleb tostowy, pomidorki z ziołami smaczne - ale było smaczne. Potem zupa krem z pomidorów - przepyszny, gęsty i łosoś w cieście francuskim - całkiem dobre, chociaż nie powalało, ryba trochę dziwny posmak miała. Deser - "niespodzianka" - jabłecznik - taki sobie, spodziewałam się czegoś lepszego za cenę deseru. Obsługa fajna, romantyczną atmosferę psuła odbywająca się u nich lekcja flamenco, było dość głośno. Na zupę na pewno wrócę.

• dez71 6 recenzji

23.08.2013, 13:47 napisał:

Dobra restauracja, smaczne jedzenie, choć położenie trochę na boku.

Dobre, smaczne potrawy, ceny średnie jak na Bydgoszcz, ale jedzenie warte swoich cen. Jadłem tam kaczkę - przepyszna! Dość duży wybór dań głównych, przystawek, napojów. Generalnie nie ma się do czego przyczepić! Odwiedziłem Pod Papugami 2x i byłem mile zaskoczony i zadowolony. Polecam!

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2013

• magda-rucinska 1 recenzja

20.08.2013, 14:32 napisał:

Smacznie, przyjemnie i fachowo

Witam, tym razem recenzja jak najbardziej pozytywna :). Zorganizowaliśmy w tej restauracji poczęstunek (obiad, deser, kolacja) po Chrzcie św. Na miejscu stylowo przygotowana oddzielna sala dla nas, na stole smakowite dania - różnorodnie i obficie. Zaserwowano rosół, łososia ze szpinakiem, cygara z suszonymi pomidorami oraz zraziki z sosem pleśniowym; na deser smaczne lody z owocami, na kolację - tatar wołowy, sałatkę grecką, deski serów i marynat. Mięsa były znakomicie przyrządzone - kruche, łosoś nie był wysuszony. Tatar przez swoich amatorów został oceniony celująco. Wszystko pięknie podane, ozdobione ziołami i kwiatami :). Dodatkowo salka przystrojona w balony i obsługa dosłownie stająca na głowę, żeby dogodzić naszej gromadce dzieci biegających tu i tam. Dodam jeszcze, że restauracja jest po remoncie, jest na nią nowy pomysł - nam bardzo się podoba! I chociaż nigdy nie wystawiałam żadnemu lokalowi recenzji, tym razem czuję, że powinnam, bo o takich miejscach warto pisać i mówić tylko dobrze.

Data wizyty w lokalu: 18 sierpnia 2013

Odpowiedź restauracji

Witam, bardzo dziękujemy za dobre słowa i zaufanie.

Witam, bardzo dziękujemy za dobre słowa i zaufanie.

Data nadesłania odpowiedzi: 20.08.2013, 16:25
  • toryx 2 recenzje

03.08.2012, 10:42 napisał:

Rozczarowanie

Trudno zaparkować, bo w pobliżu nie widać parkingów. Na wstępie, przy wejściu dziwne spojrzenia gości - bo tuż obok - po sąsiedzku - znajduje się sexshop.
    Sami wybraliśmy sobie stolik w pierwszej sali tuż przy wejściu. Lokal zupełnie pusty. Długo nikt nie podchodził. Aż w końcu pojawił sie jakiś młody człowiek w.... szortach twierdząc, że mamy się przesiąść do innego stolika (!?).
    Więc towarzystwo przeniosło się tak jak chciał Pan kelner.
    Menu bardzo skąpe. Nic nie wybraliśmy. Wyszliśmy.
    Nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 01 lipca 2012

Odpowiedź restauracji

Zapraszamy Państwa do nowego miejsca, całkowicie wyremontowanego, z nowymi właścicielami i nową obsługą. Wierzymy, że wszystkie dotychczasowe uwagi nie będą miały już miejsca. Nasza Restauracja i Przestrzeń Kulturalna Pod Papugami to zupełnie nowa jakość. Zapraszamy!

Data nadesłania odpowiedzi: 15.06.2013, 14:32
  • frea 5 recenzji

24.04.2012, 22:09 napisał:

Raczej zawiedzeni

Postanowiliśmy skorzystać z oferty na gruponie i uczcić "Pod Papugami" rocznicę ślubu. Niestety, w ostatecznym rozrachunku wizyta była rozczarowująca. Francuska zupa cebulowa smakowała jak bulion z kostki z dodatkiem podsmażonej cebuli. Potwornie słony bulion :(. Na główne danie mieliśmy nadzieję dostać befsztyk, który figuruje w menu na stronie internetowej, niestety nie było go w menu w restauracji. Zamówiliśmy zatem eskalopki cielęce - zupełnie przeciętne i ponownie przesolone. Jedynym plusem głównego dania były warzywa z wody - jak na mój gust ugotowane idealnie, ani nie za miękkie ani za twarde. Deser - naleśnik z sosem waniliowym (rzadkim budyniem?) smaczny, choć nie zachwycający. Plusem była przemiła pani kelnerka, która nas obsługiwała (mimo że po wejściu do restauracji musieliśmy chwilę czekać aż ktoś nas zauważy i wskaże stolik, jej podejście do klienta szybko nam to wynagrodziło) oraz szybkość obsługi - nie musieliśmy długo czekać na kolejne dania.

Data wizyty w lokalu: 24 kwietnia 2012, godz. 18:30

Data nadesłania odpowiedzi: 15.06.2013, 14:33
  • dzarosh 42 recenzje

11.06.2008, 15:17 napisał:

"Polecam filet z PAPUGI" - zachęcał kelner

Pod Papugami kojarzyło mi się do jakiegoś czasu jedynie z piosenką Czesława Niemena. Kiedyś jednak zostałam zaproszona do tego lokalu i nie pożałowałam ani jednej minuty tam spędzonej (z prostej przyczyny - nie ja płaciłam). Klimatyczne wnętrza w starym stylu, charakterystyczny zapach i wspaniała muzyka - tyle mogę powiedzieć tytułem wstępu.
    Dalej będzie już tylko... drożej. Menu mnie zaskakuje w sensie ścisłym - pełno tu egzotycznych potraw w równie egzotycznych cenach. Zaczynam od skromnej zupy prowansalskiej podawanej (tu) z pieczywkiem czosnkowym. Zupa jest idealna - gorąca i aromatyczna. Kucharz nie poskąpił tartym parmezanem ani ziołami, spośród których rozpoznałam tymianek i szałwię. Mam dziką chęć spróbowania żabich udek albo winniczek po burgundzku. Hamuję jednak swój popęd do doświadczeń kulinarnych i zamawiam tylko te potrawy, które są mi znane. Moim drugim daniem ogłaszam flet z indyka w sosie kurkowym. Nie przepadam za grzybami, ale wybór mam mocno ograniczony. Boję się skosztować filetu z PAPUGI, nie jestem też psychicznie przygotowana na spałaszowanie dzika. Chyba jestem kulinarną tradycjonalistką.
    Na indyka czekam długo, ale jestem w stanie wybaczyć całemu światu wszystkie przewinienia - pierwszy raz zasmakowałam sosu, który pasuje do mięsa! Wybredność moja nie zna granic, ale to, co zaserwował kucharz z Pod Papugami przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
    Na deser wmuszam w siebie porcję lodów podawanych z owocami (świeżymi!). Miło mi i przytulnie w Pod Papugami. Tym milej, że nie muszę się martwić o rachunek, którego suma wynosi - bagatela - 210 złotych (kolacja dla 2 osób). Obsługa jest fachowa i dyskretna. A Panu, który w owym lokalu kucharzy - oświadczę się w najbliższym czasie :)

Data nadesłania odpowiedzi: 15.06.2013, 14:33

Nowe w okolicy: Bydgoszcz