Pizzeria UFO

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
2.8

ul. Kilińskiego 1 00-257 Warszawa (wejście od Podwala) Stoliczku.pl
tel: (22) 635-73-04
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• glosniczka 1 recenzja

02.08.2014, 17:19 napisał:

Lokal beznadziejny, pizza jeszcze gorsza

Żeby zjeść w tej pizzerii skusiło mnie urocze miejsce, gdzie zlokalizowana jest knajpka. Po wejściu do środka doznałam szoku. Lokal jest ciasny, toaleta ciasna i niezachęcająca, ponadto znajduje się naprzeciwko stolika dla gości. Obsługa jest straszna. Zamawiając pizzę dowiedziałam się, że brakuje pieczarek. Zamówiłam więc pizzę hawajską. Czas oczekiwania był bardzo krótki. Pizza była niedopieczona, spód ciasta był masakrycznie cienki, składniki spadały z pizzy, osobno był ser, szynka i ananasy i osobno ciasto. Pizza była niezmiernie mała, wyglądała jak mrożona. Cena bardzo wygórowana, za tak małą pizze zapłaciłam 25 zł. Nie polecam tego lokalu. To była najgorsza pizza jaka jadłam w życiu.

Data wizyty w lokalu: 01 sierpnia 2014

• horrorka 16 recenzji

06.01.2013, 17:30 napisał:

Pizza świetna, lokal tragedia

W Pizzerii UFO swojego czasu stołowałam się bardzo często, pizza jest tam fantastyczna. Cudowne cienkie ciasto i dużo składników do wyboru, których naprawdę nikt nie żałuje. Wspaniały sos pomidorowy.
    Niestety, swoje trzeba za taką pizzę zapłacić.
    Największą wadą UFO jest lokal. Bardzo mały stoliczki poupychane gdzie się da, a gdy salka jest wypełniona ludźmi nie można odejść od stolika by komuś nie przeszkodzić w spożywaniu posiłku.

• klinsmann 14 recenzji

01.10.2012, 22:34 napisał:

Mistrzowska pizza

Co tu dużo mówić, ciężko zjeść lepszą pizzę w Warszawie. Cienkie ciasto jest fantastyczne, rozpływa się w ustach, składników jest sporo, a sos pomidorowy wywołuje wystrzał endorfin. Lokal jest... w zasadzie to może lepiej o nim nie pisać? Bardzo ciasno, niedużo stolików, jednak jakością dań nadrabia wnętrze, które pamięta wczesne lata 90.

• KoralMMS 1 recenzja

18.07.2012, 18:55 napisał:

Bardzo dobry lokal

Uwielbiam jeść pizzę w Pizzerii UFO. Zawsze świetnie smakują (jest to moim zdaniem najlepsza pizzeria w Warszawie pod tym względem) i są wysokiej jakości. Wystrój mógłby być lepszy, lecz zbytnio nie przeszkadza mi wnętrze pizzeri. Ceny są rozsądne.

Data wizyty w lokalu: 18 lipca 2012

• jpctrp 27 recenzji

05.09.2011, 12:38 napisał:

Ok, ale bez szału

Zanim pierwszy raz wybrałem się do ufo pizzy 10 lat temu, słyszałem o niej wiele bardzo pozytywnych opinii, nawet, że jest najlepszą pizzerią w Warszawie. Niestety nieco się rozczarowałem. Pizza jest zwyczajnie dobra, ok, spoko, bez szału. Ma tendencję do posiadania słodkiego posmaku, co w moim odczuciu zabija każdą pizzę. Sos do pizzy tradycyjnie jest rozwodnionym koncentratem, zero soli, czosnku i przypraw. Ceny w zestawieniu z wielkością i smakiem pizz, powiedziałbym: w górnej średniej - nie powalają. Obsługa i wystrój ok, ale tak jak reszta - bez szału.

• fr3sh 21 recenzji

17.07.2011, 13:59 napisał:

Niezła pizza w historycznej spelunie

Ufo może być idealnym przykładem w dyskusji o wpływie wystroju lokalu na smak jedzenia :). Pizza - dla niektórych legendarna - w moim odczuciu jest po prostu bardzo dobra. Podejrzewam, że smakowałaby mi bardziej gdyby nie wystrój, który w dzisiejszych czasach przypomina połączenie baru mlecznego ze średniej klasy "kebabem". Przyznam, że na początku miało to swój urok, ale po kilku wizytach czar prysł :(.

Niemniej warto odwiedzić by przekonać się jak może (jak powinna?) smakować porządna pizza. Menu ma tyle pozycji, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko jest robione na oczach gości co także zaliczam na plus.

P.S - wzięta na wynos i zjedzona w domu jest 100 razy lepsza. Ech ten wygląd :).

Data wizyty w lokalu: 24 maja 2011

• toudiak 62 recenzje

26.01.2011, 13:34 napisał:

Bardzo specjalna pizza w bardzo niespecjalnym miejscu ;)

Znaleźliśmy ją przez przypadek właściwie i okazała się strzałem w dziesiątkę. Miejsce co prawda do posiedzenia się nie nadaje, stoliki faktycznie ciut małe, wystrój coś a'la 'chińczyk', ale pizza powala na kolana. Ciasto cienkie chrupiące, ser ciągnący się idealnie, pozostałe składniki też świetnej jakości. Ceny, biorąc pod uwagę lokalizację, całkiem do przyjęcia. Największym problemem jest to, że największa pizza nie mieści się zbyt dobrze do pudełka i jest jakby ciut mniejsza od tej, która dostać możemy na miejscu. Niech to jednak nie zraża amatorów pizzy na wynos, bo z obserwacji poczynionych przez nas swego czasu wynika, że tracąc na obwodzie pizza przybiera troszkę na grubości, co bynajmniej w smaku jej nie ujmuje, a sprawia, że człowiek nie czuje się oszukany :). No i porą letnią nie ma chyba nic lepszego niż pizza z widokiem na Pragę, co, biorąc pod uwagę umiejscowienie UFO, jest sugestią nasuwającą się automatycznie :).

Ogólnie rzecz ujmując polecam, choć raczej w plenerze niż na miejscu, chyba że nie mamy zamiaru nikogo lokalem oczarować ;).

• Szuwarek74 7 recenzji

20.06.2011, 15:59 napisał:

Polecam pizzę z historycznej pizzerii

Mieszkam przy tej pizzerii od początku jej istnienia i często jadam tam pizze. Kiedyś była to jedna z pierwszych, jeżeli nie pierwsza pizzeria z prawdziwego zdarzenia w Warszawie, a może i w Polsce, gdzie podawano pizze na cienkim cieście.
    Wybór pizz jest bardzo duży i uważam, że ciasto, jak i przyrządzenie są świetne. Poza tym można samemu sobie komponować pizze jak kto lubi. Po tylu latach nadal lubię tam zjeść pizzę, choć konkurencji na rynku, i to dobrej, też jest sporo.
    Co do lokalu, to faktycznie woła on o pomstę do nieba. Wystrój pozostał z początku lat 90. i nic się przez lata nie zmieniło. Latem polecam wziąć pizzę i posiedzieć przy stolikach na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że lokal nie sprzedaje alkoholu. Ja najczęściej biorę pizzę na wynos i jem obok w domu.
    Podsumowując - polecam!!!

• Ptiszon 4 recenzje

03.04.2011, 12:36 napisał:

Piszą super, lokal zabytek

Wśród warszawskich knajp lokal jest ewenementem. W Warszawie lokale szybko się zmieniają, a te świetne potrafią błyskawicznie stracić poziom. Do UFO chodzę kilkanaście lat i czas się tu zatrzymał. Wystrój jest wciąż taki sam. Powiedzmy wprost: żenująco tragiczny, wciąż jest ciasno, a stoliki są właściwie jednoosobowe. Za to pizza jest wciąż najlepsza w Warszawie. Rewelacyjne ciasto, nie jest tłuste i dużo składników.

• mario123 5 recenzji

08.11.2010, 12:17 napisał:

Dobra pizza na cienkim cieście... i to tyle plusów

Wiedziony ciekawością i pochlebnymi opiniami internautów wybrałem się z żoną do pizzerii UFO. Lokal pochodzi z początku lat 90tych (aż trudno uwierzyć, że takie były standardy zaledwie 20 lat temu). Tak więc sam lokal bardzo słaby (chyba najgorszy, jeśli chodzi o wystrój, w jakim byłem ostatnio), stoliki malutkie - w 4 osoby to już ciężko się zmieścić z talerzami, obsługa nie powala.
    Zamówione pizze: pikante i rimini.
    Pizze dobre, oceniam je na 7/10. Nie rozumiem tego zachłyśnięcia się pizzą przez wiele osób rozpisujących się w samych superlatywach. Pizza oczywiście dobra, potwierdzam, ale ja nie znajduję różnicy między tą pizzą a pizzą od konkurencji, a wystrój u innych o niebo lepszy niż w Ufo.
    Ceny ciut za wysokie jak na taki lokal.

Podsumowanie zatem:
    Plusy: ostre sztućce i ciepłe talerze, dobra pizza, choć podobne jakościowo można znaleźć w Warszawie.
    Minusy: bardzo słaby lokal, małe stoliki, obsługa bez rewelacji, ceny ciut za wysokie (ale to już kwestia gustu).

Data wizyty w lokalu: 06 listopada 2010, godz. 16:30