Karczma Żabi Dwór

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Zakopane
3.8

ul. Strążyska 26 34-500 Zakopane
tel: (18) 206-28-34
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: polska, góralska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• artchi1 20 recenzji

08.08.2014, 21:20 napisał:

Nie polecam

Niestety, nie mogę napisać, że jest tam dobre jedzenie.
    Wybraliśmy się na obiad z grupą przyjaciół i praktycznie każdy miał
    zastrzeżenia do swojego dania. Zupy nie rewelacyjne, ale zjadliwe. Jednak
    drugie danie to poziom przeciętny. Pstrąg bez smaku, schabowy bez smaku, taki jak w przydrożnym barze. Niestety zawiodłem się bardzo. Dawanie
    frytek " łódeczek" jako ziemniaki opiekane też nie świadczy dobrze o
    poziomie lokalu.
    Nie polecam.

• jednopalnikowa 17 recenzji

09.08.2014, 23:03 napisał:

Pysznie, domowo i bardzo żabio!

Karczma, do której lubię wracać. Wspaniałe, domowe posiłki w bardzo przystępnych, a przede wszystkim odpowiadających ilości i jakości jedzenia, cenach. Jedne z najlepszych pierogów z mięsem, jakie jadłam! Posypane koperkiem, z odrobiną cebulki, idealnie doprawione - duża porcja kosztuje 12 zł. Polecam też pyszne pierogi z jagodami w tej samej cenie (nie ma ich w karcie, pojawiają się w sezonie). Jest tu również kilka zestawów obiadowych do wyboru za 19,90 zł (do 18.00). Wystrój lokalu jest specyficzny - nie ma chyba rzeczy, której nie udałoby się tu znaleźć (łącznie z koszem na śmieci w kształcie żaby, zatrważającą ilością tykających zegarów,szablą czy skórą węża), ale jedzenie jest pyszne, domowe, świeże, a do tego panuje tu bardzo miła atmosfera. Właścicielka jest obecna, można się poczuć dobrze zaopiekowanym, uraczonym pysznościami gościem. Gorąco polecam! ;)

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2014

• candelina 12 recenzji

07.08.2014, 15:09 napisał:

Smacznie, regionalnie z miłą obsługą

Trafiliśmy do Żabiego Dworu wprost ze spaceru po Dolinie Strążyska, od wejścia do niej oddalona jest może 800 m. Warto jednak ten dystans pokonać. Dużo stolików, wystrój typowo zakopiański, ale czysty i schludny. Miłe dziewczyny kelnerki sprawnie obsługują gości. Zamówiony barszczyk ukraiński wylądował na stoliku z całą wazą, można było jeść do woli. Bardzo dobry, czuć było ziemniaczki gotowane osobno a nie razem z zupą. Placuszki po węgiersku, kilka mniejszych plus słuszna ilość sosu mięsno paprykowego. Bardzo smaczne. Typowy schabowy konkretnych rozmiarów. Ceny adekwatne do lokalu. Warto tam zjeść będąc w pobliżu.

• sylwestryn 5 recenzji

01.09.2014, 08:13 napisał:

Jak zawsze jestem zadowolony

Jak co roku byliśmy obowiązkowo na Kwaśnicy (12 zł) i jak zawsze bardzo mi smakowała. Dodatkowo zamówiłem Placek po Zbójnicku (20 zł), też bardzo dobry. Szkoda tylko, że nie ma parasoli nad stolikami na zewnątrz, kropił deszczyk, a ja jestem niestety osobą palącą. Obsługa bardzo miła. Polecam!!

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2014

• koval 1 recenzja

28.08.2014, 19:57 napisał:

Żajebista karczma

Skusiliśmy się dwa razy podczas pobytu w Zakopcu. W rozsądnych cenach można zamówić zestawy obiadowe, np. pyszna ogórkowa, schabowy, kapusta zasmażana i ziemniaki za 19 zł. Świetna kwaśnica, kotlet "trzy kominy" czy dania z baraniny.
    Obsługa bardzo miła, wystrój trochę chaotyczny, mnóstwo obrazków, wśród nich wiele ciekawych, historycznych.

• Malgo_ce 2 recenzje

18.06.2014, 20:35 napisał:

Sympatycznie, ale słono

Do Żabiego Dworu trafiliśmy po zejściu z Giewontu, już bardzo głodni, weszliśmy tam pierwszy raz. Pani, która nas obsługiwała była przesympatyczna i pomocna, ceny były przyzwoite, ale jedzenie niestety niesmaczne. Placek po zbójnicku - jakby surowy w środku i mocno słony, gulasz - mocno przesolony, generalnie danie było niezjadliwe, ale po prostu nie miałam serca powiedzieć tego tej miłej Pani :). Zjadłam spieczone kawałki placka i marchewkę, była świeża i soczysta :). Narzeczony jadł schabowego, całkiem smacznego, dużego, ale bardzo cienkiego. Zupa "kociołek" w rzeczywistości okazała się zupą marchewkową. Niewiele brakuje tej kuchni do bycia smaczniejszą, jednak kucharz musi popracować nad proporcjami.
    Nie powtórzymy już wizyty (chyba, że na piwo, wystój bardzo klimatyczny i ładny widok na góry z ogródka), są w Zakopanem zdecydowanie lepsze miejsca na obiad.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• smak7 30 recenzji

02.08.2013, 17:57 napisał:

Jedzenie bardzo przeciętnie, a ceny typowe jak na Zakopane

Jedzenie bardzo przeciętne zamówiony pstrąg był jeszcze możliwy w smaku, choć bez jakiejś rewelacji, ale dodane frytki bardzo marne poniżej przeciętnej.
    Zupa pomidorowa z ryżem koszt 5,00 zł i duża porcja, ale smak poniżej przeciętnego. Reasumując zjeść można, ale jeśli nie będę w pobliżu na 100% powtórnie tu nie wrócę. Zaleta typowe zestawy obiadowe [dania dnia] niezbyt drogie jak na Zakopane ok. 15 zł.

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2013, godz. 14:00

• monniaa 7 recenzji

03.01.2014, 23:06 napisał:

Piękno lokalu jak najprawdziwsza żaba

Jedzenie niezłe, klasyczne. Zamówiliśmy damski zestaw (frytki i kotlet i sałatka z marchwi), kotlet z boczkiem i cebulą + frytki oraz zupę pomidorową. Wszystkie dania były smaczne, jednak nie łechtały podniebienia w wyjątkowy sposób. Akcent, na który muszę zwrócić uwagę, to kotlet z boczkiem, a raczej boczek. To był jeden z najlepszych boczków, który miałam przyjemność kosztować!
    Plusem były duże porcje, a także niezłe grzańce.
    Wnętrze jest przepełnione niezliczonymi, kiczowatymi"obrazami". Pomysł z żabami jest dobry, jednak toną w sadzawce tandety.

Data wizyty w lokalu: 31 grudnia 2013, godz. 16:30

• Maarta 1 recenzja

03.04.2014, 22:48 napisał:

Super miejsce, z klimatem

Weszliśmy zmarznięci, żeby zagrzać się gorącą zupą, a tu miła niespodzianka. Pierwszy raz w życiu jadłam żabę, nie udało mi się to w Paryżu, a tutaj jest, i nie tylko na talerzu. Dzieci bawiły się różnymi żabkami i mieliśmy frajdę z oglądania wnętrza (piękne zegary w pierwszej izbie, ciekawe zdjęcia i obrazy). Zamówiliśmy też pierogi i pstrąga z frytkami i surówką - duże porcje i dobre, było też moje ulubione danie grule ze skwarkami i kwaśnym mlekiem oraz oczywiście kwaśnica z żeberkiem. Odwiedzenie tego miejsca zaliczam do atrakcji Zakopanego, będziemy tu wracać.

Data wizyty w lokalu: 05 marca 2014

• grzesiu1978 1 recenzja

22.03.2014, 10:06 napisał:

Z dobrej knajpy w przeciętność

Będąc w Zakopanem kolejny raz wybraliśmy się do Żabiego Dworu na obiad. Pierwsze zaskoczenie to śmierć pieska z muszką, nie zwiastowało nic dobrego. Jak się później okazało, miałem rację. Zamówiliśmy z żoną danie trzy kominy za 32 zł każdy. Składało się na to malutki kawałek polędwicy z oscypkiem oraz schabu z oscypkiem, do tego w cenie były jeszcze ziemniaczki. Surówki zamówiliśmy osobno. Do tego jeszcze po grzańcu. Dzieci zamówiły pierogi z mięsem, ruskie, kotlet de volaille oraz frytki plus soki. Pierogi z mięsem syn ocenił, że były dobre, ale już kotlet bez wyciekającego masełka pozostawiał wiele do życzenia. Córka lubiąca pierogi nie zjadła ich zbyt wiele, nie smakowały jej, miały śladową ilość sera w farszu, a porcja niezbyt duża, 10 malutkich pierożków, frytki zjedzone. Co do mojego dania, to całkowita porażka. Do dziś nie wiem, co nazwa miała do tego, co było na talerzu. Kawałeczek schabu wysuszony, o polędwicy nie wspomnę, trzeba było się nażuć. Za te pieniądze porcja bardzo mała. Bardzo dobry grzaniec nie zrekompensował nam pobytu w restauracji. Rachunek 158 zł za takie jedzenie to najgorzej wydane pieniądze w ostatnim czasie. Podsumowując, w Zakopanem mamy jedną knajpę mniej do odwiedzenia. Wielka szkoda, ale jeśli właściciele nic nie zrobią w kwestii jedzenia i wielkości porcji, to będzie to tylko zwykła knajpa, jakich w Zakopanem wiele. Od dziś nie polecam. Pozdrawiam, Grzesiek.

Data wizyty w lokalu: 16 marca 2014

Nowe w okolicy: Zakopane