Karczma Żabi Dwór

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Zakopane
3.8

ul. Strążyska 26 34-500 Zakopane
tel: (18) 206-28-34
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: polska, góralska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• jessicafw 32 recenzje

13.09.2014, 16:02 napisał:

Moje pierwsze w życiu żabie udko...

Restauracja ta jest położona przy wejściu do doliny Strążyskiej, więc po spacerze postanowiliśmy udać się do "Żabiego Dworu" na obiad.
    Na samym wejściu wita nas fontanna z żab, która bardzo mi się spodobała. Wystrój ciekawy, nieład, zegary, żaby i obrazy są po prostu wszędzie.
    Karty menu zwichrowane przez czas i wybrakowane, ale nie zniechęciło mnie to. Przez głód nie mogliśmy się zdecydować na konkretne dania aż wybór padł na:
    - żabie udka (2 szt/6 zł) są sprzedawane na wagę, my prosiliśmy o malutkie na spróbowanie, brat niestety nie dał się namówić. :) Podane panierowane i z cytryna. Bez zastanowienia skosztowaliśmy i muszę przyznać, że bardzo dobre delikatne mięsko o słodkawym posmaku. Już się nie dziwie czemu Francuzi się tym tak zajadają :)
    - żurek (10 zł) bardzo dobry, duża porcja i 2 jajka (!) wchodzą na porcję - jeszcze nigdy z tym się nie spotkałam. Polecam!
    - barszcz z uszkami (8 zł) już nie smakował tak dobrze, a uszka wielkości pierogów nieapetycznie wyglądały i takie też były;
    - zestaw dnia z pomidorową i mintajem (19,90 zł) do wyboru są codziennie 4 zestawy, fajny pomysł, bo każdy coś dla siebie znajdzie. Pomidorowa typowo domowa z ryżem, a drugie danie bardzo duże 2 kawałki mintaja, 2 surówki i 2 gałki ziemniaków;
    - naleśniki z dżemem i owocami (14 zł/2 szt) dla typowych łasuchów... Bita śmietana, polewa czekoladowa, dżem, brzoskwinia i ananas. Najmłodszy uczestnik obiadu wylizał talerz;
    - pierogi ruskie (12 zł) zamówione już chyba tradycyjnie i z nadzieją, że w końcu nam się uda trafić na prawdziwe, domowe pierogi z serem, cebulą i ziemniakami. Niestety i tu się zawiedliśmy. Farsz z samych ziemniaków nigdy smakować dobrze nie będzie;
    - woda gazowana (9 zł/3 szt).

Obsługa miła, kompetentna i sprawna. Zapłaciliśmy za syty obiad dla 3 osób 79 zł więc ceny bardzo przystępne. Jedynie sposób podawania rachunku do poprawy. Ogólnie warto wstąpić do tej karczmy dla wystroju jak dla jedzenia i oczywiście dla żabich udek, bo to chyba jedyny lokal na Podhalu z tym przysmakiem.

Data wizyty w lokalu: 10 sierpnia 2014

• artchi1 20 recenzji

08.08.2014, 21:20 napisał:

Nie polecam

Niestety, nie mogę napisać, że jest tam dobre jedzenie.
    Wybraliśmy się na obiad z grupą przyjaciół i praktycznie każdy miał
    zastrzeżenia do swojego dania. Zupy nie rewelacyjne, ale zjadliwe. Jednak
    drugie danie to poziom przeciętny. Pstrąg bez smaku, schabowy bez smaku, taki jak w przydrożnym barze. Niestety zawiodłem się bardzo. Dawanie
    frytek " łódeczek" jako ziemniaki opiekane też nie świadczy dobrze o
    poziomie lokalu.
    Nie polecam.

• jednopalnikowa 17 recenzji

09.08.2014, 23:03 napisał:

Pysznie, domowo i bardzo żabio!

Karczma, do której lubię wracać. Wspaniałe, domowe posiłki w bardzo przystępnych, a przede wszystkim odpowiadających ilości i jakości jedzenia, cenach. Jedne z najlepszych pierogów z mięsem, jakie jadłam! Posypane koperkiem, z odrobiną cebulki, idealnie doprawione - duża porcja kosztuje 12 zł. Polecam też pyszne pierogi z jagodami w tej samej cenie (nie ma ich w karcie, pojawiają się w sezonie). Jest tu również kilka zestawów obiadowych do wyboru za 19,90 zł (do 18.00). Wystrój lokalu jest specyficzny - nie ma chyba rzeczy, której nie udałoby się tu znaleźć (łącznie z koszem na śmieci w kształcie żaby, zatrważającą ilością tykających zegarów,szablą czy skórą węża), ale jedzenie jest pyszne, domowe, świeże, a do tego panuje tu bardzo miła atmosfera. Właścicielka jest obecna, można się poczuć dobrze zaopiekowanym, uraczonym pysznościami gościem. Gorąco polecam! ;)

Data wizyty w lokalu: 09 sierpnia 2014

• candelina 12 recenzji

07.08.2014, 15:09 napisał:

Smacznie, regionalnie z miłą obsługą

Trafiliśmy do Żabiego Dworu wprost ze spaceru po Dolinie Strążyska, od wejścia do niej oddalona jest może 800 m. Warto jednak ten dystans pokonać. Dużo stolików, wystrój typowo zakopiański, ale czysty i schludny. Miłe dziewczyny kelnerki sprawnie obsługują gości. Zamówiony barszczyk ukraiński wylądował na stoliku z całą wazą, można było jeść do woli. Bardzo dobry, czuć było ziemniaczki gotowane osobno a nie razem z zupą. Placuszki po węgiersku, kilka mniejszych plus słuszna ilość sosu mięsno paprykowego. Bardzo smaczne. Typowy schabowy konkretnych rozmiarów. Ceny adekwatne do lokalu. Warto tam zjeść będąc w pobliżu.

• sylwestryn 5 recenzji

01.09.2014, 08:13 napisał:

Jak zawsze jestem zadowolony

Jak co roku byliśmy obowiązkowo na Kwaśnicy (12 zł) i jak zawsze bardzo mi smakowała. Dodatkowo zamówiłem Placek po Zbójnicku (20 zł), też bardzo dobry. Szkoda tylko, że nie ma parasoli nad stolikami na zewnątrz, kropił deszczyk, a ja jestem niestety osobą palącą. Obsługa bardzo miła. Polecam!!

Data wizyty w lokalu: 31 sierpnia 2014

• zdrowesmaki 3 recenzje

23.10.2014, 16:34 napisał:

Pyszne pychota. Palce Lizać!

Żabi dwór odwiedziliśmy dwukrotnie. Dwukrotnie ugoszczeni w pysznym stylu.
    Kwaśnica rewelacja w smaku w sposobie podania nie ma sobie równych, Najlepsza! Żurek pychota, pierogi bardzo dobre. Przepiękny wystrój, mini galeria pięknie ozdabia wnętrze. Polecam polecam.

Data wizyty w lokalu: 19 października 2014

• dekone 1 recenzja

30.09.2014, 21:17 napisał:

Jak dla mnie najlepsza restauracja w jakiej jadłem w Zakopanem do tej pory

Byliśmy dziś w przed dzień wyjazdu z Zakopanego. Kierując się opiniami z internetu. Mimo, że restauracja jest na poboczu to nie ma co się zastanawiać, musicie tam pojechać. Niesamowity wystrój dziesiątki obrazów i zegarów z wahadłami na ścianach, nie zabrakło również żab. Zamówiliśmy kwaśnice, i tu się załamałem, wielka miska z kopom kapusty i olbrzymim żeberkiem (12 zł). Miska z jedzeniem miała około 15 cm wysokości :), i zaczęły się schody bo sama zupa wystarczyła żeby się najeść, a to dopiero początek, Żona zamówiła Moskoly koszt 7 zł z super czosnkowym masłem do tego grzane wino 200 ml za 10 zł . Ja wziąłem jeszcze kiełbasę po Juhasku (10 zł zapiekaną z serem + dołożyłem zasmażane ziemniaki i domówiliśmy pierogi z mięsem. I znów kolejne schody, porcie tak ogromne że ręce opadły. Nie dał się tego przejeść :). Ogólnie polecam wszystkim. Niskie ceny klimatycznie porcje ogromne. Dania obiadowe z zupą dnia kosztują 19.99 i dostępne są do 18. Oczywiście po tej godzinie też pewnie są dostępne. Dla mnie mistrzostwo świata.

Data wizyty w lokalu: 30 września 2014

• koval 1 recenzja

28.08.2014, 19:57 napisał:

Żajebista karczma

Skusiliśmy się dwa razy podczas pobytu w Zakopcu. W rozsądnych cenach można zamówić zestawy obiadowe, np. pyszna ogórkowa, schabowy, kapusta zasmażana i ziemniaki za 19 zł. Świetna kwaśnica, kotlet "trzy kominy" czy dania z baraniny.
    Obsługa bardzo miła, wystrój trochę chaotyczny, mnóstwo obrazków, wśród nich wiele ciekawych, historycznych.

• Malgo_ce 2 recenzje

18.06.2014, 20:35 napisał:

Sympatycznie, ale słono

Do Żabiego Dworu trafiliśmy po zejściu z Giewontu, już bardzo głodni, weszliśmy tam pierwszy raz. Pani, która nas obsługiwała była przesympatyczna i pomocna, ceny były przyzwoite, ale jedzenie niestety niesmaczne. Placek po zbójnicku - jakby surowy w środku i mocno słony, gulasz - mocno przesolony, generalnie danie było niezjadliwe, ale po prostu nie miałam serca powiedzieć tego tej miłej Pani :). Zjadłam spieczone kawałki placka i marchewkę, była świeża i soczysta :). Narzeczony jadł schabowego, całkiem smacznego, dużego, ale bardzo cienkiego. Zupa "kociołek" w rzeczywistości okazała się zupą marchewkową. Niewiele brakuje tej kuchni do bycia smaczniejszą, jednak kucharz musi popracować nad proporcjami.
    Nie powtórzymy już wizyty (chyba, że na piwo, wystój bardzo klimatyczny i ładny widok na góry z ogródka), są w Zakopanem zdecydowanie lepsze miejsca na obiad.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• smak7 30 recenzji

02.08.2013, 17:57 napisał:

Jedzenie bardzo przeciętnie, a ceny typowe jak na Zakopane

Jedzenie bardzo przeciętne zamówiony pstrąg był jeszcze możliwy w smaku, choć bez jakiejś rewelacji, ale dodane frytki bardzo marne poniżej przeciętnej.
    Zupa pomidorowa z ryżem koszt 5,00 zł i duża porcja, ale smak poniżej przeciętnego. Reasumując zjeść można, ale jeśli nie będę w pobliżu na 100% powtórnie tu nie wrócę. Zaleta typowe zestawy obiadowe [dania dnia] niezbyt drogie jak na Zakopane ok. 15 zł.

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2013, godz. 14:00

Nowe w okolicy: Zakopane