Karczma Żabi Dwór

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Zakopane
3.7

ul. Strążyska 26 34-500 Zakopane
tel: (18) 206-28-34
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: polska, góralska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• Malgo_ce 2 recenzje

18.06.2014, 20:35 napisał:

Sympatycznie, ale słono

Do Żabiego Dworu trafiliśmy po zejściu z Giewontu, już bardzo głodni, weszliśmy tam pierwszy raz. Pani, która nas obsługiwała była przesympatyczna i pomocna, ceny były przyzwoite, ale jedzenie niestety niesmaczne. Placek po zbójnicku - jakby surowy w środku i mocno słony, gulasz - mocno przesolony, generalnie danie było niezjadliwe, ale po prostu nie miałam serca powiedzieć tego tej miłej Pani :). Zjadłam spieczone kawałki placka i marchewkę, była świeża i soczysta :). Narzeczony jadł schabowego, całkiem smacznego, dużego, ale bardzo cienkiego. Zupa "kociołek" w rzeczywistości okazała się zupą marchewkową. Niewiele brakuje tej kuchni do bycia smaczniejszą, jednak kucharz musi popracować nad proporcjami.
    Nie powtórzymy już wizyty (chyba, że na piwo, wystój bardzo klimatyczny i ładny widok na góry z ogródka), są w Zakopanem zdecydowanie lepsze miejsca na obiad.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• smak7 27 recenzji

02.08.2013, 17:57 napisał:

Jedzenie bardzo przeciętnie, a ceny typowe jak na Zakopane

Jedzenie bardzo przeciętne zamówiony pstrąg był jeszcze możliwy w smaku, choć bez jakiejś rewelacji, ale dodane frytki bardzo marne poniżej przeciętnej.
    Zupa pomidorowa z ryżem koszt 5,00 zł i duża porcja, ale smak poniżej przeciętnego. Reasumując zjeść można, ale jeśli nie będę w pobliżu na 100% powtórnie tu nie wrócę. Zaleta typowe zestawy obiadowe [dania dnia] niezbyt drogie jak na Zakopane ok. 15 zł.

Data wizyty w lokalu: 02 sierpnia 2013, godz. 14:00

• monniaa 7 recenzji

03.01.2014, 23:06 napisał:

Piękno lokalu jak najprawdziwsza żaba

Jedzenie niezłe, klasyczne. Zamówiliśmy damski zestaw (frytki i kotlet i sałatka z marchwi), kotlet z boczkiem i cebulą + frytki oraz zupę pomidorową. Wszystkie dania były smaczne, jednak nie łechtały podniebienia w wyjątkowy sposób. Akcent, na który muszę zwrócić uwagę, to kotlet z boczkiem, a raczej boczek. To był jeden z najlepszych boczków, który miałam przyjemność kosztować!
    Plusem były duże porcje, a także niezłe grzańce.
    Wnętrze jest przepełnione niezliczonymi, kiczowatymi"obrazami". Pomysł z żabami jest dobry, jednak toną w sadzawce tandety.

Data wizyty w lokalu: 31 grudnia 2013, godz. 16:30

• Maarta 1 recenzja

03.04.2014, 22:48 napisał:

Super miejsce, z klimatem

Weszliśmy zmarznięci, żeby zagrzać się gorącą zupą, a tu miła niespodzianka. Pierwszy raz w życiu jadłam żabę, nie udało mi się to w Paryżu, a tutaj jest, i nie tylko na talerzu. Dzieci bawiły się różnymi żabkami i mieliśmy frajdę z oglądania wnętrza (piękne zegary w pierwszej izbie, ciekawe zdjęcia i obrazy). Zamówiliśmy też pierogi i pstrąga z frytkami i surówką - duże porcje i dobre, było też moje ulubione danie grule ze skwarkami i kwaśnym mlekiem oraz oczywiście kwaśnica z żeberkiem. Odwiedzenie tego miejsca zaliczam do atrakcji Zakopanego, będziemy tu wracać.

Data wizyty w lokalu: 05 marca 2014

• grzesiu1978 1 recenzja

22.03.2014, 10:06 napisał:

Z dobrej knajpy w przeciętność

Będąc w Zakopanem kolejny raz wybraliśmy się do Żabiego Dworu na obiad. Pierwsze zaskoczenie to śmierć pieska z muszką, nie zwiastowało nic dobrego. Jak się później okazało, miałem rację. Zamówiliśmy z żoną danie trzy kominy za 32 zł każdy. Składało się na to malutki kawałek polędwicy z oscypkiem oraz schabu z oscypkiem, do tego w cenie były jeszcze ziemniaczki. Surówki zamówiliśmy osobno. Do tego jeszcze po grzańcu. Dzieci zamówiły pierogi z mięsem, ruskie, kotlet de volaille oraz frytki plus soki. Pierogi z mięsem syn ocenił, że były dobre, ale już kotlet bez wyciekającego masełka pozostawiał wiele do życzenia. Córka lubiąca pierogi nie zjadła ich zbyt wiele, nie smakowały jej, miały śladową ilość sera w farszu, a porcja niezbyt duża, 10 malutkich pierożków, frytki zjedzone. Co do mojego dania, to całkowita porażka. Do dziś nie wiem, co nazwa miała do tego, co było na talerzu. Kawałeczek schabu wysuszony, o polędwicy nie wspomnę, trzeba było się nażuć. Za te pieniądze porcja bardzo mała. Bardzo dobry grzaniec nie zrekompensował nam pobytu w restauracji. Rachunek 158 zł za takie jedzenie to najgorzej wydane pieniądze w ostatnim czasie. Podsumowując, w Zakopanem mamy jedną knajpę mniej do odwiedzenia. Wielka szkoda, ale jeśli właściciele nic nie zrobią w kwestii jedzenia i wielkości porcji, to będzie to tylko zwykła knajpa, jakich w Zakopanem wiele. Od dziś nie polecam. Pozdrawiam, Grzesiek.

Data wizyty w lokalu: 16 marca 2014

• gacon 15 recenzji

04.09.2013, 12:11 napisał:

Smacznie, wielkie porcje, dobra cena. Polecam

Zachęcony opiniami Gastronautów, odwiedziliśmy Żabi Dwór podczas weekendu w Zakopanem. W życiu nie widziałem tak wielkiej porcji zupy (kwaśnica) :). Wcześniejsze opinie o wielkości porcji uważałem za przesadzone, ale to co dostałem na stół, rzeczywiście było wielkie. Po raz pierwszy odwiedziliśmy Dwór w sobotę około 20:00. Większość stolików zajętych, wystrój to góralski misz - masz, trochę artystycznego nieładu i rozgardiaszu, ale dla mnie bez zastrzeżeń w knajpie nastawionej typowo na turystów, a nie na spotkania biznesowe. Obsługa szybka, miła, nienachalna, kompetentna. Żarcie: zamówiłem wspomnianą kwaśnicę i placek po zbójnicku, Żona kotlet żabi dwór, czyli schab faszerowany oscypkiem smażony na głębokim tłuszczu. Porcje ogromne, moją zupę zjedliśmy we dwoje. Wkładka mięsna z mojej zupy mogłaby spokojnie robić za osobne danie :). Kwaśnica była kwaśna, klarowna, kapusta o odpowiedniej twardości - pycha. Placek po zbójnicku, smażony przed podaniem, a nie z mikrofali, dobry, gęsty, mocno mięsny gulasz w środku plus zestaw świeżych surówek (buraczki, biała kapusta, mizeria, marchewka). Wszystko bardzo smaczne. Rachunek za powyższe dania plus dwa piwa to 77 zł. Osobiście uważam, że powinno być w lokalu ostrzeżenie "uwaga duże porcje".
    Dzień później wpadliśmy na menu "lanczowe" wydawane do godz. 18. Cena 15 zł porcja, w skład której wchodzi zupa dnia plus drugie danie, do wyboru: ryba, schabowy, pierś z kurczaka, karkówka, udko gotowane. Skusiliśmy się na zestaw ze schabowym i piersią, zupą był rosół. Zupa podana w wazie, w takiej ilości, że dwie osoby nie są w stanie jej zjeść... Drugie dania, to wielki płat piersi i schabowy na pół talerza. do tego ziemniaki i surówki. Wszystko smaczne, świeże, gorące. No i cena. 42 zł za dwa obiady plus 2 piwa.
    Naprawdę GORĄCO POLECAM.

Data wizyty w lokalu: 03 sierpnia 2013

• Marco73 3 recenzje

23.02.2014, 12:06 napisał:

Piękny wystrój, jedzenie przeciętne

Polędwica z grilla żylasta i niesłona, a kosztowała 35 zł, de volaille (około 20 zł) bardzo przeciętny, pierogi nie z truskawkami, a z musem truskawkowym, a to znacząca różnica. Jedynie pierogi ruskie zasługują na dobrą opinię.
    Podsumowując, jedzenie bardzo przeciętne, choć patrząc na ceny, należałoby się spodziewać czegoś więcej. Na plus należy zaliczyć bardzo ciekawy wystrój - ściana pełna zegarów robi wrażenie.

Data wizyty w lokalu: 21 lutego 2014, godz. 14:00

• Kasia24.88 13 recenzji

22.05.2013, 22:14 napisał:

Tanio i domowo, ale nie regionalnie

Wybraliśmy się do żabiego na majówkę skuszeni opinią na gastronautach w nadziei na dobrą REGIONALNĄ kuchnię i się bardzo rozczarowaliśmy. Jedzenie przyzwoite domowe porcje bardzo duże. Polecam komuś kto chce się najeść za przyzwoitą cenę. My z mężem chcieliśmy spróbować regionalnych potraw, których w karcie nie było prawie wcale oprócz kwaśnicy i pstrąga może były jeszcze 2 pozycje regionalne. Kwaśnica niestety smakowała jak zwykły kapuśniak średniej jakości, osobiście uważam że moja mama robi lepszy kapuśniak, pstrąg przyzwoity, ale nie zwalający z nóg. Wątpię abyśmy tam wrócili bo do zakopanego mamy bardzo daleko i chcemy spróbować czegoś regionalnego, kiedy tam jesteśmy raz na rok.

Data wizyty w lokalu: 03 maja 2013

• sylwestryn 4 recenzje

06.10.2013, 09:00 napisał:

Tam się na pewno najesz :)

Odwiedzam ten lokal od ok. 10 lat (dwie przerwy, raz roczna, raz dwuletnia) i nigdy się nie zawiodłem na jedzeniu i na obsłudze. Kwaśnica wbrew moim poprzednikom dla mnie nr 1 w Zakopanem, placek po zbójnicku super. Zestawy dnia też polecam (zupa podana w wazie, można zrobić sobie dolewkę). Obsługa zawsze ta sama (w tym roku zrobiłem sobie zdjęcie z młodszą z Pań kelnerek), pies ten sam :), nawet starsze Panie przychodzące z sąsiedztwa te same. To wszystko daje niepowtarzalny klimat w lokalu. Bardzo polecam, to nasz najlepszy lokal :).

Data wizyty w lokalu: 06 września 2013, godz. 15:00

• szwedacz 5 recenzji

24.09.2013, 09:59 napisał:

Będę stałym gościem

Bardzo miłe zaskoczenie. Ceny bardzo przystępne - 15 zł za zestaw drugie plus zupa. Porcje przyzwoite. Smak rewelacyjny. Zamówiłem jeden z zestawów - zupa gulaszowa a na drugie kawałki mięsa (nie pamiętam co to było, ale było w sosie (pyszne), ziemniaki i buraczki. Za tą cenę nie ma co marzyć o podobnym daniu w Zakopanem. Obsługa bardzo sprawna i miła. A co najważniejsze w lokalu nie gra góralska muzyka. W sobotę po południu pan dał koncert na żywo na fortepianie. Byłem w siódmym niebie. Lokal trochę na uboczu, ale nie narzeka na brak gości. Szczerze polecam. Jedyny minus - nie można płacić kartą. Tylko dlatego za obsługę daję trzy gwiazdki.

Data wizyty w lokalu: 21 września 2013

Nowe w okolicy: Zakopane