Pizzeria Sorella

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Poznań , dzielnica: Stare Miasto
3.3

ul. Ślusarska 4 61-778 Poznań
tel: (61) 852-38-22
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: poniżej 20 zł

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

• kozlovsky 3 recenzje

06.04.2014, 22:48 napisał:

Fajny lokal, bardzo dobre zapiekanki makaronowe

Do lokalu trafiliśmy z polecenia znajomej podczas pierwszej wizyty w Poznaniu. Menu dość obszerne, ale skupiliśmy się na daniach z makaronu. Razem z żoną zamówiliśmy zapiekanki - ja farmerską z różnymi rodzajami mięsa, lekko ostrą; żona z kurczakiem, brokułami i serem pleśniowym.
    Obie zapiekanki dostaliśmy dosyć szybko (na czym nam zależało, bo spieszyliśmy się) i nie rozczarowaliśmy się. Świetne połączenie smaków w obu zapiekankach - każda na swój sposób inna. W farmerskiej dużo mięsa, trochę warzyw - wszystko zapieczone w delikatnie ostrym sosie pomidorowym z makaronem i serem na wierzchu.
    W drugiej zapiekance dominował smak sera pleśniowego typu gorgonzola, ale mimo tego kombinacja smaków bardzo dobra.
    Zapiekanki podane z glinianych naczyniach - gorących, więc widać było, że wyjęte prosto z pieca.
    Ceny powyżej trochę powyżej 20 zł, jednak porcja dość spora.

Lokal z pewnością mogę polecić, przynajmniej jeżeli chodzi o tego typu zapiekanki.

Data wizyty w lokalu: 28 marca 2014

• leszekk_ 3 recenzje

21.02.2014, 20:02 napisał:

Słaba pizza

Do Sorelli chodziłem od czasu do czasu, i zwykle zamawiałem zapiekane makarony, coś w stylu Cannelloni i były to chyba jedne z mocniejszych pozycji w tej knajpie.
    Ostatnio skusiłem się na pizzę.

Niestety pizza, którą przyniosła kelnerka, to jakaś masówka, szybko wrzucona do pieca i do klienta: brak naturalnych, chrupiących brzegów, ciasto miękkie, kupa taniego sera i 2 plasterki salami.

Ta pizza była w sumie jadalna, ale odwiedzając włoską knajpę oczekujemy czegoś więcej niż w Pizzy Hut??

Data wizyty w lokalu: 16 lutego 2014, godz. 17:00

• kato-chan 3 recenzje

11.02.2014, 11:57 napisał:

Najlepsza pizza w Poznaniu

"Sorella" jest zdecydowanie moją ulubioną pizzerią w Poznaniu, której jestem wierna od wielu lat. Jest to dla mnie odrobinę dziwne, bo jestem wielbicielką amerykańskich pizz, uginających się pod ogromem ciągnącego sera i dodatków i utopionych w sosie czosnkowym.
    Jednak muszę z przyjemnością stwierdzić, że "Sorella" nigdy mnie nie zawiodła (no, może poza zmianami cen - to zawsze boli :)). Od lat serwowana pizza jest na takim samym poziomie - z równymi niewielkimi brzegami, równomiernie rozmieszczonymi dodatkami, przyzwoitą ilością ciągnącego się sera oraz przyjemnym czosnkowo-miętowym sosem (być może odrobinę za mało czosnkowym jak na mój gust). W ciągu lat jadłam tam większość pizz z menu - nigdy chyba nie trafiłam, żeby któraś z pozycji była kiepska. Dodatkowym plusem jest możliwość zamawiania pół na pół (nawet przy małej pizzy), z czego chętnie korzystam. Nie ma też problemu z zamianą składników.
    Trudno mi ocenić inne potrawy lokalu, gdyż bardzo rzadko zdarza mi się zamawiać coś innego (wierzcie mi, nawet gdy mam wielką ochotę zamówić makaron albo sałatkę, z moich ust zawsze wydobywa się dźwięk "pizza"). Kilka razy jadłam zapiekany makaron penne z kurczakiem, brokułami, serem pleśniowym i pieczarkami i jak dla mnie jest przepyszny, choć kiedyś porcje były o wiele większe. Sałatki są świeże i kolorowe, tak samo spaghetti - porcje obu tych dań są, ujmijmy to, kopiaste. Zdarzyło mi się także jeść krem z brokułów - gęsty, odpowiednio doprawiony, z ptysiowymi groszkami.
    Jeśli chodzi o wystrój i nastrój, mamy do wyboru dwa piętra i ogródek. W ogródku siedzi się przyjemnie, choć trzeba uważać na dzikie gołębie, które czasem atakują jak Rzymianie.. :). Z salek zdecydowanie wolę dolne piwniczne pomieszczenie - po prostu jestem cienio- i sklepieniolubna. Z miejscami bywa czasem ciężko, zwłaszcza w obiadową porę w weekend. O ile wiem, w Sorelli nie można robić rezerwacji (przynajmniej te 2 lata temu tak było).
    Podsumowując, moja ulubiona pizza w Poznaniu, polecam z czystym sumieniem.

• vanilia88 95 recenzji

23.02.2013, 19:49 napisał:

OK, ale średnio

Nabraliśmy ochoty na danie z makaronem. Po niedługich poszukiwaniach nasz wybór padł na knajpkę koło poznańskiego rynku - Pizzeria Sorella.

Wystrój nie rzucił nam się w oczy czymś szczególnym. Wnętrze w ciepłej tonacji barw. Dwa poziomy, na pierwszym parę stolików trochę na siłę upchanych. Na dole już lepiej,
    kilka większych stolików dla rodziny.

Zamówiliśmy:
    - zapiekany makaron z kurczakiem, pieczarkami i brokułami w sosie śmietanowym. Potrawa dobra, jednakże bez rewelacji. Potrawa smakowała trochę jak carbonara. Danie na tyle sycące, że można się nim najeść.
    - makaron ze szparagami, szynką parmeńską z sosem serowym - nie powalił. Kawałki szynki były poukładane z rogach talerza, szparagów trzeba było dobrze poszukać. Smaczne, aczkolwiek można było się spodziewać czegoś bardziej wyszukanego smakowo.
    Obsługa bez większych zastrzeżeń. Nie narzucała się, jednak można było odnieść wrażenie, że trochę nierozgarnięta, znudzona. I mało uśmiechnięta.

Podsumowując, jeżeli komuś nie chce się w domu robić obiadu, to można się wybrać do Pizzerii Sorella i zjeść dobre danie w przystępnej cenie. Na rewelacje kulinarne i smakowe raczej nie ma co liczyć.

Data wizyty w lokalu: 16 lutego 2013, godz. 18:00

• lukas126l 42 recenzje

01.02.2013, 04:28 napisał:

Dobra pizza

Fajna, mała restauracja, która zachęca aby wejść. Wystrój jest w porządku, nie odpycha, nie zachwyca. Obsługa za pierwszym razem załapała u mnie minus. Trzeba było długo czekać, do tego podczas płacenia (podszedłem do obsługi stojącej obok kuchni) podaję kartę, wpisuję pin i zamiast dostać kartę z powrotem do ręki kelnerka kładzie ją i rachunek na stoliku i odchodzi bez żadnego słowa. Dziwnie się poczułem, mam ją zabrać czy nie. Przyjęło czy nie. Żadnego dziękuję czy do widzenia. Zamawiałem tam tylko pizzę więc nie wiem jak z resztą. Sam pizza jest bardzo dobra. Ciasto ok, nie jest ani za cienkie ani za grube. Dobre składniki. Sos czosnkowy przeciętny, pomidorowy bardzo słaby. Ceny jak dla mnie wysokie, czasami jednak można sobie pozwolić.

• Kubala82 6 recenzji

25.07.2013, 14:21 napisał:

Bywało lepiej

Pozostaje mi podzielić zdanie przedmówców, bo w zasadzie wszystko zostało już powiedziane.
    Lokal kiedyś uchodził za jedną z lepszych pizzerii w Poznaniu. Pizza była pyszna, były świeże składniki, było dużo i niedrogo. Podobnie inne dania - lasagne było takiej wielkości, że sam nie potrafiłem sprostać, a sałatki czasem braliśmy na spółkę.
    Te czasy chyba minęły. Pizza - owszem, nadal dobra, ale są pizzerie które wyprzedzają ją o długość widelca. Niestety gramatura dań spadła drastycznie a ceny wzrosły. Obsługa to również nie to co kiedyś, chociaż nie wszystkie kelnerki się zmieniły w ciągu tych 6 czy 7 lat.
    Tak czy inaczej, można Sorelle polecić, ale szału nie robi.

• Alickowa 6 recenzji

30.04.2013, 13:26 napisał:

Ulubione makarony

Jestem stałą bywalczynią ponieważ zakochałam się w jednym z makaronów. Mówię o makaronie na ostro z krewetkami, oliwkami, papryczkami i anchois.
    Jadłam tam również inne makarony oraz sałatki większość jest bardzo smaczna może niektóre tylko trochę bez wyrazu.
    Obsługa zazwyczaj bardzo sympatyczna.
    Wystrój również ma swój urok. Szczególnie ogródek letni oraz piwniczka. Ceny są bardzo przystępne. Zdecydowanie polecam.

• polwacpa 4 recenzje

28.06.2013, 15:14 napisał:

Spadek jakości

Już wcześniej byłem klientem Sorelli i ujmował mnie smak bardzo dobrej pizzy. Z wcześniejszych wizyt zapamiętałem smak sztandarowej pizzy Sorella postanowiłem odświeżyć wspomnienia zamawiając sprawdzoną pizzę. Jednak smak jej obecnie rozczarował nie tylko w kompozycji dodatków jak i samego ciasta suchego bez smaku - przypominającego gotowe mrożone spody. Zjazd jakościowy totalny.
    Szkoda nie będę już klientem tego miłego lokalu. Obsługa jakby nie zainteresowana klientem - w lokalu sennie.

Data wizyty w lokalu: 21 czerwca 2013

• khalisi 1 recenzja

25.09.2013, 18:18 napisał:

Skiepściła się

Jakieś dwa lata temu byłam częstym gościem Sorelli. Smakowało mi jedzenie, zwłaszcza wszelkiego rodzaju zapiekanki makaronowe. Porcje były sycące, nie za duże, nie za małe, adekwatne do ceny.
    Od niedawna restauracja chyba zaczęła oszczędzać na składnikach, bo porcje drastycznie się zmniejszyły. Zapiekanki podawane są w (nowych?) mikroskopijnych naczyniach, na pewno nie warte swojej ceny.
    A szkoda...bo było fajnie.

Data wizyty w lokalu: 17 kwietnia 2013, godz. 19:00

• kurczaczekd 2 recenzje

23.09.2013, 13:36 napisał:

Przeciętnie

Zachęcona opiniami tutaj postanowiłam iść i zjeść pizzę, padło na pizze z tuńczykiem. Pizza ok - dobra. Wystój lokalu średni, ceny co do wielkości pizzy też "średniawe". OK, lecz nie było to jakieś mega odkrycie, mogę polecić lecz nie jest to moja ulubiona pizzeria.

Nowe w okolicy: Poznań