Restauracja Czarci Młyn

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Sosnowiec
3.6

ul. Gen. Andersa 76 41-200 Sosnowiec
tel: 601-533-070
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska, staropolska, góralska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• zielona_kaczka 5 recenzji

09.12.2013, 15:46 napisał:

Niestety, nie polecam

Zachęcona dobrymi opiniami pojechałam tam na kolację ze znajomymi, po wcześniejszej rezerwacji stolika. Stolik ustawiony w ciasnym kącie, nad jednym z krzeseł wisiała jakaś ozdobna lampa, o którą łatwo uderzyć głową podczas wstawania. Na podejście kelnera doczekaliśmy się dopiero po upomnieniu, że siedzimy i czekamy. Wystrój sali to prawdziwy misz-masz obficie rozświetlony lampkami choinkowymi. Sztuczne kwiaty, listki i różne starocie może i mogłyby się podobać, gdyby były choć porządnie odkurzone i czyste, lokal sprawia wrażenie ciemnego, brudnego i zaniedbanego. Podczas oczekiwania na posiłek podeszła do nas para obsługująca przenośny barek z deserami i zaproponowali nam na deser (!) pankejki z owocami, które pewnie zostały im z obsługi jakiejś większej imprezy w sali obok. Sałatka szefa z polędwicą podana na ogromnym talerzu, dwa ogromne sznycle z jajkiem podane na drewnianych, ogromnych talerzach i udko nadziewane pieczarkami, podawane w koszyczku, ledwo mieściły się na stole. Sznycle dobre, sałatka też poprawna, niestety nie wiem po co udko podane w koszyczku wiklinowym? Jedzenie z niego niewygodne, odstawić koszyczek trudno, bo miejsca na stole już brak, samo udko było zjadliwe, ale sos przesolony i bardzo mączny, może nawet z torebki, niesmaczny. Jako surówki podany klasyczny, knajpiany nieśmiertelnik - tarta marchew, biała i czerwona kapusta. Obsługa jak już postawiła posiłek więcej się nami nie interesowała, na potrawy nie czekaliśmy zbyt długo. Jedzenie ogólnie poprawne, porcje zbyt duże, nie ma szans na zjedzenie zupy czy przystawki, drugiego dania i deseru. Ceny rzeczywiście nie są wygórowane - kolacja dla 4 osób, woda mineralna do tego, lampka czerwonego wina to koszt ok. 120 zł. Niestety nic więcej dobrego powiedzieć o tej restauracji nie mogę. Nigdy więcej nie zawitam.

Data wizyty w lokalu: 08 grudnia 2013

• pierniczek 79 recenzji

13.08.2012, 16:02 napisał:

Długi czas oczekiwania

Fajne miejsce na spotkania ze znajomymi czy randkę. Wystrój lokalu średni, trochę za bardzo kiczowaty, ale da się to przeżyć. Obsługa miła. Zamówiłam tylko deser. Lody z malinami. Bardzo słodkie, porcja OK, ale czas oczekiwania na nie przerósł moje oczekiwania. Zbyt długo jak na deser. Jednak z chęcią sprawdzę w przyszłości, jak smakują dania obiadowe.

• Malgorzata13 19 recenzji

21.11.2012, 15:14 napisał:

Jedno z lepszych miejsc w Sosnowcu

Mieliśmy stypę w tym lokalu na 30 osób. Cena nie była wygórowana, gościom się podobało. Czas oczekiwania na zupę krótki, na drugie danie nie trzeba było długo czekać. Z deserem był malutki problem, bo wszyscy zdążyli wypić kawę a deseru nie było... ale na szczęście była wystarczająca ilość kawy i herbaty więc nie można było narzekać. Proponowałabym zmienić polewę do szarlotki, bo była za słodka i niezbyt smaczna. Szarlotka pyszna ale polewa psuła jej smak.
    Kelnerzy uwijali się jak mróweczki, a nie byliśmy jedynymi gośćmi w lokalu.
    Polecam ten lokal na obiad i przyjęcia. Cena niewygórowana, a można się najeść.

Data wizyty w lokalu: 20 listopada 2012

• mat123456 1 recenzja

11.06.2013, 16:52 napisał:

Super knajpka

Mam zaszczyt napisać same superlatywy, o lokalu w którym byłam na przekąsce razem z mężem 07. 06. 2013r. Jest to lokal bardzo miły, obsługa fantastyczna, umie doradzić klientowi i dbać o to by wszystko było w porządku. Sympatycznie, romantycznie oraz bardzo miło. Kucharz ma dobry gust co do gotowania i smaku. Jestem zadowolona, chociaż nie jadłam wszystkiego - to była tylko przekąska. Ale smalczyk wraz z ogóreczkiem pikantnym na oczekiwane jedzenie to fantastyczny pomysł. Rybki, pierogi to co jedliśmy są super. Myślę iż wiele tam innych przysmaków jest tak sam bardzo dobrych, smacznych no i dużo i tanio dla potrzeb klienta a przede wszystkim smacznie.

Data wizyty w lokalu: 07 czerwca 2013

• dorotochka 1 recenzja

03.03.2013, 20:11 napisał:

Poniżej oczekiwań

Wystrój fajny, obsługa również ale niestety to co najważniejsze niestety nieciekawe. Zamówiłam dewolaja z ziemniaczkami z serem i czosnkiem oraz zestaw surówek. Tragedia, ziemniaki to jakaś papka bez smaku, kotlet niezbyt świeży, surówki znośne. Najlepszy był chleb ze smalcem i ogórkiem oraz barszcz czerwony.

Data wizyty w lokalu: 24 lutego 2013

• vesla 3 recenzje

08.10.2012, 11:00 napisał:

Smaczne jedzenie, miła obsługa, tanio

Kilka razy w roku odwiedzamy Czarci Młyn i jeszcze nigdy nie byliśmy rozczarowani.

Obsługa jest bardzo miła, kelnerzy pomagają wybrać potrawy i przestrzegają przed zbyt dużymi zamówieniami (zestaw dla 2 osób wystarczy dla 4, więc nie ma sensu zamawiać innych głównych dań). Porcje są ogromne, jedzenie bardzo smaczne (czasem trochę za słone).
    Wspaniale smakują pikantne ogórki, smalec i koreczki Milosevica.
    Czas oczekiwania w porządku, wystrój wnętrza jest kiczowaty, ale pasuje do menu.
    Jedyny minus to zbyt częsty brak wybranych potraw np. świeżonki i żurku w chlebie, właściciel powinien zwiększyć zapasy mięsa i pepsi.
    Ceny są świetne, za obiad dla 4 osób (przystawki, napoje, zupy, dania główne) zapłaciliśmy 160 zł.
    Niedługo znowu tam wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 05 października 2012, godz. 20:00

• kudzab 3 recenzje

10.09.2012, 13:23 napisał:

Superknajpka!

Supermiejsce! Superklimat! Rewelacyjne jedzenie! Kwaśnica i mięsa pierwsza klasa! Zestaw dla 2 osób nie do przejedzenia... Generalnie palce lizać... Polecam na obiad z bliskimi lub na imprezę! Na pewno odwiedzimy Czarci Młyn nie raz :). Polecam lubiącym dobrą kuchnię!

Data wizyty w lokalu: 08 września 2012

• simka30 1 recenzja

20.12.2012, 21:47 napisał:

Przytulne miejsce z dobrym jedzonkiem

Wg mnie najlepsza restauracja w Sosnowcu, a byłam w wielu. Tutaj obsługa miła, dania smaczne, ładnie podane, w dobrej cenie, klimat sprzyjajacy chwili wytchnienia (nienachalna, dyskretna muzyka).
    Jestem tutaj częstym gościem szczególnie na niedzielnych obiadkach, a dziś byłam w Czarcim Młynie na firmowej Wigilii na 9 osób. Jak zwykle się nie zawiodłam. Jedzonko palce lizać. POLECAM gorąco wszystkim miłośnikom smacznej kuchni!

• stimoroll 29 recenzji

12.02.2012, 16:43 napisał:

Lokalnie bardzo przywoice

Lokal ściśle poza centrum, ale na brak gości nie narzeka. W sumie nie ma się co dziwić. Wystrój lekko kiczowaty, ale nie do tego stopnia co bym gryzł po oczach. Wręcz przeciwnie, ten lekki kicz z nastrojowym oświetleniem tworzą taki uniwersalny nastrój - nie przesadzony tak by się nie odważyło tam być ani też nie zbyt stołówkowy. Muzyka z kolekcji jednej z weselnych kapel też raczej krzywdy uszom nie robi. Nie jest to szczyt ambicji ale bardzo dobrze współgra z pozostałą częścią, czyli jedzeniem.
    Jedzenie jak najbardziej weselno-swojskie. Dobre - w sensie smaczne - ale nie jest to kuchnia konesera. Po prostu dobrze, dużo w nieporażających cenach.
    Na pewno dużym plusem jest sposób serwowania dań i obsługa. Ani przez chwilę nie czułem się źle obsłużony. Nie czekałem na głodzie zbyt długo na cokolwiek do zagryzienia. Już na wstępie chleb ze smalcem i ogórkiem - zanim zdążyłem zastanowić się czy długo będę czekał. Jeszcze nie zdążyłem się znudzić smakiem smalcu z czosnkiem a już przybyła kwaśnica. Wszystko w samą porę. Kwaśnica podana w podgrzewanym kociołku, tak by nie wystygła i by można było nalać sobie tyle ile dokładnie się potrzebuje.
    Często zdarzają się tam potrawy z podgrzewaniem. Wszelkie półmiski mięs są podane w podobny sposób. Czas czekania nie wydaje się być długi - bardzo przyzwoity wręcz bym powiedział - biorąc pod uwagę jakość dań. Dodać należy, że w tym czasie obłożenie lokalu gośćmi było dość duże.
    Także jednym słowem polecam, z tym że zastrzegam, nie szukajcie tutaj kulinarnych odkryć ani
    niezapomnianych emocji smakowych. Po prostu bardzo dobry lokal na niedzielny obiad lub romantyczną kolację.
    Obsługa miła - poleca dania. Można się zdać na ich rekomendacje.
    Alkohole w trochę ponad podstawowym wyborze.

Data wizyty w lokalu: 12 lutego 2012, godz. 14:00

• elektron77 28 recenzji

05.02.2012, 17:56 napisał:

Smacznie i przyjemnie

Jestem świeżo po wizycie w tym lokalu. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
    Po pierwsze wystrój. Na pierwszy rzut oka nieco kiczowaty. Jednak trzeba przyznać, że dopracowany w szczegółach. Widać, że ktoś poświęcił mu sporo czasu i uwagi. Niektórym może wydać się nieco tandetny jednak z pewnością tworzy bardzo miłą atmosferę. Sprawia, że miejsce idealnie nadaje się na romantyczną randkę.
    Obsługa bardzo miła i kompetentna. Ubrana stosownie do miejsca. Kelner uprzejmy, ze szczegółami poleca konkretne dania.
    Samo jedzenie również smaczne. Rosół z kołdunami (wg karty podawany tylko w niedzielę) pierwsza klasa. Podany w wazie, oddzielnie z kołdunami, które były na talerzu. Przed nim dostaliśmy pajdy chleba ze smalcem i czosnkiem oraz pikantnymi ogórkami jako przystawkę.
    Drugie danie, czyli w tym wypadku bitki wołowe na chlebku również bez zastrzeżeń.
    Porcje także solidne.
    Ogólnie bardzo sympatyczne miejsce z pysznym jedzeniem. Myślę, że jeszcze do niego wrócę.

Data wizyty w lokalu: 05 lutego 2012

Nowe w okolicy: Sosnowiec