Restauracja Czarci Młyn

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Sosnowiec

ul. Gen. Andersa 76 41-200 Sosnowiec
tel: 601-533-070
typ lokalu: karczma, restauracja typ kuchni: międzynarodowa, polska, staropolska, góralska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• gemini 29 recenzji

09.05.2014, 13:25 napisał:

Dobre jedzenie, ale dla cierpliwych

Trafiliśmy na menu niedzielne, z którego kelner polecał bitki. Daliśmy się namówić, po czym okazało się, że jednak bitki już się skończyły. Zmieniliśmy więc zamówienie, które otrzymaliśmy po godzinie (naprawdę równe 60 min.!). Dzieci zdążyły się wynudzić i porządnie zgłodnieć, a tymczasem zamiast kopytek dostały kluski śląskie. Mąż jadł schab, a ja warkocz z indyka (ciekawy pomysł na podanie mięsa). Bardzo dobra, domowa kuchnia. Surówki i inne dodatki również pyszne. Wszystko ładnie podane, także do samej kuchni nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Kelner, choć przemiły, zaliczył mnóstwo wpadek. Mylił stoliki (np. przyniósł nam cukier, o który nie prosiliśmy). Kelnerzy obsługiwali jednocześnie licznych klientów restauracji, jak i przyjęcie okolicznościowe w sali obok, być może stąd te problemy organizacyjne, psujące niestety wizerunek całkiem dobrego lokalu. Na koniec zaproponowano dzieciom deser gratis, aby wynagrodzić im długie oczekiwanie. Bardzo miło, ale potem ów deser został doliczony do rachunku. Zostało to wyjaśnione, jednakże sytuacja, moim zdaniem, trochę żenująca. Gotują naprawdę dobrze, ale muszą koniecznie poprawić organizację pracy.

Data wizyty w lokalu: kwiecień 2014

• tyska123 1 recenzja

27.06.2014, 16:52 napisał:

Ogromne rozczarowanie. Nigdy więcej!

Wybraliśmy tę restaurację bazując na dobrych rekomendacjach. Odwiedzaliśmy naszą rodzinę, po tym jak byliśmy 3 lata za granicą, i liczyliśmy na naprawdę miło spędzony czas. Niestety okazało się to ogromnym rozczarowaniem. Zacznę od punktów najsilniejszych i potem przejdę do najsłabszych.
    JEDZENIE: było całkiem smaczne. Zupa - zwykły rosół, więc szału nie było, ale smaczny. Drugie danie: udka nadziewane pieczarkami (dość dobre) oraz kluski śląskie w sosie grzybowym (moja najlepsza część menu tego dnia), kopytka zawijane w boczku też ciekawe, standard: zestaw surówek. Deser: banany podane na gorąco z lodami. Musze przyznać, że mój teść, choć nie jest zawodowym kucharzem, potrafi przyrządzić to smaczniej i bardziej wykwintnie, do tego lody podane prawie rozpuszczające się, mimo iż właściciel obiecywał ich dobrą jakość, no ale może bardziej to wynik pospiechu w serwisie niż jakości (o czym na końcu). Plus za sposób przygotowania - na oczach gości. Generalnie jedzenie dość dobre.
    WYSTRÓJ: Kiedy umawialiśmy kolacje, nie została nam pokazana sala, w której miało ono miejsce. Cały czas byliśmy pod wrażeniem, że będziemy w trochę przaśnej części wystroju, jednak wciąż przytulnej sali. Niestety, posadzono nas w ostatniej sali, która poprzednio była zamknięta. Wystrój barokowo-kiczowaty. Sala przedzielona dwoma parawanami, dzięki czemu upchnięto 2 dodatkowe przyjęcia na jednej sali. Do tego przygrywał nam pan rodem z dancingu... a wystarczyłoby żeby ktoś na pianinie grał dyskretnie jakieś standardy jazzowe (no, ale to chyba już kwestia gustu).
    OBSŁUGA: Panie kelnerki całkiem miłe. Niestety mieliśmy nieszczęście bycia obsługiwanym przez pana przebranego w strój służby z dawnych lat. Pan był dość bezpośredni pytając wprost :"smakowało?" lub dokładając wbrew woli teściowej jedzenie na talerz, twierdząc, że musi wszystkiego spróbować. Całkowicie żenująca sytuacja. Podczas kiedy jeszcze niektórzy z gości jedli drugi danie, podjechał do nas serwis z deserem. Zaczęto pospiesznie zbierać talerze i goście kończyli drugie danie w biegu, tylko po to aby zjeść deser. Ten sam deser był przygotowywany na oczach gości za parawanem, więc wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że pan kucharz lub pani kelnerka chcieli już za jednym razem obsłużyć oba stoliki. Efektem, prócz niemiłego wrażenia, były podane wpół rozpuszczone lody. Na koniec chcąc zapłacić podeszłam do baru gdyż nie chciałam tego robić na oczach zaproszonych gości, a bardziej dyskretnie. W odpowiedzi usłyszałam, że pani kelnerka przyniesie mi rachunek do stołu. Rachunek został przyniesiony otwarty i pani zaczęła mi tłumaczyć przy gościach, że od ceny "tyle i tyle" należny odjąć 50 zł zaliczki. Po raz kolejny byłam zażenowana tą sytuacją.
    GENERALNIE: Restaurację opuściliśmy znacznie szybciej niż planowaliśmy, być może pospieszano nas gdyż następni goście zaraz po nas wchodzili. Jeśli chcecie zjeść dobre jedzenie, ale z byle jaką, pozbawioną ogłady, obsługą to polecam. Jeśli chcecie spędzić naprawdę wyjątkowy czas, to naprawdę odradzam.

Data wizyty w lokalu: czerwiec 2014

• zielona_kaczka 5 recenzji

09.12.2013, 15:46 napisał:

Niestety, nie polecam

Zachęcona dobrymi opiniami pojechałam tam na kolację ze znajomymi, po wcześniejszej rezerwacji stolika. Stolik ustawiony w ciasnym kącie, nad jednym z krzeseł wisiała jakaś ozdobna lampa, o którą łatwo uderzyć głową podczas wstawania. Na podejście kelnera doczekaliśmy się dopiero po upomnieniu, że siedzimy i czekamy. Wystrój sali to prawdziwy misz-masz obficie rozświetlony lampkami choinkowymi. Sztuczne kwiaty, listki i różne starocie może i mogłyby się podobać, gdyby były choć porządnie odkurzone i czyste, lokal sprawia wrażenie ciemnego, brudnego i zaniedbanego. Podczas oczekiwania na posiłek podeszła do nas para obsługująca przenośny barek z deserami i zaproponowali nam na deser (!) pankejki z owocami, które pewnie zostały im z obsługi jakiejś większej imprezy w sali obok. Sałatka szefa z polędwicą podana na ogromnym talerzu, dwa ogromne sznycle z jajkiem podane na drewnianych, ogromnych talerzach i udko nadziewane pieczarkami, podawane w koszyczku, ledwo mieściły się na stole. Sznycle dobre, sałatka też poprawna, niestety nie wiem po co udko podane w koszyczku wiklinowym? Jedzenie z niego niewygodne, odstawić koszyczek trudno, bo miejsca na stole już brak, samo udko było zjadliwe, ale sos przesolony i bardzo mączny, może nawet z torebki, niesmaczny. Jako surówki podany klasyczny, knajpiany nieśmiertelnik - tarta marchew, biała i czerwona kapusta. Obsługa jak już postawiła posiłek więcej się nami nie interesowała, na potrawy nie czekaliśmy zbyt długo. Jedzenie ogólnie poprawne, porcje zbyt duże, nie ma szans na zjedzenie zupy czy przystawki, drugiego dania i deseru. Ceny rzeczywiście nie są wygórowane - kolacja dla 4 osób, woda mineralna do tego, lampka czerwonego wina to koszt ok. 120 zł. Niestety nic więcej dobrego powiedzieć o tej restauracji nie mogę. Nigdy więcej nie zawitam.

Data wizyty w lokalu: 08 grudnia 2013

• pierniczek 81 recenzji

13.08.2012, 16:02 napisał:

Długi czas oczekiwania

Fajne miejsce na spotkania ze znajomymi czy randkę. Wystrój lokalu średni, trochę za bardzo kiczowaty, ale da się to przeżyć. Obsługa miła. Zamówiłam tylko deser. Lody z malinami. Bardzo słodkie, porcja OK, ale czas oczekiwania na nie przerósł moje oczekiwania. Zbyt długo jak na deser. Jednak z chęcią sprawdzę w przyszłości, jak smakują dania obiadowe.

• Malgorzata13 19 recenzji

21.11.2012, 15:14 napisał:

Jedno z lepszych miejsc w Sosnowcu

Mieliśmy stypę w tym lokalu na 30 osób. Cena nie była wygórowana, gościom się podobało. Czas oczekiwania na zupę krótki, na drugie danie nie trzeba było długo czekać. Z deserem był malutki problem, bo wszyscy zdążyli wypić kawę a deseru nie było... ale na szczęście była wystarczająca ilość kawy i herbaty więc nie można było narzekać. Proponowałabym zmienić polewę do szarlotki, bo była za słodka i niezbyt smaczna. Szarlotka pyszna ale polewa psuła jej smak.
    Kelnerzy uwijali się jak mróweczki, a nie byliśmy jedynymi gośćmi w lokalu.
    Polecam ten lokal na obiad i przyjęcia. Cena niewygórowana, a można się najeść.

Data wizyty w lokalu: 20 listopada 2012

• mat123456 1 recenzja

11.06.2013, 16:52 napisał:

Super knajpka

Mam zaszczyt napisać same superlatywy, o lokalu w którym byłam na przekąsce razem z mężem 07. 06. 2013r. Jest to lokal bardzo miły, obsługa fantastyczna, umie doradzić klientowi i dbać o to by wszystko było w porządku. Sympatycznie, romantycznie oraz bardzo miło. Kucharz ma dobry gust co do gotowania i smaku. Jestem zadowolona, chociaż nie jadłam wszystkiego - to była tylko przekąska. Ale smalczyk wraz z ogóreczkiem pikantnym na oczekiwane jedzenie to fantastyczny pomysł. Rybki, pierogi to co jedliśmy są super. Myślę iż wiele tam innych przysmaków jest tak sam bardzo dobrych, smacznych no i dużo i tanio dla potrzeb klienta a przede wszystkim smacznie.

Data wizyty w lokalu: 07 czerwca 2013

• dorotochka 2 recenzje

03.03.2013, 20:11 napisał:

Poniżej oczekiwań

Wystrój fajny, obsługa również ale niestety to co najważniejsze niestety nieciekawe. Zamówiłam dewolaja z ziemniaczkami z serem i czosnkiem oraz zestaw surówek. Tragedia, ziemniaki to jakaś papka bez smaku, kotlet niezbyt świeży, surówki znośne. Najlepszy był chleb ze smalcem i ogórkiem oraz barszcz czerwony.

Data wizyty w lokalu: 24 lutego 2013

• vesla 3 recenzje

08.10.2012, 11:00 napisał:

Smaczne jedzenie, miła obsługa, tanio

Kilka razy w roku odwiedzamy Czarci Młyn i jeszcze nigdy nie byliśmy rozczarowani.

Obsługa jest bardzo miła, kelnerzy pomagają wybrać potrawy i przestrzegają przed zbyt dużymi zamówieniami (zestaw dla 2 osób wystarczy dla 4, więc nie ma sensu zamawiać innych głównych dań). Porcje są ogromne, jedzenie bardzo smaczne (czasem trochę za słone).
    Wspaniale smakują pikantne ogórki, smalec i koreczki Milosevica.
    Czas oczekiwania w porządku, wystrój wnętrza jest kiczowaty, ale pasuje do menu.
    Jedyny minus to zbyt częsty brak wybranych potraw np. świeżonki i żurku w chlebie, właściciel powinien zwiększyć zapasy mięsa i pepsi.
    Ceny są świetne, za obiad dla 4 osób (przystawki, napoje, zupy, dania główne) zapłaciliśmy 160 zł.
    Niedługo znowu tam wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 05 października 2012, godz. 20:00

• kudzab 3 recenzje

10.09.2012, 13:23 napisał:

Superknajpka!

Supermiejsce! Superklimat! Rewelacyjne jedzenie! Kwaśnica i mięsa pierwsza klasa! Zestaw dla 2 osób nie do przejedzenia... Generalnie palce lizać... Polecam na obiad z bliskimi lub na imprezę! Na pewno odwiedzimy Czarci Młyn nie raz :). Polecam lubiącym dobrą kuchnię!

Data wizyty w lokalu: 08 września 2012

• simka30 1 recenzja

20.12.2012, 21:47 napisał:

Przytulne miejsce z dobrym jedzonkiem

Wg mnie najlepsza restauracja w Sosnowcu, a byłam w wielu. Tutaj obsługa miła, dania smaczne, ładnie podane, w dobrej cenie, klimat sprzyjajacy chwili wytchnienia (nienachalna, dyskretna muzyka).
    Jestem tutaj częstym gościem szczególnie na niedzielnych obiadkach, a dziś byłam w Czarcim Młynie na firmowej Wigilii na 9 osób. Jak zwykle się nie zawiodłam. Jedzonko palce lizać. POLECAM gorąco wszystkim miłośnikom smacznej kuchni!

Nowe w okolicy: Sosnowiec