Restauracja Panorama

gdzie jesteś? województwo: pomorskie miejscowość: Gdańsk , dzielnica: Śródmieście
2.8

ul. Wały Piastowskie 1 80-855 Gdańsk (Zieleniak, 16 piętro)
tel: (58) 307-42-51
typ lokalu: restauracja typ kuchni: śródziemnomorska, ryby i owoce morza, europejska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• foto_ross 3 recenzje

08.03.2013, 18:20 napisał:

Lokal z widokiem

Bardzo miłe miejsce ze smaczna kuchnią. Bylismy kilkakrotnie, a 28.04.2012 r. mieliśmy w Panoramie przyjęcie po ślubie :). Polecamy! obsługa bardzo dobra, jedzenie smaczne, a ceny przystępne.
    Nie wiem czemu w recenzjach krytykowany jest wystrój? Najważniejszy jest widok na port i stary Gdańsk. Ludzie chcieliby jakichś barokowych ozdób? wielkie fotki statków i elementy statków wystarczą, aby nie odwracać uwagi od najważniejszych rzeczy: widoku, widoku jedzenia i widoku jedzących bliskich ;).

• Ksiezyc11 22 recenzje

17.08.2012, 15:08 napisał:

Wyśmienite jedzenie, widok za oknem rewelacyjny, w lokalu - obskurny

Odwiedziłem tę restaurację za namową przyjaciół. Polecili mi to miejsce ze względu na widok zapierający dech w piersiach. Sprawdziłem i muszę przyznać, widok jest niesamowity! Niestety - tylko za oknem... bowiem w środku wystrój jest naganny (stare, obdrapane parapety, chwilami czułem się jakbym cofnął się do poprzedniej epoki politycznej...). Owszem, wystrój jest istotny, jednakże to inne kwestie przyciągają nas do lokali gastronomicznych. Teraz więc kilka słów o tym, co w restauracji najważniejsze - czyli rzecz jasna o jedzeniu i obsłudze. Muszę rzec, że kelnerka, która mnie obsługiwała, nie była przesadnie miła, ale za to cholernie cierpliwa, gdyż jak to mam w zwyczaju, zanim zamówię danie, muszę się skrupulatnie wypytać, co to za potrawa i z czego jest zrobiona. Denerwujący może być dość długi okres oczekiwania na danie. Nie na miejscu jest również to, że nie ma w karcie alkoholi win, dopiero po zapytaniu klienta kelnerka przynosi osobną kartę win.
    Na obiad zamówiłem polędwiczki w sosie z sera pleśniowego (in minus dla obsługi jest brak merytorycznego przygotowania - kelnerka nie wiedziała, z jakiego sera pleśniowego zrobiony jest sos). Na szczęście pomogłem i wspólnymi siłami doszliśmy, że jest to ser pleśniowy Lazur. Warto dodać, że w Panoramie możliwe są modyfikacje w składnikach dania (bez problemu można zamienić ziemniaka na frytki). Ale, przejdźmy do rzeczy, czyli samego smaku potraw, bo to o tej kategorii w przypadku tego lokalu trzeba powiedzieć najwięcej. Byłem absolutnie zachwycony smakiem polędwiczek, polanych wyśmienitym sosem z sera pleśniowego. Dodatkowo ocenę podwyższają dość dobrze przyrządzone frytki i dobrze ugotowane brokuły. Jeśli chodzi o jakość do ceny, to jest dość dobrze, bowiem za tak smaczne danie zapłaciłem 30 zł. Zamówiłem także lampkę wina i, jak na mój gust, cena jest zbyt wygórowana.
    Konkludując, na pewno trzeba zachęcić wszystkich gastronautów do odwiedzenia tego miejsca, chociażby ze względu na fantastyczną panoramę całego Gdańska i wyśmienite jedzenie. Jestem przekonany, że przy kolejnej wizycie na Pomorzu wybiorę się do Panoramy jeszcze raz!

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2012

• Niesfor 4 recenzje

01.10.2012, 15:05 napisał:

Kuchenne rewolucje po raz 2

Witam,
    ostatnio byliśmy w Gdańsku i postanowiliśmy odwiedzić "Panoramę" jako, że była tam Magda G. :).
    Od razu do rzeczy:
    Wystrój: Nie wiem jak tam było poprzednio, ale mimo wszystko jest słabo... nie zasługuje to na miano restauracji...
    Zdjęcia na ścianie z Magdą G. mają chyba odciągać wzrok od reszty. Przynajmniej na parapetach są jakieś dodatki.
    Jedzenie: flądra z patelni dobra naprawdę dobra mimo że nie lubię ryb to jest to ich główne danie, a ponadto dużo! 2 rybki plus talerz frytek i miseczka kapusty.
    Gyros niestety bardzo, ale to bardzo słaby... doprawiony zwykłą przyprawą typu gyros do tego frytki i surówka, na którą nie można narzekać.
    Całość: przystępna cena (65 zł za obiad dla 2 osób bez zupy plus kawa 2x).
    Generalnie można polecić, ale szału ni ma (przez ten gyros).
    Najadłem się do syta, a mam pojemny żołądek.
    PS. trzeba długo czekać.
    Widok: Szczerze przyznam, że nie wiem czym się tu zachwycać... usiedliśmy przy oknie, a widok był na dźwigi w stoczni także też nie było na co patrzeć. Aczkolwiek może ma to swój urok.

Data wizyty w lokalu: 29 września 2012

• Welajna 3 recenzje

27.10.2012, 12:14 napisał:

Dobre jedzenie z widokiem :)

Restaurację Panorama odwiedziliśmy z mężem pod koniec lipca podczas wakacji.
    Wystrój wnętrza skromny, ale było czysto i przyjemnie. Kelner szybko do nas podszedł i przyjął zamówienie. Mieliśmy chwilę czasu, aby popatrzeć na niesamowity widok z okien. Miłą atrakcją są lornetki na parapetach.
    Szybko dostaliśmy napoje oraz przepyszną pastę z wędzonej makreli.
    Dania główne pojawiły się na stole szybko, co było miłym zaskoczeniem, bo widząc liczbę gości przy innych stolikach, spodziewaliśmy się dłuższego oczekiwania na jedzenie.
    Ja zamówiłam smażoną flądrę, która była przepyszna, pięknie podana na patelni. Mój mąż zjadł smażonego śledzia, który też był bardzo dobry. Do tego ogromna miska frytek i rewelacyjnej surówki z kiszonej kapusty. Porcje duże, można się spokojnie najeść.
    Obsługa profesjonalna i dyskretna :).
    Myślę, że jeszcze odwiedzimy to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2012

• Golda24 1 recenzja

04.02.2013, 22:06 napisał:

Widok przysłania fatalna obsługa

Z ciekawości wspólnie z przyjaciółmi postanowiłam odwiedzić Panoramę. Niestety, wcześniejsze ostrzeżenia znajomych potwierdziły się - obsługa fatalna. Nikt nie potrudził się, by podać nam menu. Udałam się sama i na moją prośbę usłyszałam "zaraz". Po czym kelnerka szczegółowo opowiedziała koleżance za barem o jakimś swoim znajomym - karty miała w zasięgu ręki, a i tak wolała plotkować. Zamówiliśmy dania, kelnerka nie potrafiła powiedzieć jak długo będzie trzeba na nie czekać. Była opryskliwa. Po ok. 40 min otrzymaliśmy jedzenie. Zamówiłam pierś kurczaka grillowaną z grillowanymi warzywami. Danie kosztowało 24 zł. Potrawę zamówiłam ze względu na - jak sądziłam - niską zawartość tłuszczu. Niestety, kurczak nie był grillowany, a smażony w głębokim tłuszczu. Podobnie warzywa. Potrawy bez smaku. Atmosfera w lokalu żadna. Odniosłam wrażenie, że przeszkadzam swoją obecnością personelowi. Nie polecam tej restauracji.

Data wizyty w lokalu: 03 lutego 2013

• anusiaczek 30 recenzji

16.03.2012, 11:15 napisał:

Piękny widok, ale co ze smakiem?

Odwiedziłam to miejsce kilkakrotnie - przede wszystkim ze względu na bardzo atrakcyjną lokalizację i niesamowity widok. Miejsce to przeszło ogromną transformację po wizycie Pani Gessler, aktualny wystrój jest bardzo stylowy i z klimatem. Niestety, okna dawno nie widziały szmatki. Karta dość uboga, ale wszystkiego po trochu. Polecam sałatkę z wędzonym łososiem, oraz flądrę z patelni - nie było to może mistrzostwo świata, ale był pomysł, smak i wygląd. Zawiodłam się na pierogach, których ciasto było grube, a farsz mdły. Katastrofą była też carbonara, rozgotowany makaron i gęsty sos stworzyły jedną wielką kluchę, z którą nie poradził sobie nawet widelec - danie bardzo ciężkie i słabo doprawione. Nie skreślam tego miejsca i prawdopodobnie dam mu jeszcze szansę na zrehabilitowanie, ale uważam, że właściciele nie powinni osiadać na laurach, tylko dołożyć wszelkich starań, aby stale doskonalić się i zachwycać swoich klientów coraz lepszym smakiem.

• Ninka66 1 recenzja

11.01.2013, 18:53 napisał:

Czasem słońce, czasem deszcz...

W Restauracji Panorama byliśmy z mężem w październiku dwa razy, przy okazji wizyty w Gdańsku. Mąż jest z pochodzenia Portugalczykiem, więc od początku nastawiony był na zjedzenie ryby. Podczas pierwszej wizyty liczyliśmy na miłą kolację, lecz niestety okazało się, że zjemy w pośpiechu i niekoniecznie miłej atmosferze. Zamówiliśmy ja: Polędwiczka wieprzowa w sosie z sera pleśniowego z brokułem i pieczonym ziemniakiem 30,00 zł;
    mąż: Halibut zapiekany ziołową kruszonką z grillowanymi warzywami i frytkami 30,00 zł
    Oba dania były bardzo smaczne i godne polecenia. Niestety, zawiodła nas obsługa lokalu. Kelner był zainteresowany jedynie komputerem, a nie klientem. Ponadto nie mogliśmy zjeść deseru, ponieważ za 20 min zamykają! Okropny brak szacunku dla nas i ignorancja.
    Mimo złych doświadczeń z kelnerem, postanowiliśmy zjeść tam obiad raz jeszcze. Licząc na smaczne jedzenie. Niestety, tym razem bardzo się zawiedliśmy. Zamówiliśmy ja: Penne z kurczakiem i borowikami w sosie śmietanowym 23,00 zł; mąż: - Smażony filet ze śledzia bałtyckiego z surówką z kiszonej kapusty, pieczonym ziemniakiem i sosem tatarskim 24,00 zł.
    Mój makaron był zimny, twardy i na pewno nie gotowany zaraz przed podaniem, dodatkowo sosu było jak na lekarstwo. Natomiast danie męża było dość smaczne, niestety większość ziemniaka była do wyrzucenia. Całość dopełniła fatalna obsługa tego samego kelnera i niesmaczny deser - Ciasto czekoladowe na ciepło serwowane z sorbetem jagodowym 14,00 zł.

• jestemzosia 26 recenzji

24.05.2011, 16:27 napisał:

Miłe widoki przez smutne okna

No, widok robi wrażenie! I dlatego głównie wybieram się tam z przyjezdnymi znajomymi. Jedzenie? Smacznie. Lubie ich sos do sałat. Flądra, schabowy Stasia i lody z ciepłymi wiśniami godne polecenia.
    Wystrój? Nie do końca w moim stylu, ale też nie razi. W pierwszej sali zazwyczaj czuć "zapachy" kuchenne, dlatego zazwyczaj uciekam do sali w głębi.
    Obsługa... różnie bywa: czasem zaskoczą bardzo pozytywnie, innym razem długo trzeba czekać na zamówienie... Jak każdy człowiek mają swoje lepsze i gorsze dni :).

Data wizyty w lokalu: 11 maja 2011

• papilon 60 recenzji

13.01.2010, 16:19 napisał:

Najpierw widok, potem jedzenie

Tak jak wspomniał kolega niżej - wspaniały widok. Jedzenie przeciętne. Sałatka z kurczakiem była zalana taką ilością sosu, że aż się wylewał. Sałata tego nie wytrzymała i padła na dno talerza. Kurczak smaczny, ale mogą go mniej panierować. Na drugie schabowy wypadł lepiej. Rano możemy dostać smaczne i tanie kanapki. Wystrój po ostatnim remoncie poprawił się tylko w głównej sali, w pozostałych przypomina remizę po weselu.

• kleeshch 6 recenzji

28.01.2009, 20:49 napisał:

Aaaaale widok!

Widok wspaniały! Z jednej strony Zieleniaka panorama gdańskiej Starówki, z drugiej widok na stocznię, Wrzeszcz, a przy dobrej widoczności nawet Hel. Szkoda, że szyby są dość stare i ich grubość jest nierównomierna - powoduje to nieostrość i zniekształcenia obrazu. Porcje jedzenia pozwalające się nasycić, dość smaczne. Obsługa - zależy od dnia. Czasem miło i ok, a czasem nie; jednym słowem nie wiesz, na co się nastawić. Wystrój bywa festyniarski - jakieś wstążki, baloniki itp. gadżety po imprezach okolicznościowych. Poza tym bez szału. Polecam na smaczny, szybki obiad z ciekawym widokiem; ponadto ciekawa pozycja dla przyjezdnych, a wszystko w bliskiej odległości od Dworca Głównego PKP.

Nowe w okolicy: Gdańsk